Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> הלשכה לסיוע משפטי. - מידע לאנשים עם מוגבלויות

הלשכה לסיוע משפטי.

ההודעה המצ”ב נשלחה על-ידי למקומחות שונים. בין היתר, שלחתי אותה גם אל הלשכה לסיוע משפטי של משרד המשפטים בירושלים. ביום ראשון, ה-12 ליוני 2022 בשעה 8:51 בבוקר קבלתי שיחת טלפון מנציגת הלשכה-שיחה בה זו האחרונה הודיעיה לי כי לא תהיה לי אפשרות להתייעץ עם עורך-דין בלשכה-וסירבה בתוקף לאפשר פתיחת תיק אצלם לצורך ייעוץ.

במהלך השיחה התברר לי כי היא כלל לא קראה את פנייתי-דבר שמעיד על יחס מזלזל. כאשר נסיתי להסביר לה כי בשל הכנסתי הנמוכה כאדם שמתקיים מקצבת נכות של המוסד לביטוחי לאומי אין ביכולתי לפנות לעורך-דין פרטי, וכי אני כבר פניתי בעניין עליו מדובר כאן למשטרת ישראל ולמטה הסייבר הלאומי “זכו” הסבריי אלו להתעלמות מוחלטת ומרושעת, ולמעשה לו הוצעה לי כלל אלטרנטיבה כלשהיא להמשך בירור העניין.

אני סבור כי התנהלותם חמורה מאוד: כידוע הזכות לייעוץ ולייצוג משפטי היא זכות אוניברסאלית-זכות שלא נשללת אפילו מן הפושעים או העבריינים המסוכנים ביותר. בכך מדינת ישראל גורמת כאן לעוול נורא-ושוללים ממני את הזכות הבסיסית ביותר לייצוג משפטי-ותוך ניצול ציני של מצוקתי הכלכלית הקשה בגלה אין ביכולתי לשלם לעורכי-דין באופן פרטי.

אני סבור כי לא כך אמורה מערכת המשפט במדינת ישראל להתנהג-מטרתם צריכה להיות הגנה על אזרחים שנפגעים מעוולות קשות ולא בהגנה על פושעי סייבר מסוכנים-כפי שנעשה במקרה הזה.

בברכה,

אסף בנימיני.

 

אל: 

הנדון: שאלה בדיני מחשבים.

א.ג.נ.

בתאריך 15 ליולי 2020 נסיתי למשוך ממערכת האתר  egavideon.club-אתר אינטרנט שמציע תשלום בעבור צפייה בסרטוני וידיאו בו הייתי מנוי-סכום של 2166.7 דולר להם הייתי זכאי על פי התנאים שלהם.

אלא שכאשר נסיתי למשוך את הכסף הדבר לא התאפשר-והבנתי כי נפלתי קורבן להונאה, ומאז נסיתי לברר אם, או כיצד גולשים שנופלים קורבן להונאות כאלו יכולים לקבל החזר או פיצוי.

לאחר תהליך בירור ארוך, מתיש ומייסר הגעתי לפני מספר ימים(אני כותב דבריי אלו ביום ראשון, ה-22.5.2022) לעובד של הארגון

“internet crime complaint center” שמנסה כעת לסייע לי בעניין. אציין כי אדם זה הפקיד לזכותי סכום של 10 יחידות של המטבע הדיגיטלי אתריום שמאוחסן כעת על שמי באתר atomicwallet.io-סכום שהוא כמובן גבוה בהרבה מן הסכום לו הייתי זכאי מן האתר egavideon.club -ואין לי הסבר באשר לשאלה מהיכן הגיע ההפרש.

אציין כי לטענתו של האיש שמציג עצמו בשם Jose Marika וכחוקר סייבר של ארגון “internet crime complaint center” האתר egavideon.club מהווה חלק מפעילותה של כנופיית עבריינים שעוסקת בפשיעת סייבר שפועלת משווייץ(אציין כי אין לי כל אפשרות לבדוק מהי מידת אמינותו של מידע זה). כמו כן לא ידוע לי איך קבוצת פושעים זו נקראת או באילו תחומי פשיעה היא “עוסקת”.

בכל מקרה, אבהיר כי עד לימים האחרונים אני כלל לא ידעתי כי מדובר בכנופייה של עברייני סייבר-וכאזרח תמים ושומר חוק אין לי שום עניין להסתבך איתם.

בהמשך התברר לי, לאחר מספר התייעצויות נוספות עם מומחים בתחום אבטחת המידע כי JOSE MARIKA הוא פרופיל מתחזה שמנסה, כביכול לסייע למשתמשים ברשת שכבר נפגעו מהונאות קודמות-ולאחר שפרופיל זה “קונה” את אמונם הוא מנצל זאת בכדי לגנוב מהם את כספם. כמו כן התברר לי כי מקור הונאה זו הוא בעיר לאגוס שבניגריה-וכתובת ה-ip של אותו פרופיל מתחזה היא:

  197.210.85.195 . אציין כי אני נמנע מכל נסיון לברר את פרטיו האמיתיים של משתמש זה לפי כתובת ip זו מחשש שהדבר אינו חוקי ועשוי להוות עבירה פלילית-האם זהו חשש מוצדק?

אציין כי משטרת ישראל, וכן מטה הסייבר הלאומי אליהם פניתי בעניין זה מתחמקים מאחריות ומסרבים לטפל בעניין.

שאלתי אלייך היא: האם קיימת כיום ערכאה משפטית כלשהיא,  אליה יכולים לפנות אנשים שנפגעים מהונאות כאלו ולתבוע פיצויים? או שנכון להיום אין כלל הליך כזה, ולכן לא ניתן לתבוע או לקבל פיצויים כלשהם?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757.

נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.

2)קישור להתכתבות שניהלתי בימים האחרונים עם האיש שהציג עצמו כעובד של

“internet crime complaint center”

ובשם Jose Marika (אינני יודע אם זה אכן שמו האמיתי) ברשת החברתית whatsapp:

https://api.whatsapp.com/send?phone=14372921617&text=josemarika

3)קישור לפרופיל הפייסבוק של גולשת בשם Chaty Midala-ממנה קבלתי את ההמלצה לפנות ל-Jose Marika : https://www.facebook.com/groups/362842189046933/user/100008277241291

4)קישור לקבוצת הפייסבוק שפתחתי לפני בערך כחודשיים, אליה מוזמנים כל מי שנפגעו ממעשה ההונאה של האתר egavideon.club:

https://www.facebook.com/groups/362842189046933/people

 

5)כתובות האי.מייל שלי: [email protected]  או: [email protected]  או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected]

6)קישור לעמוד הפייסבוק של הארגון

“internet crime complaint center”:

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=10006929937614

 

– מצאתם טעות? ספרו לי על כך –

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE