Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs ייעוץ תרופתי. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Skip to content
Home » ייעוץ תרופתי.

ייעוץ תרופתי.

אל:

הנדון: ייעוץ תרופתי.

א.ג.נ.

אני נוטל כיום תרופות לפי הפירוט הבא:

  1. SEROQUEL-

 2   כדורים של 300 מג כל אחד בכל ערב.

  1. CR TEGRETOL-

400 מ”ג-כל בוקר. 400 מ”ג-כל ערב.

  1. EFFEXOR-

150 מ”ג-כל בוקר. 150 מ”ג-כל ערב.

אציין כי מזה זמן רב(אני כותב דבריי אלו בתאריך 22.4.2022) אני לא נמצא במעקב פסיכיאטרי-ואני נאלצתי להפסיק בכל פעם את המעקב בתחנות לבריאות הנפש בירושלים(עיר מגוריי)-וזאת בשל יחס מזלזל מצידם של הרופאים עימם נפגשתי.

כמו כן בשל ההחמרה שחלה בשנים האחרונות במצב בריאותי הגופני יש לי קשיים גדולים מאוד בהגעה הפיסית למעקב עצמו-אולם פנייתי למשרד הבריאות בעניין פסיכיאטר שיכול להגיע עד לבית המטופל נענתה בשלילה-והם טענו כי אין אצלם שירות כזה.

ד”ר חגית פלג מבית החולים הדסה עין כרם(כתובת האי.מייל שלה: [email protected]), שהיא הראומטולוגית אצלה אני נמצא בשנים האחרונות במעקב בעקבות דלקת פרקים פסוריאטית בה אני לוקה, ניסתה לסייע לי באמצעות הפנייתי לפארמקלוג פרופסור מוטי מושקאט בבית החולים הדסה הר-הצופים. אלא שלאחר בקורי במרפאתו מתאריך 12 לאפריל 2022 התברר כי עדיין אין פתרון לעניין המעקב התרופתי: הפסיכיאטרים בתחנות לבריאות הנפש אינם עוקבים עוד אחר הטיפול התרופתי-מה שהללו היו עושים עד לפני כמספר שנים. כמו כן התברר לי כי בתחום הפארמקלוגיה יש בכל מדינת ישראל לא יותר מ-10-15 רופאים-ובתחום הפארמקולוגיה הפסיכיאטרית המספר הוא אף נמוך הרבה יותר: לא יותר מאחד או שניים בכל מדינת ישראל.

תמונת מצב עגומה זו מותירה אותי כיום במבוי סתום מוחלט.

לפיכך שאלתי אליכם היא: האם ישנם תחומי עיסוק רפואיים כלשהם בהם ניתן למצוא בכל זאת מענה? ובמידה ואין בנמצא תחומי עיסוק כאלו, ובשל הנסיבות הקיימות כאן אני אהיה מעוניין לקבל לידיי רשימה מסודרת של הנזקים שייגרמו לי בשל היעדר המעקב, ההתנשאות הקשה והיחס המזלזל מצידה של המערכת הפסיכיאטרית.

אדגיש כי אין זו בדיחה או הלצה משום סוג שהוא: אני מתכוון לכך במלוא הרצינות: אני חושב כי במצב בו מערכת רפואית שלמה לא מסוגלת לתת מענה, יהיו הסיבות לכך אשר יהיו מן הראוי שהמטופל(במקרה זה אני) ידע מהן ההשלכות של ההזנחה והיעדר טיפול שנמשכים כל כך הרבה  שנים.

כידוע, מדובר בזכות אוניברסלית-וכזו שלא נשללת אפילו מן העבריינים או הפושעים המסוכנים ביותר.

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040.

פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.

2)אציין כי ישנם מספר קשיים נוספים אותם יש לקחת בחשבון:

א. אני אדם שמתקיים מהכנסה נמוכה מאוד-מקצבת נכות של המוסד לביטוחי לאומי, וכבר שנים רבות אני לא מצליח לחזור לשוק העבודה(אני כותב דבריי אלו בתאריך 22 לאפריל 2022). לפיכך אין ביכולתי להיעזר בשירות הניתן באופן פרטי בכל הנוגע לאיתור מידע על מרפאות או בתשלום על מעקב, איבחון או טיפול במרפאות עצמן-כמובן במידה ואכן קיימות מרפאות מן הסוג שאני מחפש. זאת ועוד: בשל חומרת מצבי גם הנחות גבוהות מאוד פשוט לא יעזרו.

ב. אין לי רכב או רישיון נהיגה, ואני יכול להגיע למקומות שנמצאים מחוץ לביתי(ובקושי הולך וגובר בשל מגבלותיי הגופניות) באמצעות נסיעות באוטובוסים בלבד. יש לציין כי בשל המחלות מהן אני סובל, וכן התרופות אותן עליי ליטול על בסיס קבוע אני גם לא אוכל לעולם להוציא רישיון-וכמובן שבשל מצוקתי הכלכלית הקשה אין שום סיכוי שאני הייתי יכול לרכוש רכב-וגם במידה וכל הבעיות הבריאותיות לא היו קיימות. מסיבות אלו יכולותיי להגיע למרפאות שנמצאות במרחק ניכר מאזור מגוריי או בעיר אחרת הן בכל מקרה בעייתיות מאוד.

ג. אני בכל מקרה לא שוקל חזרה למעקב בתחנות לבריאות הנפש אותן אני כבר מכיר היטב. כפי שציינתי, מלבד הקושי שלי להגיע לשם גם התייחסותם המזלזלת של הפסיכיאטרים בה נתקלתי פעם אחר פעם לא מאפשרת מעקב טיפולי כלשהו.

אדגיש כי אלו בשום אופן לא מסקנות נמהרות או פזיזות-אלו מסקנות אליהן נאלצתי להגיע לאחר אינספור פעמים בהן הייתי במעקב במרפאות הללו, ולאחר היכרות מעמיקה ויסודית מאוד של הנעשה שם במשך שנים רבות.

 

3)להלן רשימה של המחלות/ בעיות רפואיות עימן אני מתמודד כיום:

 

  1.             מחלה נפשית-תסמונת כפייתית המוגדרת כ-D.C.O, וכן מחלה נפשית

המוגדרת כ-schyzo-affective disorder

  1.     דלקת פרקים פסוריאטית.

III. בעיה נוירולוגית שהגדרתה אינה ברורה. תסמיניה העיקריים: חפצים שנשמטים מן הידיים בלי שאני שם לב לכך, סחרחורות, איבוד תחושה בחלק מאזורי כפות הידיים ובעיה מסוימת בשיווי משקל ויציבה.

  1. פריצת דיסק כרונית בגב בחוליות 4-5- שמקרינה גם לרגליים ומקשה בהליכה.
  2. תסמונת המעי הרגיז.
  3. התחלה של סימנים לבעיה קרדיולוגית מן החודש האחרון(אני כותב דבריי אלו בימים חמישי, ה-22.3.2018)- ונכון לזמן כתיבת שורות אלו לא ברורה עדיין מהות הבעיה, שבאה לידי ביטוי בכאבים בחזה במשך מרבית שעות היום, קשיים בנשימה וגם בדיבור.

VII. היחלשות משמעותית בראייה שחלה בשנים האחרונות(אני כותב דבריי אלו ביום חמישי, ה-3.6.2021).

אני נאלץ להזניח את הבעיה ולא לטפל בה, וזאת הן בגלל מצוקה כלכלית קשה כמי שמתקיים מקצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי והן בגלל התנהלות בירוקרטית מסורבלת מאוד של קופת חולים כללית בה אני חבר שלא מאפשרת לי במקרים רבים מאוד להגיע לבדיקות או טיפולים רפואיים להם אני זקוק. 

4)כתובות האי.מייל שלי: [email protected]

ו-: [email protected] 

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

 

ו-: [email protected]

 

 

5)המסגרת הטיפולית בה אני נמצא:

עמותת “רעות”-הוסטל “אביבית”.

רחוב האביבית 6,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9650816.

מספרי הטלפון במשרדי ההוסטל: 02-6432551.

ו-: 02-6428351.

כתובת האי.מייל של ההוסטל: [email protected]

6)רופא המשפחה אצלו אני נמצא במעקב:

ד”ר ברנדון סטיוארט,

“שרותי בריאות כללית”-מרפאת הטיילת,

רחוב דניאל ינובסקי 6,

ירושלים, מיקוד: 9338601.

מספר הטלפון במשרדי המרפאה: 02-6738558.

מספר הפקס במשרדי המרפאה: 02-6738551.

7)פרטים אישיים נוספים: גיל: 49. מצב משפחתי: רווק.

תאריך לידה: 11.11.1972.

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email