Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs מכתב לחברת "חסד בישראל". - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Skip to content
Home » Home » מכתב לחברת “חסד בישראל”.

מכתב לחברת “חסד בישראל”.

להלן המכתב אותו שלחתי לחברת “חסד בישראל”(כתובת האי.מייל שלהם: [email protected] )
:
אל: חברת “חסד בישראל”.

הנדון: בעיית מעקב תרופתי.

א.ג.נ.

אני, אסף בנימיני, בן 49, מתגורר בדיור מוגן לנפגעי נפש של עמותת “רעות” בירושלים-במסגרת דיור לפגועי נפש בקהילה שמפעיל סל שיקום מטעמו של משרד הבריאות.

אני נוטל תרופות פסיכיאטריות-ובשנים האחרונות נוצרה מציאות  בלתי נסבלת בה פסיכיאטרים בתחנות לבריאות הנפש הפסיקו את המעקב אחר התרופות הפסיכיאטריות(אני יודע שזה יישמע כסוג של אבסורד-אולם זוהי למרבה הצער המציאות בה אני נתקל פעם אחר פעם). אלא שמאחר ואני מתקיים מהכנסה נמוכה מאוד-מקצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי-הרי שהגעה אל רופאים באופן פרטי הינה בלתי אפשרית בעבורי.

אלא שאין כיום שום אלטרנטיבה אחרת, שכן גם הפסיכיאטרים בתחנות לבריאות הנפש אינם מהווים עוד כתובת עבורי, וזאת משתי סיבות:

1)גישת טיפול בעייתית-כל אימת שמגיעים לתחנה ההתייחסות לנפגעי נפש היא באופן אוטומטי כאל אנשים שגם פגועים בשכלם-דבר שגורר חוסר הקשבה טוטלי מצידם של הרופאים. מרגעי שהייתי מגיע לתחנה הרופאים היו יוצאים מתוך נקודת הנחה שהם היו יודעים בדיוק מאלו בעיות אני סובל מבלי להכיר אותי אפילו היכרות שטחית או מינימלית ביותר. הדבר גרר פעם אחר פעם פרקטיקות טיפול שגויות שננקטו כלפיי וגם חוסר יכולת שלי לשתף פעולה עם היחס המזלזל שהתלווה לכך. זאת ועוד: גם במקרים שצוות המרפאה או הרופאים היו מכירים אותי ההתייחסות בכל זאת לא היתה משתנה-מה שמנע כל אפשרות לטפל או לעזור והתנגשויות בלתי פוסקות עם הצוותים שכביכול “טיפלו” או ניסו, כביכול “לעזור”. כמובן שמה שהיה במקרים אלו לא היה כלל עזרה אלא דיכוי מתמשך עימו לא הסכמתי, וגם כיום(אני כותב דבריי אלו בתאריך 23 ליולי 2022) אינני מסכים לשתף פעולה. בכל פעם בה נוכחתי בכך הייתי עוזב את אותו “מעקב” כביכול בכדי למנוע מעצמי עוד נזקים ומפחי נפש מיותרים במסווה של “עזרה” או “טיפול”. אני יודע שמדובר כאן בהכללה-אבל מה לעשות שזו המציאות.

2)מצב בריאות גופני-בתחילת שנת 1998 עברתי תאונת עבודה במלון “לרום” בירושלים בו עבדתי באותה עת כשלושה חודשים במסגרת פרויקט של ארגון “אלווין ישראל”-ומאז התפתחו אצלי שורת בעיות גופניות שהמוסד לביטוח לאומי אינו מכיר באף אחת מהן. כמו כן אין כיום שום גורם או משרד ממשלתי אחר שמכיר בפגיעה זו.

מאז אותה תאונה מצבי מחמיר באיטיות אבל באופן רציף ועקבי-והגעתי היום למצב בו אפילו ההגעה הפיסית לתחנות לבריאות הנפש מהווה בעבורי עניין קשה ובעיתי יותר ויותר.

קופת חולים כללית בה אני חבר, וגם משרד הבריאות טענו שאין להם שום פתרון למצב זה וכי לא קיים אצלם שירות של פסיכיאטר שעושה בקורי בית.

בחודשים האחרונים נסיתי למצוא פתרון בדרך מעט אחרת: בקור אצל פארמקולוג. אלא שהתברר כי הפארמקולוג אצלו בקרתי יכל לעזור רק באופן חלקי, וכי מאחר והוא לא פסיכיאטר לא היתה לו יכולת לסייע לי לעשות סדר בתרופות הפסיכיאטריות אותן אני נוטל.

זאת ועוד: התברר לי כי בגלל מספרם המועט של הרופאים העוסקים בתחום(לשם המחשה: בכל המטרופולין של ירושלים וסביבותיה ישנם רק 2 רופאים בתחום זה-הרופא במרפאתו בקרתי ברפואה הציבורית ורופאה נוספת אליה ניתן להגיע באופן פרטי, כאשר כל בקור עולה כמה מאות שקלים שאין לי כל יכולת  לשלמם, ואינני יודע אם היא עושה גם בקורי בית-ומסיבות מובנות אני לא כותב כאן את שמותיהם של רופאים אלה או את שמות המוסדות הרפואיים בהם הם עובדים)-אזי מעקב פרמקולוגי במציאות של היום איננו אפשרי. כידוע, ישנו גם תת-תחום בפרמקולוגיה שנקרא פרמקולוגיה פסיכיאטרית, ולאחר בדיקה שעשיתי התברר כי המצב בתת תחום זה אף חמור בהרבה, ובכל מדינת ישראל יש רק רופא אחד או שניים לכל היותר שעוסקים בכך ומקבלים מטופלים.

ולסיכום: נסיבות אלו מובילות אדם במצבי, שזקוק לשירות של פסיכיאטר שעושה בקורי בית למבוי סתום מוחלט-ולמרות הצורך הדחוף במעקב אחר התרופות אותן אני נוטל לא מוצע לי כיום פתרון סביר כלשהוא.

אציין כי במסגרת הטיפולית לפגועי נפש בקהילה יש אמנם פסיכיאטרית-אולם הללו מסרבים בעקשנות לאפשר בקורי בית שלה אצלי-דבר שהיה יכול לפתור את הבעיה לפחות באופן זמני. סירוב זה ניתן סתם כך וללא שום סיבה-ותוך הפגנת אטימות מוחלטת למצבי ולעובדה שחוסר מעקב אחר הטיפול התרופתי עשוי אף לסכן את חיי.

בכל מקרה אני מחפש פתרון. האם יש לכם רעיון לפתרון שבכל זאת ניתן למצוא במצב זה?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757.

נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.

2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

3)המסגרת הטיפולית בה אני נמצא:

עמותת “רעות”-הוסטל “אביבית”,

רחוב האביבית 6,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9650816.

מספרי הטלפון במשרדי ההוסטל:

02-6432551. ו-: 02-6428351.

כתובת האי.מייל של ההוסטל:

[email protected]

 4)רופא המשפחה אצלו אני נמצא במעקב:

ד”ר ברנדון סטיוארט,

“שרותי בריאות כללית”-מרפאת הטיילת,

רחוב דניאל ינובסקי 6,

ירושלים,

מיקוד: 9338601.

מספר הטלפון במשרדי המרפאה:

02-6738558.

מספר הפקס במשרדי המרפאה:

02-6738551.

 5)אני מצרף למכתבי אליכם קובץ של המסמכים הרפואיים שלי.

מסמכיםרפואיים

Print Friendly, PDF & Email