Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> czarne listy - מידע לאנשים עם מוגבלויות

czarne listy

Do:

Podmiot: Witryny internetowe.

Szanowni Państwo.

Jak wiesz, w Internecie istnieją strony internetowe lub oprogramowanie, którego celem jest wyrządzenie szkody użytkownikom, takie jak phishing, spoofing itp.

Gdzie mogę znaleźć listę takich stron?

Pozdrowienia,

assaf benyamini.

 

A. Poniżej znajdują się posty, które udostępniłem na portalu społecznościowym Facebook:    

1)Przychodzi osoba na leczenie psychiatryczne.

Pacjent (trzęsąc się): „Mam bardzo poważne lęki i niepokoje”.

Psychiatra (podnosi głos, krzyczy i wpada w złość): „Wiedz, że jeśli nie powstrzymasz swoich lęków, zabiję cię i odurzę lekami, które ci dam!!! I niech będzie jasne – nie przyjdź do mnie z lękami!!! Rozumiesz to??!” .

Hahaha…

2) Osoba przychodzi do lekarza z powodu bólu brzucha.

Pacjent: „Boli mnie brzuch. Trudno mi trawić jedzenie”.

Lekarz: „Powiedz mi – dlaczego żartujesz? Co myślisz o trawieniu jedzenia – to fakt, że trawię!!! Jeśli ja mogę, ty też możesz – nie różnisz się od innych!! Więc już trawię !!”.

Pacjent (gorzko płaczący i przestraszony): „Ale ja naprawdę mam ból, naprawdę ciężko mi to strawić – zrozum mnie”.

Lekarz (jeszcze bardziej zdenerwowany): „Jeśli kazałem ci trawić, to ty trawisz!! Nie kłóć się ze mną – jestem lekarzem i jestem profesjonalistą – mistrzem świata w naukach o zdrowiu i mądrości . Czy śmiesz się ze mną kłócić? Wiem lepiej od Ciebie, jak się czujesz – strawić już jedzenie i natychmiast opuścić klinikę!!”.

3) Osoba przychodzi do psychiatry:

„Doktorze, proszę mi dać coś na uspokojenie… proszę, nie jestem spokojny”.

Psychiatra: „Proszę, chodź ze mną na podwórko – stoczymy krótką walkę na pięści. To na pewno cię uspokoi”.

Pacjent: „Dobrze”.

Psychiatra (uruchamia alarm): „Jest tu brutalny pacjent, który ośmiela się podnieść rękę na lekarzy – i to nie tylko na lekarzy, ale także na mnie – człowieka, dla którego istnieją słońce i księżyc!!! Powstrzymaj go natychmiast – on jest niebezpieczny!!! Przez niego już nie będzie słońca!!!”.

kupa śmiechu…

4) Osoba hospitalizowana w oddziale psychiatrycznym zgłasza się do lekarza:

„Doktorze, boli mnie głowa”.

Lekarz: „Jutro masz rozmowę z psychologiem – musisz dowiedzieć się, dlaczego myślisz, że boli cię głowa”.

Pacjent: „Myślę, że nie boli mnie głowa – naprawdę. Proszę mnie zbadać!!”.

Lekarz: “Wiesz, dlaczego głowa boli? Bo nie masz mózgu. Głupich głowa boli cały czas – tak to jest!!! Trafiłeś na oddział psychiatryczny – znak, że jesteś głupi!!!”.

Pacjent (krzyczy – a potem upada na podłogę i traci przytomność): “Już nie mogę – sprawdź mnie!! Proszę!”.

Psychiatra na oddziale (wpada w złość, bierze pacjenta siłą i wrzuca do jednej z sal): „Przestań robić sztuki!! Zaraz skończę dyżur i idę do domu – twoje bóle głowy interesują moją babcię!!!” .

 

5) Pacjent w oddziale psychiatrycznym do lekarza: „Mam myśli”.

Psychiatra (wściekając się): „Czy masz co? Myśli? To jest oddział psychiatryczny i nie myślisz tutaj! Nie waż się myśleć o tym, o czym wolno ci myśleć! Jestem ostrzegam po raz ostatni!!!”.

Pacjent: „Ale naprawdę mam myśli. Myślałem, że odwiedzam twój dom”.

Psychiatra (jeszcze bardziej wściekły): „Nigdy, ale nigdy nie odwiedzisz mojego domu!! Ty bachorze!! Studiowałem na uniwersytecie i mam stopnie naukowe, a ty jesteś chory, więc nie choruj!! Natychmiast przestań, ale natychmiast swoimi myślami! !!”.

Pacjent: „Ale to nieprawda – wolno mi myśleć”.

Lekarze naradzają się między sobą: “Dajmy mu zastrzyki uspokajające – żeby przez cały miesiąc nie mógł ruszyć się z łóżka. Niech się nauczy – tylko my psychiatrzy wolno myśleć”.

 

6) Pacjent hospitalizowany na oddziale psychiatrycznym podchodzi do lekarza i pyta: „Powiedz mi, czy znasz się na psychiatrii?”.

Psychiatra: “Co to za głupie pytanie? Oczywiście, że znam się na psychiatrii. Ukończyłem licencjat, drugi, trzeci i czwarty – a dla ciebie także piąty!!! Studiowałem na najwyższej uczelni z nauk psychiatrycznych i mądrości medycznej – psychiatrzy wymyślili mądrość!!! Wiem wszystko o psychiatrii i znam ją jak własną kieszeń!!”.

Pacjent: „A czy naprawdę znasz swoją dłoń?”.

Psychiatra (zaczyna się denerwować): „Przestań mnie zrzędzić i zadawać głupie pytania!!! Znam swoją dłoń – kto nie zna swojej dłoni?”.

Pacjent: „Ja. Nie znam dłoni”.

Psychiatra (uruchamia alarm na oddziale): „Tutaj drzemie pacjent – ​​zadaje głupie pytania, nie znając dłoni, a co najgorsze – jest niegrzeczny wobec ich wysokości psychiatrów!!”.

Pacjent: „Żartowałem tylko z tobą – oczywiście, że znam się na dłoni”.

Psychiatra: „Wyślemy cię teraz do izolatki na miesiąc – może w ten sposób nauczysz się nie być niemiłym dla psychiatrów. Nie żartujemy – zawsze będziesz z nami rozmawiał, ale zawsze ze spuszczoną głową a twoje oczy spuszczone – rozumiesz to? I nie waż się nigdy próbować, ani nawet myśleć śmiać się z nami!! Jesteśmy 10 razy do potęgi 1000 mądrzejsi od ciebie-zniszczony-psychodeliczny nieszczęśnik.Może to jest jak się nauczysz!!!”.

7) Odbywa się duża konferencja Towarzystwa Psychiatrów.

Dyrektor konferencji otwiera swoje słowa i mówi:

„My, psychiatrzy i mistrzowie świata i wszechświata we wszystkim, musimy przedyskutować usunięcie niepożądanych elementów chorych psychicznie z naszego społeczeństwa, aby stworzyć lepsze środowisko życia dla nas wszystkich. Kto jest przeciwny?”

Cisza na sali.

Nagle na scenę wkracza osoba niepełnosprawna umysłowo udająca psychiatrę ze związku, który potajemnie słucha słów: „Myślę, że dobrze by było, żeby osoby niepełnosprawne umysłowo zintegrowały się ze społeczeństwem – byłoby to dobre i dla nas, i dla społeczeństwa w którym żyjemy”.

Dyrektor konferencji: „Muszę teraz złapać nieposłusznego psychiatrę, usunąć go ze związku, zawiesić i postawić przed sądem”.

W sali wybucha zamieszanie. Uczestnicy konwentu domagają się od reżysera aresztowania ich przyjaciela, którego prawdziwej tożsamości nikt nie zna, który tymczasem w panice uciekł z miejsca zdarzenia. Dyrektor zjazdu rusza w pościg za mężczyzną – słysząc okrzyki uczestników zjazdu: “Łapcie go szybko. To święty pościg!!!”.

Kiedy byli na ulicy, uciekający mężczyzna wsiadł do swojego samochodu i zaczął odjeżdżać z miejsca zdarzenia. Dyrektor spotkania również wsiada do swojego samochodu i pościg toczy się ulicami miasta.

Dyrektor stowarzyszenia psychiatrów jeździ dziko i lekkomyślnie – przejeżdża śmiertelnie po dwóch osobach, podczas gdy jego samochód zderza się i utknął w drzewie, które stało na ulicy – ​​i niestety dla niego niedaleko komisariatu.

Policjanci natychmiast zatrzymują kierowcę – zakuwają mu obie ręce w kajdanki i proszą o wyjaśnienie swojego zachowania i szaleńczej jazdy.

Kierowca psychiatra wyjaśnia policji: „Prowadziłem teraz święty pościg”.

Policjanci są wściekli, a także zakuli nogi podejrzanego w kajdanki: „Teraz chodźcie z nami na areszt!!! Zobaczymy, kto jest świętszy od kogo – my czy wy!!!”.

8) Psychiatra na oddziale pyta pacjenta: „Jak się dzisiaj masz?”.

Pacjent: „Wszystko w porządku… w porządku… w porządku…”.

Psychiatra zaczyna tracić cierpliwość i złościć się: „O co cię pytałem? Wystarczy, że powiesz, jak się masz? To dlaczego, do diabła, nie możesz odpowiedzieć!”.

Pacjent: „Wszystko w porządku… w porządku… w porządku…”.

Psychiatra siłą ciągnie pacjenta do komisji: „To ci nie pomoże – odpowiesz, jak psychiatra zada ci pytanie!!!”.

W komitecie zasiada wielu pracowników, a na jego otwarcie pacjent jest pytany: „Jak masz na imię?”.

Pacjent: „Moje imię… moje imię… moje imię…”.

Psychiatra w komitecie: „Co się stanie? Nie jesteś nawet gotowy, aby powiedzieć swoje imię – więc jeśli nie zrozumiałeś, zapytam ponownie: Jak masz na imię? I tym razem odpowiesz!!! “.

Pacjent: „Moje imię… moje imię… moje imię…”.

Psychiatra wpada w złość i mocno potrząsa pacjentem: „Natychmiast powiedz nam, jak masz na imię!!”.

Pacjent traci przytomność i upada.

Psychiatra dzwoni na pogotowie, a operator odpowiada: „Witam, w czym mogę pomóc?”.

Psychiatra: Mamy tu pacjenta, który stracił przytomność i upadł. Zabierz go szybko na intensywną terapię”.

Operator: „A jak ma na imię pacjent?”.

Psychiatra: “Nie zgodził się zdradzić swojego imienia – ale to nieważne. Jego życie jest w niebezpieczeństwie – przyjdź szybko!!!”.

Operator: „Przepraszam – ale bez nazwiska pacjenta nie mogę otworzyć połączenia”.

Członkowie personelu w pokoju lekarskim: „W takim razie to nie ma znaczenia, powiedz swoje imię – najważniejsze, że ratują pacjenta!!”.

Psychiatra: “A jeśli powiem swoje imię? Jest granica! On jest pacjentem, a ja psychiatrą!!!”.

Psychiatra wraca do operatora i błaga: „Nie znam nazwiska pacjenta – ale to nie ma znaczenia. Przyjdź szybko i zajmij się nim już. Nie chcę odpowiedzialności za pacjenta, który zmarł na moim oddziale! !!”.

Operator: “Bardzo mi przykro – ale umrze na twoim oddziale. Takie są procedury. Procedury są ważniejsze niż ratowanie życia – z tym na pewno się zgodzisz!!”.

9) Mężczyzna idzie ulicą z kieszeniami pełnymi pustych plastikowych toreb. Przechodzi policjant i pyta: Co masz w kieszeniach?”. Obywatel: „Nie mam nic w kieszeniach”. Obywatel idzie dalej.

Policjant blokuje mu drogę i ponownie prosi: „Pokaż, co masz w kieszeniach!!!”.

Policjant sięga do kieszeni mężczyzny: “To ci nie pomoże – powiedz mi, co masz w kieszeniach!!”. Obywatel dotyka dłoni policjanta i wyjaśnia: „Nic – tylko puste plastikowe torby!!!”. Policjant: “Dotknąłeś mojej ręki!!! Zostałeś zatrzymany za utrudnianie policjantowi wykonywania obowiązków!!!”.

Hahaha…

10) I tym razem zupełnie inna historia – poważna iw żadnym wypadku nie humorystyczna. Historia jest najwyraźniej prawdziwą historią – którą usłyszałem ustnie wiele lat temu (piszę te słowa w grudniu 2022 r.) od osoby, której imienia ani żadnych danych identyfikujących ją nie napiszę ze względów poufnych.

Zaznaczam, że do dziś nie wiem, czy ta bardzo specyficzna historia została spisana.

 

Historia rozpoczyna się w Niemieckiej Republice Weimarskiej, która, jak wiemy, istniała od zakończenia I wojny światowej do powstania reżimu nazistowskiego 30 stycznia 1933 roku.

Jeden Żyd pracuje dla niemieckiego fabrykanta o nazwisku Miller (jak wiadomo, bardzo popularne niemieckie nazwisko). Każdego ranka, po przybyciu do pracy, żydowski robotnik mówi do swojego pracodawcy: „Dzień dobry, panie Miller”. Najwyraźniej powitanie „dzień dobry” jest dość rutynowe – i bez specjalnego znaczenia.

Od momentu dojścia nazistów do władzy ich drogi się rozeszły: Żyd, podobnie jak wielu jego kolegów, został zwolniony z pracy i wywieziony do getta – a ten sam Miller zaciągnął się do Wehrmachtu.

Mija jeszcze kilka lat – iw wyniku prześladowań Żydów, które jak wiemy przybierają na sile, ten Żyd trafia do obozu koncentracyjnego – i trafia na jedną z niesławnych “selekcji”.

Nagle widzi przed sobą tego samego pana Millera, który najwyraźniej zajmował wysokie stanowisko w tym samym obozie. Żyd rozpoznaje Millera – ale Miller go nie rozpoznaje. Na kilka chwil przed tym, jak miał zostać wysłany na zagładę, Żyd staje przed panem Millerem i mówi do niego: „Dzień dobry, panie Miller”. Pan Miller nagle przypomina sobie swojego byłego pracownika i jego powitanie „dzień dobry” – i mówi: „Nie. Od razu cię zwalniam. Dopilnuję, żeby ci się nic złego nie stało”. O ile wiadomo, pan Miller dotrzymał obietnicy i z ogromnym narażeniem życia dopilnował, by jego były pracownik nie został stracony – i podobno ten Żyd rzeczywiście przeżył Zagładę – a wszystko dzięki temu „dzień dobry” oświadczenie, które w tamtym czasie było tak pozornie bez znaczenia.

Oczywiście może się tu pojawić wiele trudnych moralnie pytań (ten sam Żyd przeżył, a wielu jego przyjaciół zginęło). A wniosek jest również mrożący krew w żyłach: jak coś, co wydawało się wtedy tak nieistotne, nagle stało się tak fatalne.

Zaznaczam, że nie posiadam dodatkowych informacji, których tutaj brakuje: nie wiem, który to był obóz, w którym roku lub dniu ani jak się nazywał ten Żyd i co się z nim stało po II wojnie światowej i po Holokaust się skończył. I oczywiście brakuje tu wielu innych szczegółów, np. w jakim mieście w Niemczech znajdowała się ta fabryka, co tam produkowano i czy ten Niemiec otrzymał tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata – to wszystko jest mi nieznane.

11)Starszy mężczyzna w zaawansowanym stadium demencji wsiada do taksówki. Wręcza kierowcy notatkę, na której jest napisane miejsce, do którego ma się udać.

Kierowca: „Prowadzę metr”. Pasażer nie odpowiada.

Kierowca: „Dobrze, zapnij pasy”. Pasażer nie reaguje.

Kierowca (zły i sam zapina pas pasażera): “Jaki masz problem – jaki masz problem z zapinaniem pasów!!”. Pasażer nie reaguje.

Taksówka jedzie i dociera do celu.

