Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> čierne listiny - מידע לאנשים עם מוגבלויות

čierne listiny

Komu:

Predmet: Online stránky.

Vážené dámy/páni.

Ako viete, na internete existujú webové stránky alebo softvér, ktorého účelom je poškodiť používateľov, ako napríklad phishing, spoofing atď.

Kde nájdem zoznam takýchto stránok?

S pozdravom,

assaf benyamini.

 

A. Nižšie sú príspevky, ktoré som zdieľal na sociálnej sieti Facebook:   

1)Človek prichádza na psychiatrickú liečbu.

Pacient (trasie sa): “Mám veľmi silný strach a úzkosť.”

Psychiater (zvýši hlas, kričí a hnevá sa): “Vedz, že ak neprestaneš so svojimi strachmi, zabijem ťa a omámim ťa drogami, ktoré ti dám!!! A nech je jasné – ne poď ku mne s obavami!!! Rozumieš tomu??” .

Hahaha…

2) Človek príde k lekárovi kvôli bolestiam žalúdka.

Pacient: “Bolí ma žalúdok. Je pre mňa ťažké stráviť jedlo.”

Doktor: “Povedz mi-prečo si zo mňa robíš srandu?? Tak čo si myslíš o trávení jedla-to je fakt, že ja trávim!!! Ak môžem aj ty môžeš-v ničom sa nelíšiš od ostatných!! Tak už tráv !!”.

Pacient (trpko plačúci a vystrašený): “Ale ja mám naozaj bolesti, je to pre mňa naozaj ťažko stráviteľné – pochopte ma”.

Doktor (rozčuľuje sa ešte viac): “Keď som ti povedal, aby si strávil, tak to stráviš!! Nehádajte sa so mnou – som lekár a som profesionál – majster sveta v zdravovedách a múdrostiach.” . Opovažuješ sa so mnou hádať? Viem lepšie ako ty, ako sa cítiš – stráv už jedlo a okamžite opusť kliniku!!”.

3) Osoba príde k psychiatrovi:

“Pán doktor, prosím, dajte mi niečo na upokojenie… prosím, nie som pokojný.”

Psychiater: “Prosím, poď so mnou na dvor – podáme si krátky pästný súboj. Určite ťa to upokojí.”

Pacient: “Dobre.”

Psychiater (spustí poplach): “Je tu násilnícky pacient, ktorý sa odváži zdvihnúť ruku proti lekárom – a nielen proti lekárom, ale aj proti mne – človeku, pre ktorého existuje slnko a mesiac!!! Zastavte ho.” okamžite – je nebezpečný!!! Kvôli nemu už nebude slnko!!!”

lol…

4) Osoba hospitalizovaná na psychiatrickom oddelení navštívi lekára:

“Pán doktor, bolí ma hlava.”

Doktor: “Zajtra máte rozhovor s psychológom – musíte zistiť, prečo si myslíte, že vás bolí hlava.”

Pacient: “Nemyslím si, že ma bolí hlava – naozaj áno. Prosím, skontrolujte ma!!”.

Doktor: “Vieš prečo ťa bolí hlava? Lebo nemáš mozog. Hlúpych ľudí bolí hlava neustále – tak to je!!! Prišiel si na psychiatriu – znamenie, že si hlúpy!!!”.

Pacient (kričí – a potom padá na zem a stráca vedomie): “Už to nezvládnem – skontrolujte ma!! Prosím!”.

Psychiater na oddelení (nahnevá sa, vezme pacienta násilím a hodí ho do jednej z izieb): “Prestaň hrať hry!! Čoskoro skončím šichtu a idem domov – tvoje bolesti hlavy zaujímajú moju babku!!!” .

 

5) Pacient na psychiatrickom oddelení lekárovi: “Mám myšlienky.”

Psychiater (rozhnevá sa): “Máš čo? Myšlienky?? Toto je psychiatrické oddelenie a ty tu nemyslíš!!! Neodvážiš sa myslieť na to, čo si smieš myslieť!! Ja som varujem ťa ešte raz!!!”

Pacient: “Ale ja mám naozaj myšlienky. Myslel som, že som na návšteve u vás doma.”

Psychiater (nahnevá sa ešte viac): “Nikdy, ale nikdy nenavštíviš môj dom!! Ty spratek!! Študoval som na univerzite a mám tituly a ty si chorý – tak ostaň chorý!! Okamžite prestaň, ale okamžite so svojimi myšlienkami! !!”.

Pacient: “Ale to nie je pravda – mám dovolené myslieť.”

Lekári sa medzi sebou radia: “Dajme mu sedatívne injekcie – že sa celý mesiac nebude vedieť pohnúť z postele. Nech sa poučí – myslieť môžeme len my psychiatri.”

 

6) Pacient hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení pristúpi k lekárovi a pýta sa: „Povedzte mi, vyznáte sa v psychiatrii?“.

Psychiater: “Čo je to za hlúpu otázku? Samozrejme, že poznám psychiatriu. Vyštudoval som bakalára, druhý, tretí a štvrtý – a pre vás aj piaty!!! Študoval som na najvyššej univerzite psychiatrické vedy a lekárske múdrosti – psychiatri vynašli múdrosť!!! Viem o psychiatrii všetko a poznám ju ako vlastnú dlaň!!“.

Pacient: “A naozaj poznáte dlaň?”.

Psychiater (začína sa hnevať): “Prestaň ma otravovať a klásť mi hlúpe otázky!!! Poznám svoju dlaň – kto nepozná svoju dlaň??”.

Pacient: “Ja. Nepoznám dlaň.”

Psychiater (spustí alarm na oddelení): “Je tu driemavý pacient – kladie hlúpe otázky, nepozná dlaň a čo je najhoršie – je hrubý k ich výsosti psychiatrom!!”.

Pacient: “Len som si s tebou žartoval – samozrejme, že poznám dlaň.”

Psychiater: “Pošleme ťa teraz na mesiac na samotku – možno sa tak naučíš nebyť hrubý na psychiatrov. Nežartujeme – vždy sa s nami porozprávaš, ale vždy so sklonenou hlavou.” a tvoje oči sklopené – chápeš to??A neopováž sa to niekedy skúsiť, alebo čo i len pomyslieť na smiech S nami!! Sme 10x o 1000 múdrejší ako ty-poškodený-psychedelický úbožiak.Možno je to ako sa naučíš!!!”

7) Koná sa veľká konferencia Asociácie psychiatrov.

Riaditeľ konferencie otvára svoje slová a hovorí:

“My, psychiatri a šampióni sveta a vesmíru pre čokoľvek a všetko, musíme diskutovať o odstránení nežiaducich prvkov duševne chorých z našej spoločnosti, aby sme vytvorili lepšie životné prostredie pre nás všetkých. Kto je proti?”

Ticho v sále.

Zrazu na scénu vstúpi mentálne postihnutá osoba vydávajúca sa za psychiatra z odboru, ktorý si potajomky vypočul slová: „Myslím si, že pre mentálne postihnutých by bolo dobré začleniť sa do spoločnosti – bolo by to dobré pre nás aj pre spoločnosť. v ktorom žijeme.”

Riaditeľ konferencie: “Musím teraz chytiť neposlušného psychiatra, odstrániť ho zo zväzu, suspendovať ho a postaviť pred súd.”

V sále vypukne rozruch. Účastníci zjazdu žiadajú, aby riaditeľ zatkol ich priateľa, ktorého pravú identitu nikto nepozná a ktorý medzitým v panike z miesta činu ušiel. Riaditeľ zjazdu začne muža prenasledovať – za povzbudzovania účastníkov zjazdu: „Rýchlo ho chyťte. Toto je sväté prenasledovanie!!!“.

Kým boli na ulici, utekajúci muž nasadol do auta a začal z miesta uháňať. Do auta nasadne aj riaditeľ mítingu a ulicami mesta pokračuje naháňačka.

Riaditeľ združenia psychiatrov jazdí divoko a bezohľadne – na smrť prejde dvoch ľudí, pričom jeho auto narazí a zasekne sa o strom, ktorý bol na ulici – a na jeho smolu neďaleko policajnej stanice.

Policajti vodiča okamžite zastavia – zviažu mu obe ruky putami a požiadajú ho, aby vysvetlil svoje počínanie a svoju divokú jazdu.

Vodič psychiatra vysvetľuje polícii: “Teraz som viedol svätú honičku.”

Policajti sa hnevajú a nasadzujú putá aj na nohy podozrivého: “Poďte s nami na zatknutie!!! Uvidíme, kto je svätejší ako kto – my alebo vy!!!”.

8) Psychiater na oddelení sa pýta pacienta: „Ako sa dnes máš?“.

Pacient: “Som v poriadku… som v poriadku… som v poriadku…”.

Psychiater začína strácať trpezlivosť a hnevať sa: “Čo som sa ťa pýtal? Stačí povedať, ako sa máš? Tak prečo do pekla nevieš odpovedať!!”.

Pacient: “Som v poriadku… som v poriadku… som v poriadku…”.

Psychiater nasilu odvedie pacienta pred komisiu: “To ti nepomoze – odpovies, ked sa ta psychiater opyta!!!”.

V komisii sedí veľa zamestnancov a pri jej otvorení sa pacienta pýtajú: „Ako sa voláš?“.

Pacient: “Moje meno… moje meno… moje meno…”.

Psychiater na komisii: “Čo sa bude diať? Nie si ani pripravený povedať svoje meno – tak ak by si nerozumel, tak sa ešte raz spýtam: Ako sa voláš? A tentokrát odpovieš!!! “.

Pacient: “Moje meno… moje meno… moje meno…”.

Psychiater sa nahnevá a silno zatrasie pacientom: “Okamžite nám povedzte svoje meno!!”.

Pacient stráca vedomie a skolabuje.

Psychiater volá na pohotovosť a operátor odpovedá: „Dobrý deň, ako vám môžem pomôcť?“.

Psychiater: Máme tu pacienta, ktorý stratil vedomie a skolaboval. Rýchlo ho vezmite na intenzívnu starostlivosť.”

Operátor: “A ako sa volá pacient?”.

Psychiater: “Nesúhlasil s tým, aby nám povedal svoje meno – ale to je jedno. Jeho život je v ohrození – príďte rýchlo!!!”.

Operátor: “Prepáčte, ale bez mena pacienta nemôžem zavolať.”

Personál na izbe u lekára: “Tak to je jedno, povedz svoje meno – hlavné je, že zachránia pacienta!!”.

Psychiater: “Čo ak poviem svoje meno?? Je tu hranica!!! On je pacient a ja som psychiater!!!”.

Psychiater sa vracia k operátorovi a prosí: “Neviem meno pacienta – ale to nevadí. Príďte rýchlo a už sa oňho postarajte. Nechcem zodpovednosť za pacienta, ktorý zomrel na mojom oddelení!” !!”.

Operátor: “Je mi to veľmi ľúto – ale zomrie na Vašom oddelení. Toto sú postupy. Zákroky sú dôležitejšie ako záchrana života – s tým budete určite súhlasiť!!”.

9) Muž kráča po ulici s vreckami plnými prázdnych plastových tašiek. Ide okolo policajt a pýta sa: Čo to máte vo vreckách?“ Občan: „Vo vreckách nič nemám.“ Občan pokračuje v chôdzi.

Cestu mu zatarasí policajt a znova sa pýta: “Ukáž, čo máš vo vreckách!!!”.

Policajt siaha mužovi do vreciek: “To ti nepomôže – ty mi povedz, čo máš vo vreckách!!”. Občan sa dotkne policajtovej ruky a vysvetľuje: “Nič – len prázdne igelitky!!!”. Policajt: “Dotkol si sa mojej ruky!!! Si zatknutý za marenie policajtovi pri výkone jeho služby!!!”.

Hahaha…

10) A tentokrát úplne iný príbeh – vážny a v žiadnom prípade humor akéhokoľvek druhu. Príbeh je zrejme skutočným príbehom – ktorý som pred mnohými rokmi (tieto slová píšem v decembri 2022) ústne počul od osoby, ktorej meno, ani žiadne identifikačné údaje o nej z dôverných dôvodov nenapíšem.

Upozorňujem, že dodnes neviem, či bol tento veľmi konkrétny príbeh zapísaný.

 

Príbeh sa začína v Nemeckej Weimarskej republike, ktorá, ako vieme, existovala od konca prvej svetovej vojny až do nástupu nacistického režimu 30. januára 1933.

Jeden Žid pracuje pre nemeckého továrnika Millera (ako viete, veľmi bežné nemecké meno). Každé ráno, po príchode do práce, hovorí židovský robotník svojmu zamestnávateľovi: “Dobré ráno, pán Miller.” Pozdrav „dobré ráno“ je zrejme celkom rutinný – a bez špeciálnych významov.

Od chvíle, keď sa nacisti dostali k moci, sa ich cesty rozišli: Žida, podobne ako mnohých jeho priateľov, vyhodili z práce a deportovali do geta – a ten istý Miller narukoval do Wehrmachtu.

Prejde ešte niekoľko rokov – a následkom prenasledovania Židov, ktoré sa, ako vieme, stále viac a viac zhoršovalo, je Žid poslaný do koncentračného tábora – a skončí v jednej z neslávne známych „selekcií“.

Zrazu vidí pred sebou toho istého pána Millera, ktorý zrejme zastával vedúcu funkciu v tom istom tábore. Žid pozná Millera – ale Miller ho nepozná. Chvíľu predtým, ako mal byť poslaný na vyhladenie, stojí Žid pred pánom Millerom a hovorí mu: “Dobré ráno, pán Miller.” Pán Miller si zrazu spomenie na svojho bývalého zamestnanca a jeho pozdrav “dobré ráno” – a povie: “Nie. Okamžite vás prepúšťam. Postarám sa, aby sa vám nič nestalo.” Pokiaľ je známe, pán Miller svoj sľub dodržal a enormne riskujúc svoj život zabezpečil, aby jeho bývalý zamestnanec nebol popravený – a zrejme že Žid skutočne prežil holokaust – a to všetko vďaka tomu „dobré ráno“ vyhlásenie, ktoré bolo v tom čase zjavne nezmyselné.

Samozrejme, môže tu vyvstať veľa morálne zložitých otázok (ten istý Žid prežil, zatiaľ čo mnohí jeho priatelia zomreli). A mrazivý je aj záver: ako sa niečo, čo sa vtedy zdalo také bezvýznamné, zrazu stalo osudným.

Chcel by som upozorniť, že nemám ďalšie podrobnosti, ktoré tu chýbajú: Neviem, ktorý tábor to bol, aký rok alebo dátum alebo ako sa ten Žid volal a čo sa s ním stalo po druhej svetovej vojne a Holokaust skončil. A samozrejme, chýba tu množstvo ďalších detailov, napríklad v ktorom meste v Nemecku sa tá továreň nachádzala, čo sa tam vyrábalo a či ten Nemec získal právo Spravodlivého medzi národmi – to všetko mi nie je známe.

11)Starší muž v pokročilom štádiu demencie nastupuje do taxíka. Podá vodičovi lístok, na ktorom je napísané miesto, kam potrebuje ísť.

Vodič: “Bežím meter.” Cestujúci neodpovedá.

Vodič: “Dobre, zapnite si pás.” Cestujúci nereaguje.

Vodič (nahnevaný a sám si zapína pás spolujazdca): “Aký máš problém – aký máš problém s pripútaním sa!!”. Cestujúci nereaguje.

Taxík jazdí a prichádza do cieľa.

Šofér: “Čo sa tak pozeráš? Zaplať mi a vystúp z taxíka!!”.

Cestujúci: “Zabudol som peniaze.”

Šofér: “Prestaňte už s tými hlúposťami!! Zaplaťte mi – ak nie, objednám vám policajné auto!”.

Cestujúci: “Čo je to polícia?”.

Vodič: “Čoskoro ti ukážem, čo je polícia. Volal som im. Čoskoro prídu.” Cestujúci nereaguje.

Prichádza polícia a taxikár im hovorí: “Je tu cestujúci, ktorý mi nie je ochotný zaplatiť – a tvrdí, že nevie, čo je polícia.”

Policajti: “No, čoskoro bude vedieť, čo je polícia!!”.

Policajti sa obracajú na cestujúceho: “Poďte prosím s nami. Berieme vás do väzby!!”. Cestujúci nereaguje.

Policajti sú nahnevaní, odvedú cestujúceho násilím do auta a odvezú ho na zatknutie.

Na policajnej stanici sa zadržaného pýtajú: “Ako sa voláš? Z čoho ste obvinený?”.

Zatknutý muž: “Čo?? Dom???”.

Policajní vyšetrovatelia: “Odpovedzte na to, čo sa vás pýtajú!! My sme sa vás nepýtali na dom – pýtame sa, za čo vás zatýkajú!!!”.

Zatknutý muž: „Domov, domov“.

Vyšetrovatelia sa zadržanému posmievajú: “Pravdepodobne má problém s porozumením. Dáme ho na noc do väzby – pomôžeme mu začať chápať.”

V noci zadržaný zomrel – a polícia našla jeho telo skoro ráno a začala sa smiať: „Pozri – nezabudol zomrieť. Znak, že mal výbornú pamäť. Podarilo sa nám zatknúť veľmi nebezpečného zločinca – Šafo a česť ti za tvoju odhodlanú aktivitu, vysokú operatívnu úroveň a veľkú profesionalitu, s akou sme zatkli gaunera, ktorý neplatí za jazdu taxíkom!!“.

 

B. Nižšie sú moje listy adresované „filmindependent.org“:

môj list pre “filmindependent.org”.

Yahoo/odoslané

Asaf Benjamin<[email protected]>

Komu:

[email protected]

V nedeľu 11. decembra o 16:24

Komu: “filmindependent.org”.

Predmet: Technologické nástroje.

Vážené dámy/páni.

Od roku 2007 sa zúčastňujem boja za zdravotne postihnutých v Izraeli – boja, o ktorom je známe, že je obšírne riešený aj v médiách.

Jedným z prostriedkov, ktorými sa snažíme v boji napredovať, je používanie rôznych technologických nástrojov: písanie na sociálnych sieťach, otváranie webových stránok a snaha ich propagovať a zlepšovať, spravovať virtuálne komunity a podobne.

Moja otázka v tejto súvislosti znie: Je možné, aby vaša spoločnosť alebo organizácia ponúkala technologické nástroje, ktoré nám môžu pomôcť v našom boji? A ak áno – v akých oblastiach a ako?

S Pozdravom,

Assaf Benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-Apartmán 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moja stránka: https://www.disability55.com/

3) Dňa 10.7.2018 som sa pripojil k sociálnemu hnutiu s názvom “Prekonať” – transparentne zdravotne postihnutý. Snažíme sa presadzovať práva transparentne zdravotne postihnutých, teda: ľudí ako ja, ktorí trpia zdravotnými problémami a veľmi vážnymi chorobami, ktoré nie sú navonok nápadne viditeľné – vonkajšia neviditeľnosť, ktorá nás veľmi silne diskriminuje.

Riaditeľkou hnutia, ktorá je zároveň aj jeho zakladateľkou, je pani Tatiana Kaduchkinová a je možné ju kontaktovať na čísle 972-52-3708001.

Telefonické odpovede: nedeľa až štvrtok od 11:00 do 20:00. Izraelský čas – okrem židovských sviatkov a rôznych izraelských sviatkov.

4) Tu je niekoľko vysvetľujúcich slov o našom hnutí, ako sa objavili v tlači:

Tatiana Kaduchkin, radová občianka, sa rozhodla založiť „Prekonanie“

pohyb s pomocou toho, čo nazýva „transparentné postihnuté“. Na jej hnutí sa zatiaľ zišlo asi 500 ľudí z celého štátu Izrael. V rozhovore pre Channel 7 Diary hovorí o projekte a tých zdravotne postihnutých, ktorým sa nedostáva riadnej a dostatočnej pomoci od príslušných strán len preto, že sú transparentné.

Postihnutú populáciu možno podľa nej rozdeliť na dve skupiny: invalidov na invalidnom vozíku a invalidov bez invalidného vozíka. Druhú skupinu definuje ako „transparentne postihnutých“, pretože podľa nej nedostávajú rovnaké služby ako invalidi s invalidným vozíkom, aj keď sú definovaní ako postihnutí na 75 až 100 percent. Vysvetľuje, že títo ľudia sa nedokážu uživiť sami a potrebujú služby navyše, na ktoré majú invalidní vozíky nárok. Transparentní zdravotne postihnutí poberajú napríklad nízky invalidný dôchodok od NPS, nedostávajú niektoré príplatky ako príspevok na osobitné služby, príspevok na sprevádzanie, príspevok na mobilitu a tiež dostávajú nižší príspevok od ministerstva bývania.

Podľa štúdie, ktorú vypracoval Kaduchkin, títo transparentní postihnutí ľudia sú hladní po chlebe napriek pokusu tvrdiť, že v Izraeli v roku 2016 nie sú žiadni ľudia hladní po chlebe. Štúdia, ktorú vykonala, tiež uvádza, že miera samovrážd medzi nimi je vysoká.

V hnutí, ktoré založila, pracuje na zaraďovaní transparentne zdravotne postihnutých na čakacie listiny na verejné bývanie. Je to preto, že hovorí, že zvyčajne nevstupujú do týchto zoznamov, aj keď sa predpokladá, že sú oprávnené. Má veľa stretnutí s poslancami Knesetu a dokonca sa zúčastňuje na schôdzach a diskusiách príslušných výborov v Knesete, ale hovorí, že tí, ktorí môžu pomôcť, nepočúvajú a poslucháči sú v opozícii, a preto nemôžu pomôcť. Teraz vyzýva čoraz viac „transparentných“ postihnutých, aby sa k nej pridali, obrátili sa na ňu, aby im mohla pomôcť. Podľa jej názoru, ak bude situácia pokračovať ako dnes, pred demonštráciou invalidov, ktorí sa budú domáhať svojich práv a základných podmienok živobytia, nebude úniku.

5) Moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: assaf[email protected] a: [email protected] a: [email protected]

6) Tu je niekoľko odkazov na moje profily na rôznych sociálnych sieťach:

https://www.webtalk.co/assaf.benyamini

https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424

https://twitter.com/MPn5ZoSbDwznze

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJQN9Qlzrg

https://www.youtube.com/watch?v=sDIaII3l8gY

https://anchor.fm/assaf-benyamini

https://assafcontent.ghost.io/

https://www.youtube.com/channel/UCN4hTSj6nwuQZEcZEvicnmA

https://soundcloud.com/user-912428455?utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing

7) Tu je správa, ktorú na Facebooku napísala filmová redaktorka ISRAELI Tali Ohaion:

18 m

Tali Ohaion 6 dní

pre dokument, na ktorom pracovala v posledných rokoch

“Esther Cinema – od Bieleho mesta po generáciu Netflix”,

Hľadanie osobných archívov, fotografií atmosféry v Hamkine 90. rokov v piatok na poludnie a vôbec, ako aj Dizengoffovho námestia začiatkom 80. rokov, deti z námestia, „čudáci“, ktorí sa schádzali na námestí .

Kontaktujte súkromne alebo telefonicky na čísle 972-52-2846954

C. Nižšie je moja korešpondencia s „Centrom práva, vedy a techniky“:

Do „Centra práva, vedy a techniky“.“.

Yahoo/Inbox

 Centrum pre vedu a techniku

Assaf Arab Tov je služba, ktorá je poskytovaná za poplatok, musíte za ňu zaplatiť a nepoužívať programy na obchádzanie, ktoré porušujú práva vlastníka. Tento e-mail zároveň nepredstavuje právne poradenstvo. Dobrý večer v pondelok 28. novembra 2022 o 15:05 od Assaf Binyamini < [email protected] >

V utorok 6. decembra o 18:50

Centrum pre právo vedy a techniky

Ahoj Asaf, pýtali ste sa, či je používanie takéhoto softvéru povolené alebo zakázané podľa zákona v štáte Izrael? A odpoveď je nie. čo si myslel svojou otázkou? V utorok 6. decembra 2022 o 19:36 od Assaf Binyamini < [email protected] >:

Utorok 6. decembra o 19:57

Asaf Benjamin< [email protected] >

komu:

Centrum pre právo vedy a techniky

Pondelok 12. decembra o 9:53

Nerozumiem otázke.

Vo svojej otázke som myslel presne to, čo som sa pýtal – o softvéri, ktorý umožňuje obsahovým stránkam obchádzať paywally.

Napísali ste mi, že je to zákonom zakázané – a zdá sa mi, že som na to definitívne dostal odpoveď.

Zdravím vás, Assaf Benyamini.

Skryť pôvodnú správu

V utorok, 6. decembra 2022 o 19:57:05 GMT+2, Centrum pre právo vedy a techniky<[email protected]> Napísal:

Ahoj Assaf

Pýtali ste sa, či je používanie takéhoto softvéru povolené alebo zakázané podľa zákona v štáte Izrael?

A odpoveď je nie.  

čo si myslel svojou otázkou?

