Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs עבודה מרחוק - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Skip to content
Home » Home » עבודה מרחוק

עבודה מרחוק

אל:

הנדון: ייצור בהוראה מרחוק.

א.ג.נ.

בימים אלה אני מחפש עבודה.

כידוע, קיימת כיום טכנולוגיה של שימוש במדפסות תלת-מימד לצורך ייצור מוצרים שונים.

האם קיימת גם טכנולוגיה שמאפשרת ייצור מוצרים במדפסות הללו ללא צורך בנוכחות אנושית בקרבת המדפסת, אלא באמצעות מתן הוראה מרחוק או מן המחשב האישי בבית?

ובמידה ואכן קיימת כיום טכנולוגיה כזו-האם ידוע לכם אילו חברות מציעות משרות כאלו? ומהם הכישורים האישיים שנדרשים לצורך כך?

בברכה,

אסף בנימיני,

א. להלן המייל, אותו אני שולח למקומות שונים:

אל:

הנדון: ארגוני כותבים.

א.ג.נ.

אנ כותב באתר disability55.com שעוסק בנושא אנשים עם מוגבלויות.

האתר נבנה במערכת של wordpress.org-ומדובר באתר רב-לשוני ב-67 השפות: אוזבקית, אוקראינית, אורדו, אזרית, איטלקית, אינדונזית, איסלנדית, אלבנית, אמהרית, אנגלית, אסטונית, ארמנית, בולגרית, בוסנית, בורמזית, בלארוסית, בנגלית, בסקית, גיאורגית, גרמנית, דנית, הולנדית, הונגרית, הינדית, ויאטנמית,  טג’יקית, טורקית, טורקמנית, טלוגו, טמילית, יוונית, יידיש, יפנית, לטבית, ליטאית, מונגולית, מלאית, מלטזית, מקדונית, נורבגית, נפאלית, סוואהילי, סינהלזית, סינית, סלובנית, סלובקית, ספרדית, סרבית, עברית, ערבית, פאשטו, פולנית, פורטוגזית, פיליפינית, פינית, פרסית, צ’כית, צרפתית, קוריאנית,  קזחית,  קטאלנית, קירגיזית, קרואטית, רומנית, רוסית, שבדית ותאילנדית.

 אני מחפש שרות של כתיבת מאמרים בשפות הללו עבור הבלוג שלי. אלא שיש כאן קושי/ בעיה נוספת: אני אדם שמתקיים מהכנסה נמוכה מאוד-מקצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי.  מסיבה זו אין ביכולתי לשלם את המחירים הגבוהים אותם גובים כותבי מאמרים מקצועיים.

האם קיימים ארגונים גדולים של כותבי מאמרים מקצועיים לבלוגים, מהם ניתן להזמין כמות גדולה של מאמרים במחיר מוזל?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757.

נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.

2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected] 

ו-: [email protected] 

ו-: [email protected] 

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected] 

ו-: [email protected] 

ו-: [email protected]

3)קישור לאתר:  https://www.disability55.com/

ב. להלן ההודעה ששלחתי למספר מכללות ללימודי מחשבים:

אל:

הנדון: קורס בודקי תוכנה.

א.ג.נ.

לפני מספר שנים(אני כותב דבריי אלו ביום 11 לפברואר 2023) עשיתי מבדק תעסוקתי של

מכללת ג’ון ברייס-ונמצאתי מתאים לקורס בודקי תוכנה.

אלא שהשתתפותי בקורס לא יצאה אל הפועל. הסיבה: לא היה ביכולתי, כאדם שמתקיים מקצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי לשלם את עלותו של הקורס שהיתה יותר מ-18,000 שקלים.

בקשתי לשרות התעסוקה שיעזרו לי במימון הקורס נענתה בבירוקרטיה מסורבלת מאוד ולא יעילה, שבשילוב עם יחס מזלזל מצידם מנעו ממני את האפשרות להשתתף בקורס-וכך נאלצתי לוותר עליו.

יש לקחת בחשבון כמה קשיים נוספים: אין לי רכב וגם לא רישיון נהיגה-ובשל מחלותיי והתרופות אותן אני נוטל הדבר בכל מקרה לא אפשרי. כמו כן אני מוגבל מאוד בניידותי מאותה סיבה-ולכן האפשרות היחידה שיכולה להתאים לי היא השתתפות בקורס מרחוק-דרך המחשב בבית.

אני מעוניין לדעת באם למוסד הלימודים שלכם יש מה להציע בכל מה שנוגע לקורס כזה.

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757.

נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403 .

2)כתובות האי.מייל שלי:

[email protected]  

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

3)קורות חיים-אסף בנימיני:

פרטים אישיים- אסף בנימיני:

ת.ז. 029547403.

תאריך לידה: 11.11.1972.

כתובת: רחוב קוסטה ריקה 115, קרית מנחם, ירושלים.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757.

נייד-058-6784040.

פקס-077-2700076.

השכלה:

10 שנות לימוד ובגרות חלקית.

שירות צבאי: פטור מסיבות רפואיות.

נסיון תעסוקתי:

1991-עבודה בנגריית ר.ש.ת.(דרום תל אביב)

1998-2005-עבודה בספרייה הלאומית, סיוע לצוות המקצועי של הספרנים במגוון רחב של משימות.

2009-2010-עבודה ברשת “אבגד” לתכשיטים-במיון סחורה.

פברואר-מאי 2019-עבודה בחברת המחשבים HMSOFT

תחילת חודש פברואר 2020-שלושה ימי עבודה בחלוקת עיתונים לעוברים ושבים ברחוב.

התנדבות:

פעיל במטה המאבק של הנכים.

התנדבות

במרכז למיצוי זכויות של עיריית ירושלים בסיוע לאוכלוסייה נזקקת.

מידע כללי: 

בעל מוטיבציה גבוהה, יכולת התנסחות גבוהה בעל-פה ובכתב, יכולת אילתור ופתרון בעיות.

בעל היכרות ארוכת שנים עם אירגוני החברה האזרחית.

סובל מנכות פיסית המונעת ממני להרים משאות כבדים ולעמוד זמן ממושך על הרגליים.

ג. להלן המייל אותו אני שולח למקומות שונים:

אל:

הנדון: מכרזים פתוחים.

א.ג.נ.

אני מחפש תוכנות, או מערכות כאלו או אחרות ברשת האינטרנט שמיועדות לפרסום “מכרזים פתוחים” בנושאים שונים.

האם הינכם מכירים מערכות כאלו?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. להלן דוגמה למכרז אותו אני מעוניין לפרסם במערכת פתוחה לפרסום מכרזים ברשת:

 

הריני מציע את הבלוג שלי disability55.com כפלטפורמה לפרסום מאמרים בנושא אנשים עם מוגבלויות בכל אחת מ-67 השפות הבאות: אוזבקית, אוקראינית, אורדו, אזרית, איטלקית, אינדונזית, איסלנדית, אלבנית, אמהרית, אנגלית, אסטונית, ארמנית, בולגרית, בוסנית, בורמזית, בלארוסית, בנגלית, בסקית, גיאורגית, גרמנית, דנית, הולנדית, הונגרית, הינדית, ויאטנמית,  טג’יקית, טורקית, טורקמנית, טלוגו, טמילית, יוונית, יידיש, יפנית, לטבית, ליטאית, מונגולית, מלאית, מלטזית, מקדונית, נורבגית, נפאלית, סוואהילי, סינהלזית, סינית, סלובנית, סלובקית, ספרדית, סרבית, עברית, ערבית, פאשטו, פולנית, פורטוגזית, פיליפינית, פינית, פרסית, צ’כית, צרפתית, קוריאנית,  קזחית,  קטאלנית, קירגיזית, קרואטית, רומנית, רוסית, שבדית ותאילנדית.

בברכה,

אסף בנימיני.

נ.ב. כתובות האי.מייל שלי: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] או: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] 

ד. להלן הודעת האי.מייל ששלחתי למדריך מהוסטל “אביבית”: 

 

אסף בנימיני <[email protected]>

אל:

[email protected]

,

[email protected]

יום ה׳, 16 בפבר׳ ב-17:01

לורדן שלום:

בהמשך לפגישתנו-זהו המייל אותו שלחתי לד”ר חגית פלג מבית החולים הדסה עין כרם, אצלה אני נמצא במעקב בגלל דלקת פרקים פסוריאטית ממנה אני סובל(לפי הסטטיסטיקה בערך אצל 16% מחולי הפסוריאזיס מתפתחת דלקת פרקים-ולצערי אני נכלל כיום ב-16% הללו).