Kierowca: „Na co się tak patrzysz? Zapłać i wysiadaj z taksówki!”.

Pasażer: „Zapomniałem pieniędzy”.

Kierowca: “Przestań już bredzić! Zapłać – jeśli nie, zamówię ci radiowóz!”.

Pasażer: „Co to jest policja?”.

Kierowca: „Wkrótce pokażę ci, czym jest policja. Zadzwoniłem do nich. Zaraz przyjadą”. Pasażer nie reaguje.

Przyjeżdża policja, a taksówkarz mówi im: „Jest tu pasażer, który nie chce mi zapłacić – i twierdzi, że nie wie, co to jest policja”.

Policjanci: „No, zaraz się dowie, co to policja!!”.

Policjanci zwracają się do pasażera: “Proszę jechać z nami. Zabieramy cię do aresztu!!”. Pasażer nie reaguje.

Policjanci są wściekli, siłą zabierają pasażera do samochodu i zabierają go do aresztu.

Na posterunku policji pytają zatrzymanego: „Jak się nazywasz? O co jesteś oskarżony?”.

Aresztowany mężczyzna: “Co? Dom???”.

Śledczy policji: „Odpowiedz na pytanie! Nie pytaliśmy cię o dom – pytamy, za co cię aresztują!!!”.

Aresztowany mężczyzna: „Dom, dom”.

Śledczy szydzą z zatrzymanego: “Prawdopodobnie ma problem ze zrozumieniem. Wsadzimy go na noc do aresztu – pomożemy mu zacząć rozumieć”.

W nocy zatrzymany zmarł – a policja odnajduje jego ciało wcześnie rano i zaczyna się śmiać: „Spójrz – nie zapomniał umrzeć. Znak, że miał doskonałą pamięć. Udało nam się aresztować bardzo groźnego przestępcę – Shafo i wyrazy uznania za determinację, wysoki poziom operacyjny i wielki profesjonalizm, z jakim aresztowaliśmy oszusta, który nie płaci za przejazd taksówką!!”.

 

B. Poniżej znajdują się moje listy do „filmindependent.org”:

mój list do „filmindependent.org”.

Yahoo/wysłane

Asafa Benjamina<[email protected]>

Do:

[email protected]

Niedziela, 11 grudnia o 16:24

Do: „filmindependent.org”.

Podmiot: Narzędzia technologiczne.

Szanowni Państwo.

Od 2007 roku biorę udział w walce o niepełnosprawnych w Izraelu – walce, o której wiadomo, że jest szeroko relacjonowana również w mediach.

Jednym ze sposobów, za pomocą których próbujemy przyspieszyć walkę, jest korzystanie z różnych narzędzi technologicznych: pisanie w sieciach społecznościowych, otwieranie stron internetowych i próba ich promowania i ulepszania, zarządzanie wirtualnymi społecznościami i tak dalej.

Moje pytanie w związku z tym brzmi: czy Twoja firma lub organizacja może zaoferować narzędzia technologiczne, które mogą nam pomóc w naszej walce? A jeśli tak – w jakich obszarach iw jaki sposób?

Z wyrazami szacunku,

Asaf Benyamini,

Kostaryka 115,

Wejście A-Apartament 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. Telefon komórkowy-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Post Scriptum. 1) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

2) Moja strona internetowa: https://www.disability55.com/

3) 10.07.2018 dołączyłam do ruchu społecznego “Pokonaj” – jawnie niepełnosprawnego. Staramy się promować prawa osób niepełnosprawnych jawnie, czyli: osób takich jak ja, które cierpią na problemy zdrowotne i bardzo poważne choroby, które nie są widoczne na zewnątrz – niewidzialność zewnętrzna, która powoduje bardzo dotkliwą dyskryminację nas.

Dyrektorem ruchu, który jest jednocześnie jego założycielem, jest pani Tatiana Kaduchkin, z którą można się skontaktować pod numerem 972-52-3708001.

Czas reakcji telefonicznej: od niedzieli do czwartku od 11:00 do 20:00. Czas izraelski – z wyjątkiem świąt żydowskich i różnych świąt izraelskich.

4) Oto kilka słów wyjaśniających o naszym ruchu, które ukazały się w prasie:

Tatiana Kaduchkin, zwykła obywatelka, postanowiła założyć „Pokonanie”

ruch z pomocą tego, co nazywa „Przejrzystymi Niepełnosprawnymi”. Do tej pory w jej ruchu zebrało się około 500 osób z całego państwa Izrael. W rozmowie z Channel 7 Diary opowiada o projekcie io tych osobach niepełnosprawnych, które nie otrzymują odpowiedniej i wystarczającej pomocy od odpowiednich stron tylko dlatego, że są transparentne.

Według niej osoby niepełnosprawne można podzielić na dwie grupy: osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz osoby niepełnosprawne bez wózków inwalidzkich. Definiuje drugą grupę jako „przejrzystą niepełnosprawność”, ponieważ mówi, że nie otrzymują oni takich samych usług jak osoby niepełnosprawne na wózku inwalidzkim, mimo że określa się je jako niepełnosprawne w 75-100 procentach. Wyjaśnia, że ​​osoby te nie są w stanie utrzymać się samodzielnie i potrzebują dodatkowych usług, do których uprawnione są osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. Na przykład jawni niepełnosprawni otrzymują niską rentę inwalidzką z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, nie otrzymują pewnych dodatków, takich jak zasiłek za usługi specjalne, zasiłek do towarzystwa, zasiłek na przemieszczanie się, a także otrzymują niższy zasiłek z Ministerstwa Mieszkalnictwa.

Według badań przeprowadzonych przez Kaduchkina, te przezroczyste osoby niepełnosprawne są głodne chleba, pomimo próby twierdzenia, że ​​w Izraelu w 2016 roku nie ma ludzi głodnych chleba. Z przeprowadzonych przez nią badań wynika również, że wśród nich wskaźniki samobójstw są wysokie.

W założonym przez siebie ruchu działa na rzecz wpisywania osób z jawną niepełnosprawnością na listy oczekujących na mieszkania komunalne. Dzieje się tak, ponieważ mówi, że zwykle nie wpisują się na te listy, mimo że powinny się kwalifikować. Odbywa sporo spotkań z członkami Knesetu, a nawet uczestniczy w spotkaniach i dyskusjach odpowiednich komisji w Knesecie, ale mówi, że ci, którzy mogą pomóc, nie słuchają, a słuchacze są w opozycji i dlatego nie mogą pomóc. Teraz wzywa coraz więcej „przejrzystych” osób niepełnosprawnych, aby się do niej przyłączyły, aby zwróciły się do niej, aby mogła im pomóc. W jej ocenie, jeśli sytuacja utrzyma się tak jak obecnie, nie będzie ucieczki przed demonstracją niepełnosprawnych, którzy będą dochodzić swoich praw i podstawowych warunków życia.

5) Moje adresy e-mail: [email protected] i: [email protected] oraz: [email protected] i: [email protected] oraz:[email protected]: [email protected] i: assaf[email protected] i: [email protected] i: [email protected]

6) Oto kilka linków do moich profili na różnych portalach społecznościowych:

https://www.webtalk.co/assaf.benyamini

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424

https://twitter.com/MPn5ZoSbDwznze

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJQN9Qlzrg

https://www.youtube.com/watch?v=sDIaII3l8gY

https://anchor.fm/assaf-benyamini

https://assafcontent.ghost.io/

https://www.youtube.com/channel/UCN4hTSj6nwuQZEcZEvicnmA

https://soundcloud.com/user-912428455?utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing

7) Oto wiadomość napisana na Facebooku przez izraelskiego montażystę filmowego, Tali Ohaion:

18m

Tali Ohaion 6 dni

za film dokumentalny, nad którym pracowała w ostatnich latach

„Kino Esther – od Białego Miasta do pokolenia Netflixa”,

Poszukuję archiwów osobistych, fotografii atmosfery Hamkina w latach 90. w piątki w południe i ogólnie, a także placu Dizengoffa na początku lat 80., dzieci placu, „dziwaków” gromadzących się na placu .

Proszę o kontakt priv lub telefoniczny 972-52-2846954

C. Poniżej moja korespondencja z “Centrum Prawa, Nauki i Technologii”:

Do „Centrum Prawa, Nauki i Technologii”.“.

Yahoo/Skrzynka odbiorcza

 Centrum Nauki i Technologii

Assaf Arab Tov to usługa, która jest świadczona za opłatą, musisz za nią zapłacić i nie używać programów obchodzenia, które naruszają prawa właściciela. Jednocześnie niniejszy e-mail nie stanowi porady prawnej. Dobry wieczór w poniedziałek, 28 listopada 2022 o 15:05, Assaf Binyamini < [email protected] >

Wtorek, 6 grudnia o 18:50

Centrum Prawa Nauki i Technologii

Cześć Asaf, pytałeś, czy korzystanie z takiego oprogramowania jest dozwolone czy zabronione zgodnie z prawem w państwie Izrael? Odpowiedź brzmi: nie. Co miałeś na myśli zadając pytanie? We wtorek, 6 grudnia 2022 r. o 19:36, Assaf Binyamini < [email protected] >:

Wtorek, 6 grudnia o 19:57

Asafa Benjamina< [email protected] >

do:

Centrum Prawa Nauki i Technologii

Poniedziałek, 12 grudnia o 9:53

Nie rozumiem pytania.

W swoim pytaniu miałem na myśli dokładnie to, o co pytałem – o oprogramowanie, które pozwala witrynom z treścią omijać zapory.

Napisałeś do mnie, że jest to zabronione przez prawo – i wydaje mi się, że zdecydowanie otrzymałem na to odpowiedź.

Pozdrowienia, Assaf Benyamini.

Ukryj oryginalną wiadomość

We wtorek 6 grudnia 2022 r. o godz. 19:57:05 GMT+2 Centrum Prawa Nauki i Technologii<[email protected]> Napisane przez:

Cześć Assaf

Zapytałeś, czy korzystanie z takiego oprogramowania jest dozwolone czy zabronione zgodnie z prawem w państwie Izrael?

Odpowiedź brzmi: nie.  

Co miałeś na myśli zadając pytanie?

We wtorek 6 grudnia 2022 r. o godz. 18:50:16 GMT+2 Centrum Prawa Nauki i Technologii<[email protected]> Napisane przez:

Asiu dobry wieczór

Za płatną usługę trzeba zapłacić

i nie używać programów omijających, które naruszają prawa właścicieli. Jednocześnie ten e-mail nie stanowi porady prawnej

dobry wieczór

W poniedziałek, 28 listopada 2022 o 15:05 przez Assaf Binyamini <[email protected]>:

Do: „Centrum Prawa, Nauki i Technologii”.

Kwestia: kwestia legalności.

Szanowni Państwo.

Jak wiadomo, w Internecie istnieje wiele serwisów, na których dostęp do znajdujących się na nich materiałów jest uwarunkowany opłatą – tzw. „paywallem”.

Istnieją również oprogramowanie lub strony internetowe, takie jak usługa przycisku otwartego dostępu, które oferują metody ominięcia tych płatnych zapór i faktycznego uzyskania pełnego dostępu do treści, które zwykle są uzależnione od płatności bez płacenia w ogóle.

Czy korzystanie z takiego oprogramowania jest dozwolone lub zabronione zgodnie z prawem w Państwie Izrael? Czy istnieją precedensy rozpraw w sądach, które zajmowały się tą lub inną sprawą w tej sprawie, podobnie jak w wielu innych kwestiach, ustawodawstwo nie nadążało za technologią, która postępowała znacznie szybciej i dlatego nie ma odniesienia do tej kwestii w izraelskie prawo? Jaka jest tutaj sytuacja prawna?

Pozdrowienia,

assaf benyamini,

Kostaryka 115,

Wejście A-mieszkanie 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. Telefon komórkowy-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Pozdrowienia,

Centrum Nauki i Technologii.

2 Icchak Rabin St BSR City TowerI| 11 piętro | Petah Tikwa, Izrael 4951738

Adres pocztowy: PO 3206, Petah Tikva, Izrael 4952801 | Tel: 972-3-7746699 |www.lms.org.il

Pozdrowienia,

Centrum Prawa Nauki i Technologii

2 Icchak Rabin St BSR City TowerI| 11 piętro | Petah Tikwa, Izrael 4951738

Adres pocztowy: PO 3206, Petah Tikva, Izrael 4952801 | Tel: 03-7746699 |www.lms.org.il

D. Poniżej list, który wysyłam w różne miejsca:

Do:

Podmiot: Wyszukiwanie pomysłów na pracę.

Szanowni Państwo.

Jestem 50-letnim mężczyzną z Jerozolimy – człowiekiem dotkniętym niepełnosprawnością i poważnymi chorobami. Od wielu lat nie mogę wrócić na rynek pracy – a ze względu na swoją sytuację i ograniczenia muszę szukać niekonwencjonalnych pomysłów, dzięki którym mógłbym to zrobić – a oto kilka przykładów:

1) Czytałem o projekcie o nazwie „The Honey Badger” – w ramach którego giganci technologiczni tacy jak Google czy Facebook prowadzą firmę wykonawczą z siedzibą w mieście Manila na Filipinach. Rolą pracowników tej firmy lub innych firm wykonawczych (nieznana jest liczba firm zajmujących się tą dziedziną) jest usuwanie problematycznych treści (narkotyki, prostytucja, pedofilia, transmisje egzekucji czy działalności terrorystycznej itp.) Internet. W 2018 roku, w poniedziałek maja, Niemcy Kina Hansa Blocka i Moritza Reiswicka wyprodukowali film dokumentalny „Czyściciele Internetu” o pracy pracowników tych firm.

Myślałem np. o pracy w takich ramach.

Zaznaczę, że jestem w pełni świadomy obraźliwego charakteru takiej pracy w stosunku do osób ją wykonujących: według różnych publikacji wiele osób wykonujących te prace zmarło lub zapadło na bardzo poważne choroby psychiczne i fizyczne, jak np. w wyniku stałego i codziennego kontaktu z trudnymi treściami. To mnie jednak nie odstrasza, a to dlatego, że i tak nie mam już w życiu nic do stracenia – a jak już od wielu lat wspominam, nie mogę wrócić na rynek pracy (wszystkie inne możliwości pomaganie organizacjom, tablicom ofert pracy lub bezpośredniemu kontaktowi z wieloma firmami zostały wyczerpane – i to przez wiele lat).

2) Jak wiecie, firmy produkcyjne i scenarzyści, którzy kręcą na ich zlecenie określone sceny do filmów, czasami kręcą fragmenty, w których kręcone są zwłoki lub pozornie martwe osoby. Zastanawiałem się nad takim zajęciem portretowania zwłok – zajęciem, które nie wymaga do tego żadnego wysiłku fizycznego, a do tego ciężka niepełnosprawność zdecydowanie nie powinna przeszkadzać.

Zaznaczam, że nie jest to żart ani żaden żart – mówię to z całą powagą – a nawet jeśli jest to możliwe, to przynajmniej na pierwszy rzut oka będzie wyglądać śmiesznie lub głupio.

3) Słyszałem, że istnieje dziedzina szkoleń programistycznych, czyli: pracowników, których rolą jest wprowadzanie danych w systemy rozwoju sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego – praca, o której wiadomo, że jest niezbędna. Wprowadzając dane, programy są „uczone”, jak postępować lub reagować w określonych sytuacjach.

Myślę, że tego typu praca może być doskonałym rozwiązaniem w tych przypadkach, gdzie z jednej strony nie ma zdolności

Wykonywać pracę fizyczną lub zbyt duży wysiłek ze względu na niepełnosprawność fizyczną, ale jednocześnie nie ma też wiedzy

Wystarczająco dużo komputerów do pracy w programowaniu.

Słyszałem, że w fińskich więzieniach pozwalają więźniom wykonywać tę pracę.

Pomyślałam, że nawet w takiej pracy jest to możliwe i dam radę.

Czy masz jakieś inne pomysły na nietypowe zawody, w których zmieści się również osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności?

Pozdrowienia,

assaf benyamini,

Kostaryka 115,

Wejście A-mieszkanie 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. telefon komórkowy-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Post Scriptum. 1) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

2) Moje adresy e-mail: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: assaf002 @mail2world.com lub: [email protected] lub:[email protected]: [email protected]

3)Curriculum Vitae – Asaf Binyamini:

Dane osobowe: Assaf Benyamini, Tel. 029547403.

Data urodzenia: 11.11.1972.

Adres: 115 Costa Rica Street, Kiryat Menachem, Jerozolima, Izrael.

Numery telefonów: w domu-972-2-6427757. telefon komórkowy-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Wykształcenie: 10 lat nauki i częściowa immatrykulacja.

Służba wojskowa: zwolnienie ze względów medycznych.

Doświadczenie zawodowe:

1991-Praca w stolarni „RESHET” (Południowy Tel Awiw)

1998-2005-Praca w Bibliotece Narodowej, asystowanie profesjonalnemu zespołowi bibliotekarzy w różnorodnych zadaniach.

2009-2010-Praca w sieci “Avgad” przy sortowaniu wyrobów jubilerskich.

Luty-maj 2019-praca w firmie komputerowej HMSOFT.

Początek lutego 2020 – trzy dni robocze rozdawania gazet przechodniom na ulicy.

zgłaszanie się na ochotnika:

Aktywny w sztabie walki inwalidów.

Wolontariat w Centrum Eksploatacji Praw Gminy Miejskiej Jerozolima na rzecz potrzebującej ludności.

Informacje ogólne: wysoka motywacja, umiejętność dobrego wypowiadania się w mowie i piśmie, umiejętność improwizacji i rozwiązywania problemów.

Mam wieloletnią znajomość z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego.

Cierpię na niepełnosprawność fizyczną, która uniemożliwia mi podnoszenie ciężarów i długie stanie na nogach.

E. Poniżej znajduje się email, który wysyłam w różne miejsca:

Do:

Podmiot: promocja strony internetowej.

Szanowni Państwo.

Jestem właścicielem witryny https://www.disability55.com/ która zajmuje się problematyką osób niepełnosprawnych. Strona została zbudowana w systemie wordpress.org.

To jest wielojęzyczna strona w 67 językach:Uzbecki, ukraiński, urdu, azerski, włoski, indonezyjski, islandzki, albański, amharski, angielski, estoński, ormiański, bułgarski, bośniacki, birmański, białoruski, bengalski, baskijski, gruziński, niemiecki, duński, holenderski, węgierski, hindi, wietnamski, tadżycki, turecki, turkmeński, telugu, tamilski, grecki, jidysz, japoński, łotewski, litewski, mongolski, malajski, maltański, macedoński, norweski, nepalski, suahili, syngaleski, chiński, słoweński, słowacki, hiszpański, serbski, hebrajski, arabski, paszto, polski, portugalski, filipiński, fiński, perski, czeski, francuski, koreański, kazachski, kataloński, kirgiski, chorwacki, rumuński, rosyjski, szwedzki i tajski.

Poszukuję systemu, za pomocą którego będę mógł promować stronę.

Jak myślisz, kto może w tym pomóc?

Pozdrowienia,

Asaf Binyamin,

Kostaryka 115,

Wejście A-mieszkanie 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. Telefon komórkowy-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Post Scriptum. 1) Oświadczam, że nigdy nie zajmowałem się tematyką promocji stron internetowych – oraz nie posiadam wiedzy ani przeszkolenia w tym zakresie.

2) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

3) Moje adresy e-mail: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected]

4) Używam systemu operacyjnego Windows 10

5) Surfuję po Internecie za pomocą przeglądarki Chrome i używam znacznego powiększenia liter ekranowych z powodu problemu ze wzrokiem.

6) Zaznaczam, że jestem osobą niepełnosprawną, która utrzymuje się z renty inwalidzkiej z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w związku z czym moje możliwości w zakresie wypłaty pomocy w tej sprawie są niezwykle problematyczne.

F. Poniżej e-mail, który wysyłam w różne miejsca:

Do:

Podmiot: archiwa internetowe.

Szanowni Państwo.

Próbuję znaleźć portal społecznościowy, którego polem działania jest zamieszczanie różnych archiwów lub kolekcji (zdjęć z różnych okresów, unikatowych fotografii i nie tylko).

Znasz taką sieć?

Pozdrowienia,

Asaf Binyamin,

Kostaryka 115,

Wejście A-mieszkanie 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. telefon komórkowy-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

post Scriptum.1) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

2) Moje adresy e-mail: 029547403walla.co.il lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected]

3) Moja strona internetowa:  https://www.disability55.com/

G. Poniżej znajduje się wiadomość e-mail, którą wysyłam w różne miejsca:

Do:

Podmiot: usługi pisarskie.

Szanowni Państwo.

Jestem właścicielem witryny https://www.disability55.com/ która zajmuje się problematyką osób niepełnosprawnych. Strona została zbudowana w systemie wordpress.org.

To jest wielojęzyczna strona w 67 językach:Uzbecki, ukraiński, urdu, azerski, włoski, indonezyjski, islandzki, albański, amharski, angielski, estoński, ormiański, bułgarski, bośniacki, birmański, białoruski, bengalski, baskijski, gruziński, niemiecki, duński, holenderski, węgierski, hindi, wietnamski, tadżycki, turecki, turkmeński, telugu, tamilski, grecki, jidysz, japoński, łotewski, litewski, mongolski, malajski, maltański, macedoński, norweski, nepalski, suahili, syngaleski, chiński, słoweński, słowacki, hiszpański, serbski, hebrajski, arabski, paszto, polski, portugalski, filipiński, fiński, perski, czeski, francuski, koreański, kazachski, kataloński, kirgiski, chorwacki, rumuński, rosyjski, szwedzki i tajski.

Poszukuję usługi pisania artykułów na moją stronę internetową w tych językach.

Czy znacie jakieś firmy, które mogą świadczyć takie usługi?

Pozdrowienia,

Asaf Binyamin,

Kostaryka 115,

Wejście A-mieszkanie 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. Telefon komórkowy-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Post Scriptum. 1) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

2) Moje adresy e-mail: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected]

 

3) Używam systemu operacyjnego Windows 10

4) Surfuję po Internecie za pomocą przeglądarki Chrome i używam znacznego powiększenia liter ekranowych z powodu problemu ze wzrokiem.

H. Poniżej list, który wysłałem do jerozolimskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (wysłałem na adres:

Narodowy Instytut Ubezpieczeń – Okręg Jerozolimski,

Szymon Ben Tset 4,

Jerozolima

IZRAEL, kod pocztowy: 9414704.):

15.12.2022

Adresat: Zakład Ubezpieczeń Społecznych – dystrykt jerozolimski.

Podmiot: raport funkcjonalny.

W poniedziałek 21 listopada 2022 roku o godzinie 14:00 odwiedziła mnie pielęgniarka z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – i to po złożeniu przeze mnie pozwu w sprawie Prezesa Rady Ministrów – służb specjalnych.

Rano zadano mi różne pytania dotyczące leczenia farmakologicznego, mojego stanu zdrowia i codziennego funkcjonowania.

Zakładam, że po takim przeziębieniu pielęgniarka ZUS napisała o tym zgrabny raport.

Jestem zainteresowany otrzymaniem raportu napisanego na mój temat.

Jeśli nie jesteś gotowy, aby wysłać mi raport, poproszę o poznanie przyczyn tego stanu rzeczy.

Byłbym również zainteresowany otrzymywaniem aktualnych informacji o statusie roszczenia.

Pozdrowienia,

Asaf Benyamini,

Kostaryka 115,

Wejście A-mieszkanie 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. telefon komórkowy-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Post Scriptum. 1) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

2) Moje adresy e-mail: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected]

3) Pielęgniarka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która sprawdzała moje mieszkanie: Sima-972-50-7225432.

4) Otoczenie terapeutyczne, w którym się znajduję:

Stowarzyszenie “Reut”-Hostel “Avivit”,

Ha Avivit 6,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9650816.

Numery telefonów w biurach hostelu: 972-2-6432551. oraz: 972-2-6428351.

Adres e-mail hostelu: [email protected]

Pracownik socjalny z zespołu hostelu, który odrabia lekcje w moim mieszkaniu: Pani Sarah

sklep-972-55-6693370.

5) Lekarz rodzinny, u którego jestem monitorowany:

dr Brandon Stewart,

Clalit Health Services – Klinika “Hatayelet”,

Daniela Janowskiego 6,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9338601.

telefon do gabinetu Przychodnia: 972-2-5098282. Numer faksu w

biura kliniki: 972-2-6738551.

6) Dodatkowe dane osobowe: Data urodzenia: 11.11.1972. Wiek: 50 lat. Stan cywilny: kawaler.

I. Poniżej list, który wysyłam w różne miejsca:

Do:

Podmiot: Pisanie na bloga.

Szanowni Państwo.

Jestem właścicielem witryny https://www.disability55.com/ która zajmuje się problematyką osób niepełnosprawnych. Strona została zbudowana w systemie wordpress.org.

To jest wielojęzyczna strona w 67 językach:Uzbecki, ukraiński, urdu, azerski, włoski, indonezyjski, islandzki, albański, amharski, angielski, estoński, ormiański, bułgarski, bośniacki, birmański, białoruski, bengalski, baskijski, gruziński, niemiecki, duński, holenderski, węgierski, hindi, wietnamski, tadżycki, turecki, turkmeński, telugu, tamilski, grecki, jidysz, japoński, łotewski, litewski, mongolski, malajski, maltański, macedoński, norweski, nepalski, suahili, syngaleski, chiński, słoweński, słowacki, hiszpański, serbski, hebrajski, arabski, paszto, polski, portugalski, filipiński, fiński, perski, czeski, francuski, koreański, kazachski, kataloński, kirgiski, chorwacki, rumuński, rosyjski, szwedzki i tajski.

Poszukuję firm, które płacą za publikację artykułów na stronach internetowych w tych językach.

Znacie taką usługę?

Pozdrowienia,

Asaf Benyamini,

Kostaryka 115,

Wejście A-mieszkanie 4,

Kiriat Menachem,

Jerozolima,

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757. Telefon komórkowy-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Post Scriptum. 1) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

2) Moje adresy e-mail: 029547403walla.co.il lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected]

3) Korzystam z systemu operacyjnego

Okna 10

4) Surfuję po Internecie za pomocą przeglądarki Chrome i używam znacznego powiększenia liter ekranowych z powodu problemu ze wzrokiem.

J. Moje linki:

1) kanał rumble.com-Asaf Benjamin

2) usługi tłumaczące

3) witryna acast.com

4) Sieć patreon.com

5)zarabiaj z magenet.com

                 - Znalazłeś błąd? Opowiedz mi o tym -
Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE