Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs שימוש קולי. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Skip to content
Home » Home » שימוש קולי.

שימוש קולי.

אל:

הנדון: קבצי קול.

א.ג.נ.

יש לי כמה שאלות, שנוגעות לתחום של קבצי

 קול/ חיפוש קולי ברשת.

1)כידוע, כאשר אנו מחפשים מידע טקסטואלי ברשת אנו עושים זאת באמצעות הקלדת אותיות, סמלים או מספרים על המקלדת. האם קיימות ברשת האינטרנט מערכות דומות, באמצעותן ניתן לחפש מידע על-פי הקראה קולית בלבד, וללא הזנת טקסט כתוב? ואם כן-האם גם במערכות הללו ישנם מושגים אותם אנו מכירים מן החיפוש הטקסטואלי כמו מנועי חיפוש, מלות מפתח, אופטימיזציה לתוכן או אתרים וכד’-או שהמערכות הלו מתנהלות בדרך אחרת מבחינה טכנולוגית?

2)האם קיימות ברשת האינטרנט פלטפורמות, שעל בסיסן ניתן לבנות בלוגים, רשתות חברתיות או פורומים שמתנהלים בקבצי קול בלבד(בדומה לפלטפורמות שמאפשרות העלאת תוכן מכל הסוגים כמו וורדפרס, פייסבוק, טוויטר

וכד’)?

3)כידוע, בדומה לטביעת אצבעות קיימת גם טביעת קול שהינה ייחודית לכל אדם ואדם. האם קיימות ברשת האינטרנט תוכנות, או מערכות בהן משתמשים יכולים להעלות את קובץ טביעת הקול שלהם לצורך שימושים כמו הקראה אוטומטית של טקסטים, וכולל בשפות שהדובר כלל אינו יודע?

4)ובמידה ואכן קיימות טכנולוגיות אותן הזכרתי בשאלתי הקודמת-האם השימוש בטכנוטלוגיה כזו הוא חוקי, או שהוא אסור ומהווה עבירה פלילית? האם ידוע, למשל על תקדימים מדיונים בבתי משפט שעסקו בנושא? או שהחוק במתכונתו הנוכחית כלל אינו מתייחס לכך?

בברכה,

אסף בנימיני,

רחוב קוסטה ריקה 115,

כניסה א’-דירה 4,

קרית מנחם,

ירושלים, מיקוד: 9662592.

מספרי טלפון: בבית-02-6427757.

נייד-058-6784040. פקס-077-2700076.

נ.ב. 1)מספר הזהות שלי: 029547403.

2)כתובות האי.מייל שלי: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

ו-: [email protected]

3)להלן הסבר באשר למטרה אשר למענה אני מעוניין במידע הנ”ל:

בערך בשנת 2007 הצטרפתי למאבק הנכים בישראל-מאבק שכידוע סוקר בהרחבה גם באמצעי התקשורת.

החל מיום 10.7.2018 אני עושה זאת במסגרת תנועת “נתגבר” אליה הצטרפתי בתאריך זה. בתנועת “נתגבר” אנו מנסים לקדם את זכויות האזרחיות של הנכים השקופים, קרי: אנשים כמוני שמחלתם או מוגבלותם הקשה אינה נראית באופן בולט כלפי חוץ-חוסר נראות חיצונית בעטיו אנו סובלים מאפליה קשה.

אתר האינטרנט של תנועתנו: https://www.nitgaber.com/

מנהלת התנועה, שהיא גם המייסדת שלה היא הגברת טטיאנה קדוצ’קין, ומספר הטלפון שלה הוא:

052-3708001.

שעות המענה הטלפוני אצלה: ימים ראשון עד חמישי בין השעות 11:00-20:00.

4) להלן מספר מלות הסבר על התנועה שלנו, כפי שהופיעו בעיתונות:

 טטיאנה קדוצ’קין, אזרחית מהשורה, החליטה להקים את תנועת ‘נתגבר’ לעזרתם של מי שהיא מכנה אותרם ‘הנכים השקופים’. עד כה התכנסו אל התנועה שלה כ-500 איש מכל רחבי הארץ. בראיון ליומן ערוץ 7 היא מספת על המיזם ועל אותם נכים שלא זוכים לסיוע ראוי ומספיק מהגורמים הרלוונטיים, רק משום שהם שקופים.

לדבריה את אוכלוסיית הנכים ניתן לחלק לשתי קבוצות: נכים עם כסא גלגלים ונכים ללא כסא גלגלים. את הקבוצה השנייה היא מגדירה כ”נכים שקופים” מפני שלדבריה אינם מקבלים את אותם השירותים כפי שמקבלים הנכים עם כסא הגלגלים, למרות שהם מוגדרים בעלי 75-100 אחוזי נכות.

אנשים אלו, היא מסבירה, אינם יכולים להתפרנס לבד, והם זקוקים לעזרת השירותים הנוספים שזכאים להם הנכים עם כסאות הגלגלים. לדוגמא, הנכים השקופים מקבלים קצבת נכות נמוכה מביטוח לאומי, לא מקבלים תוספות מסוימות כמו קצבת שירותים מיוחדים, קצבת מלווה, קצבת ניידות וכן הם מקבלים קצבה נמוכה יותר ממשרד השיכון.

לפי המחקר שערכה קדוצ’קין נכים שקופים אלו רעבים ללחם למרות הניסיון לטעון שבישראל של 2016 אין אנשים רעבים ללחם. עוד קובע המחקר שביצעה כי אחוזי ההתאבדות בקרבם גבוהים. בתנועה שהקימה היא פועלת להכנסת הנכים השקופים לרשימות ההמתנה לדיור ציבורי. זאת מאחר ולדבריה הם אינם נכנסים לרשימות אלו בדרך כלל למרות שהם אמורים להיות זכאים. היא מקיימת לא מעט מפגשים עם חברי כנסת ואף משתתפת בישיבות ודיוני ועדות רלוונטיות בכנסת, אך לדבריה המסוגלים לסייע אינם מקשיבים והמקשיבים נמצאים באופוזיציה ולכן אינם יכולים לסייע.

כעת היא קוראת לעוד ועוד נכים “שקופים” לחבור אליה, לפנות אליה על מנת שתוכל לסייע להם. להערכתה לו יימשך המצב כפי שהוא כיום לא יהיה מנוס מהפגנת נכים שיתבעו את זכויותיהם ואת התנאים הבסיסיים למחייתם.

5)להלן מספר קישורים לפרופילים שלי ברשתות חברתיות שונות:

https://www.webtalk.co/assaf.benyamini

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424

 

https://twitter.com/MPn5ZoSbDwznze0

 

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg

 

https://www.youtube.com/watch?v=sDIaII3l8gY

 

 

 

https://assafcontent.ghost.io/

 

www.tiktok.com/@assafbenyamini

 

https://www.disability55.com/

 

6)מאחר והתנועה שלנו היא תנועה של אנשים נכים, קשי יום שנאלצים לעתים קרובות למדי להתלבט בין רכישת תרופות לרכישת מצרכי מזון בסיסיים-הרי ברור שבמצב זה אין, וגם לא יוכל להיות לנו בעתיד הנראה לעין תקציב פרסום כלשהוא, ויש לקחת זאת בחשבון.

 

Print Friendly, PDF & Email