V utorok, 6. decembra 2022 o 18:50:16 GMT+2, Centrum pre právo vedy a techniky<[email protected]> Napísal:

Assaf dobrý večer

Za platenú službu je potrebné zaplatiť

a nepoužívať programy na obchádzanie, ktoré porušujú práva vlastníkov. Tento e-mail zároveň nepredstavuje právne poradenstvo

dobrý večer

V pondelok 28. novembra 2022 o 15:05 Assaf Binyamini <[email protected]>:

Komu: „Centrum práva, vedy a techniky“.

Problém: otázka zákonnosti.

Vážené dámy/páni.

Ako viete, na internete je veľa stránok s obsahom, kde je prístup k materiálu, ktorý sa na nich nachádza, podmienený platbou – to, čo sa nazývalo „paywall“.

Existuje tiež softvér alebo webové stránky, ako napríklad služba tlačidla otvoreného prístupu, ktoré ponúkajú spôsoby, ako obísť tieto paywally a skutočne získať úplný prístup k obsahu, ktorý je zvyčajne podmienený platbou bez toho, aby ste platili vôbec.

Je používanie takéhoto softvéru povolené alebo zakázané podľa zákonov štátu Izrael? Existujú nejaké precedensy pojednávaní na súdoch, ktoré sa zaoberali tým alebo tým, že v tejto veci, podobne ako v mnohých iných otázkach, legislatíva nedostihla technológiu, ktorá napredovala oveľa rýchlejšie, a preto v Izraelská legislatíva? Aký je tu právny stav?

S pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Fax-972-77-2700076.

S pozdravom,

Centrum pre vedu a techniku.

2 Yitzhak Rabin St BSR City TowerI| 11. poschodie | Petah Tikva, Izrael 4951738

Poštová adresa: PO 3206, Petah Tikva, Izrael 4952801 | Tel: 972-3-7746699 | www.lms.org.il

S pozdravom,

Centrum pre právo vedy a techniky

2 Yitzhak Rabin St BSR City TowerI| 11. poschodie | Petah Tikva, Izrael 4951738

Poštová adresa: PO 3206, Petah Tikva, Izrael 4952801 | Tel: 03-7746699 | www.lms.org.il

D. Nižšie je uvedený list, ktorý posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: Hľadanie nápadov na prácu.

Vážené dámy/páni.

Som 50-ročný muž z Jeruzalema – muž, ktorý trpí invaliditou a vážnymi chorobami. Dlhé roky sa mi nedarí vrátiť sa na trh práce – a kvôli mojej situácii a obmedzeniam musím hľadať netradičné nápady, pomocou ktorých by som to mohol urobiť – a nižšie je niekoľko príkladov:

1) Dočítal som sa o projekte s názvom „The Honey Badger“ – v rámci ktorého technologickí giganti ako Google alebo Facebook prevádzkujú zmluvnú spoločnosť so sídlom v meste Manila na Filipínach. Úlohou zamestnancov v tejto spoločnosti, prípadne v iných zmluvných spoločnostiach (počet spoločností pôsobiacich v tejto oblasti nie je známy) je odstraňovať problematický obsah (drogy, prostitúcia, pedofília, vysielanie popráv či teroristickej činnosti a pod.) Internet. V roku 2018 vyrobili Monday May Cinema Germans Hans Block a Moritz Reiswick dokumentárny film s názvom „Internet Cleaners“ o práci pracovníkov v týchto spoločnostiach.

Uvažoval som napríklad o práci v takomto rámci.

Poukážem na to, že som si plne vedomý urážlivého charakteru takejto práce vo vzťahu k tým, ktorí sa jej venujú: podľa rôznych publikácií mnohí ľudia, ktorí v týchto zamestnaniach pracovali, zomreli, prípadne sa u nich vyvinuli veľmi vážne duševné a fyzické choroby, napr. výsledkom neustáleho a každodenného vystavenia sa náročnému obsahu. To ma však neodrádza, a to preto, že aj tak nemám v živote čo stratiť – a ako som už dlhé roky spomínal, neviem sa vrátiť na trh práce (všetky ostatné možnosti pomoc organizáciám, pracovným radám alebo priamemu osloveniu mnohých spoločností sa vyčerpali – a po mnoho rokov).

2) Ako viete, produkčné spoločnosti a scenáristi, ktorí v ich mene natáčajú určité scény pre filmy, niekedy natáčajú časti, v ktorých sa natáčajú mŕtvoly alebo zjavne mŕtvi ľudia. Rozmýšľal som nad takouto prácou stvárňovať mŕtvoly – práca, ktorá si nevyžaduje žiadnu fyzickú námahu a taktiež ťažké zdravotné postihnutie by rozhodne nemalo prekážať.

Zdôraznil by som, že nejde o žart alebo žart akéhokoľvek druhu – myslím to úplne vážne – a aj keď je to možné, aspoň na prvý pohľad to bude vyzerať smiešne alebo hlúpo.

3) Počul som, že existuje oblasť softvérového školenia, teda: zamestnanci, ktorých úlohou je zadávanie údajov do systémov vývoja umelej inteligencie alebo strojového učenia – práca, o ktorej sa vie, že je potrebná. Zadávaním údajov sa programy „učia“, ako v určitých situáciách konať alebo reagovať.

Myslím si, že tento typ práce môže byť výborným riešením pre tie prípady, kde na jednej strane chýba schopnosť

Robiť fyzickú prácu alebo priveľkú námahu z dôvodu telesného postihnutia, no zároveň tam nie sú ani vedomosti

Dostatok počítačov na prácu v programovaní.

Počul som, že vo fínskych väzniciach nechali väzňov robiť túto prácu.

Myslel som si, že aj v takejto práci sa to dá a zapadnem.

Máte ďalšie nápady na nezvyčajné práce, kde sa zmestí aj človek s ťažkým zdravotným postihnutím?

S pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

3) Curriculum Vitae – Asaf Binyamini:

Osobné údaje: Assaf Benyamini, Tel. 029547403.

Dátum narodenia: 11.11.1972.

Adresa: 115 Costa Rica Street, Kiryat Menachem, Jeruzalem, Izrael.

Telefónne čísla: doma-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. fax-972-77-2700076.

Vzdelanie: 10 rokov školskej dochádzky a čiastočná imatrikulácia.

Vojenská služba: výnimka zo zdravotných dôvodov.

Pracovné skúsenosti:

1991 – práca v tesárstve „RESHET“ (juh Tel Avivu)

1998-2005-Práca v Národnej knižnici, asistovanie profesionálnemu tímu knihovníkov pri rôznych úlohách.

2009-2010-Práca v reťazci “Avgad” na triedenie šperkov.

Február-máj 2019-práca v počítačovej spoločnosti HMSOFT.

Začiatok februára 2020 – tri pracovné dni roznášania novín okoloidúcim na ulici.

dobrovoľníctvo:

Aktívne v bojovom veliteľstve zdravotne postihnutých.

Dobrovoľníctvo v Centre pre využívanie práv magistrátu Jeruzalema na pomoc núdznemu obyvateľstvu.

Všeobecné informácie: vysoká motivácia, schopnosť ústne a písomne ​​artikulovať, schopnosť improvizovať a riešiť problémy.

S organizáciami občianskej spoločnosti mám dlhoročné skúsenosti.

Trpím telesným postihnutím, ktoré mi bráni dvíhať ťažké bremená a dlho stáť na nohách.

E. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: propagácia webovej stránky.

Vážené dámy/páni.

Vlastním stránku https://www.disability55.com/ ktorá sa venuje problematike ľudí so zdravotným postihnutím. Stránka bola postavená v systéme wordpress.org.

Toto je viacjazyčná stránka v 67 jazykoch:uzbecký, ukrajinský, urdský, azerský, taliansky, indonézsky, islandský, albánsky, amharský, anglický, estónsky, arménsky, bulharský, bosniansky, barmský, bieloruský, bengálsky, baskický, gruzínsky, nemecký, dánsky, holandský, maďarský, hindský, vietnamský, tadžičtina, turečtina, turkménčina, telugčina, tamilčina, gréčtina, jidiš, japončina, lotyština, litovčina, mongolčina, malajčina, maltčina, macedónčina, nórčina, nepálčina, svahilčina, sinhálčina, čínština, slovinčina, slovenčina, španielčina, srbčina, hebrejčina, arabčina, paštčina, poľština, portugalčina, filipínčina, fínčina, perzština, čeština, francúzština, kórejčina, kazaščina, katalánčina, kirgizština, chorvátčina, rumunčina, ruština, švédčina a thajčina.

Hľadám systém, pomocou ktorého môžem propagovať stránku.

Kto si myslíte, že s tým môže pomôcť?

S pozdravom,

Asaf Binyamin,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Uvediem, že som sa nikdy nezaoberal témou propagácie webových stránok – a nemám na túto tému žiadne znalosti ani školenie.

2) Moje IČO: 029547403.

3) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

alebo: [email protected]

4) Používam operačný systém Windows 10

5) Surfujem po internete pomocou prehliadača Chrome a používam značné zväčšenie písmen na obrazovke kvôli problémom so zrakom.

6) Upozorňujem, že som zdravotne postihnutá osoba, ktorá je vyživovaná invalidným príspevkom od Národného poistného ústavu, a preto sú moje možnosti pri platení za asistenciu v tejto veci mimoriadne problematické.

F. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: online archívy.

Vážené dámy/páni.

Snažím sa nájsť sociálnu sieť, ktorej oblasťou činnosti je nahrávanie rôznych archívov alebo zbierok (fotografie z rôznych období, unikátne fotografie a iné).

Poznáte takúto sieť?

S pozdravom,

Asaf Binyamin,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. fax-972-77-2700076.

príspevok Scriptum.1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: 029547403walla.co.il alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: a[email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

3) Moja stránka:  https://www.disability55.com/

G. Nižšie je uvedená e-mailová správa, ktorú posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: písacie služby.

Vážené dámy/páni.

Vlastním stránku https://www.disability55.com/ ktorá sa venuje problematike ľudí so zdravotným postihnutím. Stránka bola postavená v systéme wordpress.org.

Toto je viacjazyčná stránka v 67 jazykoch:uzbecký, ukrajinský, urdský, azerský, taliansky, indonézsky, islandský, albánsky, amharský, anglický, estónsky, arménsky, bulharský, bosniansky, barmský, bieloruský, bengálsky, baskický, gruzínsky, nemecký, dánsky, holandský, maďarský, hindský, vietnamský, tadžičtina, turečtina, turkménčina, telugčina, tamilčina, gréčtina, jidiš, japončina, lotyština, litovčina, mongolčina, malajčina, maltčina, macedónčina, nórčina, nepálčina, svahilčina, sinhálčina, čínština, slovinčina, slovenčina, španielčina, srbčina, hebrejčina, arabčina, paštčina, poľština, portugalčina, filipínčina, fínčina, perzština, čeština, francúzština, kórejčina, kazaščina, katalánčina, kirgizština, chorvátčina, rumunčina, ruština, švédčina a thajčina.

Hľadám službu písania článkov pre môj web v týchto jazykoch.

Poznáte nejaké firmy, ktoré vedia poskytovať takúto službu?

S pozdravom,

Asaf Binyamin,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

3) Používam operačný systém Windows 10

4) Surfujem po internete pomocou prehliadača Chrome a používam značné zväčšenie písmen na obrazovke kvôli problémom so zrakom.

H. Nižšie je uvedený list, ktorý som poslal do jeruzalemskej pobočky Národného inštitútu poistenia (poslal som na adresu:

Národný inštitút poistenia – okres Jeruzalem,

4 Shimon Ben Tset Street,

Jeruzalem

IZRAEL, PSČ: 9414704.):

15.12.2022

Komu: Inštitút národného poistenia – okres Jeruzalem.

Predmet: funkčná správa.

V pondelok 21.11.2022 o 14:00 navštívila môj byt zdravotná sestra z Národného poistného ústavu – a to po podaní reklamácie ohľadne hlavného ministra – špeciálne služby.

Ráno sa ma pýtali rôzne otázky ohľadom medikamentóznej liečby, môjho zdravotného stavu a každodenného fungovania.

Predpokladám, že po takom prechladnutí o tom sestrička NÚ napísala úhľadnú správu.

Mám záujem dostávať správu napísanú o mne.

Ak nie ste pripravení mi poslať správu, požiadam o informácie o dôvodoch.

Tiež by ma zaujímali aktuálne informácie o stave reklamácie.

S pozdravom,

Assaf Benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: assafbenyamini @hotmail.com alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

3) Zdravotná sestra Inštitútu národného poistenia, ktorá skontrolovala môj byt: Sima-972-50-7225432.

4) Terapeutické prostredie, v ktorom sa nachádzam:

Združenie “Reut”-Hostel “Avivit”,

Ha Avivit St. 6,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9650816.

Telefónne čísla v kanceláriách hostela: 972-2-6432551. a: 972-2-6428351.

E-mailová adresa hostela: [email protected]

Sociálna pracovníčka z hostelového tímu, ktorá robí domáce úlohy v mojom byte: pani Sarah

stora-972-55-6693370.

5) Rodinný lekár, u ktorého som sledovaný:

Dr. Brandon Stewart,

Clalit Health Services – klinika „Hatayelet“,

Ulica Daniela Yanovského 6,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9338601.

telefónne číslo do kancelárie Klinika: 972-2-5098282. Faxové číslo v

kancelárie kliniky: 972-2-6738551.

6) Ďalšie osobné údaje: Dátum narodenia: 11.11.1972. Vek: 50. Rodinný stav: Slobodný.

I. Nižšie je uvedený list, ktorý posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: Písanie pre blog.

Vážené dámy/páni.

Vlastním stránku https://www.disability55.com/ ktorá sa venuje problematike ľudí so zdravotným postihnutím. Stránka bola postavená v systéme wordpress.org.

Toto je viacjazyčná stránka v 67 jazykoch:uzbecký, ukrajinský, urdský, azerský, taliansky, indonézsky, islandský, albánsky, amharský, anglický, estónsky, arménsky, bulharský, bosniansky, barmský, bieloruský, bengálsky, baskický, gruzínsky, nemecký, dánsky, holandský, maďarský, hindský, vietnamský, tadžičtina, turečtina, turkménčina, telugčina, tamilčina, gréčtina, jidiš, japončina, lotyština, litovčina, mongolčina, malajčina, maltčina, macedónčina, nórčina, nepálčina, svahilčina, sinhálčina, čínština, slovinčina, slovenčina, španielčina, srbčina, hebrejčina, arabčina, paštčina, poľština, portugalčina, filipínčina, fínčina, perzština, čeština, francúzština, kórejčina, kazaščina, katalánčina, kirgizština, chorvátčina, rumunčina, ruština, švédčina a thajčina.

Hľadám firmy, ktoré platia za publikovanie článkov na weboch v týchto jazykoch.

Poznáte takúto službu?

S pozdravom,

Assaf Benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: 029547403walla.co.il alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

3) Používam operačný systém Windows 10

4) Surfujem po internete pomocou prehliadača Chrome a používam značné zväčšenie písmen na obrazovke kvôli problémom so zrakom.

J. Moje odkazy:

1) kanál rumble.com-Asaf Benjamin

2) prekladateľské služby

3) stránka acast.com

4) Sieť patreon.com

5)zarábajte peniaze s magenet.com

 

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE