Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs רעיונות למאבק. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Skip to content
Home » Home » רעיונות למאבק.

רעיונות למאבק.

 

אל: 

הנדון: חיפוש רעיונות.

א.ג.נ.

בשנת 2007 הצטרפתי למאבק הנכים בישראל. מתאריך 10 ליולי 2018 אני עושה זאת במסגרת תנועת “נתגבר”-נכים שקופים.

אלא שגם כיום(אני כותב דבריי אלו ביום 3 לספטמבר 2022) המאבק עודנו תקוע-וצעדים רבים שנעשו, שכללו בין היתר הפגנות, פניות לעיתונות ולחברי כנסת רבים ועוד לא עזרו ומצב ציבור הנכים במדינת ישראל עודנו קשה מאוד, ורבים מאוד מאיתנו נאלצים לעשות יום יום את הבחירה הבלתי אפשרית בין רכישת מצרכי מזון בסיסיים לרכישת תרופות או ציוד רפואי חיוני).

לפיכך נבקש רעיונות נוספים למען המשך קידום המאבק.

כל רעיון יתקבל בברכה.

בברכה,

אסף בנימיני.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.

2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] או: [email protected] 

3)להלן מספר מלות הסבר על התנועה החברתית אליה הצטרפתי בתאריך 10 ליולי 2018, כפי שהופיעו בעיתונות:

טטיאנה קדוצ’קין, אזרחית מהשורה, החליטה להקים את תנועת ‘נתגבר’ לעזרתם של מי שהיא מכנה אותרם ‘הנכים השקופים’. עד כה התכנסו אל התנועה שלה כ-500 איש מכל רחבי הארץ. בראיון ליומן ערוץ 7 היא מספת על המיזם ועל אותם נכים שלא זוכים לסיוע ראוי ומספיק מהגורמים הרלוונטיים, רק משום שהם שקופים.

לדבריה את אוכלוסיית הנכים ניתן לחלק לשתי קבוצות: נכים עם כסא גלגלים ונכים ללא כסא גלגלים. את הקבוצה השנייה היא מגדירה כ”נכים שקופים” מפני שלדבריה אינם מקבלים את אותם השירותים כפי שמקבלים הנכים עם כסא הגלגלים, למרות שהם מוגדרים בעלי 75-100 אחוזי נכות.

אנשים אלו, היא מסבירה, אינם יכולים להתפרנס לבד, והם זקוקים לעזרת השירותים הנוספים שזכאים להם הנכים עם כסאות הגלגלים. לדוגמא, הנכים השקופים מקבלים קצבת נכות נמוכה מביטוח לאומי, לא מקבלים תוספות מסוימות כמו קצבת שירותים מיוחדים, קצבת מלווה, קצבת ניידות וכן הם מקבלים קצבה נמוכה יותר ממשרד השיכון.

לפי המחקר שערכה קדוצ’קין נכים שקופים אלו רעבים ללחם למרות הניסיון לטעון שבישראל של 2016 אין אנשים רעבים ללחם. עוד קובע המחקר שביצעה כי אחוזי ההתאבדות בקרבם גבוהים. בתנועה שהקימה היא פועלת להכנסת הנכים השקופים לרשימות ההמתנה לדיור ציבורי. זאת מאחר ולדבריה הם אינם נכנסים לרשימות אלו בדרך כלל למרות שהם אמורים להיות זכאים. היא מקיימת לא מעט מפגשים עם חברי כנסת ואף משתתפת בישיבות ודיוני ועדות רלוונטיות בכנסת, אך לדבריה המסוגלים לסייע אינם מקשיבים והמקשיבים נמצאים באופוזיציה ולכן אינם יכולים לסייע.

כעת היא קוראת לעוד ועוד נכים “שקופים” לחבור אליה, לפנות אליה על מנת שתוכל לסייע להם. להערכתה לו יימשך המצב כפי שהוא כיום לא יהיה מנוס מהפגנת נכים שיתבעו את זכויותיהם ואת התנאים הבסיסיים למחייתם.

4)להלן פרטי ההתקשרות עם מנהלת התנועה, הגברת טטיאנה קדוצ’קין:

מספרי הטלפון שלה: 052-3708001. ו-: 03-5346644.

שעות המענה הטלפוני אצלה הם בימים ראשון עד חמישי(כולל) בין השעות 11:00-20:00-מאחת עשרה בבוקר עד שמונה בערב.

5)להלן תחילתו של מכתב, אותו אני שלחתי למקומות שונים:

 אל:

הנדון: הקמת מערכת.

א.ג.נ.

אני מתעניין בהזמנת השירות הבא ממתכנתים: הקמת מערכת של TTS-TEXT TO SPEECH

בשפות ארמנית, בלארוסית, טורקמנית, קירגיזית, יידיש ובסקית-שפות שלא נמצאות במערכות ה-TTS בהן אני משתמש כיום(play.ht, voicemaker.in ו-: aivoov.com)-אולם כן נמצאות בבלוג שלי disability5.com

האם פיתוח כזה הוא אכן אפשרי? ואם כן-כמה זמן הוא לוקח, ומהן העלויות הכספיות הנדרשות?

אציין כי אני לא איש מחשבים ולא מתכנת-ולכן אין לי שום אפשרות לבדוק את הדברים.

בברכה,

אסף בנימיני.

6)להלן ההתכתבות שלי עם קבוצת הפייסבוק “באים אל הפרופסורים”:

אל: “באים אל הפרופסורים . היסטוריה וארכיאולוגיה .“.

אני אזרח ישראלי, שפעיל במאבק הנכים במסגרתו אני פונה גם לגורמים בינלאומיים מחוץ למדינת ישראל. בין היתר אני פניתי גם לאנשים מארמניה.

כידוע, לפני בערך כשנתיים וחצי היתה מלחמה בין ארמניה לאזרבאייג’ן על אזורי השפעה בחבל נגורנו-קרבך-ולפי מה ששמעתי בחדשות ישראל לא היתה נייטרלית בסכסוך הזה והזדהתה עם הצד האזרי.

לפיכך אני צפיתי לכך שבפניותיי לאנשים מארמניה, כאזרח ישראלי(ואני אכן הצגתי עצמי ככזה) היחס כלפיי יהיה גרוע מאוד.

להפתעתי הרבה אני קבלתי מכל האנשים מארמניה עימם הייתי בקשר דרך רשת האינטרנט, וללא יוצא מן הכלל יחס מאוד מכבד, ואנשים שניסו לסייע אפילו הרבה יותר מאשר אנשים מכל מדינה אחרת.

כמובן שזו הפתעה לטובה מבחינתי-אולם כמי שלא יודע דבר על התרבות הארמנית או האזרית אני מניח כי ישנם כאן כל מיני דברים שאני כלל לא יודע על קיומם.

אז היכן הטעויות שלי? מה אני לא מבין?

אדגיש כי אני לא מעלה שאלה זו כהתרסה משום סוג שהוא-פשוט מעניין אותי לדעת מהם ההסברים למה שתיארתי.

בברכה,

אסף בנימיני.

David Cohen

מעניין מה הקשר בין מאבק נכים בישראל לבין הוצאת דיבתה של מדינת ישראל החוצה?

הארמנים ביצעו טבח עם באזרים.

הארמנים מאז ומעולם נזהרים בכבודה של ישראל ומנסים להתחרות בה כדי להגיע למעמד שהיהודים הצליחו לתת לשואה, מכאן הכבוד שלהם אלינו וגם הקנאה.

ישראל לא תפסה מקום פעיל במלחמה היא חתמה על הסכמי מכירת נשק לאזרים שהם חברים שלנו בניגוד לארמנים.

בכל מדינת עולם שלישי היו מתים לקבל את ההקצבות שהנכים שלנו מקבלים פה בישראל ואת תנאי המחיה, לכן בעיני זו בדיחה ולעג לרש לפנות לאזרחים שמרוויחים במקרה הטוב 400 דולר בחודש ולקבל מהם סיוע במאבק כאשר קצבת הנכות שמקבלים בישראל היא פי כמה וכמה וגם חלום של אדם במעמד הביניים של המדינות הללו.

 

David Cohen

  אני לא טענתי שיש קשר כלשהוא בין מאבק הנכים בישראל לבין התייחסות הארמנים לעם

היהודי-אני בסך הכל העליתי שאלה כמי שלא יודע מאומה על התרבות הארמנית. אני מתנצל בפניך על העלאת השאלה-באמת לא ידעתי שלשיטתך אסור להעלות שאלות בנושא. כמו כן אין כאן שום נסיון להוציא את דיבתה של מדינת ישראל החוצה-זו המצאה שלך. כמו כן אבהיר כי אני לא פניתי ישירות לאזרחים בארמניה בנוגע לבקשת תרומות כספיות כלשהן-הפניות היו בנושאים אחרים לחלוטין, בעיקר דרך אתרים של פרילנסרים כמו fivver.com . אני מסכים איתך שמצב הנכים בישראל הוא טוב לאין שיעור ממצב הנכים במדינה במצבה של ארמניה. ואפשר ללכת עוד הרבה יותר רחוק: חברות פרימיטיביות בהן למי שלא עובד בעבודה פיסית קשה או לוחם במלחמות אין שום סיכוי לשרוד-וכמובן שבחברות אלו אין בכלל מה לדבר על זכויות לנכים, קשישים או לטיפול רפואי כלשהוא שפשוט אינו בנמצא-או שהוא נגיש רק לשכבת אוכלוסייה מצומצמת מאוד של המלך וסביבתו הקרובה-האם אתה מעוניין שזה יהיה עבורנו במדינת ישראל המודל להשוואה? ומה המסקנה? שמצוקה חברתית היא תמיד, כמו הרבה מאוד דברים אחרים בחיינו דבר יחסי ולא מוחלט. כאדם נכה במדינת ישראל ההשוואה שאני עושה היא בין מה שמדינת ישראל יכולה בלי שום בעיה לתת לציבור שלנו ולהקל עליו-לבין שרשרת המחדלים הממשלתיים שגורמים לכך שאוכלוסיית הנכים מקבלת הרבה פחות מהמינימום הדרוש לקיום בכבוד כאן בישראל-ולא בשום מקום אחר. ההשוואה בין מצב הנכים במדינת ישראל למצב הנכים במדינות עניות(ואפילו כאלו שבמצב גרוע הרבה יותר מארמניה) לא מהווה את בסיס הטענות של הנכים כלפי מדינת ישראל. אין לי שום ספק כי במדינות עולם שלישי ייתכנו מאוד מצבים בהם אם אני או אתה ניפצע, חלילה מחר בתאונת דרכים לא יהיה ניתן לקבל שום טיפול רפואי בכלל-ואני באמת לא חושב שזהו קנה המידה הנכון לבחינת מצב האוכלוסיות המוחלשות במדינת ישראל כמו נכים, קשישים ועוד. בברכה, אסף בנימיני.

 

David Cohen

אסף בנימיני

לגבי התייחסות הארמנים, פשוט כתבתי לך מדוע הם מתייחסים לישראלים בצורה מכבדת על אף המלחמה.

מותר לך כמובן להעלות כל שאלה שבא לך…. חופשי.

עדיין אני לא מבין מה הקשר בין אזרחי מדינת עולם שלישי למצבם של הנכים בישראל.

לא רק שלא השוותי נכים בישראל לנכים בארמניה, אלא אני משווה את מצבם של אנשים בריאים למצבם של נכים בישראל – עדיף להיות נכה בישראל מאשר אזרח רגיל בארמניה.

אני עדיין תוהה:

מדוע להכניס את מאבק הנכים ליחסים בינלאומיים?

האם זו לא הוצאת דיבה של ישראל בדרך הכי מוזרה ומיותרת שיש?

לפנות לעם שסובל ולנופף לו מול העיניים עם דרישות שהם חלום עבורו? מה התועלת בכך? ומה הקשר שלהם בכלל לנכים?

ושוב: שאל מה שאתה רוצה ותעשה מה שאתה רוצה, אני רק תוהה לגבי הלוגיקה והאם יש בפניה שכזו פגיעה במוניטין של מדינת ישראל?

 

אסף בנימיני

מחבר

 

David Cohen

 אבהיר(שוב) כי אין כאן שום נסיון להוציא את דיבתה של מדינת ישראל, והראיה הטובה ביתר לכך: אני עדיין כותב כאן בפייסבוק, ונמצא בביתי ולא במעצר במרתפי השב”כ, לשם אני הייתי נשלח אם אני באמת הייתי עושה דבר כזה… ואני לא מנופף מולם בשום דרישות: אני בסך הכל יצרתי קשר עם אותם אנשים מארמניה דרך אתרים של פרילנסרים-וגם שילמתי להם תשלום מלא עבור המשימות עבורן היו מקבלים תשלום מלא גם פרילנסרים מכל מדינה אחרת. בהתכתבות שלי עימם השתדלתי מאוד לדבר בגובה העיניים-והיא כללה אך ורק דברים שהיו קשורים טכנית ובאופן ישיר למשימה עבורה גם הם היו מחוברים לאותם אתרים-ולא לשום דבר אחר. כידוע לך אתרים אלו פתוחים להרשמה לאנשים ממדינות מכל העולם. אני חושב(וזו כמובן דעה אישית שלי-ושום דבר מעבר לכך) שאנחנו בישראל אשמים בעל כורחנו בעוול מוסרי איום ונורא שנעשה תחת הכותרת התמימה לכאורה של “יצוא בטחוני”-במסגרתו נשק שמיוצר במדינת ישראל נמכר מסיבות של תאוות בצע בלבד למשטרים או לארגונים מפוקפקים שמבצעים מעשי רצח המוני-אבל כמובן שלישראלי הממוצע זה יהיה תמיד הרבה יותר נוח לומר דברים כמו “זה לא קשור ישירות אליי” או ” אני לא מחליט על כך” או “זה לא תלוי בי” ועוד כהנה וכהנה אמירות שיכולות לגרום לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו-הרי מי באמת יהיה מוכן להודות בכך שנשק שנמכר על-ידי מדינתו משמש לביצוע פשעים כל כך נוראים? ואתה שואל מדוע להכניס את מאבק הנכים לתחום היחסים הבינלאומיים? ובכן, אני עושה זאת בלית ברירה. אני הצטרפתי למאבק הנכים בשנת 2007-כלומר לפני 15 שנים. במהלך השנים אני ועוד הרבה מאוד נכים אחרים נסינו להיאבק בעוולות הנוראות בגללן הרבה מאוד נכים כבר מצאו את מותם ברחוב בכל דרך אפשרית, ולא רק בהפגנות: אינספור פניות ופגישות עם חברי כנסת, פניות לעיתונות או לכל מגזר אפשרי בתוך מדינת ישראל. לאחר שמרחו אותנו ושיקרו לנו כל כך הרבה פעמים אני באופן אישי(ואני כותב כאן רק איך הדברים נראים מבחינתי-וכמובן שאצל אחרים ייתכן והדברים ייראו אחרת) איבדתי לחלוטין את האמון ברשויות המדינה השונות. כצעד אחרון בהחלט של ייאוש אני פונה לגורמים בינלאומיים רבים(ומאחר ואני פונה הרבה פעמים בשפות שאני כלל לא יודע, ונעזר לצורך כך בתרגומים שהשגתי לצורך כך מחברות תירגום, אזי בהרבה מאוד מקרים אני שולח פניות לארגונים או לאנשים פרטיים מבלי לדעת כלל מהי זהותם). בפניות אל הגורמים מחוץ למדינת ישראל ישנן שתי מטרות: נסיון להביא לשיתוף פעולה כזה או אחר בין ארגוני הנכים במדינת ישראל לארגוני נכים ממקומות אחרים, וכן ניסיון להזמין לחץ מבחוץ על מקבלי ההחלטות במדינת ישראל על מנת שיתחילו לטפל במצוקותינו ברצינות מעט רבה יותר. אתה רוצה לראות בזה הוצאת דיבתה של מדינת ישראל? אז אתה יודע מה: בעניין זה אני מקבל עליי את האשמה-כפי שהסברתי לא נותרה לי למעשה כל ברירה או אפשרות אחרת. נכון להיום יש שורה ארוכה של נושאים בהם לא מוצע כלל פתרון כלשהו-אז אפשר להמשיך לטעון כלפיי שאני מוציא את דיבתה של מדינת ישראל-ויחד עם זאת אני מבטיח לך שההתייחסות המזלזלת של הרבה מאוד רשויות במדינת ישראל בכל כך הרבה מקרים למעשה מבטיחות שאני איאלץ להמשיך בכך מחוסר ברירה. מדינת ישראל תתחיל באמת לטפל ברצינות, ולא רק לומר את זה ולהמשיך לשקר? במקרה כזה אני אשמח מאוד להפסיק את המאבק ולא לשלוח אפילו פנייה אחת נוספת. אלא שבינתיים לא רואים שום שינוי כיוון בעניין זה-והמשך מדיניות ההזנחה והזלזול ארוכת השנים מביאה לכך שאין שום סיכוי לשום דבר אחר. אז האם לזה אתה גם רוצה לקרוא הוצאת דיבתה של מדינת ישראל? אז זכותך המלאה לחשוב כך על מי שעושה זאת בלית ברירה-לא אתווכח עם זה. בברכה, אסף בנימיני.

 

David Cohen

אסף בנימיני

גם אם אתה מוציא את דיבת ישראל רעה, לא יושיבו אותך בכלא. דמוקרטיה…

ואני לא דן אותך בצערך ולא שופט אותך בסבלך.

תעשה מה שאתה חושב שיקדם אותך.

אני מבטיח לך ששום לחץ בינלאומי לא יגרום למדינת ישראל לתת יותר כסף לנכים, זה עניין פנימי של המדינה והמדינה נותנת ביחס למדינות מערביות אחרות סכומים סבירים לנכים לכן זה מגוחך לחשוב שמישהו יתערב ובטח ארגונים או אנשים ממדינות עולם שלישי.

אני מסכים שזה ממש לא מספיק ושאפשר וצריך לתת יותר (ויש ממי לקחת) – אבל כאמור: שום לחץ חיצוני לא יעזור – וכן, זה סוג של הוצאת דיבה של מדינת ישראל.

מדינת ישראל במקום שבו כל האויבים שלה מחפשים איך לקטרג עליה ולשמחתינו רוב האויבים שלנו היו שמחים לגור פה ולקבל את התנאים שהנכים שלנו מקבלים פה.

הרבה בריאות לך

 

David Cohen 

אתה צודק. כפי שהסברתי, לא נותרה לנו כנכים שום אפשרות אחרת.

 

Lior Pasternak

מהניסיון שלי עם ארמנים גם באמריקה וגם ביפן ,יש להם כבוד ליהודים באופן ״מציאותי כבדהו חשדהו״,וזה נובע מהנצרות שנהוגה במרכז אסיה לעומת הנצרות המערבית .

שמתי לב שהם בקושי אומרים ״גיסס קריס״ בניגוד לאמריקנים ,ובאופן כללי הם סגורים ומרוחקים ,הבנתי שככה זה התרבות שלהם ,לא לדבר ולהתחבר עם שלא משלהם .ככה שאם אמרו מילה טובה זה מנימוס .

אסף בנימיני

מחבר

Lior Pasternak 

תודה על התשובה. נשמע מעניין בכל מקרה.

 

Bruria Ginton-Lavender

Lior Pasternak

אואאו, הנסיון שלי בצפון אמריקה קצת שונה–אני חווה ורואה קירבה ואחווה, כולל נשואים בין יהודים וארמנים. הרבה יהודים, אגב, גם אומרים “ג’יזאז קרייסט,” או “סואיט ג’יזאז,” ללא שום כוונה ומטען דתי, כשם שהרבה אומרים “אלהים אדירים,” “ריבונו של עולם” וכיו”ב. עם ובלי כוונה דתית, אלא מתוך הרגל שאין כונתו להזיק, אלא להביע שוק/תדהמה, או בדיחות דעת.

לא קשה להבין שהאזרים של איראן, בדומה לבני עמי איראן האחרים שאינם פרסים, יכולים לעזור לעצמם ולמזה”ת לשוב לימי טרום המהפכה השיעית. אם אפשר, היה טוב למצוא דרך דיפלומטית להשאר ביחסי אחווה גם עם ארמנים, לא רק בגלל ששארל אזנבוריאן (אזנבור) ביצע את “האידישר מאמאן” הכי נוגע ללב, אלא כי גם הם סבלו שואה רצינית “תודות” לדת השיעבוד (בתורכיה).

7)להלן הפוסט שפרסמתי ברשת החברתית פייסבוק אודות התנהגותה של רשת שופרסל כלפיי(אציין כי מספרי הטלפון בהם לא היתה תשובה מהרשת הם: 1-800-56-56-56 ו-: 03-9481515 ):

 

היום, יום ששי, ה-2.9.2022 קבלתי לביתי משלוח מרשת שופרסל-משלוח שכלל גם עיתון ידיעות אחרונות של יום ששי. כידוע, עיתון ידיעות אחרונות של יום ששי עולה כ-20 שקלים, וכולל מלבד חלקו הראשי גם מוספים.

אלא שמסיבות לא ברורות רשת שופרסל החליטה להביא במשלוח אך ורק את חלקו הראשי של העיתון ללא המוספים.

אני סבור כי כאשר לקוח מזמין מוצר ומשלם עליו מן הראוי שהוא יקבל את אותו מוצר בשלמותו-ולא חלק ממנו בלבד. זה עניין עקרוני.

זאת ועוד: כאשר אני מנסה ליצור קשר טלפוני עם רשת שופרסל בכדי לברר את העניין איש אינו עונה לטלפון והשיחות מתנתקות מיד בזו אחר זו.

אני סבור כי זו לא דרך התנהלות ראויה.

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757. נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

8)להלן מספר קישורים, דרכם ניתן למצוא מידע נוסף אודותיי ואודות מאבק הנכים בישראל בו אני משתתף:

 

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424 

https://twitter.com/AssafBenyamini 

https://www.webtalk.co/assaf.benyamini 

https://anchor.fm/assaf-benyamini  

https://open.spotify.com/show/4KKwFBQBwwapfWMb1tvdEw

https://vk.com/id384940173

 www.tiktok.com/@assafbenyamini

 https://disability5.com/

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg

 https://www.4shared.com/folder/oOyYCabv/_online.html

https://sites.google.com/view/raayonotonline/%D7%91%D7%99%D7%AA 

 

https://sites.google.com/view/shlilibareshet/%D7%91%D7%99%D7%AA 

 

Print Friendly, PDF & Email
Bocoran rtp slot gacor hari ini
Bocoran rtp slot gacor hari ini