Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs השלכות משבר. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Skip to content
Home » Home » השלכות משבר.

השלכות משבר.

 

אל:

הנדון: הגנה מהשלכות משבר.

א.ג.נ.

כידוע, בימים אלו(אני כותב דבריי אלו בתאריך 3 ליוני 20222) ישנו חשש לפרוץ משבר חמור בתחום הבטחון התזונתי בעולם כולו, וזאת בגלל מספר נסיבות:

1)המלחמה בין רוסיה לאוקראינה,  שעצרה כמעט לחלוטין את האפשרות של ייבוא חיטה, דגנים ותירס משם-שכידוע מהווה כ-30 עד 40 אחוזים מן המלאי הזמין של הגידולים הללו בעולם כולו-ומצד שני פוטנציאל אדיר של ייבוא מוצרים אלו מסין ומהודו שכיום רחוק מלממש את הפוטנציאל שלו-והדבר קשה מאוד לביצוע גם מסיבות פוליטיות(מדינות שמבחינה היסטורית היו קורבן של האימפריות המערביות לא מוכנות כעת לשתף פעולה בראותן את העולם המערבי כאשם במשבר-וככזה הוא, ורק הוא צריך לשלם על כך את המחיר. כמובן שהנסיונות להסביר לשליטיהן של מדינות אלו כי המשבר הוא כלל עולמי וכי בסופו של דבר כל תושבי העולם יסבלו מהשלכותיו וללא שום קשר לשאלה מי האשם בו-הסברים אלו נתקלים באוזניים ערלות, ופעמים רבות הכעס והחשבון ההיסטורי, ובעקבותיו הרצון לנקום בדרך זו במעצמות הקולוניאליות לשעבר חשובים בהרבה מבחינתם מן הדאגה הכנה מן המשבר העולמי ההולך ומחריף שיפגע בסופו של דבר גם בהם).  

2)חזרתו של משבר הקורונה לסין-שכידוע נמליה משמשים לחלק משמעותי מאוד מן המסחר בחומרי גלם רבים מאוד של תעשיית המזון בעולם. בעקבות חזרתו של המשבר והסגרים הקפדניים שם ישנה פגיעה ניכרת באפשרותה של התעבורה והמסחר הימיים שמגיעים משם לפעול באופן תקין-מה שגורם לצימצום ההיצע במוצרים רבים.

3)כידוע, בחודשים האחרונים ישנה עלייה משמעותית במחירי הדלק בעולם כולו-דבר שמייקר את עלויות ההובלה והאחסנה בקירור ומשליך כמובן בסופו של דבר גם על מחירי המוצרים-וכולל מצרכי המזון הבסיסיים בעולם.

4)תוצאות מתמשכות והרסניות של משבר האקלים: בצורות, צימצום השטחים שראויים לעיבוד או לגידול חקלאי, שיבוש מוחלט בכל הנוגע לכמויות המשקעים: כמויות גשם גדולות מאוד שיורדות בפרקי זמן קצרים שגורמים להצפות ושטפונות נרחבים, שלבד מן הנזקים לחיי אדם ולרכוש פוגעים גם בשטחים החקלאיים. מנגד אנו חווים פרקי זמן ארוכים מאוד, לעתים במשך שנים רבות בהם אין אפשרות לתמוך בגידולים רבים בשל היעדר משקעים ותקופות ארוכות של יובש.

כמו כן מגמת המידבור וגלי החום הקיצוניים גורמים להידלדלות מקורות המים-דבר שכמובן מהווה איום חמור מאוד על אוכלוסיות נרחבות וגם הוא מקשה מאוד על קיומה של החקלאות ואספקת המזון בכל רחבי העולם.

5)וסיבה פנים ישראלית: הפקקים בנמלים-הן בנמל חיפה והן בנמל אשדוד-שגורמים לכך שהיבואנים במדינת ישראל נאלצים לספוג את העלות העודפת שנגרמת בשל כך לחברות הספנות הזרות. כידוע, בעיה זו לא נפתרת במשך זמן רב בשל סיבות פוליטיות ובעיות לא פתורות בתחום יחסי העבודה במדינת ישראל.

 

כידוע, תוצאותיה של מציאות  זו היא עליות מחירים, שהסובלים העיקריים ממנה הם, כמו תמיד השכבות החלשות שנמצאות במצוקה כלכלית במדינות השונות.

כאדם נכה שמתקיים מקצבה, ושייך לקבוצות אלו אבקש לשאול: האם ישנן כיום התארגנויות פוליטיות ו/ או ציבוריות, במדינת ישראל או במקומות אחרים בעולם שמטרתן לנסות  ולמתן את הפגיעה באוכלוסיות אלו ולסייע להן לשרוד? האם יש ברשותכם מידע על כך?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757.

נייד-058-6784040.

פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.

2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

3)אציין כי אני משתייך לאוכלוסייה מוחלשת-ומתקיים מקצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי. לפיכך גם אני משתייך לאוכלוסייה שבהחלט עשויה להיפגע ממשבר כזה באופן החמור והקשה ביותר.

4)אתר האינטרנט שלי: https://disability5.com/

 5)ויש לי שאלה נוספת: האם ישנם כיום תחומי מחקר מדעי ו/ או טכנולוגי בעלי פוטנציאל להביא לפתרונות  כאלו או אחרים? ואם כן-באיזו מידה הם מקודמים ומקבלים תקציבי מחקר ופיתוח מממשלות העולם?

6)להלן מספר קישורים לכתבות(בעברית) שהתפרסמו לאחרונה בעיתונות הישראלית בנושא:

https://www.israelhayom.co.il/business/article/8528423

 

https://www.calcalist.co.il/world_news/article/ryi9v2cvc

 

https://www.mako.co.il/nexter-magazine/bite_from_tomorrow/Article-4375d0721cd1d71026.htm

 https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001400653

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email