כמו כן לגבי הפסוריאזיס עצמה חשוב להבין כי:

1)הגורם לפסוריאזיס אינו ידוע. החוקרים הראשונים שבאמת יצליחו למצוא את הגורם לפסוריאזיס, וכמובן לאחר שהתגלית תעבור מבחנים אקדמיים מתאימים של בקורת עמיתים חוקרים אלו יקבלו על כך פרס נובל לרפואה.

2)בעבר היתה השערה כי הגורם הוא גנטי-אולם לא הצליחו למצוא לכך ביסוס. השערה זו התבססה על העובדה כי אצל שתי קבוצות אוכלוסייה שיש ביניהן קרבה גנטית מוכחת-האינדיאנים והאסקימוסים לא נצפה מעולם מקרה של פסוריאזיס. אולם יש לזכור כי לא ניתן לקבוע זאת באופן חד משמעי, מאחר וכידוע בתקופות ארוכות מאוד בהיסטוריה(למעשה עד סוף המאה ה-16) לא היה לעמים הללו שום קשר עם האדם הלבן-ואנחנו לא יכולים לדעת אם באמת היו או לא היו אצלם מקרים של פסוריאזיס-ובהתחשב בכך שככל הנראה לרוב העמים הללו לא היה כתב(וגם זאת לא ניתן לקבוע באופן חד-משמעי-משום שתמיד קיימת האפשרות שהיו תקופות בהן נכתבו כתובות על חומרים מתכלים שמסיבה זו הם לא עומדים כיום לרשותנו)-אזי אנחנו לא באמת יכולים לדעת אם  לא היו מעולם מקרים של פסוריאזיס אצל קבוצות אוכלוסייה אלו. העדויות הקדומות ביותר שיש ברשותנו הן של הכובשים הספרדים-אבל מדובר כמובן בעדויות יחסית מאוחרות מהן לא ניתן להגיע בעניין זה למסקנות כלשהן.
ייתכן וישנה בכל זאת אפשרות למחקר דרך בדיקת עצמות של שלדים מאוכלוסיות של אינדיאנים או אסקימוסים-אולם אני לא יודע אם קיימת מבחינה מדעית שיטה לבדיקת הימצאות פסוריאזיס באוכלוסיות אלו על סמך בדיקת השרידים הללו במעבדה.
3)באשר לדלקת פרקים פסוריאטית ישנו מאפיין מגדרי ברור: כשני שלישים מן המטופלים הן בעצם מטופלות-ורק שליש מן הסובלים ממחלה זו הם גברים. אינני יודע מה הסיבה לכך-ניתן כמובן לשאול את אנשי המקצוע.
4)התקציבים שמוקצים למחקר בתחום זה הם ככל הנראה נמוכים משמעותית ממחקר של מחלות אחרות כמו סרטן, מחלות לב או מחלות נוירולוגיות כמו אלצהיימר או פרקינסון. הסיבה לכך פשוטה: ברוב המכריע של המקרים פסוריאזיס היא לא מחלה מסכנת חיים-ותוחלת החיים של חולי הפסוריאזיס לא שונה מתוחלת החיים של כלל האוכלוסייה-וכאשר אין השפעה לא על תוחלת החיים ולא בסכנת חיים של המחלה עצמה אלא רק בסבל מתמשך ובפגיעה משמעותית באיכות החיים אין מוטיבציה למרביתם המכריע של הסטודנטים או המרצים לרפואה לעסוק בנושא-ורק מיעוט קטן מאוד וזניח מן הסטודנטים או המרצים בבתי הספר לרפואה בוחרים לעסוק בתחום הזה.
5)מחלת הפסוריאזיס הופיעה אצלי בגיל 15 בערך-אולם במשך שנים רבות לא ידעתי כלל שמדובר בפסוריאזיס. מסיבה זו אני כל פעם הייתי מגיע לרופא עור בגלל בעיה נקודתית, ומאחר וכידוע לא קיים טיפול שמרפא פסוריאזיס(וגם חוקרים שימצאו טיפול כזה יזכו על כך בפרס נובל לרפואה) זה אף פעם לא היה עוזר. מצב זה נמשך עד לתאריך 2.1.2007 בו הגעתי לרופא עור בשם ד”ר אברהם זלוטוגורסקי אצלו קבלתי את האבחנה לפסוריאזיס-וכן את ההסברים ביחס למחלה עצמה ומאפייניה.
6)מעולם לא הוכח שום קשר ישיר בין הימצאות מחלה נפשית לפסוריאזיס. יש הרבה מאוד נפגעי נפש שלא סובלים מפסוריאזיס, ויש הרבה מאוד חולי פסוריאזיס(וגם במצבים חמורים בהרבה משלי) שאין אצלם שום מחלה נפשית והם מנהלים אורח חיים תקין כמו כל אדם אחר בחברה. לעומת זאת ידוע שמצבים של דחק(מתח נפשי, דיכאון, חרדות) עשוים בהחלט להביא להחמרה בסימפטומים של הפסוריאזיס אצל כאלו שיש אצלם את המחלה-אולם גם זאת רק בחלק מן החולים ולא אצל כולם.
7)טיפולים בים המלח, או באתרים אחרים בעלי אופי דומה בעולם(למשל אתר הטיפולים הידוע באדן-באדן בגרמניה) יכולים לעזור לחלק מן המטופלים הרבה יותר מכל טיפול תרופתי. יש אף תיירים שחולים בפסוריאזיס שמגיעים לישראל ממקומות שונים בעולם בעיקר למטרה זו. ידועים מקרים בהם טיפולים אלו אכן מביאים להפוגה במחלה. ידוע על קיומה של קבוצת תיירים גדולה(אינני יודע מה מספרם-הנתון ככל הנראה מצוי בידיו של משרד התיירות דרכו מתארגנות קבוצות אלו), חולי פסוריאזיס שמגיעים לישראל ומייד נוסעים לטיפולים בים המלח בכדי לזכות בהפוגה במחלה-ולאחר שתקופת ההפוגה מסתיימת או לקראת סופה הם שוב עוזבים את ארצם ומגיעים לישראל לטיפולים בים המלח-ולאחר מכן שוב חוזרים למולדתם עד או לקראת הגל הבא של המחלה וחוזר חלילה.
8)יש לזכור כי הטיפולים בים המלח גם כן לא עוזרים לכל החולים באופן גורף. קשה עד בלתי אפשרי לדעת מראש לאיזה מקרים זה יעזור ולאילו מקרים לא-וכמעט תמיד לא ניתן לדעת עד שמנסים. אני נסעתי כבר כמה פעמים ואצלי לא היתה לכך כמעט השפעה על מצב הפסוריאזיס. אינני זוכר מה מספר הפעמים בהן הגעתי לים המלח-אולם זה היה יותר מפעם אחת וזה אף פעם לא באמת השפיע עליי.
פרט לכך הגישה לטיפולים עצמם הרבה יותר בעייתית כיום בשל שינויים שקורים בים המלח עצמו: החמרת תופעת הבולענים בשנים האחרונות גרמה לסגירת קטעי חוף שלמים-וגם בקטעי החוף שלא נסגרו השהייה בהם הרבה יותר מסוכנת מאשר בעבר. כמו כן כבר היו מקרים של בולענים שהופיעו בכבישים או בדרכים בהם נוסעים לבתי המלון-וכיום אפילו עצם ההגעה לבתי המלון ולאחר מכן החזרה משם הרבה יותר מסוכנת מאשר עד לפני 10 או 15 שנים-וכמובן שגם זה דבר שחובה תמיד לקחת בחשבון.
אני שמעתי כי הוקמה לאחרונה חברה ישראלית שפיתחה טכנולוגיה שיודעת לחזות מראש בולענים כך שניתן להיעזר בה, ובאמצעות קבלת אזהרה מראש פשוט לעזוב את אותו אזור מסוכן. חברה זו מייצאת את הטכנולוגיה למקומות רבים בעולם-ואני חושב שזה ממש חבל שלא מנצלים את הטכנולוגיה הזו גם באזור של ים המלח-שזהו האזור בו טכנולוגיה כזו נדרשת מאוד.
אינני זוכר מה שם החברה-ואינני יודע מהן הסיבות לכך שטכנולוגיה זו לא נמצאת בשימוש באזור הזה שכל כך זקוק לכך-ייתכן וזה עודף רגולחציה או בירוקרטיה-כמו בהרבה מאוד דברים אחרים במדינת ישראל.

—– הודעה שהועברה —–

 

הסתר הודעה מקורית

 

מאת: אסף בנימיני <[email protected]>

אל: [email protected] <[email protected]>

נשלח בתאריך: יום חמישי, 26 בינואר 2023 בשעה 16:28:06 GMT‎+2‎

נושא: מכתבי לד”ר חגית פלג.

לד”ר חגית פלג שלום רב:

הנדון: בקשה להתייעצות.

ג.נ.

בפעם האחרונה שנבדקתי במרפאתך אמרת לי כי ישנן כיום תרופות חדשות לטיפול בפסוריאזיס, וכן כי ייתכן כי גם אנשים כמוני שסובלים ממצוקה כלכלית קשה יכולים כיום להיעזר בעמותת “חברים לרפואה” אליה את מפנה מטופלים במצב הזה.

לאחר מכן בקרתי אצל רופא המשפחה שלי-ד”ר ברנדון סטיוארט-והבנתי ממנו כי הוא ישוחח עימך על כך.

האם שוחחת עימו? 

כמו כן ככל הידוע לי אין כיום טיפול שיכול לרפא פסוריאזיס-האם זה נכון? ובמידה וזה לא נכון או לא מדויק-האם תוכלי להסביר מהן, נכון להיום האפשרויות של טיפול בפסוריאזיס?

בעבר לא רציתי לקבל טיפול תרופתי לפסוריאזיס משיקול נוסף: הסיכוי הגבוה לסבול מתופעות לוואי-ובמקביל תקופות הפוגה קצרות מאוד שניתן להשיג, אם בכלל.

מדברייך הבנתי שמצב זה היה נכון לפני 10-15 שנים(שזו התקופה בה רופאי עור אצלם נבדקתי סיפרו לי על תמונת המצב שהזכרתי קודם, ולא המליצו לי על טיפול ביולוגי מן הסיבות שהוזכרו)-וכבר לא נכון כיום.

ולפיכך ברצוני לשאול: מהי תקופת ההפוגה בפסוריאזיס שאני יכול להשיג במידה ואתחיל להיות מטופל באחת מן התרופות החדשות? ובאילו תרופות מדובר?

כמו כן, ובמידה ואכן התרופות החדשות יכולות לאפשר לי להשיג תקופת הפוגה ממושכת בפסוריאזיס בלי תופעות לוואי קשות ואכן יש אפשרות להיעזר בעמותת “חברים לרפואה” לצורך סיוע במימון הטיפול-הרי שבמקרה כזה אהיה מעוניין לדעת מהי הפרוצדורה הנדרשת בכדי לקבל את הטיפול התרופתי.

בברכה,

אסף בנימיני-מטופל במרפאת החוץ הראומטולוגית של בית החולים הדסה עין כרם.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403. 

 2)מספרי הטלפון שלי: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040.

ה. להלן התכתבות שלי עם “הפורום לחברה אזרחית”:

 

 

Adi Arbel <[email protected]>

אל:

אסף בנימיני

יום ב׳, 13 בפבר׳ ב-10:23

יש.

 

‫בתאריך יום ב׳, 13 בפבר׳ 2023 ב-10:13 מאת אסף בנימיני <‪[email protected]‬‏>:‬

הסתר הודעה מקורית

האם יש במשרדיכם בירושלים נגישות לנכים?

ביום שני, 13 בפברואר 2023 בשעה 09:59:12 GMT‎+2‎,‏ Adi Arbel<[email protected]>‏ כתב/ה:

המשרדים שלנו נמצאים בירושלים ואני גר בגבעתיים. ניתן להיפגש או במשרדים שלנו או בקניון גבעתיים.
מוזמן לכתב את טטיאנה למייל על מנת למנוע טלפון שבור במידה ותרצו שהפגישה תהיה עם שניכם.

‫בתאריך יום ב׳, 6 בפבר׳ 2023 ב-19:04 מאת אסף בנימיני <‪[email protected]‬‏>:‬
אני לא משתמש בתוכנת זום. אינני יודע אם טטיאנה עושה שימוש בתוכנה זו.
בכל מקרה טטיאנה היא מנהלת התנועה, ועל כן אני חושב שכדאי שהקשר יהיה עימה.
ניתן ליצור עימה קשר טלםוני למספרי הטלפון  052-3708001. או: 03-5346644. בימים א’-ה’ בין השעות 11:00-20:00.
בברכה,
אסף בנימיני.
נ.ב. אציין כי אני אדם נכה וחולה, ועל כן אינני בטוח שאוכל להגיע למשרדים שלכם בירושלים. היכן נמצאים המשרדים שלכם? האם יש במקום נגישות לנכים?
בכל מקרה תוכלו ליצור עמי קשר טלפוני בכל עת.
מספרי הטלפון שלי: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040.


ביום שני, 6 בפברואר 2023 בשעה 12:21:25 GMT‎+2‎,‏ Adi Arbel<[email protected]>‏ כתב/ה:


שלום אסף וטטיאנה,
תודה על הפנייה! שמי עדי ואני מנהל הפורום לחברה האזרחית.
אשמח מאד לתאם איתכם פגישת היכרות, בזום או במשרדנו בירושלים, בהתאם להעדפתכם.
בברכה,
עדי


‫בתאריך יום א׳, 5 בפבר׳ 2023 ב-15:22 מאת אסף בנימיני <‪[email protected]‬‏>:‬
אל:  “הפורום לחברה אזרחית”.
להלן הודעה מטעמה של הגברת טטיאנה קדוצ’קין מתנועת “נתגבר”.

הנדון: תנועת “נתגבר” (נכים “שקופים”)

לפני כעשור, אני הח”מ ייסדתי את תנועת “נתגבר”, למען הנכים “השקופים”. נכים בעלי אחוזי נכות גבוהים וללא כשירות עבודה, אך שאינם מוגבלים בתנועה.
התנועה שלי מונה ומייצגת כ-1300 אנשים מכל רחבי הארץ, שהם בעלי נכות הנעה בין 75% ל-100%, שאינם כשירים לעבוד ושאינם בעלי מוגבלות בתנועה או הזקוקים להעלאה של אחוזי הנכות שלהם.

התנועה מאפשרת לאותם אנשים למצא את כל זכויותיהם מול המדינה וניתנת גם תמיכה פיננסית מסוימת לנזקקים ביותר.

התנועה שלנו נאבקת למען דיור ציבורי בר השגה ותנאי מחייה נאותים לקבוצת האוכלוסייה הנ”ל.

נכים רבים שאינם כשירים לעבוד, ובעלי 75%-100% נכות, אך לא מוגבלי תנועה חיים בתנאים מחפירים.

הם אינם מקבלים את אותן ההטבות אשר נהנים מהן גמלאים המקבלים גם השלמת הכנסה.
כלומר, אין להם הנחות לקניית תרופות, הנחות על חשבון החשמל, וארנונה, הנחות לנסיעה בתחב”צ וסיוע בשכר דירה בדומה לגמלאים, הם אינם זכאים למענקי “חימום/קירור” ועוד.

במילים אחרות, הם לא זכאים לכמעט לשום הטבות, למרות מצבם הקשה.

יתרה מזאת, הם גם אינם זכאים לדיור ציבורי למרות התנאים הקשים שבהם הם חיים יום-יום.
 

ישנו הבדל מהותי בין הנכים השונים, ואנו סוברים כי כך לא צריך להיות!
נכה עם מוגבלות בתנועה, זכאי לדיור ציבורי ומקבל סיוע לשכר דירה הנע בין 3000 ל-3900 ₪ בחודש.

כמו כן, נכים בעלי מוגבלות בתנועה מקבלים קצבאות גדולות יותר, מהנכים, אותם מייצגת התנועה, הודות לתוספות לקצבה הבסיסית, הכוללת בין היתר שירותים מיוחדים, קצבת ניידות ומלווה ועוד.

במצב כזה, גודל הקצבאות האלה מגיעות לכדי 15000-17000 ₪ בחודש.

אך לעומתם, הנכים אותם מייצגת התנועה, אשר אינם בעלי מוגבלות בתנועה, בעלי 75%-100% נכות ואינם כשירים לעבוד, מקבלים רק 3211 ₪ בחודש נטו בלבד!
מכאן יוצא, כי הקבוצה הזו, היא האוכלוסייה הענייה והפגיעה ביותר במדינת ישראל!!!

במהלך שנות פעילותי, נפגשתי עם גורמים רבים ממפלגות שונות בכנסת ובמשרדי הממשלה השונים.

אבל, לצערי הרב, התנועה לא מצליחה זה כבר עשור, לקדם את ההצעה שתאפשר לנכים שאינם מוגבלי תנועה, בעלי 75%-100% נכות ולא כשירים לעבוד, לקבל דיור ציבורי, או לכל הפחות להעלות להם את סכום הסיוע בשכירת דירה ולשפר ולו במקצת את תנאי חייהם.
לאור האמור לעיל, אני, טטיאנה קדוצ’קין, יו”ר תנועת “נתגבר” (נכים שקופים),

מבקשת להיפגש איתכם, ע”מ לקדם את הפרויקט הזה ולעזור לאנשים האלה לחיות חיים מכובדים ונאותים יותר.

בברכה ובתקווה גדולה, טטיאנה קדוצ’קין, יו”ר תנועת “נתגבר” (נכים שקופים).

טלפון 1: 052-370-8001

טלפון 2: 03-534-6644

להלן ההודעה שהשארתי לחבר-הכנסת מוסי רז-אשר לפגישה עימו בכנסת הגעתי ביום שלישי, ה-20.4.2021 בשעה 13:30 בצהריים.


20.4.2021

לחבר-הכנסת מוסי רז שלום רב

הנדון: בעיית דיור לנכים.
א.נ.
להלן מספר נושאים הקשורים לאוכלוסיית הנכים ופגועי הנפש(אוכלוסייה שגם אני כלול בה) אותם ברצוני להעלות בפניך.
אהיה מעוניין לדעת באיזו מידה יש ביכולתך לקדם נושאים אלו ו/או לעשות תיקוני חקיקה דחופים בכדי לשפר את מצבנו, תנאי הטיפול בנו וסיכויינו לשרוד ולהשתלב בחברה.

אציין כי מנסיון העבר אני למד כי בפגישות מן הסוג הזה ייאמר לי לפני הגעתי כי תינתן לי רשות הדיבור על-מנת להעלות את הנושאים שברצוני לדבר עליהם-אולם בפגישה עצמה רשות הדיבור לא תינתן לי אפילו לשנייה אחת-ובמידה ואני, חלילה אנסה לדבר הדבר ייחשב באופן אוטומטי ל”הפרת סדר” חמורה מאוד ועל כן המאבטחים יתנפלו עליי ויגרשו אותי באגרסיביות רבה-וזאת גם כשאין בכך צורך וכאשר הדבר מיותר לחלוטין, וגם כאשר ברור לחלוטין שלא נשקפת ממני שום “סכנה” לאף אחד.

ובהכירי מציאות זו אני מוסר לך מכתב זה-למקרה שגם הפעם זו תהיה ההתנהלות כלפיי. ככל הנראה עצם העובדה שאני מעיז להעלות מצוקות של ציבור הנכים מתפרשת כאיום חמור מאוד-למרות שלא ברור לי כלל על מי או על מה זה בדיוק מאיים. אני משאיר לך ולעובדי לשכתך מכתב זה-לא אקח אותו בחזרה לביתי.
וכעת לפירוט הנושאים עצמם:

1) בעיית מימון/תשלום שכר-דירה- לפני שנים רבות נקבע(ולא ברור על-ידי מי-אולם ככל הנראה מדובר בפקיד ממשלתי כזה או אחר), כי נכים שמתגוררים בקהילה זכאים לסיוע בסך 770 שקלים לחודש לצורך תשלום שכר-דירה. כידוע, בשנים האחרונות היתה עלייה משמעותית מאוד  במחירי הדירות במדינת ישראל-ובעקבותיה הגיעה, כמובן גם עלייה משמעותית בגובה שכר-הדירה. אלא שסכום  הסיוע בסך 770 שקלים שנקבע לפני שנים רבות באופן שרירותי לחלוטין, וללא שום הסבר או היגיון אינו מתעדכן. למרבה הצער גם לאחר התכתבויות רבות מאוד(ומדובר בלפחות כמה אלפים או אפילו עשרות אלפים של מכתבים, ולצערו של כותב דברים אלו מספרים אלו אינם מוגזמים כלל וכלל), ושנשלחו לכל גורם אפשרי: משרד הבינוי והשיכון על שלוחותיו השונות, משרדי ממשלה נוספים כמו משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה, עיתונאים רבים שעם חלקם הגדול כותב מסמך זה שוחח באופן אישי, עורכי-דין רבים ואפילו למשרדי חקירות ולשגרירויות  של מדינות זרות-דבר אינו עוזר-וכתוצאה מכך שסכום הסיוע אינו מתעדכן נכים רבים נפלטים לרחוב ומוצאים שם את מותם מרעב, צמא או מקור בחורף ולחלופין ממכת חום או התייבשות בקיץ. יש לציין כי ארגונים למיצוי זכויות כמו עמותת “ידיד”(שכידוע נסגרה לפני מספר חודשים) או קליניקות לסיוע משפטי באוניברסיטאות ובמכללות שגם עימם נמצא כותב דברים אלו בקשר אינם יכולים לעולם לסייע, והסיבה לכך פשוטה: סכום הסיוע  של 770 שקלים ניתן על-פי חוק, וארגונים למיצוי זכויות יכולים לסייע אך ורק על-פי החוק הקיים, והכתובת היחידה במקרים בהם יש צורך בשינויי חקיקה היא כידוע הכנסת. אלא שכאן המצב רק ממשיך להסתבך: כידוע כבר תקופה ארוכה מאוד של למעלה משנתיים אין ממשלה וכנסת מתפקדות ומדינת ישראל נמצאת במצב של, למעשה ממשלת מעבר מתמשכת. התוצאה הישירה וההרסנית של מצב זה היא היעדר אפשרות לעשות תיקונים חיוניים בחוק שנדרשים באופן דחוף-אשר על כמה מהם אני מפרט כאן. יש לציין כי גם כאשר הכנסת והממשלה פעלו פניותיו של כותב שורות אלו, וגם פניות של ארגוני הנכים וגורמים רבים נוספים בעניין סכום הסיוע אל חברי-הכנסת הופנו באופן אוטומטי לארגונים למיצוי זכויות-וזאת למרות שגם חברי-הכנסת עצמם יודעים טוב מאוד שבמקרה הזה הארגונים למיצוי זכויות לא יכולים להיות הכתובת אלא אך ורק הם עצמם.

2) תקשורת עם בעלי-הדירות- ישנם מקרים רבים בהם נכים מתקשים בניהול משא ומתן עם בעל/ת הדירה בגלל סיבות שקשורות למחלתם או נכותם. במצבים אלו העובדים הסוציאליים נדרשים לשמש כמתווכים-וחלק גדול מאוד מן העובדים הסוציאליים לא באמת יכולים לקחת על עצמם תפקיד זה בכל מקרה ומקרה. זאת ועוד: הקיצוצים הנרחבים שהיו בשנים האחרונות בתקנים שמיועדים למשרות של העובדים הסוציאליים, וזאת בצירוף עם תנאי העבודה הקשים, השכר הנמוך, ההתייחסות הלא נאותה מצד משפחות של מטופלים שבמקרים רבים רואות בהם, ושלא בצדק את האחראים לטיפול הלקוי שמקבלים קרובי המשפחה שלהם-וכל זאת בצירוף עומס העבודה הבלתי אפשרי שלעתים מאלץ אותם, בלית ברירה  להזניח גם מצבים דחופים או מסוכנים-כל אלו מקשים עוד יותר על האדם בעל המוגבלות למצוא דירה מתאימה ועל העובד הסוציאלי לסייע.

3) אמצעי תשלום של מטופלים- ישנם מצבים בהם אדם עובר לגור בקהילה לאחר תקופה ארוכה של שהייה בבתי חולים, וללא הרגלי  חיים שנחשבים כנורמטיביים כמו יציאה לעבודה, נשיאה באחריות לניהול חייו וכיו”ב. לעתים קרובות מאוד דרישות שמוצבות כתנאי לחתימה על חוזה שכירות  כמו חתימה על צ’ק ערבון אינם ניתנים להשגה בעבור אנשים בשלב זה של חייהם. מסגרות טיפול ושיקום רבות שהיו קיימות בעבר(שבאחת מהן כותב מסמך זה נעזר לפני כ-26 שנים בעת היציאה מאישפוז בבית חולים לדיור מוגן) נסגרו או הקטינו באופן משמעותי את היקף פעילותם בשנים האחרונות-דבר שעשוי למנוע שיקום מאנשים שבשלב זה של חייהם לא יוכלו להתקדם ללא מעטפת טיפולית ושיקומית חיוניות אלו.

 4) בעיית הסדרה-ישנו כיום חוסר איזון מוחלט בכל הנוגע לחובותיהם וזכויותיהם של בעלי הדירות מצד אחד ושוכרי הדירות מצד שני. ישנם חוקים רבים שמגנים על בעלי דירות  מפני ניצול לרעה כזה או אחר של תקופות השכירות שעשויות להיות מצידם של השוכרים. לעומת זאת לא קיימים חוקים שמטרתם להגן על האנשים שמתגוררים בדירות מפני ניצול של בעלי בתים-וכתוצאה מכך ניתן למצוא בחוזי שכירות רבים סעיפים שערורייתיים, דרקוניים ולעתים אפילו לא חוקיים-ובאין חוקים שמטרתם הגנה על שוכרי הדירות הללו נאלצים לחתום על חוזים אלו. במקרים רבים לא קיימת לשוכרי הדירות זכות חוקית להתנגד לסעיפים פוגעניים שחתימה עליהם מוצבת כתנאי להשכרת הנכס-והם יהיו חשופים לחלוטין לגחמותיהם של בעלי הדירות, ולעתים גם בתקופת השכירות עצמה.
כמובן שבעיה זו היא של האוכלוסייה

כולה-אולם יש לתת את הדעת על כך שההתמודדות עם בעלי הדירות במצבים אלו היא קשה יותר מטבע הדברים לאוכלוסיות מוחלשות כמו נכים או חולים.

5) קושי בהסברה-ישנם קשיים ניכרים בכל הנוגע להעלאת הקשיים שהוזכרו וחשיפתם בזירה הציבורית לצורך עשייתם של התיקונים ההכרחיים הנדרשים. סדרי העדיפויות הנוכחיים של אמצעי התקשורת השונים שכמעט ואינם מתעניינים בנושא, פיצול בין ארגוני הנכים, חוסר רצון של גורמים רבים מאוד בחברה בה אנו חיים לקחת חלק פעיל בנסיונות לעשיית תיקון ושיפור במצב-כל אלו מכבידים ומקשים מאוד על המאמצים להעלות בעיות אלו למודעות ציבורית באופן שייאלץ את חברי-הכנסת לעשות את תיקוני החקיקה הנדרשים במקום להמשיך ולהתעלם ולא לעשות מאומה. קושי נוסף קיים בכל הנוגע להעלאת קמפיין פרסומי: נכים שמתקיימים מקצבאות הנכות לא יכולים לשלם את סכומי העתק אותם מבקשות חברות הפרסום בעבור ניהול קמפיין לצורך קידום הטיפול בנושא-וגם נסיונות רבים מאוד של כותב המסמך לעקוף מחסום זה באמצעות הצטרפות לפרויקט סטודנטיאלי כזה או אחר של סטודנטים לפרסום לא עזר-וזאת משום שגם אלו האחרונים לא גילו בכך עניין ולא ראו בכך נושא שבאמת חשוב לטפל בו.
6) זמן המתנה לטיפול-ישנם מקרים רבים בהם אנשים שעד לשלב מסוים בחייהם לא נזקקו כלל לסיוע של שירותי בריאות הנפש-אולם כתוצאה מנסיבות חיים קשות או אירוע טראומטי או קשה כזה או אחר נזקקים לסיוע של איש מקצוע בתחום בריאות הנפש-וכמובן שבהרבה מאוד מקרים מדובר בסיוע זמני או נקודתי ולא כרוני. כיום תקופות ההמתנה לטיפול או סיוע נפשי הן ארוכות מאוד-וכתוצאה מהיעדרה של עזרה שניתנת בזמן מצבם של אנשים עלול להידרדר ללא כל צורך. השקעת משאבים נוספים במערכת בריאות הנפש הציבורית בהחלט יכולה להביא לשינוי המצב. יש לזכור כי גם מבחינה כלכלית ותקציבית אין כל היגיון בהתנהלות כזו: כאשר מצבם של אנשים מחמיר בתקופת המתנה ממושכת לטיפול המצב שלהם ממשיך להסתבך-ומה שיכול היה להיות סיוע נקודתי שאומנם עולה למדינה כסף הופך למצב חמור פי כמה וכמה שלאחר מכן עולה למדינה בעלות כספית גבוהה לאין שיעור. מסיבות אלו יש לשקול הוספת תקנים למערכת בריאות הנפש הציבורית ושיפורה-יש לזכור כי רובה המכריע של האוכלוסייה במדינת ישראל לא יכולים לממן את הטיפולים הללו באופן פרטי-שעלותם כמה מאות שקלים לכל פגישה בודדת.
7) טיפולי שיניים-כידוע, במדינת ישראל אדם שזקוק לטיפולי שיניים ילך כמעט תמיד לרופאים פרטיים-וזאת מאחר ומערכת הבריאות הציבורית אינה נותנת כיום מענה בתחום הזה. יש לציין כי אצל פגועי נפש, וגם נכים באופן כללי שמצוקתם הכלכלית קשה מאוד ברמה היום-יומית גם בלי קשר לטיפולי שיניים מתקשים אף הרבה יותר לקבל טיפולים אלו, אם וכאשר יש בכך צורך. השילוב של בעיות נפשיות חמורות ומצוקה כלכלית קשה גורם לאנשים הללו לעמוד מול שוקת שבורה ובמבוי סתום מוחלט כאשר יש צורך, ולעתים דחוף בטיפולי שיניים. יש לתת את הדעת לכך שכיום לא קיים, למעשה פתרון מערכתי לנושא שלא מטופל כלל-ויש לחשוב על חקיקה מתאימה ויצירת מענים סבירים בכל הנוגע לטיפולי שיניים לאוכלוסיות הללו.

8) אזורי אישפוז-אדם שנזקק כיום לטיפול פסיכיאטרי מסיבי בבית חולים או מרפאה ציבורית יכול לקבל אותם אך ורק במרפאה או בית חולים שסמוכים לאזור מגוריו. ישנם מקרים בהם מטופלים מעדיפים, מסיבות כאלו או אחרות להיות מטופלים במרפאה אחרת-לאו דווקא זו הסמוכה מאוד לאזור מגוריהם. יש לאפשר חופש בחירה למטופלים-ולתת למטופל שלא מרוצה מטיפול במרפאה או בית חולים מסוים את האפשרות לעבור למרפאה או בית חולים במקום אחר. אפשרות זו ניתנת כיום בכל תחומי הרפואה האחרים-ואין שום סיבה לשלילת חופש הבחירה באשר למקום הטיפול בתחום של הטיפול הנפשי בלבד.  זאת ועוד: חופש בחירה כזה, אם יינתן יכול בהחלט לגרום לבתי חולים ומרפאות בתחום בריאות הנפש להתחרות ביניהם על המטופלים-דבר שבהחלט עשוי להביא לטיפול ושירות טובים יותר.

9) מודעות האוכלוסייה-האוכלוסייה הכללית מגלה לעתים התנגדות משמעותית מאוד כאשר מדובר בטיפולים נפשיים שניתנים באזור מגוריהם של אנשים-דבר שנובע מחוסר מודעות והיעדר הכרה של התחום-וללא כל הצדקה מעשית או הגיונית. הפחתת ההתנגדות והרתיעה של האוכלוסייה באמצעות מערכת הסברה מערכתית מתאימה עשויים בהחלט להקל על חייהם של מטופלים וחולים שחייהם קשים מאוד בכל מקרה בעקבות המחלה והמנכות עצמם. היעדר המודעות בחברה בה אנו חיים גורם למקרים של התנגדויות התושבים לפתיחת הוסטלים או מסגרות טיפול בקרבת מקום מגוריהם-דבר שמביא לעיכובים ניכרים בפתיחת המסגרות הללו, ולעתים אף למניעת פתיחתן בעקבות תביעות משפטיות שתושבים מגישים. זאת ועוד: ישנם מקרים לא מעטים בהם ישנה התנכלות מכוונת של האוכלוסייה כלפי מסגרות הטיפול הללו כאשר הן נמצאות באזור מגוריהן-וייתכן מאוד והעלאת המודעות הציבורית תוכל להביא להפחתה ניכרת של מספר המקרים הללו.
בברכה,
אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,
כניסה א’-דירה 4,
קרית מנחם,
ירושלים, מיקוד: 9662592.
מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.
נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.
2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected] או:  [email protected]
או: [email protected]  או: [email protected]  או: [email protected] או:  [email protected] 
או: [email protected]

3)המסגרת הטיפולית בה הייתי עד ליום 16.3.2021(בגלל המשך הקיצוצים והצימצומים בתקציבי הבריאות והרווחה וחוסר הטיפול בנושאים אלו באין ממשלה או כנסת מתפקדות אני נותרתי, כחולה כרוני במחלות ובעיות קשות מאוד ללא כל מסגרת טיפול מתאימה. כל נסיונותיי למצוא מסגרת טיפול רלוונטית עליה אוכל להסתמך מעלים חרס-ואין לדעת כמה זמן יימשך מצב קטסטרופלי זה):
עמותת “רעות”-הוסטל “אביבית”,
רחוב האביבית 6,
קרית מנחם,
ירושלים, מיקוד: 9650816.
מספרי הטלפון במשרדי ההוסטל:
02-6432551. או: 02-6428351.
כתובת האי.מייל של ההוסטל:  [email protected]

העובדת הסוציאלית מצוות ההוסטל, עימה אני הייתי בקשר: אושרת-050-5857185.
4)רופא המשפחה אצלו אני נמצא במעקב:
ד”ר ברנדון סטיוארט,
“שרותי בריאות כללית”-מרפאת הטיילת,
רחוב דניאל ינובסקי 6,
ירושלים, מיקוד: 9338601.
מספר הטלפון במשרדי המרפאה:
02-6738558. מספר הפקס במשרדי המרפאה: 02-6738551.
5) פירוט התרופות הקבועות אותן אני נוטל:

1.תרופות פסיכיאטריות:

א. Seroquel-

2 כדורים של 300 מ”ג כל אחד בכל ערב.
ב. Tegretol CR-

400 מ”ג-כל בוקר. 400 מ”ג-כל ערב.
ג. Effexor-

 
150 מ”ג-כל בוקר. 150 מ”ג-כל ערב.
2. symvastatine–

10 מ”ג בכל יום בערב.


6) להלן רשימת הבעיות הרפואיות מהן אני סובל:

1.מחלה נפשית-תסמונת כפייתית O.C.D וכן מחלה המוגדרת כ-schyzo-affective disorder

2.דלקת פרקים פסוריאטית.

3.בעיה נוירולוגית שהגדרתה אינה ברורה. תסמיניה העיקריים: חפצים שנשמטים  מן הידיים בלי שאני שם לב לכך, סחרחורות, איבוד תחושה בחלק מאזורי כפות הידיים ובעיה מסוימת בשיווי משקל ויציבה.

4.פריצת דיסק כרונית בגב בחוליות 4-5-שמקרינה גם לרגליים ומקשה בהליכה.
5.תסמונת המעי הרגיז.

6.התחלה של סימנים לבעיה קרדיולוגית מן החודש האחרון(אני כותב דבריי אלו ביום חמישי, ה-22.3.2018). נכון לזמן כתיבת שורות אלו לא ברורה עדיין מהות הבעיה, שבאה לידי ביטוי בכאבים בחזה במשך מרבית שעות היום, קשיים בנשימה וגם בדיבור.

7. היחלשות משמעותית בראייה, שהתחילה בערך לפני כחצי שנה(אני כותב דבריי אלו ביום שני, ה-19.4.2021). 

7)פרטים אישיים נוספים: גיל: 48. מצב משפחתי: רווק.  תאריך לידה: 11.11.1972.

המחאה למען הגדלת קצבת הזקנה

מיוזמי המחאה: אורי פלום – טל. ,054-4725676 דוא”ל: [email protected]

יגאל גרינשטיין – טל. ,050-7534271 דוא”ל: [email protected]

גיורא חרלופסקי – טל. ,052-3820050 דוא”ל: [email protected]                  22 לדצמבר 2022

קול קורא – הצטרפות הדור הצעיר למאבק.

אנו הוריכם, סבתותיכם והסבים שלכם, קוראים לכם להצטרף ולעזור
לנו במאבקנו להגדלת קצבת הזקנה המבישה שאנו מקבלים היום,

ואשר אינה מאפשרת לרבים מאיתנו לחיות בכבוד.

הצטרפות למאבקינו היום, תחסוך מכם את הצורך לחזור ולהיאבק

כאשר אתם תגיעו לגילנו.


ילדים ונכדים שלנו, הקצבה שלנו הייתה צמודה עד לשנת 2003

לשכר הממוצע במשק, וניתן היה עד ,2003 להמשיך ולנהל את חיינו,

ברמת חיים סבירה, גם אחרי שפרשנו לגמלאות.

חלקינו (לא כולנו) גם הצליחו לחסוך, מי יותר ומי פחות, בתוכניות פנסיה תומכות.

לרבים מאיתנו, שלא זכו לעבוד בשרות הציבורי או בארגונים גדולים,
אין כלל פנסיה,והם מסתמכים לחלוטין אך ורק על הקצבה. אין מחלוקת ששיעורה של הקצבה כיום, לא מאפשר חיים מינימליים בכבוד.

רבים שואלים את עצמם כיצד במדינה שמגדירה עצמה כמדינת רווחה הגענו למצב עלוב כזה. התשובה היא , בעדינות,

חמדנות ופגיעה מחפירה בזכויותינו.

הכול התחיל בשנת 2003 כאשר שר האוצר דאז בחר לנתק את הקשר בין כספי קצבת הזקנה, שהפכה מאוחר יותר לקצבת אזרח ותיק , לבין ההצמדה לשכר הממוצע במשק, ולהצמיד את הקצבה “למדד הצרכן.”

בין לילה, המהלך הזה רוקן מתוכנה את קצבת הזקנה, ובמהלך השנים שחלפו, הקצבה איבדה לחלוטין את השפעתה על חיי האזרח הוותיק.

בו זמנית, הצטברו בהדרגה בקופת הביטוח הלאומי מאות מיליארדי שקלים.

זה כסף שנלקח מאיתנו במשך עשרות שנות עבודה, על מנת שיוחזר לנו בעת הגיענו לזקנה, כדי לתת לנו ביטחון סוציאלי סביר, ולאפשר לנו להמשיך את חיינו ברמה נאותה ומכבדת.

ניתוק קצבת הזיקנה מההצמדה למדד “השכר הממוצע במשק” והצמדתה “למדד הצרכנים” יצר בצורה מלאכותית ״עודף כספים” בביטוח הלאומי, שהגיע עד לכדי מאות מיליארדי שקלים.

משרד האוצר, בעזות מצח, ראה בסכומים האדירים שהצטברו בקופת הביטוח הלאומי עודפים, וניכס לעצמו את הכסף שנועד מלכתחילה להבטיח רמת חיים בסיסית למעל מיליון אזרחים

  וותיקים (כיום כ –1,300,000 ).

קיים וממשיך להתקיים קשר שתיקה שמטרתו לאפשר את המשך הגזל הנפשע הזה.

הקשר חוצה מפלגות!

בעוד ששכרם של בעלי תפקידים בכירים במשק החל מראש הממשלה דרך השרים וחברי הכנסת, ראשי מועצות ציבוריות וראשי ערים מנכ”לים של חברות ציבוריות ובכירים נוספים בשירות הציבורי,  צמוד לשכר הממוצע במשק, ומתעדכן באופן אוטומטי כל שנה-

קצבת הזקנה נדחקה לתהום הנשייה ופשוט נשכחה.

לא עוד!

במהלך שני העשורים האחרונים הועברו מאות מיליארדי שקלים מהביטוח הלאומי לאגף התקציבים במשרד האוצר. הכספים נתנו כ”הלוואה” והמהלך כולו נעשה בשקט מאחורי הקלעים וללא שום פרסום ראוי.
ההלוואה לא הוחזרה מעולם. נהפוך הוא, היא גדלה לממדים מפלצתיים.

אנו חוזרים ומבקשים את תמיכתכם במאבקינו הצודק. היום זה

אנחנו מחר זה אתם.

לינקים להצטרפות:

קבוצה פתוחה לדיון (קבוצה רועשת)
https://chat.whatsapp.com/Juztm79HMFYAWsXETIcKkI

קבוצה ללא דיונים אבל עם עדכונים שוטפים (קבוצה שקטה)
https://chat.whatsapp.com/F8j6n3d1HeX8BCmU2c3TIC

קישור לקבוצת הפייסבוק

https://www.facebook.com/groups/1120435948847976  ראו לאן הגיעה החמדנות


גרף העלאת שכר חברי הכנסת באדיבות חברינו המהנדס יהודה גסר

גיורא חרלופסקי – ממייסדי קהילת המחאה עו”ד
נירה סטופאי שוורץ חברת הנהלת קהילת המחאה יגאל גרינשטיין – ממייסדי קהילת המחאה אורי פלום – ממייסדי קהילת המחאה

גיורא חרלופסקי, טל. 052-3820050 [email protected]

יגאל גרינשטיין, טל. 050-7534271  [email protected]


אורי פלום, טל. 054-4725676  [email protected]

               

                                פרטיי האישיים:

שם פרטי-אסף.                                     שם משפחה-בנימיני.
מספר זהות-029547403.
כתובות מלאה למשלוח דואר-
אסף בנימיני,
רחוב קוסטה ריקה 115,
כניסה א’-דירה 4,
קרית מנחם,
ירושלים, מיקוד: 9662592.
מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

כתובות האי.מייל שלי: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected]

ו-: [email protected]


אתר האינטרנט שלי:   https://www.disability55.com/


עדי ארבל,
פורום קהלת לחברה האזרחית

מה תרצו לעשות היום?
להכיר / הפורום לחברה האזרחית
לקבל עדכוני אירועים / ערוץ הפל”א
לעקוב אחרינו מקרוב / הפייסבוק שלנו
למצוא דרכים לשנות / ארגז כלים אזרחי

להיעזר בניסיון שלנו / ייעוץ וליווי אסטרטגי
להיחשף להזדמנויות מקצועיות / הכל אנשים
ללמוד מניסיונם של אחרים / קוד אזרחי פתוח

לדעת מה קורה מתי? / כל האירועים הקרובים

להפוך רעיון למציאות ביום אחד / סדנת המתנע

להעמיק לנבכי התקציב הממשלתי/ צלילה חופשית

להשתמש במידע הציבורי לטובתכם / מוציאים לאור

לקבל כסף ראשוני ליוזמה החדשה שלך / מענקי פוני
להבין איך לעבוד נכון עם חברי הכנסת / מתכון להשפעה

לגלות איך מגייסים משאבים מהציבור הרחב / על קו הזינוק

ו. להלן פוסטים ששיתפתי בחשבון הפייסבוק שלי:

1)ערב טוב. את הקטע הבא לא אני כתבתי. הכותב לא חתם בתחתיתו. הפצתי בכל הכוח ומבקש שגם את/ה תעשו כך.

אני מאוד מקווה שהפוליטיקאים והנשיא בראשם אינם חושבים שאנחנו יוצאים לרחובות בגלל מספר חברי הועדה למינוי שופטים…

אנחנו נלחמים על נשמתה האובדת של המדינה.

אנחנו לא ישנים בלילה מדאגה. המצפן שלנו מפרפר ואנחנו מרגישים שהשמיים נופלים והאדמה רועדת.

ואנחנו מבינים שאין מציל ונותרנו לבד, וקראנו את עצמנו לדגל.

אנחנו יוצאים מתוך עצמנו כי אתם השתגעתם.

אנחנו יוצאים בגלל ההורים שלנו ועבור הילדים שלנו. כי ככה חינכו אותנו וכך אנו מחנכים אותם, לאהוב את המדינה ולעשות למענה, לעבוד קשה ולכבד את האחר…

ואנחנו יוצאים כי אנחנו כועסים ולא בגלל סעיפי סעיפים.

כועסים שמנהיגים פוליטיים הפכו למורי דרך לשחיתות, לשינאה, לשיסוי ולתאוות כבוד ובצע.

כועסים שמשתמטים ומתבדלים מוצצים את לשדה ועתידה של המדינה.

כועסים שהמיסים שלנו נזרקים כמניות זבל על ידי צווחנים חסרי חוליות וחסרי יכולת.

כועסים שעבריינים בחליפות השתלטו על החוק כדי להכשיר את קופת השרצים שלהם.

כועסים על ראש הממשלה שמוכן שהמדינה תישרף והעם ייקרע ובלבד שיציל את עורו.

ואנחנו יוצאים כי נמאס לנו מטירוף הביזוי ולא בגלל השורות הקטנות בחוקים.

נמאס לנו שאזובי הקיר קוראים לנו בוגדים ואתם שותקים.

נמאס לנו ששרים עלובים קוראים לנו גזענים ואשכנאצים כאשר לילדינו אין מושג מאיזה מוצא הם.

נמאס לנו שמדביקים לנו שעוני רולקס שאין ולא יהיו לנו.

נמאס לנו לשמוע מעבריינים משתמטים ומשרים משתלחים שאנחנו אנרכיסטים.

הרינו לבשר לכם, אדוני הנשיא, פוליטיקאים עסקניים ועיתונאים רדודים- אתם מפספסים ביג טיים.

התעורננו כי אנחנו חיים בסרט אימה ואין לנו כל כוונה לשבת ולצפות מנגד כדי לראות כיצד יייגמרו הויכוחים בינכם.

התעוררנו כי נמאס לנו לשתוק. כי לקחנו אחריות.

אל תחפשו אצלנו מנהיג שאפשר לקנות, ואל תפזרו לנו פשרות מדומיינות. אנחנו לא כמוכם. 

יצאנו למאבק ונמשיך להילחם עד שתורידו את הידיים שלכם מבית המשפט העליון, עד שתלמדו לכבד את האחר (או לפחות לסתום את הפה) ועד שתאמצו את מגילת העצמאות אל לבכם.

לא רגע לפני.

גם את/ה מרגיש /ה כך? העבר הלאה כדי שיגיע לאוזניים הנכונות.

2)

Rotem Peer

מנהל

מומחה קבוצה בתחום ‏יועצים בתחום בריאות הנפש‏

1 ימים  ·

עורכת את הפוסט כדי להבהיר:

חשוב לציין, יכול להיות שהרוצח אכן היה פגוע נפש. אני לא פוסלת את זה.

אני רק חושבת שיש הרבה מקרים שלא כך הדבר והניסיון לייחס כמעט כל רצח להתמודדות נפשית היא פגיעה באוכלוסייה שלמה.

בנוסף, ברור סטטיסטית שאם לוקחים דגימה של 10,000 אנשים מתמודדים לעומת 10,000 אנשים לא מתמודדים, הסיכוי שיש מישהו רוצח הוא יותר גבוה בקרב האוכלוסייה שאינה מתמודדת.

לפי החוק, כל רוצח הוא חולה נפש בפוטנציה. גם אם אין לו רקע נפשי שולחים אותו לבדיקה נפשית.

ומישהו שהיה מאושפז בעבר פעם אחת לפני הרבה שנים לא נחשב לפגוע נפש והניסיון לתרץ רצח בגלל התמודדות נפשית זה פשוט עוול.

כולם רוצים לברוח מהכלא ואז מה קורה?

שכל העיתונים מלאים במשפטים סטיגמטיים נוראיים שקוראים כמעט לכל רוצח פגוע נפש.

דיי לפגיעה הזאת באוכלוסייה שלמה.

צריך להוציא חוק נגד זה.

אם אתיופי רוצח אנחנו נגיד שהוא רצח כי הוא אתיופי?

אם מרוקאי רצח אנחנו נגיד שהוא רצח כי הוא מרוקאי?

ברור שלא!

אדם רוצח כי הוא רוצח כי הוא איש רע.

סכיזופרנים הם לא רוצחים.

אנשים בדכאון לא רוצחים.

אנשים עם חרדות לא רוצחים.

תוקיעו את התופעה הזאת, זה תלוי רק בנו כי לאף אחד לא אכפת מאיתנו ובגלל הפרסומים האלה אנשים מפחדים ממתמודדי נפש ומוקיעים אותם מהחברה, מהעבודה, מהפוליטיקה.

אל תתנו לזה יד.

——————————————————-

נמאס לי שמקשרים אוטומטית בין כל רוצח לפגוע נפש!

פגוע נפש הוא לא רוצח!!!!

רוצח הוא רוצח כי הוא איש רע.

רוצח הוא רוצה כי אין לו מה להפסיד.

פושע, אנס, רוצח, תוקף, הם עבריינים ולא פגועי נפש.

לא פלא שיש סטיגמות במדינה כלפי מתמודדי נפש כשכל אחד שרוצח כותבים עליו שהיה פגוע נפש.

מדינה של בורים

3)אסף בנימיני

10 בפברואר ב-20:11

לפני כמה דקות אמרו בחדשות שהמחבל שעשה את פיגוע הדריסה המחריד היום בירושלים היה חולה נפש. נשאלה באולפן גם השאלה עד כמה עובדת היותו של המחבל הארור(שחוסל בפיגוע-וטוב שכך) חולה נפש גורם או סיכון לפעילות חבלנית.

יש לזכור כי לא כל פגועי הנפש הם מחבלים, רוצחים או פושעים.

למשל אני מוגדר כפגוע-נפש-ואני לא עושה פיגועים ולא חבר בשום ארגון פשיעה או טרור.

הסטיגמה הזו בה מוגדרים כל פגועי הנפש כרוצחים או פושעים היא בעייתית מאוד-ולעתים מקשה מאוד על מתן טיפול רפואי מתאים.

 

4)אסף בנימיני

7 בפברואר 2023 ב-23:25

 לפני כמה דקות הודיעו בחדשות על רעידת אדמה שהיתה באזור ירושלים.

אני גר בירושלים, בשכונת קרית מנחם-ולא הרגשתי שום דבר.

אני כנראה צריך ללכת ולהיבדק.

מי מטפל בהפרעה כזו? אל איזה רופא אני צריך ללכת?

ואיך הפרעה כזו נקראת?

 חחח…

 

5)7 בפברואר ב-23:15

 

והפעם שאלה רצינית(בשום אופן לא הומור משום סוג שהוא):

לפני בערך כשנתיים עד שלוש שנים הושקה במדינת ישראל פלטפורמה חדשה של תחבורה ציבורית: קו שמשרת נוסעים מחיפה לעכו ובחזרה בדרך הים, בסירות. האם ניתן לעשות שימוש בנתיב זה באמצעות כרטיסי הרב-קו או החופשי חוודשי(בדומה לאוטובוסים)?

האם במהלך ההיסטוריה כבר היה קיים נתיב התחבורה הזה? ואם כן-למי יש פרטים על כך(באיזו תקופה, למה שימש הנתיב, מה היה הרקע המדיני/ פוליטי וכד’?)?

למי יש פרטים על כך?

ז. להלן האי.מייל אותו אני שולח למקומות שונים:

אל:

הנדון: מכרזים פתוחים.

א.ג.נ.

אני מחפש תוכנות, או מערכות כאלו או אחרות ברשת האינטרנט שמיועדות לפרסום “מכרזים פתוחים” בנושאים שונים.

האם הינכם מכירים מערכות כאלו?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. להלן דוגמה למכרז אותו אני מעוניין לפרסם במערכת פתוחה לפרסום מכרזים ברשת:

 

הריני מציע את הבלוג שלי disability55.com כפלטפורמה לפרסום מאמרים בנושא אנשים עם מוגבלויות בכל אחת מ-67 השפות הבאות: אוזבקית, אוקראינית, אורדו, אזרית, איטלקית, אינדונזית, איסלנדית, אלבנית, אמהרית, אנגלית, אסטונית, ארמנית, בולגרית, בוסנית, בורמזית, בלארוסית, בנגלית, בסקית, גיאורגית, גרמנית, דנית, הולנדית, הונגרית, הינדית, ויאטנמית,  טג’יקית, טורקית, טורקמנית, טלוגו, טמילית, יוונית, יידיש, יפנית, לטבית, ליטאית, מונגולית, מלאית, מלטזית, מקדונית, נורבגית, נפאלית, סוואהילי, סינהלזית, סינית, סלובנית, סלובקית, ספרדית, סרבית, עברית, ערבית, פאשטו, פולנית, פורטוגזית, פיליפינית, פינית, פרסית, צ’כית, צרפתית, קוריאנית,  קזחית,  קטאלנית, קירגיזית, קרואטית, רומנית, רוסית, שבדית ותאילנדית.

בברכה,

אסף בנימיני.

נ.ב. כתובות האי.מייל שלי: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] או: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] 

 

ח. להלן הודעת האי.מייל אותה שלחתי למקומות שונים:

אל:

הנדון: הרשאות פרסום.

א..ג.נ.

ברשותי 2 ערוצי היוטיוב https://www.youtube.com/channel/UCN4hTSj6nwuQZEcZEvicnmA  

ו-: https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg 

 

אני מעוניין לאפשר למשתמשים אחרים ביוטיוב להוסיף סרטונים לערוצים שלי. הערוצים שלי עוסקים בנושא אנשים עם מוגבלויות-ועל כן אני מעוניין לאפשר הוספת תכנים אך ורק בנושא הזה-ובכל שפה שהיא.

 

האם ישנה דרך לעשות זאת? ואם כן-כיצד?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403 .

2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] 

ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] 

ו-: [email protected] 

ט. להלן הודעת אי.מייל אותה אני שולח למקומות שונים:

אל:

הנדון: מאמרים לבלוג.

א.ג.נ.

אני כותב בבלוג disability55.com-שנבנה במערכת של wordpress.org.

מדובר בבלוג שעוסק בנושא אנשים עם מוגבלויות-בלוג רב-לשוני ב-67 השפות: אוזבקית, אוקראינית,  אורדו,  אזרית,  איטלקית, אינדונזית, איסלנדית, אלבנית, אמהרית, אנגלית, אסטונית, ארמנית, בולגרית, בוסנית, בורמזית, בלארוסית, בנגלית, בסקית, גיאורגית, גרמנית, דנית, הולנדית, הונגרית, הינדית, ויאטנמית, טג’יקית, טורקית, טורקמנית, טלוגו, טמילית, יוונית, יידיש, יפנית, לטבית, ליטאית, מונגולית, מלאית, מלטזית, מקדונית, נורבגית, נפאלית, סוואהילי, סינהלזית, סינית, סלובנית, סלובקית, ספרדית , סרבית, עברית, ערבית, פאשטו, פולנית, פורטוגזית, פיליפינית, פינית, פרסית, צ’כית, צרפתית, קוריאנית, קזחית, קטלאנית, קירגיזית, קרואטית, רומנית, רוסית, שבדית ותאילנדית.

 

אני מעוניין לאפשר למשתמשים ברשת להעלות מאמרים לאתר שלי-מאמרים בנושא אנשים עם מוגבלויות שיכולים להיות בכל אחת מ-67 השפות שהוזכרו.

האם ישנה דרך לעשות זאת? ואם כן-כיצד?

בברכה,

אסף בנימיני.

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403 .

2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] ו-: [email protected] 

3)קישור לאתר שלי: https://www.disability55.com/

 

 י. קישורים שלי:

1)עולם ומלואה-המרכז לבריאות הנפש והאישה

2)push.house-רשת פרסום

3)עמותת “שייט חיפה”

4)הגנת עידן אפל

5)הארגון למען המשפחה בישראל-טיפולי שיניים לנזקקים

6)submenow.com-קידום ערוץ יוטיוב

7)עולם אחד-התנועה לדמוקרטיה עולמית

8)עמותת נושמים נקי- קמין עצים – סכנה בריאותית

9)תוכנית השותפים של האתר clickcease.com

 

Print Friendly, PDF & Email