Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs Bağış toplama platformları - מידע לאנשים עם מוגבלויות
İçeriğe geç
Home » Bağış toplama platformları

Bağış toplama platformları

SAHİP OLMAK:

Ders: işe alım platformlarını arayın.

Sayın Hanımlar/Beyler.

2023 yılının temmuz ayı başında scammers-out.com sitesini kurdum. Sitenin amacı, bilgi güvenliği veya çevrimiçi dolandırıcılık ile ilgili konularda birbirlerine danışmak isteyen İnternet kullanıcıları için bir platform görevi görmektir. Scammers-out.com sitesi wordpress.org sistemi üzerine kurulmuştur ve sitedeki forum sistemi bbpress.org eklentisi üzerine kurulmuştur.

Web sitesi için aşağıdaki hizmetleri sipariş edebileceğim bir web barındırma şirketi arıyorum:

1) Siteyi, siteye kaydolan kullanıcılardan ödeme alabileceğim uygun bir ücretlendirme sistemine bağlama konusunda yardıma ihtiyacım olacak.

2) Site kullanıcılarına teknik destek hizmeti verebilmem için sitenin devredileceği hosting firmasıyla da ilgilenirim.

3) Hem sitedeki ücretlendirme sistemine bağlantının hem de siteye kayıt olan internet kullanıcılarına sunulacak teknik desteğin yakından takip edilmesi amacıyla depolama şirketi ile sürekli iletişim halinde olmak ilgimi çeker.

4) Maksimum sayıda İnternet kullanıcısının siteye kaydolmasını hedefliyorum ve sitemin maksimum sayıda platformda reklamını yapıyorum. Bu nedenle İnternet kullanıcılarına mümkün olduğu kadar iyi ve kullanışlı bir hizmet sunabilmek adına, depolama planının mümkün olduğunca fazla trafik hacminin yanı sıra site için mümkün olduğunca fazla depolama alanı içermesi benim için önemli. kendisi.

5) Sitenin alan adı için halihazırda sahip olduğum SSL sertifikasına sahip olmak benim için önemli.

6) Elbette, burada bahsettiğim her bir noktaya ilişkin depolama şirketinin politikasının ne olduğunu bilmek isterim.

 

Ve burada başka bir zorluk/sorun daha var: maddi durumum zor olduğundan (Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden aldığım engelli ödeneğiyle yaşıyorum) web sitesini barındırması ve web sitesini diğer sitelere bağlaması için web sitesi barındırma şirketine ödeme yapamıyorum. bir temizleme sistemi. Ayrıca, programcılara sitedeki kusurları (varsa ve varsa) düzeltmeleri için ödeme yapamam.

Çoğu depolama şirketinde maliyetlerin (yaklaşık) ayda birkaç on şekel olduğunu ve sitedeki hataları düzeltmek için programcılara – eğer varsa ve ne zaman olursa olsun – ödenmesi gereken birkaç yüz şekel olduğunu belirteceğim. .

Sorum şu: Böyle bir projeye fon toplamak için en uygun platformun hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

Samimi olarak,

assaf benyamini.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Telefon numaram: 972-58-6784040.

2) Söz konusu siteye bağlantı:  https://scammers-out.com

3) Hakkımda daha fazla bilgi alabileceğiniz web sitesi: https://www.disability55.com/

4) Ve dikkate alınması gereken bir diğer zorluk: Sağlık durumum nedeniyle hareket kabiliyetim kısıtlı, engellilerin erişemeyeceği ve evime çok uzak yerlerde toplantılara gidemiyorum (şehirde yaşıyorum). Kudüs’ün güneybatısındaki Kiryat Menachem mahallesi). Ayrıca arabam ya da ehliyetim yok ve sadece toplu taşıma araçlarıyla seyahat ediyorum.

 

A. Düşündüğüm bir web sitesi/proje fikri – “Çalışanların Takdiri” adlı bir proje.

Bildiğimiz gibi tarih boyunca var olan pek çok inşaat şirketinde (geleneğe göre Kudüs’ü, günümüze kadar varlığını sürdüren Çin Seddi’ni inşa eden ve yine geleneğe göre Kudüs’ü inşa eden İncil’deki bir şahsiyet olan Kral Davut) 15. ve 16. yüzyıllarda Ming hanedanının kralları, Paris’teki mühendis tarafından yaptırılan Eyfel Kulesi Gustav Eiffel ve daha fazlası) bu projelerin inşa edildiği kralların veya soyluların veya yüksek sosyal statüye sahip kişilerin isimleri geçmektedir.

 

Ancak bildiğimiz gibi bu binaları inşa edenler, bu krallar ya da üst sınıfa mensup kişiler değil, tarlalarda çalışan ve adı hiç geçmeyen basit işçilerdi.

Bu nedenle “Çalışan Takdiri” projesinin amacı, tarih boyunca çeşitli inşaat fabrikalarında çalışan bu basit işçilerin kişisel hikayelerini bir araya getirerek bu hikayeleri web sitesine yüklemeye çalışmaktır.

(Fikri ortaya atan kişi olarak) bazen bu basit işçilerin kişisel hikayelerinin, hepimizin bildiği kralların veya soyluların hikayelerinden daha az ilginç olamayacağını düşünüyorum.

 

B.  Facebook sosyal ağında paylaştığım mesajlar aşağıdadır:

1) Travma yaşayan bir kişi, bir grup gönüllüyle birlikte arkeolojik bir kazıya katılmak üzere gelir. Onun yerine kendisini tedavi eden psikologla tanışır ve şaşırır.

Yaralı psikoloğa döner ve ona sorar: “Senin burada ne işin var? “.

Psikolog cevap verir: “Burada ne işim var? Ben de senin gibi kazılara yardım etmeye geldim.

Travma geçiren kişi şöyle yanıt veriyor: “Psikologların hastalarının ruhlarını araştırdıklarını sanıyordum. Onların da bu derinlere indiklerini hiç düşünmezdim.”

Psikolog cevap verir: “Doğru – insan ruhunu araştırıyorum. Bu benim işim – ve tüm hayatım boyunca yaptığım da bu. Kazarken birçok ilginç şey buluyorum. Ama bence siz kazarken bile toprakta pek çok ilginç şey bulabilirsiniz.”

Yaralı tereddüt eder, ne cevap vereceğini bilemez ve alışkanlıktan dolayı burnunu karıştırmaya başlar.

Psikolog devam ediyor ve şöyle diyor: “Haklısın. Ayrıca bu kazıda çok ilginç şeyler de bulabilirsin.”

Hahaha…

 

2) Kime: “Federasyondan İsrail’e-topluluklara özerklik“.

Konu: Bağış toplama platformları.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Ben İsrail vatandaşıyım ve Kudüs’te yaşıyorum. 1972 yılı sonunda doğdum ve bugün 2023 yılında 50 yaşındayım.

Uzun yıllardır iş piyasasına uyum sağlayamadığım için çeşitli engellerden ve sağlık, fiziksel ve zihinsel sorunlardan muzdaripim. Özgeçmişim onbinlerce özel şirkete gönderildi (ve ne yazık ki bu sayıları abartmıyorum) ama uygun bir iş bulamıyorum.

Bu zorluğu aşmak için çeşitli girişimlerde bulunuyorum.

Temmuz 2023’ün başında sitescammers-out.com’u oluşturdum. Sitenin amacı, İnternet kullanıcılarının bilgi güvenliği ile ilgili konularda birbirlerine danışabilecekleri bir forum sitesi olarak hizmet vermektir.

Ama şimdi başka bir sıkıntı daha var; şiddetli maddi sıkıntımdan dolayı şirket kurulumu için ihtiyacım olan finansman masraflarını karşılayabilecek gücüm yok.

Sizce böyle bir amaç için fon toplamak için en uygun platformlar hangileri?

Samimi olarak,

Asaf Benjamin.

Scriptum’u yayınlayın. 1. Söz konusu web sitesine bağlantı: https://scammers-out.com

2. Telefon numaram (aynı zamanda WhatsApp sosyal ağındaki yazışma numarasıdır): 972-58-6784040.

3. Hakkımda daha detaylı bilgi alabileceğiniz web sitesi:  https://disability55.com/

 

3) Gizlice “Serika Rabha” adında bir uygulama geliştirmek.

Bu uygulamayı kullanarak, vatandaşların sorunlu davranışlarını tespit etmek için şehirler veya yerleşim yerleri sürekli olarak taranır: gösteriler sırasında seçilmiş yetkililerin hayatlarına yönelik tehditler, yasak yerlerde tabelaların asılması vb. Ayrıca sistem cinayet, tecavüz, hırsızlık gibi ciddi suçların çözülmesine de yardımcı olabiliyor.

Sistemin çalışma mekanizması yayınlanmayacaktır.

Hükümetten büyük memnuniyet: “Kamuoyunun düzenini, huzurunu ve barışını tehdit eden muhalifleri veya potansiyel muhalifleri izlemek için etkili bir araca sahibiz. Gereksiz engellemelere tolerans göstermeyeceğiz – işimize müdahale ediyor.”

Bir dahaki sefere sokakta yürürken, Allah korusun, “genişletilmiş tarama” sistemini ellerinde bulunduran yetkililere hakaret edecek şeyler yapmamaya çalışacağım. Görevlilere hakaret etmeyi yasaklayan bir yasa var.

Ama durun, yetkililerimize hakaret eden ne?

Onları rahatsız etmekten nasıl kaçınacağımı nasıl bileceğim?

Bu konuda kamuoyuna yeterince açık olan yönetmelikler yayınlamıyorlar – çok ciddi!!!

yüksek sesle gülmek…

 

4) Haberlerde, yargı sisteminde değişiklik yapılmasını öngören mevzuata karşı protestolar kapsamında “vergi isyanı” da yaşanacağı duyuruldu.

Ama açıklamadılar: Kim vergi ödeyecek, kim ödemeyecek? Ve hangi koşullar altında?

Açıklamalar lütfen…

 

5) Bildiğiniz gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde, örneğin Hispanikler gibi hiçbir zaman önemli nüfuz sahibi olmayan nüfus gruplarının etkisi artıyor.

Ancak bu nüfus gruplarının ortak noktası İsrail’e karşı düşmanca bir tutumdur – bu da demektir ki, birkaç on yıl içinde bu nüfus grupları hükümette kilit pozisyonlara ulaşırsa ve bu koşullar altında Amerikan toplumu üzerindeki baskının artması çok mümkündür. İsrail’e yapılan yardımın azaltılması, hatta tamamen durdurulması yıllar geçtikçe artacak

Hükümetin son dönemdeki tedbirlerinin bu eğilimleri hesaba katmaya başlaması ve İsrail’i uzun vadede örneğin Çin veya Rusya gibi başka bir güce bağımlı olmaya zorlaması mümkün.

Tabii bu yavaş ilerleyen ve daha uzun yıllar sürecek bir süreç.

İsrail’in Çin veya Rusya ile bağlantı kurmak için bu rejimlerin özelliklerini giderek daha fazla benimseyeceği yasal mevzuatın da bu sürecin bir parçası olması da mümkündür ki bu da zararın devam etmesine ve hatta çok daha fazlasına yol açabilir. Bugün İsrail’in sivil ve insan haklarına bakın.

Bu, İsrail toplumunun son on yılda yaşadığı tüm Amerikanlaşma süreçlerine son verebilir.

Bu eğilim pek çok açıdan son derece sorunlu – ancak Amerikan toplumunda olup bitenler göz önüne alındığında, İsrail hükümetinin bugünkü politikasının çok akıllı olması ve bazılarının iddia ettiği gibi gerçekte rastgele veya aptalca olmaması mümkün.

Başka seçeneğin olmaması çok olasıdır ve bu uzun vadeli süreçleri göz ardı etmek kesinlikle imkansızdır.

6) Yeni yasal mevzuat nedeniyle İsrail ekonomisine yapılan yatırımların azalması sonucunda İsrail ekonomisinin büyük ekonomik zarara uğradığı haberlerini duyuyoruz.

Öte yandan aynı haber kanalları, İsrailli şirketlerin dünya çapındaki çeşitli şirketlerle giderek daha fazla işbirliği anlaşmaları yaptığını, bunların büyüdüğünü ve refaha ulaştığını haber veriyor.

Peki neden inanalım? İsrail ekonomisinin durumu kötüleşiyor mu yoksa gelişiyor mu?

Kafam karıştı…

 

7) Bir geminin kaptanı çıldırır ve denizcilere geminin dibine delik açmalarını emreder.

Geminin yolcuları korkarak denizcilere bağırırlar: “Ne yapıyorsunuz? Geminin içine su girecek ve biz denizde boğulacağız!!!”.

Gemideki denizciler, “Kaptandan aldığımız talimat budur. Mesleki muhakememize müdahale etmeyin!!!” diye cevap verirler.

 

8) Haberde büyük bir yedek grubun gönüllülüğü bıraktığını duyurdular. İsrail Devleti’nin varlığının devamına yönelik gerçek bir tehlike var mı?

İsrail’i fethetmek ve ele geçirmek için bu durumdan yararlanacak yabancı bir ordu olacak mı? Rahatsız edici ve korkutucu…

Suriye ordusu mu, terör örgütü Hizbullah’ın askerleri mi, Mısır ordusunun askerleri mi (İsrail’in Mısır’la barış anlaşması olmasına rağmen, ancak böyle bir durumda İsrail’e karşı büyük nefretlerinin ifade edilmesi mümkündür – ve belki de) aynı tehlike Ürdün ordusundan da gelecek mi?). Yoksa Gazze Şeridi’ndeki Hamas askerleri mi olacak?

Her halükarda, bir Arap ülkesinden gelen bir ordunun veya bir terör örgütünün İsrail Devleti’ne girmeyi başarması halinde, aramızda, yani Yahudi toplumunda çok büyük çaplı bir katliamın yaşanacağı açıktır.

İşgal askerleri, adalet sistemindeki değişiklikleri kimin desteklediği veya karşı çıktığıyla gerçekten ilgilenmeyecek. Ayrıca, kadın-erkek, genç-yaşlı, sağ-sol ayrımı yapmayacaklar ve mümkün olduğu kadar çok sayıda öldürmeye çalıştıkları ve muhtemelen öldürmeyi başaracakları Yahudilerin dindar, laik veya aşırı olması umurlarında olmayacak. -Ortodoks. Mezhepsel farklılıklar veya menşe ülkeler de hiçbir rol oynamayacak; Sefarad Yahudileri ve Aşkenaz Yahudileri tamamen aynı şekilde mağdur edilecek.

Sonuçta onları ilgilendiren tek şey var: Yahudileri öldürmek.

Elbette işgalci güçlerin İsrailli Araplara veya Filistinlilere nasıl davranacağını, onları kendi saflarına katacaklarını ve deyim yerindeyse “kutlamaya” katılmalarına izin vereceklerini, yoksa kendileri mi olacaklarını bilmek çok daha zor. Kurbanlar mı?

Belki de burada birisi durup gerçek düşmanların içimizde değil, sınırın ötesinde olduğunu hatırlamalı?

Bu çılgınlığa son verilmeli!!!

Düşman orduları topraklara girdiğinde geri gelecekler ve bize kim olduğumuzu hatırlatacaklar (Yahudi tarihinde daha önce birçok kez olduğu gibi). Peki neden şimdi öğrenmiyorsunuz? Baltanın boynumuza geçmesini neden bekleyelim ki, çok geç olacak. Sonuçta kaynaklarımızda “amelin sonu ilk düşüncedir” diye yazılıdır.

Peki belki durup kuvvetler ayrılığı yapabiliriz?

Ve sonuçta, Tisha B’Av akşamında akıl sağlığını, mantığı ve muhakemeyi bulmalıyız – aksi takdirde burada olmazdık – ve çoğumuz burada olmazdık.

Böyle bir durumun anlatıldığı bir kitap okumuştum, İsrail’in Altı Gün Savaşı’nı kaybettiği ve Arap ülkeleri tarafından işgal edildiği gerçeğinin anlatıldığı bir kitap. Açıklamalar gerçekten korkutucuydu.

Kitabın adı “İsrail Yenilseydi”.

Kitapla ilgili başka detay bilmiyorum; yazarlarının kim olduğunu ya da hangi yayınevi tarafından basıldığını hatırlamıyorum.

9) Bir süre öncesine kadar Google Translate’de “dog” kelimesini 19 kez İngilizce yazsalardı, bunu Maori diline çevirip sonra tekrar İngilizce’ye çevirmek Hıristiyan-Mesihçi ve aynı zamanda Yahudi karşıtı bir ifadeyle sonuçlanıyordu.

Vakanın medyada yayınlanmasının ardından sorun çözüldü (kontrol ettim).

Peki bu Google’da antisemitizmin var olduğunu veya hala var olduğunu mu gösteriyor?

Bunun bir hata değil, konunun yayınlanmasından korkan ve ardından tabiri caizse sorunu “çözmek” için acele eden şirket çalışanlarından birinin kötü niyetli bir eylemi olduğundan şüpheleniyorum.

Geçmişte anti-Semitizm, bildiğimiz gibi, biçim ve yöntemlerini sürekli değiştirmiştir – ve bu, büyük bir teknoloji şirketinin çalışanlarının Yahudi düşmanlığı konusundaki görüşlerini ifade etmeye karar vermesinin çok tuhaf ama aynı zamanda rahatsız edici bir yoludur.

Bunu yapan çalışanların hâlâ Google On’da çalışıp çalışmadığını bilmiyorum, haberin yayınlanmasının ardından işten çıkarıldılar ve bu konuda herhangi bir bilgi edinmenin mümkün olup olmadığı da oldukça şüpheli.

Ayrıca eylemden sorumlu olduğu iddia edilen kişilerin isimleri de yayınlanmadı ve ilgili bilgilerin elde edilebileceği de oldukça şüpheli.

10)Asaf Yasu engelli engellilerin haklarını örgütleme

28 Kasım 2021

 

İnsanlar yardım gruplarına, bağışlara ve engelli insanlara yardım edebilecek diğer gruplara katılıyor ve sağlıklı insanlardan yardım istiyor! Facebook’ta engelli insanlarla ilgisi olmayan gruplarda gönderiler yazın ve orada engelli insanların durumu ve devletin engelli insanların durumunu görmezden geldiği hakkında yazın, insanlardan yardım istemeye başlayın, onların durumunu anlamalarını sağlayın. Engelli insanlar ve acil yardıma ihtiyacımız var.

 

11)Binyamin Asaf

18 Temmuz B-15:43

 

Birkaç yıldır Mars’ta insan kolonileri kurma isteğinden (çoğunlukla uzay girişimcilerinden) bahsediliyor.

Peki, orada gerçekten insanlar olacaksa ve ne zaman olacaksa, farklı din mensuplarının yaşamlarının uyumluluğu konusunda fikrini söyleyen var mı? Örneğin:

1. İslam’da, her Müslümanın hayatında en az bir kez Mekke’ye hacca gitmekle yükümlü olduğu Hac mitzvotları vardır. Peki Mars’ta yaşayan bir Müslüman ne yapacak? Sonuçta Mekke yok… Bunun cevabını Hadif’te bulmak mümkün mü?

2. Yahudilere gelince: Bayram zamanları, Dünya’da bildiğimiz takvime göre belirleniyor; yani 365 gün, yani bildiğiniz gibi, Dünya’nın Güneş etrafında bir dönüşünü tamamladığı zaman dilimi. Ancak Mars’ta yılın uzunluğu 686 gündür ve Dünya takvimi önemsiz olacaktır ve başka bir sorun olacaktır: Dünya’da ayın uzunluğunun Ay tarafından belirlendiği bilinmektedir: Sonuçta bir ay, Dünya’daki bir zaman dilimidir. ayın dünya etrafında bir devrim yaptığı olay. Ancak Mars’ın birden fazla ayı var; peki ayın uzunluğunu nasıl belirleyecekler? Peki tatilin ne zaman olduğunu nasıl bilecekler? Ya da belki Yahudi kaynaklarından birinde bulunan bir halahaya güveneceklerdir (Tam olarak nerede olduğunu bilmiyorum – elbette, Bunu kontrol edebilirsiniz) – yolda yürürken Şabat’ın ne zaman olduğunu unutan bir Yahudi, haftanın gün sayısını unuttuğunu fark ettiği andan itibaren günleri saymaya başlayacaktır – ve tüm bunlar Şabat’a ulaşana kadar doğru gün sayısına göre “düzelmesine” yardımcı olacakları bir Yahudi topluluğu. Ancak Mars’a ulaşan bir Yahudi, oradaki hiçbir Yahudi topluluğuna ulaşamayacaktır. ne de herhangi bir topluluk – peki haftanın günlerini ve yılları saymaya nasıl başlayacak? daha sonra haftanın gün sayısını unuttuğunu fark ettiği andan itibaren günleri saymaya başlayacak ve tüm bunlar, doğru gün sayısına göre “iyileşmesine” yardımcı olacakları bir Yahudi cemaatine ulaşana kadar. Ancak Mars’a ulaşan bir Yahudi, oradaki hiçbir Yahudi topluluğuna ulaşamayacaktır. ne de herhangi bir topluluk – peki haftanın günlerini ve yılları saymaya nasıl başlayacak? daha sonra haftanın gün sayısını unuttuğunu fark ettiği andan itibaren günleri saymaya başlayacak ve tüm bunlar, doğru gün sayısına göre “iyileşmesine” yardımcı olacakları bir Yahudi cemaatine ulaşana kadar. Ancak Mars’a ulaşan bir Yahudi, oradaki herhangi bir Yahudi topluluğuna veya hiçbir topluluğa ulaşamayacak; peki haftanın günlerini ve yılları nasıl saymaya başlayacak?

Ayrıca, belirli bir fiziksel yere yapılan hac ziyaretinden oluşan tatillerin (Meron Dağı’na hac ziyareti yaptıkları 3 Ömer veya Hasididlerin Roş Aşana’dan önce gittikleri Ukrayna’daki erdemlilerin mezarları gibi) da açık olduğu açıktır. ) da elde edilemeyecek – Mars’ta ne Miron Dağı ne de Ukrayna var. Peki nasıl davranacaklar? Orada yaşayan Yahudiler bu bayramların teknik olarak kutlanamaması nedeniyle iptal edildiğini mi duyuracaklar? Yoksa festivalin anlamını ve geleneklerini değiştirerek onları Mars’ta da gözlemlemenin gerçekten mümkün olmasını sağlayacak bir yol mu bulacaklar? Eğer öyleyse, bunu nasıl yapacaklar? Üstelik Yahudilikte bilindiği üzere “toprağa bağlı mitsvolar” vardır, yani:

Ve elbette diğer dinlerin mensupları için de şu tür sorular ortaya çıkıyor: Hristiyanlık söz konusu olduğunda Mars’ta ne Kabir Kilisesi, Golgotha, ne de Hoya Dolorosa var.

Bana öyle geliyor ki şu anda bu soruların iki nedenden dolayı cevaplanmaması gerekiyor:

1. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla Mars’ta insan yerleşimi bulunmuyor (ve olacağı da oldukça şüpheli).

2. Bu satırların yazarı, çağrılarının zaten cevaplanmamasından ve beklenenle hiçbir ilgisinin olmamasından dolayı kırgındır.

YÜKSEK SESLE GÜLMEK…

 

12)Binyamin Asaf

9’uncu

 

Kamuoyuyla paylaşıldı

aktif

Binyamin Asaf  WordPress

9’uncu

 

SAHİP OLMAK: “WordPress“.

WordPress.org sistemi üzerine kurulmuş ve hostgator.com sunucularında saklanan Webassaf-permalinks.com sitesine sahibim.

Güzel bağlantılar eklentisi kullanıyorum.

Şimdi şöyle bir sorun var: Listeye eklemeye çalıştığım bağlantılar güncellenmiyor ve görünmüyor.

Depolama şirketi hostgator böyle bir sorunla ilgilenmediğini iddia ediyor.

Peki ne yapılabilir? Böyle bir sorun nasıl çözülebilir?

Ne profesyonel ne de bilgisayar programcısı olduğumu ve böyle bir sorunu kendi başıma nasıl çözeceğimi bilmediğimi belirtirim.

Ayrıca, gelirim düşük olduğu için programcılara sorunu çözmeleri için ödeme yapamıyorum.

Peki ne yapıyoruz?

Hatanın ekran görüntüsünü buraya ekliyorum – güzel bağlantılarda 177 bağlantı – ancak listede yalnızca 174 tanesi görünüyor.

Samimi olarak,

assaf benyamini.

 

13)

Binyamin Asaf

23 saat

 

Kamuoyuyla paylaşıldı

https://pen.org/…/banned-usa-growing-movement-to…/

Kitapları reddetmek için Amerikan sitepen’den bir makale.

Son yıllarda sözde demokratik, açık ve çoğulcu Amerika Birleşik Devletleri’nde kitapların diskalifiye edilmesi ve sansürlenmesi yönünde artan bir eğilim olduğu ortaya çıktı.

İşler öyle bir noktaya geldi ki, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı eyaletlerinde İncil’in bazı bölümlerinin satışı veya ticaretinin yapılması yasa dışıdır!!

Elbette bugün bu yasak oldukça aptalca – sipariş verebildiğiniz için ve belirli bir kitabı sipariş etmek yasaksa, onu çevrimiçi olarak bulabilir ve evinizdeki kişisel bilgisayarınıza indirebilir ve ardından dilediğiniz kadar okuyabilirsiniz.

Bence tarihteki en çirkin şey, şu anda Amerikan toplumunda kitapların sansürü konusunda harcanan muazzam enerji ve çabadır (bunun tersine, biz İsrail Devleti olarak onlardan çok daha açık ve demokratikiz) Sonuçta, “Mein Kampf”ın İbranice çevirisi veya “Protocols of the Elders of Zion”un İbranice çevirisi gibi kitaplar bile İsrail’de bulunabilen kitaplardır ve bunların satın alınması bir ihlal değildir. herhangi bir yasa – ve Amerikalılar hâlâ demokrasi ahlakını vaaz ediyor…).

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ne bu gülünç ve nafile mücadele için yatırılan tüm çaba ve kaynakların, bugün Amerikan toplumunda var olan zor ve çok daha ciddi sorunların çözümüne yönelik olabileceğini düşünüyorum: kitle iletişim araçları ve dayanılmaz. Çeşitli yerlerde periyodik olarak silahlı saldırıları ve katliamları kışkırtan silahları elde etme kolaylığı. Tüm bu enerjiyi, çok zengin olmasına rağmen sokaklarda milyonlarca evsizin bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki aşırı yoksullukla yüzleşmeye yönlendirmek de mümkündü…

Üzücü ve trajik olmasaydı gülmek mümkün olurdu…

14) Ve bu sefer ciddi bir soru (her ne kadar işin içinde mizah da olsa):

Orta Çağ’da pek çok Yahudi toplumunda “badhan” olarak adlandırılan kişinin rolü vardı.

Jokerin rolü düğünler, bar/bat mitzvah törenleri vb. kutlamalarda yer almaktı. – ve söylediği şakalara etkinlikte mutlu olan kişilerin isimlerine de yer verirdi.

Bugün bu uygulamadan neredeyse hiçbir iz kalmadı – ve ultra-Ortodoks toplumda bile, bu dinleyici kitlesinde bile çok nadir görülen böyle bir şeyi bulmak çok zor.

Burada bazı ilginç sorular ortaya çıkıyor:

1. Bu komedyenler hakkında herhangi bir kanıtımız veya hikayemiz var mı? Yaşamları, etkinliklerdeki görünüşleri vb. hakkında hikayeler. ?

2. Akademide İsrail düşüncesi veya Yahudi çalışmaları alanlarında ders veren, bu konuda araştırma yapmış akademisyenler var mı? Eğer öyleyse, bu çalışmalar neyle ilgiliydi?

3. Bugün bu geleneği taklit etmeye ve onu bugün gerçekleşen etkinlik ve kutlamalara geri getirmeye çalışan herhangi bir özel kuruluş veya dernek var mı? Eğer öyleyse, bu girişimler neden başarısız oluyor?

Pek çok dernek ve kuruluşu tanıyorum, ancak organizasyon danışmanlığını hiçbir zaman düzenli bir şekilde okumamış olsam da, hiçbir yerde böyle bir organizasyon veya dernek bulamadım.

4. Avrupa’daki Yahudi cemaatleri (ya da diğer adıyla Aşkenaz cemaatleri) ile 7. yüzyılın ikinci yarısından itibaren – Müslüman imparatorluğunun bu ülkelerde genişlemesiyle birlikte – İslam ülkelerinde var olan cemaatler arasında bu gelenek konusunda farklılıklar var mıydı? yıllar mı?

5. Yahudi olmayan çevrenin bu şakacılara tepkisi ne oldu? Cemaatlerin diğer üyeleriyle karşılaştırıldığında yetkililerin onlara karşı tutumunda bir farklılık var mıydı, yoksa onlar ve aileleri Yahudi cemaatinin diğer üyeleri gibi zulme mi (kan davaları, Haçlı Seferleri sırasındaki isyanlar vb.) maruz kaldılar?

15) Hükümetin adalet sisteminde bir ay veya daha kısa süre içinde yapmayı önerdiği değişiklikleri ele alan yasayla mücadele kapsamında çok sayıda yedek askerin görevlerinden emekli olması nedeniyle, haberlerde önemli bir azalma olacağı duyuruldu. askeri beceride.

rahatsız edici…

Arap ülkelerinden birinin ordusunun İsrail Devleti’ne girmeyi ve onu kısmen veya tamamen işgal etmeyi başarması halinde, Yahudi nüfusuna yönelik genel bir katliamın yaşanacağı ve hepimizin kurbanı olabileceği bir katliam olacağı varsayılmalıdır. .

Elbette İsrailli Arapların böyle bir durumda ne yapacaklarını bilmek çok daha az açık ve çok zor: “kutlamaya” kendi bakış açılarına göre mi yoksa çıkar çatışması nedeniyle mi katılacaklar ve birçok durumda da aynı şekilde mi katılacaklar? Ortadoğu’nun dört bir yanından gelen Filistinli mülteciler ile Arap ülkelerinin yetkilileri arasındaki açık düşmanlık karşısında, işgalci ordulara karşı hiçbir şey yapmamaya karar verecek, hatta aktif ve kafa karıştırıcı bir şekilde hareket etmeye çalışacaklar.

Ya da düşündüğünüzde üçüncü bir olasılık olabilir ve bunun ne kadar makul olduğu da belirsizdir: Batılı güçlerden birinin (ABD ya da NATO’dan kaçan son üyelerden biri) aktif müdahalesinde bulunması, İşgalci ordulara karşı hareket ederek bu tür katliamlar – Sürekli ABD ve müttefiklerinin İsrail’in güvenliğine bağlı olduklarından bahsediyorlar…

Elbette diğer büyük güçlerin, yani Rusya ya da Çin’in böyle bir savaşa müdahale etmesi pek olası değil; yapsalar bile bu, İsrail’e değil, Arap ülkelerine yönelik bir müdahale olacaktır.

16) Tıbbi esrar (bildiğiniz gibi esrar uyuşturucusu) kullanımıyla ilgili her konuda büyük rahatlamaların olacağı haberlerde açıklandı.

Üstelik birçok sağlık personeli yasal mevzuatı protesto etmek amacıyla İsrail’den ayrılıyor.

Sonuç: Tıbbi bir tedavisi yoktur. Yakın gelecekte tıbbi bir cevap alma olasılığı giderek daha sorunlu hale gelecektir. Ve herkes özel sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor. Mesela ben engelli maaşıyla yaşıyorum ve muhtemelen yakın gelecekte tedavi göremeyeceğim.

Ne mümkün? Tıbbi esrar alın, tüm sorunları unutun ve sözde “her şeyin düzeleceğine” inanın – burada hiçbir sorun olmadığı açık olsa bile.

Hastaları uyuşturucu bağımlısı haline getirmek elbette hiçbir şeyi çözmeyecek, ancak zaten çok zor olan durumu daha da kötüleştirecektir. Psikiyatri kliniğine en son gittiğimde (yaklaşık üç yıl önceydi), tanıştığım psikiyatrın esrar konusunu kendi inisiyatifiyle gündeme getirdiğini hatırlıyorum – öyle olmasa da – sorunlarla hiçbir ilgisi yoktu. Onu getirdim.

Peki, hastalarını uyuşturucu kullanmaya ikna etmeye çalışan bir psikiyatrist (ve evet ben buna öyle derim) gerçekten yardım etmeye çalışan bir doktor mudur?

Ben öyle düşünmüyorum – ve çok geçmeden klinikten ayrıldım ve bir daha geri dönmedim.

Esrar türü uyuşturucu kullanmak zihinsel bir sorunu tedavi etmenin bir yolu değildir ve aşırı ve nadir durumlar dışında bundan hiçbir şekilde bahsetmedim. Bu aslında bir sorundan kaçış ve gerçekle yüzleşme konusundaki isteksizliktir ve eminim ki beni ikna etmeye çalışan psikiyatrist bunu çok iyi biliyordu.

Peki esrar şirketlerinin baskısına boyun eğip onların satış temsilcisi mi oldu, yoksa bu psikiyatrist tarafından (ve psikiyatristlerin başka birçok durumda yapması da mümkündür) kötü niyetle verilen saldırgan bir tavsiye midir?

Her iki durumda da, insanlara davranmanın yolu bu değil – ve bu doğru, ben doktor ya da psikiyatrist değilim, ama bunu anlamak için uzman bir psikiyatrist olmanıza gerek yok.

Sonuç olarak sevgili terapistler: tıbbi personel olmayacak ve tedavi mümkün olmayacak – bana dürüstçe söyleyin ve bana ilaç teklif etmeyin!!!

Sadece çirkin!!!

 

17)Roman Volkovski

20 Temmuz B- 12:50·

Burada yaşlı ebeveynleri ve büyükanne ve büyükbabaları olan tüm Rusça konuşan arkadaşlarıma

972-53-889-2350 numarasına telefon sokma girişimi var (daha fazlası var, sonra ekleyeceğim)

Yaşlıları telefonla ve WhatsApp(!!!) üzerinden Rusça konuşarak arıyorlar ve hesapta anormal bir hareket tespit edildiğini iddia ediyorlar.

Polisin bu sorunu çözmesine yardımcı olmak için kişisel bilgiler ve banka bilgilerini istiyorlar ve bu konu hakkında kimseyle konuşmanın “gizli polis faaliyeti” olması nedeniyle yasak olduğunu belirtiyorlar.

Bu şirketler İsrailli bir numaradan arıyor ama yurt dışından yani siz #İsrail Polisi O kadar da ilginç değil

 

18)”Electreon” şirketinden bir “elektrikli yol” hakkında bir makale – elektrikli bir aracın seyahat ettiği, sürüş sırasında aracı şarj eden bir yol – ve bu şekilde pilleri yeniden şarj etmeye gerek kalmadan kısıtlama olmadan seyahat edebilirsiniz. araç – ve elbette muazzam mali maliyet tasarrufuyla.

İsrail’de yollar ne zaman böyle olacak?

https://www.google.co.il/search…

C. Takip edildiğim HMO kliniğine gönderdiğim mesaj şöyle:

 

2.8.2023

Kime: Klalit Sağlık Hizmetleri – Tayelet Kliniği.

Ders: Hastalığın onaylanması.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Kliniğinizde Dr. Brandon Stewart adında bir aile hekimi tarafından tedavi görüyorum.

Yakın zamanda belirli bir konuyla ilgili hukuki bir sorunla karşılaştım. Engelli olarak yaşayan biri Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden yararlandığı için özel avukat tutacak param yok.

Bu durumda Kudüs’teki Kamu Savunma Ofisi’nden yardım istedim.

Merav isimli servis temsilcisi ile bugün 2 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 09.05’ten itibaren yaptığım telefon görüşmesinde kendilerinden hizmet alabilmem için muzdarip olduğum hastalık zihniyetinin sertifikasını kendilerine göstermem gerektiği söylendi. .

Bu nedenle, doktora bir istek gönderebilirseniz minnettar olurum çünkü doktor bana, yaşadığım akıl hastalığının onayını gönderecektir.

Samimi olarak,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A dairesi 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

Telefon numaralarım:

Taciz nedeniyle gizli bir evde bulunan ve İsrail polisine yapılan şikayetle ilgilenilmeyen.

Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve : [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: assafbenya[email protected] ve: [email protected] ve: [email protected]

D. İsrail Adalet Bakanlığı Kamu Soruşturmaları Dairesi’ne gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

Asaf Benjamin < [email protected] >

sahip olmak:

 [email protected]

2 Ağustos Çarşamba 23:18.

Kime: Adalet Bakanlığı Genel Seslendirme Servisi.

Söz konusu olan: büro davranışı sorunu.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Geçtiğimiz günlerde (2 Ağustos 2023 Çarşamba günü bu satırları yazıyorum) bir konuyla ilgili hukuki bir sorunla, hakkımda açılan bir iddianameyle karşılaştım.

Çok düşük bir gelirle yaşadığımı belirtmeliyim; Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden engellilik yardımı alıyorum. Bu nedenle beni temsil etmesi için özel bir avukata ücret ödeyemiyorum. Bu nedenle yardım talebiyle Kamu Savunuculuğuna başvurdum. Ancak Kudüs’teki kamu savunma ofisinden Merav isimli bir yetkili, çeşitli bahanelerle mektubumu ileri işleme alınmak üzere kendilerine iletmeyi reddediyor. Davranışının çirkin olduğuna inanıyorum: Bildiğimiz gibi, kanunen yetkililerin kendi başlarına karar vermelerine ve yalnızca keyfi nedenlerle profesyonel düzeyde bir talep iletmemeye karar vermelerine izin verilmiyor. Burada herhangi bir açıklama veya mantık olmaksızın kullanılan küstahça bir hakarettir. Savcılık makamının talebimi işleme koymaya başlaması için ne yapılabileceğini bilmek istiyorum. Lütfen itirazımı Kamu Savunuculuğu Bürosu’na karşı bir şikayet olarak değerlendirin. Saygılarımla, assaf beyamini.. 

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403. 

2) Telefon numaram: 972-58-6784040

3) Bu konuyla ilgili Facebook sosyal ağı üzerinden Adalet Bakanlığı’na gönderdiğim mesaj aşağıdadır: Meriv isimli kamu savunma bürosu temsilcisi beni aradı. bu sabah geri döndüm – ve ona göre, ben onlara yaşadığım akıl hastalığının onayını veya Merav’ın dilinde: “Bana akıl hastası olduğunuzun onayını getirin.” Bunun kafa karıştırıcı ve anlaşılmaz olduğunu belirtmek isterim; Kendileriyle yazışmalarımdan da anlaşılacağı üzere kendilerine yaptığım çağrının konusunun ruh sağlığı alanıyla hiçbir ilgisi yoktur. Birkaç saat sonra bir savunma avukatı bana geri döndü ve suçlamadan aklanmam için bu onaya ihtiyaçları olduğunu açıkladı. Peki neden kendilerine göndermiş olduğum SGK gelirimin teyidi bu amaç için yeterli değil? Ne zamandan beri bir müşterinin ücretini ödemek için onun yaşadığı tüm akıl hastalıklarını ayrıntılarıyla anlatmak gerekiyor? İki şey arasındaki bağlantı nedir? Neden beni boşuna taciz ediyorlar? Peki ne olacak? Ne yapalım? Asaf Benjamin. Scriptum’u yayınlayın. Merav’la görüşmemizden birkaç saat sonra konuştuğum savunma avukatının e-posta adresi: Bir savunma avukatı bana döndü ve suçlamadan aklanmam için bu onaya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Peki neden kendilerine göndermiş olduğum SGK gelirimin teyidi bu amaç için yeterli değil? Ne zamandan beri bir müşterinin ücretini ödemek için onun yaşadığı tüm akıl hastalıklarını ayrıntılarıyla anlatmak gerekiyor? İki şey arasındaki bağlantı nedir? Neden beni boşuna taciz ediyorlar? Peki ne olacak? Ne yapalım? Asaf Benjamin. Scriptum’u yayınlayın. Merav’la görüşmemizden birkaç saat sonra konuştuğum savunma avukatının e-posta adresi: bir savunma avukatı yanıma geldi ve suçlamalardan aklanmam için bu onaya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Peki neden kendilerine göndermiş olduğum SGK gelirimin teyidi bu amaç için yeterli değil? Ne zamandan beri bir müşterinin ücretini ödemek için onun yaşadığı tüm akıl hastalıklarını ayrıntılarıyla anlatmak gerekiyor? İki şey arasındaki bağlantı nedir? Neden beni boşuna taciz ediyorlar? Peki ne olacak? Ne yapalım? Asaf Benjamin. Scriptum’u yayınlayın. Merav’la görüşmemizden birkaç saat sonra konuştuğum savunma avukatının e-posta adresi: Bir müvekkilin ücretini ödemek için, Yaşadığı tüm akıl hastalıklarını ayrıntılandırmaya gerek var mı? İki şey arasındaki bağlantı nedir? Neden beni boşuna taciz ediyorlar? Peki ne olacak? Ne yapalım? Asaf Benjamin. Scriptum’u yayınlayın. Merav’la görüşmemizden birkaç saat sonra konuştuğum savunma avukatının e-posta adresi: Bir müvekkilin ücretini ödemek için, yaşadığı tüm akıl hastalıklarının ayrıntılarını vermek gerekir mi? İki şey arasındaki bağlantı nedir? Neden beni boşuna taciz ediyorlar? Peki ne olacak? Ne yapalım? Asaf Benjamin. Scriptum’u yayınlayın. Merav’la görüşmemizden birkaç saat sonra konuştuğum savunma avukatının e-posta adresi: [email protected] 

4) Bu talebe Kamu Savunma Bürosu ile yaptığım yazışmaların bir kaydını ekliyorum.


E. Knesset üyem Shelly tal-Meiron’un ofisi ile yazışmalarım aşağıdadır:

assaf benyamini < [email protected] >

sahip olmak:

Shelly Tal Meiron

3 Ağustos Perşembe 23:40.

Knesset’in ofisinde (“knesset” – İSRAİL parlamentosu) Knesset üyesi Tal

Meiron, selamlar:

Öncelikle yapmış olduğunuz talepler ve bu konuda yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Bu konuda üyesi olduğum genel sağlık fonuna ve Sağlık Bakanlığına talepte bulundum ancak yardımı onaylamadılar.

Hizmet siparişi verebileceğiniz “doktorum” gibi özel şirketlerin bulunduğunu belirtmek isterim. Bu şirketlerin doktor sipariş etme imkanı için aldıkları yüksek ücretler nedeniyle şu anda hizmetlerinden yararlanamıyorum. ihtiyaç halinde evime – Ulusal Sigorta Enstitüsü’nün sakatlık ödeneğiyle desteklenen, düşük gelirim nedeniyle finanse edemediğim ayda yüzlerce, hatta bazen binlerce şekellik ödemeler. Umarım Kongre Üyesi Tatiana Mazarsky’nin tasarısı kabul edilir. ileri götürebilmek ve bu yardıma ihtiyacı olan durumlarda insanlara yardım edebilmek.

assaf benyamini. Orijinal gönderiyi gizle


3 Ağustos 2023 Perşembe, 3:11:48 GMT+3, Shelly Tal Meiron [email protected] >

Merhaba Asaf

Yaptığımız araştırmalara göre, şartlarına uygun olanların, kendilerine evde bakım (kan tahlili, pansuman vb. dahil) sağlamaya gelen dışarıdan bir firmadan hizmet alabilecekleri bir sağlık sigortası hizmeti bulunmaktadır. ) veya risk altındaki hanelere / bakımevlerine / nüfusa yönelik fondan doktor hizmeti.

Ancak bu hizmet, aile doktorunun teklif vermesi koşuluna bağlıdır.

Hastanın tıbbi dosyası ortaya çıkmadığı için günümüzde bu tür özel hizmetlerden faydalanmak mümkün değildir.

Evde hizmet almak isteyen kişinin sağlık sigortası kurumuna başvurarak hangi haklara sahip olduğunu ve sağlık durumuna göre hangi hizmeti sağlayabileceğini öğrenmesi gerekiyor.

Knesset üyesi Tatiana Mazarsky Partimiz gelecekte bu tür vakalara tek bir dosya oluşturarak imkan tanıyacak bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor ancak o zamana kadar ne yazık ki her sağlık hizmeti fon ve bu fonun tamamlayıcı sigortaları tarafından sağlanıyor.

TEŞEKKÜRLER.

Itzik Selma

Knesset üyesi Shelly Tal Meiron’un danışmanı.

972-58-5656777

Gönderen: assaf benyamini < [email protected] >

Gönderilme tarihi: 31 Temmuz 2023 Pazartesi 13:47.

Kime: Shelly Tal Meiron < [email protected] >

Konu: Knesset üyem Tal Meiron’un ofisine yazdığım mektup.

F. Çeşitli firmalara gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

SAHİP OLMAK:

Konu: savunma önlemleri.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Bildiğimiz gibi bu dönemde ne yazık ki zaman zaman yaşanan güvenlik olayları ya da terör saldırılarıyla da uğraşmak durumunda kalıyoruz.

Bir kişi halka açık bir yerde saldırıya uğradığında, bildiğiniz gibi 2 yanıt seçeneği vardır: Bir seçenek misilleme yapmak ve aynı tehditle karşılık vermek, diğer seçenek ise olay bitene kadar oradan kaçmaya çalışmaktır. öfke geçer.

Ancak konu engelli biri olduğunda (ki tekerlekli sandalyeye mahkûm biri söz konusu olduğunda bu daha da doğrudur) bu iki yoldan hiçbiri mümkün değildir.

Sorum şu: Engelli bir kişiye, kendilerini böyle bir durumda bulmaları durumunda yardımcı olabilecek erişilebilir silahların veya silahların geliştirilmesi konusunda herhangi bir düşünce oldu mu?

Ve bu tür silahlar gerçekten teknik olarak mümkün olduğu ölçüde, bu tür bir hakkın potansiyel olarak kötüye kullanılması nedeniyle hangi engelli kişilerin bu tür silahlara erişebileceğini belirlemek amacıyla kriterlerin ve testlerin nasıl oluşturulacağını düşündüler mi? kendini savunmak için mi?

Yoksa bu, dikkate alınmayı hak etmeyen yanıltıcı ve çılgınca (veya etik veya ahlaki açıdan kabul edilemez) bir fikir mi?

Ne düşünüyorsun?

Ne açık silahlar alanında ne de erişilebilirlik alanında hiçbir bilgim olmadığını belirtmek isterim ki bunu yalnızca günlük hayatımda bana yardımcı olacak ürünleri periyodik olarak arayan bir engelli olarak biliyorum.

Samimi olarak,

Assaf Binyamini.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Telefon numaram: 972-58-6784040.

2) Web sitem: https://www.disability55.com

G. Bay Nevo Rozi’nin şirketiyle yazışmalarım aşağıdadır:

mektuplar tonevorozi.co.il”

Yahoo/Gelen Kutusu

4 Ağustos Cuma, 21.53.

Merhaba Asaf, çok naziksin!

Bu noktada yazma derslerime başlamanızı öneririm. YouTube kanalında düzinelerce kısa filme alınmış yazma dersine ek olarak 32 podcast bölümü (her bölüm farklı bir konuyu ele alıyor) bulabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCWnmSbaecp0AgamBTo4GFgQ

Başarıyla!

 

4 Ağustos 2023 Cuma, 13:53 Yazan: assaf benyamini < [email protected] >:

Orijinal gönderiyi gizle

sahip olmak: “nevorozi.co.il“.

Konu: Bir hayat hikayesini belgelemek.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Yaklaşık 2007’den bu yana İsrail Devleti’ndeki engellilerin mücadelesine dahil oluyorum; bildiğiniz gibi medyada da geniş yer bulan bir mücadele. Bugüne kadar denemediğim bir şekilde güreşi denemeyi ve tanıtmayı düşündüm: hayat hikayemi belgelemek ve internette yayınlamak. Konuyla ilgili hiçbir deneyimim ve bilgim olmadığını, dolayısıyla en azından bu aşamada (Bu sözleri her gün yazıyorum.

12 Eylül 2021 Pazar – Roş Aşana’dan birkaç gün sonra) Net bir eylem planım yok ve önerilere açığım – aklıma gelen her türlü öneriyi memnuniyetle kabul ederim.

Samimi olarak

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A dairesi 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evde ve İsrail polisine yapılan şikayetin ele alınmaması.

Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: assafff[email protected] ve: [email protected] ve: [email protected]

3) Aşağıda benimle ve içinde yer aldığım engellilere yönelik mücadeleyle ilgili daha fazla bilgi bulabileceğiniz birkaç bağlantı bulunmaktadır:

 https://www.webtalk.co/assaf.benyamini

https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424

https://twitter.com/MPn5ZoSbDwznze0

https://www.nitgaber.com/

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg

https://www.youtube.com/watch?v=TNLEE5KIdK4

https://assafcontent.ghost.io

https://docs.google.com/document/d/1MMRR3Djnk8dBUglAH6AZgidhy-zOgO7K4CUKEhJxX18/edit

 

 

https://shavvim.co.il/2021/07/22/%d7%90%d7%a0%d7%99-%d7%9c%d7%90-%d7%90%d7%95%d7%9b %d7%9c%d7%aa-%d7%99%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7% aa%d7%9b%d7%99%d7%a8%d7%95-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%a0%d7%9b%d7%99%d7%9d/

 

7) Çok düşük bir gelirle yaşayan bir kişi olduğumdan (Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden engellilik yardımı) hayat geçmişi belgeleme hizmetimin ödenmesi mümkün değil. Ve dahası: Durumumun ciddiyeti nedeniyle çok yüksek indirimlerin bile bana faydası olmayacak.

Samimi olarak,

Nebo Rosi, yazar ve edebiyat arkadaşı

♫ podcast programını dinlemek için – bir saatlik yazma ♫

H. Facebook grubunda paylaştığım gönderi aşağıdadır  “toplu Konut“:

 

sahip olmak: “toplu Konut“.

Konu: MAGAAR. şirket – yanıt yok.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Yukarıdaki e-posta benim tarafımdan Kudüs’teki MGR şirketine gönderildi; kirayı ödemek için onlar aracılığıyla yardım alıyorum.

Fakat bu talebe yanıt vermiyorlar.

Maaşını biz ülke vatandaşlarının ödediği vergilerden alan bir devlet dairesindeki memurların elbette daha makul ve daha iyi hizmet verebileceğini düşünüyorum.

Aşağılayıcı tavırları yersizdir.

Peki ne olacak? Ne yapalım?

Samimi olarak,

Asaf Benjamin.

—– İletilen bir mesaj —–

Yazan: assaf benyamini < [email protected] >

Kime: Kudüs kirası < [email protected] >

Gönderilme Tarihi: 8 Ağustos 2023 Salı 11:45:43 AMGMT+3

Konu: MAGAAR’a mektuplarım.

MAGAAR. Selamlar:

Konu: Sizinle polisten iletişime geçtim.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Birkaç gün önce sana polis çağrısını göndermiştim.

Bu talebe neden yanıt vermediğinizi bilmek isterim.

Samimi olarak,

assaf benyamini.

MAGAAR 4’e mektuplarım

yahoo

/

gönderilmiş

assaf benyamini < [email protected] >

sahip olmak:

[email protected]

6 Ağustos Pazar, saat 13:08.

MAGAAR. Selamlar:

Konu: sosyal konut.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Kudüs bölgesindeki müşterilerinizden biriyim ve sizin aracılığınızla aylık 770 NIS tutarındaki kiranın ödenmesi konusunda yardım alıyorum.

Düşük kiralık bir daireye uygunluğumu kontrol etmek istiyorum.

Talebim üzerine İnşaat ve İskan Bakanlığı adına düzenli bir yazılı referans almak istiyorum.

Samimi olarak,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A dairesi 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evde ve İsrail polisine yapılan şikayetin ele alınmaması.

Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

I. “Yerel etki – iklim için birlikte çalışan yetkililer, işletmeler ve topluluk”a gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

 

yahoo/gönderildi

assaf benyamini

[email protected] >

sahip olmak:

[email protected]

10 Ağustos Perşembe günü saat 14.00’te.

Kime: “Yerel etki – iklim için birlikte çalışan yetkililer, işletmeler ve topluluk”.

Konu: Yardımcı yolların aranması.

Sayın Hanımlar/Beyler.

1998 yılının başında geçirdiğim iş kazasından bu yana, yıllar geçtikçe daha da kötüleşen bir fiziksel engelim var. Son haftalarda daha da ağırlaşan bir durum nedeniyle, yemekten sonra mutfakta bulaşık yıkamak fiziksel olarak giderek daha da zorlaşıyor. yemek yiyor.

Çevre kalitesi konusunun benim için çok önemli olduğunu ve bu nedenle tek kullanımlık aletler kullanmakla ilgilenmediğimi vurgulamak isterim.

 

Ayrıca burada bir zorluk daha var: Ben çok düşük bir gelirle, yani Ulusal Sigorta Kurumu’ndan engelli aylığıyla yaşayan bir insanım. Bu nedenle pahalı yardımların satın alınması hiçbir şekilde mümkün değildir.

Böyle bir durumda tek kullanımlık veya tek kullanımlık çatal bıçak takımlarını makul fiyatlara satın almanın çözüm olabileceğini düşündüm.

 

Bu tür çatal bıçak takımlarının satın alınabileceği herhangi bir firma biliyor musunuz?

Samimi olarak,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A dairesi 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evde ve İsrail polisine yapılan şikayetin ele alınmaması.

Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. Hareket kabiliyeti kısıtlı engelli bir bireyim ve ehliyetim ya da arabam yok. Bu nedenle eve teslim ürün siparişi verebileceğim firmaları arıyorum.

J. Knesset Finans Komitesi üyelerine gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

Kime: Knesset Finans Komitesi Üyeleri.

Konu: kalıcı konut çözümleri.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Ben, Assaf Benyamini, 50, Kudüs’ün Kiryat Menachem semtinde kiralık bir dairede yaşıyorum.

Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden engelli maaşıyla yaşıyorum. Ayrıca MGR aracılığıyla İnşaat ve İskan Bakanlığı’ndan ayda yaklaşık 770 NIS kira yardımı alıyorum.

Bilindiği gibi İsrail Devleti’nde daire fiyatları son yıllarda önemli ölçüde arttı ve bu da kira fiyatlarında da önemli bir artışa yol açtı.

Ancak birçok talebe rağmen kira yardımının miktarı yıllardır güncellenmiyor ve bu güzergah şu anda engelli nüfus için yeterli bir barınma çözümü olamıyor. Ayrıca: Engelli bir kişi için konaklama çözümü söz konusu olduğunda, bazen çeşitli erişilebilirlik düzenlemelerine duyulan ihtiyaç nedeniyle ek masraflar da ortaya çıkabilir.

Sorum şu: Mevcut hükümetin engellilerin kalıcı konut çözümlerine erişmesini sağlayacak herhangi bir planı var mı?

Samimi olarak,

Asaf Benjamin.

Scriptum’u yayınlayın. MAGAAR ile yazışmalarım aşağıdadır. :

13 Ağustos Pazar 10:51

Son yıllarda size gönderdiğim belgeler oldukça alakalı; o zamandan bu yana hiçbir değişiklik olmadı.

Talebimi mutlaka belirlenen yerlere iletebilirsiniz.

Başvurumu iletmeme konusundaki ısrarınız ve beni boş yere taciz etmeye devam etmeniz, müvekkillerinize yönelik gerçek bir suiistimaldir; ne yazık ki ilk defa karşılaştığım türden bir davranış değil.

Orijinal gönderiyi gizle

13 Ağustos 2023 Pazar, 10:30:18 GMT+3, Kudüs kirası< [email protected] > Yazan:

Bu yüzden sana tekrar cevap vereceğim.

Bana ulaşan tek belge tıbbi belgelerdir. (Bazıları çok eski ve alakasız

Lütfen size istediklerimi gönderin, aksi takdirde işleme devam edemeyiz.

Son yıllarda gönderdikleriniz konuyla alakalı değil, güncel belgelere ihtiyacınız var!!!

Teşekkürler ve iyi günler.

 

—–Orijinal yazı—–

Gönderen: assaf benyamini < [email protected] >

Gönderilme tarihi: 13 Ağustos 2023 Pazar 10:17.

Kime: Kudüs kirası < [email protected] >

Konu: Ynt: MGER’e mektuplarım

Bu nedenle, tüm bu belgelerin size son yıllarda birçok kez gönderildiğini (bir kez daha) belirtmek isterim.

13 Ağustos 2023 Pazar, 09:38:28 GMT+3, Kudüs kirası< [email protected] > Yazan:

Günaydın,

Tıbbi belgeleri aldım.

Yalnızca son altı ay önemlidir.

2011 sosyal raporu alakasız

Bunun ötesinde tıbbi belgelerle ilgisi olmayan başka ek belgeler de gereklidir.

Getirmeniz gerekenleri buraya yazıyorum:

2023 Engellilik Uygunluğu Onayı

2023 ödeme ayrıntıları

Ulusal İhtiyat Komisyonu Protokolü (engelinizi tanıyan) hareketsizlik belgesi veya fişler 2-7/23 (aktifse) 4 ay geçmiş ayrıntılı başvuru mektubu bilgisayarlı tıbbi rapor sosyal raporu (varsa) güncel!!! !

Borç sertifikaları (varsa)

Vergi beyannamesi (web sitesi aracılığıyla doldurulabilir)

 

Belgeler alınana kadar işleme devam edemeyeceğiz.

Başarıyla,

—–Orijinal yazı—–

Gönderen: assaf benyamini < [email protected] >

Gönderilme tarihi: 9 Ağustos 2023 Çarşamba 11:21.

Kime: Kudüs kirası < [email protected] >

Konu: MAGAAR’a mektuplarım.

Yani anlamadım – şimdi hangi belgelere ihtiyacınız var?

Tüm tıbbi belgelerim size defalarca gönderildi!!!

Peki Tapu ve İskan Bakanlığı adına düzenli bir cevap vermenin ne sakıncası var???

Bu nedenle buraya (tekrar) tıbbi belgelerimin bulunduğu bir dosya ekliyorum.

assaf benyamini.

9 Ağustos 2023 Çarşamba, 10:53:45GMT+3, Kudüs kirası< [email protected] > Yazan::

Güncel belgelerin sağlanması talepleri, aksi takdirde komite talebi tartışamayacaktır

—–Orijinal yazı—–

Gönderen: assaf benyamini < [email protected] >

Gönderilme tarihi: 9 Ağustos 2023 Çarşamba 10:52.

Kime: Kudüs kirası < [email protected] >

Konu: Ynt: MAGAAR’a mektuplarım

MAGAAR’a selamlar:

Burada talep ettiğiniz tüm belgeler size daha önce birkaç kez gönderilmiştir.

Bu yüzden tekrar İnşaat ve İskan Bakanlığı’ndan sosyal konutlarla ilgili düzenli bir yanıt istiyorum – bana gönderdiğiniz yanıtın konuyla alakası yok!! Saygılarımla,

assaf benyamini.

 

9 Ağustos 2023 Çarşamba, 09:45:20 GMT+3, Kudüs kirası< [email protected] > Yazan:

—–Orijinal yazı—–

Gönderen: assaf benyamini < [email protected] >

Gönderilme tarihi: 7 Ağustos 2023 Pazartesi 22:58.

Kime: Kudüs kirası < [email protected] >

Konu: Fw: MAGAAR’a mektuplarım

 

—– İletilen bir mesaj —–

Yazan: assaf benyamini < [email protected] >

Alıcıya: [email protected] <[email protected]> Gönderilme tarihi: 6 Ağustos 2023 Pazar, 13:08:58 GMT+3

Konu: MAGAAR’a mektuplarım.

MAGAAR’a selamlar:

 

Ders: toplu Konut.

Sayın Hanımlar/Beyler.

Kudüs bölgesindeki müşterilerinizden biriyim ve sizin aracılığınızla aylık 770 NIS tutarındaki kiranın ödenmesi konusunda yardım alıyorum.

Düşük kiralık bir daireye uygunluğumu kontrol etmek istiyorum.

Talebim üzerine İnşaat ve İskan Bakanlığı adına düzenli bir yazılı referans almak istiyorum.

Samimi olarak,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A dairesi 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evde ve İsrail polisine yapılan şikayetin ele alınmaması.

Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

K. Charlize Theron isimli Amerikalı oyuncuyla yazışmalarım şöyle:

Girmek

Jackson

tanıştığıma memnun oldum ve nerelisin canım

Girmek

iyi ki varsın

Kudüs-İSRAİL’de yaşıyorum.

Girmek

Jackson

Elbette

Girmek

Jackson

Peki evli misin bekar mısın çocuklu musun canım

Girmek

iyi ki varsın

Tüm bu bilgileri size buraya gönderdiğim mesajda bulacaksınız. assaf benyamini.

Girmek

iyi ki varsın

Ama sen kimsin ? Evli olup olmamam senin için neden bu kadar ilginç? Lütfen bana açıkla!! assaf benyamini.

Girmek

Jackson

Ben Güney Afrika’dan Charlize Theron’um ama Los Angeles Kaliforniya ABD’de yaşıyorum ve bekarım, arıyorum ve Amerikalı bir aktrisim

Girmek

Jackson

Peki evli misin bekar mısın çocuklu musun canım

Girmek

iyi ki varsın

Bekarım. Ben Kudüs, İSRAİL’den 50 yaşında engelli bir Yahudi adamım. Seninle buluşmak için Los Angeles’a gidemem, bunu dikkate al. assaf benyamini.

Girmek

iyi ki varsın

Ve profilinde “Jackson August” adını görüyorum. Ayrıca aktris Charlize Theron’un başka bir Facebook sayfası olduğunu da görüyorum; belki de klasik bir dolandırıcılık ve sahte profil. assaf benyamini.

Girmek

19:57

Jackson

Hayır, arkadaşlarıma mesaj göndermek için gizli bir özel hesap oluşturmak için çocuklarımın adını kullandım

Girmek

קיבלת תשובה מאת Jackson

teşekkür ederim:

Bekarım. Ben Kudüs, İSRAİ’den 50 yaşında engelli bir Yahudi erkeğim…

Ama eğer beni seviyorsan yine de İsrail’e gelebilirim

Girmek

Jackson

Peki iyi, yakın, yardımsever, güvenilir ve güvenilir arkadaşlar olabilir miyiz canım?

Girmek

iyi ki varsın

Yani burada bana anlattığınız hikayenin hiçbir anlamı yok: siz bir ünlüsünüz ve tüm dünyada milyonlarca (hatta daha fazla) hayranınız var – ve bana yazmak için gizli profilinizi kullanıyorsunuz – İSRAİL’de kimsenin bilmediği özel bir kişisiniz. bir şey biliyor mu? Neden örneğin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birine, Avrupa’daki birine vb. yazmadınız? ? neden bana? Bu çok tuhaf, böyle bir şeyin mantıklı bir açıklaması olamaz!! 50 yaşındayım, çocuk değilim ve hayat tecrübem var, neden bu kadar tuhaf bir hikayeye inanayım ki? assaf benyamini.

Girmek

21:24

Jackson

Tamam canım zamanla birbirimizi daha iyi tanıyacağız.

 

L. Bağlantılarım:

1) Anneliği birlikte paylaşmak

 

2) Facebook grubu “kadınlar👩paylaşın, danışın ve tavsiye edin🌷“.

 

3) Facebook sayfası “savunma kapalı“.

 

4) Kadın Ruh Sağlığı için “HAVA” Kliniği

 

5) organizasyon “anneler ön planda

 

6) web sitesi novakid.com– Çocuklar için İngilizce dersleri

 

7) “kesin” proje – kadınların kesin bilimlerde desteklenmesi için

 

8) Sendika dernekleri İsrail’deki yaşlı adama hitap ediyor

 

9) “Onların iyiliği için” derneği – Kadın doktorlar ve İsrail’de Holokost’tan sağ kurtulan doktorların adresi”

 

Print Friendly, PDF & Email