Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs Dilsel arabuluculuk - מידע לאנשים עם מוגבלויות
İçeriğe geç
Home » Dilsel arabuluculuk

Dilsel arabuluculuk

İle:

Ders: Dilsel aracılık.

Sayın Hanımlar/Baylar.

2007’den bu yana İsrail Devleti’ndeki engellilerin mücadelesine katılıyorum ve 10 Temmuz 2018’den beri katıldığım şeffaf engelliler hareketi “nitgaber”in bir parçası olarak bunu yapıyorum.

Yıllarca İSRAİL Devleti içindeki faaliyetin faydasız kalmasından sonra, İSRAİL Devleti dışındaki birçok kaynağa başvurmaya karar verdim – ve bu, çaresizliğin son adımıydı.

Ancak başka bir sorun daha var: İbranice konuşuyorum ve yabancı dil bilgim son derece zayıf. Orta-düşük düzeyde İngilizce ve çok düşük düzeyde Fransızca dışında bu alanda ek bilgim yok.

Size sorum şu: Böyle bir durumda kullanılabilecek, dilsel arabuluculuk veya arabuluculuk hizmeti veren herhangi bir şirket biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

assaf benyamini.

A. Hayfa Üniversitesi Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Bölümü öğretim görevlilerine gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

Kime: Hayfa Üniversitesi, Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Bölümü.

Ders: Bir araştırma konusu önerisi.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Birinci Dünya Savaşı’ndan önceki yıllarda, görünüşe göre bir yanda İngiliz kadınlarından, diğer yanda Alman kadınlarından oluşan bir örgüt vardı; amacı uluslar arasında uzlaşma sağlamak ve savaşı önlemek olan bir örgüt.

Ağustos 1914’te savaşın patlak vermesinin ardından bu örgütün faaliyetleri tamamen durdurulmuş, örgüte üye olan İngiliz kadınlar ülkelerinin savaş çabalarına katılmış, yakın zamana kadar örgüt üyeleri de Alman kadınları Alman savaşına katılmıştır. çaba sarfedildi ve bilindiği kadarıyla bu örgüt ortadan kalktı, dağıldı ve faaliyeti bir daha yenilenmedi.

Bu örgütün hikayesini ve tabii ki üye olan kadınların hikayelerini nerede bulabilirsiniz? Bu örgütle ilgili başka ayrıntılar var mı (örgütün adı neydi, siyasi faaliyeti ve başarısızlık nedenleri, bu örgütün 19. yüzyılın sonlarında aktif olduğu bilinen İngiltere’deki oy hakkı savunucusu hareketle bağlantıları var mıydı?) yüzyıl vb.)?

Araştırmacı olmadığımı ve Hayfa Üniversitesi ile hiçbir ilgimin olmadığını ve bu mektubu sadece teklif olarak gönderiyorum, bunun ötesinde bir şey olmadığını belirtmek isterim.

Saygılarımızla,

assaf benyamini.

B. WhatsApp sosyal ağından yazışmalarım aşağıdadır:

[13:04, 7.11.2022] +972 53-522-2014: Hey neler oluyor? Birbirimizi tanımıyoruz ama bir soru sorabilir miyim?

[23:06, 7.11.2022] Assaf Binyamini: Soru nedir?

[1:58, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Harika, harika, ben Shahar ve gerçek şu ki sizinle iletişime geçtim çünkü 20 yaş üstü, ciddi bir iş yaratmak isteyen kişiler arıyoruz. Boş zamanlarından, cep telefonu aracılığıyla günde iki saatlik bir işten ayda 2000-4000 NIS arasında ek gelir (önceden deneyim gerekmez).

Boş zamanlarında gelir elde etme ihtimalini duymak ilgini çeker mi diye sormak istedim.

[11:23, 8.11.2022] Assaf Binyamini: Bu B Hip Global şirketi mi? Ya da belki Travelor şirketinde?

Eğer bu iki firmadan biri ise, size de bir an önce onlardan kaçmanızı tavsiye ederim.

Adeta “pasif gelir” vaat ediyorlar ve süreci başlatmak için ödeme talep ediyorlar. Ödemeleri aldıktan sonra bile parayla birlikte ortadan kayboluyorlar ve artık kimse yardım edemeyecek. Elbette kazanacağınıza söz verdikleri parayı asla göremeyeceksiniz.

Bunlar yalancı, kötü insanlar, çok bilgili ve aynı zamanda manipülatif.

Kesinlikle onlarla tanışıklığım var (Şubat 2020’de – korona salgınının başlamasından ve ona eşlik eden kapanmalardan kısa bir süre önce – B Hip Global’in bir toplantısındaydım). Toplumun en zayıf insanlarının zor durumlarından yararlanarak yaptıkları manipülasyonları fark ettikten sonra onlarla devam etmedim ve hatta onları İsrail Tarikat Mağdurları Merkezi’ne bile bildirdim.

Ve sonuç olarak: bela aramadığım için katılmaya niyetim yok – ve bunu size veya başka birine bu şekilde tavsiye ediyorum.

Saygılarımızla,

Asaf Benjamin.

[11:38, 8.11.2022] Assaf Binyamini: Ve burada size bir devlet televizyon kanalında (burada 11) B Hip Global şirketi hakkında yayınlanan bir makalenin bağlantısını gönderiyorum. https://www.youtube.com/watch?v=VmqOIDlDR24Any

Fazla söze gerek yok… Saygılarımla, Assaf Benyamini.

[11:39, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Biliyorsunuz düzenlenmiş ve hukuken hakaret hakkı olarak tanımlanmış

[11:39, 8.11.2022] +972 53-522-2014: ?

[11:41, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Güzel kardeşim, iyi şanslar

[11:41, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Yazılar yazarlar dışında kimseyi tanıtmaz

[11:44, 8.11.2022] assaf benyamini: B Hip Global şirketinin bu konuda ilk kanala karşı sessizlik iddiasında bulunması mümkün – bilmiyorum. Bu onların suç teşkil eden eylemlerinin açığa çıkmasını tehdit etmeye ve engellemeye devam etme yoludur. B Hip Global’e bağışlamak istediğiniz fazladan paranız var mı? Yani sorun yok; onlarla devam edin. Sana söz veriyorum, onlardan para kazanmayacaksın; yalnızca bela ve karmaşa.

Karar senin.

değerlendirmeniz için.

Saygılarımızla,

assaf benyamini.

C. “Teknik destek – her soruya bir cevap” Facebook grubunda paylaştığım gönderi aşağıdadır:

assaf benyamini

yazar

Kime: “Teknik destek – her sorunun bir cevabı vardır”.

Ders: Ekipman denetimi.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Yaklaşık altı ay önce pcdeal.co.il adlı bir dizüstü bilgisayar satın aldım.

Son zamanlarda (bu sözleri 21 Ekim 2022’de yazıyorum) bilgisayarımda rastgele meydana gelen çeşitli arızalar oluştu: aniden beliren siyah ekran, aniden donan bilgisayar ve klavyedeki tuşların aniden yanıt vermemesi.

Bilgisayarı satın aldığım şirket (pcdeal.co.il şirketi) İSRAİL’in kuzey bölgesinde bulunuyor – ve Kudüs’te yaşadığım için, görünüşe göre bilgisayarı onlara getiriyorum, ekipmanı laboratuvarda test ediyorum ve ardından bilgisayarı iade ediyorum. ekipmanın benim yerime yeniden kurulması, uzun zaman alacak çok hantal bir süreç olacaktır (ve bu nedenle muhtemelen mümkün olmayacaktır – ve tüm ekipman için bir garanti olmasına rağmen) – ve bunun nedeni, iki ek zorluğun olmasıdır. Burada:

1) Arabam ya da ehliyetim yok, dolayısıyla bilgisayarı onlara kendim getiremem. Fiziksel engelim, ekonomik sıkıntım ve coğrafi uzaklığım nedeniyle ekipmanı taksiyle firmaya getirmem de mümkün değil.

2) Fiziksel engelimden dolayı evde bulunan ekipmanı laboratuvara göndermeden önce tek başıma karton kutuya paketleyemiyorum. Tamamen aynı sebepten dolayı, testten döndükten sonra bilgisayarı yeniden yüklemeyle ilgilenemiyorum.

Bu nedenle Kudüs bölgesinde faaliyet gösteren ve bu hizmetin alınabileceği bir şirket arıyorum.

Böyle bir durumda bilgisayar garantisinin geçerli olmayacağı benim için çok açık; ancak, bugünlerde bilgisayarla çalışabilmek önemli bir şey olduğundan, birkaç haftalık, hatta belki de uzun bir süreyi karşılayamam. daha fazlası bir bilgisayara erişimimin olmayacağı (bu evdeki tek bilgisayardır ve benim durumumda başka bir bilgisayar almaya gücüm yetmez).

Kudüs bölgesinde faaliyet gösteren ve böyle bir hizmet sunabilen bir şirket biliyor musunuz? Ve eğer öyleyse – ne pahasına? Halihazırda iletişim kurduğum birçok teknisyenin ne yazık ki her türlü çirkin numarayla hile yapmaya çalıştığını belirtmek isterim: örneğin: bana yalnızca iş gününün sonunda, belirli bir saatte gelebileceğini ısrarla söyleyen bir teknisyen. tüm mağazalar zaten kapalıyken – ve bu şekilde aslında hiçbir gerekçe göstermeden bana ödeme yapmaya ve benden iki kat fiyat almaya çalıştı. Ya da sadece muayene için benden 250 NIS almak isteyen teknisyenler – daha bilgisayarda herhangi bir şeyi kontrol etmeden (ve Kudüs’ün başka bir mahallesinden gelen insanlardan bahsediyoruz) ve yakıt masrafları gerçekten de önemli değil istedikleri fahiş fiyatı haklı çıkarıyorlar.

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

D. Aşağıda Facebook sayfamda yazdığım bir yazı var:

2007’den bu yana İsrail Devleti’ndeki engellilerin mücadelesine katılıyorum ve 10 Temmuz 2018’den beri katıldığım şeffaf engelliler hareketi “nitgaber”in bir parçası olarak bunu yapıyorum.

Yıllarca İsrail Devleti içindeki faaliyetin faydasız kalmasından sonra, İsrail Devleti dışındaki birçok kaynağa yönelmeye karar verdim – ve bu, çaresizliğin son adımıydı.

Ancak şöyle bir sorun var: İbranice konuşuyorum ve yabancı dil bilgim olmadığından sadece tercüme edilmiş dosya veya metin gönderdiğim birçok yerle çift yönlü iletişim kuramıyorum.

Kendim hakkında çok kötü hissediyorum; çaresizliğimi dışa vuramıyorum. Hahaha…

E. Bayan Sara Netanyahu’ya gönderdiğim mektup aşağıdadır:

Asaf Benjamin < [email protected] >

İle:

[email protected]

9 Kasım Çarşamba – 16:49

Bayan Sarah Netanyahu’ya merhaba:

Ders: iş arama.

Sevgili Madam.

Bu günlerde iş arıyorum. Geçtiğimiz günlerde (Bu sözleri 18 Ekim 2020 Pazar günü yazıyorum) Google veya Facebook gibi teknoloji devlerinin Manila şehrinde yerleşik bir müteahhitlik şirketi işlettiği çerçevede “Bal Porsuğu” adında bir proje okudum. Filipinler. Bu şirkette veya diğer müteahhitlik şirketlerinde (bu alanda faaliyet gösteren şirket sayısı bilinmiyor) çalışanların rolü, sorunlu içerikleri (uyuşturucu, fuhuş, pedofili, infaz yayınları veya terör faaliyeti vb.) siteden çıkarmaktır. İnternet. 2018 yılında Pazartesi Mayıs Sineması Almanları Hans Block ve Moritz Reiswick isimli Almanlar, bu şirketlerdeki işçilerin çalışmalarını anlatan “İnternet Temizleyicileri” adlı bir belgesel film çektiler.

Sizlere sorum şu; iş başvurusunda bulunmak amacıyla iletişime geçebileceğiniz, bu alanda faaliyet gösteren firmalar hakkında bilginiz var mı?

Bu tür işlerin, bu işlerle uğraşan kişiler açısından saldırgan doğasının tamamen farkında olduğumu belirtmek isterim: çeşitli yayınlara göre, bu işlerde çalışan kişilerin çoğu intihar etmiş veya alternatif olarak çok ciddi zihinsel ve fiziksel hastalıklara yakalanmıştır. zor içeriğe sürekli ve günlük maruz kalmanın bir sonucu olarak. Ancak bu beni caydırmıyor ve bunun nedeni zaten hayatımda kaybedecek hiçbir şeyimin kalmamış olmasıdır – ve uzun yıllardan beri iş piyasasına (kurumlara yardım etmek, iş kurullarına yardım etmek veya iletişim kurmak gibi diğer tüm seçenekler) geri dönemedim. birçok şirket doğrudan tükendi – ve uzun yıllar boyunca).

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) E-posta adreslerim: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: assafff[email protected] ve: [email protected] ve: [email protected]

2) Özgeçmiş – assaf benyamini:

Kişisel bilgiler: assaf benyamini, kimlik numarası: 029547403.

Doğum tarihi: 11.11.1972.

Adres: 115 Kosta Rika Caddesi, Kiryat Menachem, Kudüs, İSRAİL.

Telefon numaraları: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Eğitim: 10 yıllık eğitim ve kısmi kayıt.

Askerlik hizmeti: Tıbbi nedenlerden dolayı muafiyet.

İş deneyimi:

1991-RESHET marangozluğunda çalışmak (Güney Tel Aviv)

1998-2005-Milli Kütüphane’de çalışmak, profesyonel kütüphaneci ekibine çeşitli görevlerde yardımcı olmak.

2009-2010-Mücevher tasnif ürünleri için “Avgad” zincirinde çalışmak.

Şubat-Mayıs 2019-HMSOFT bilgisayar şirketinde çalışmak

Şubat 2020’nin başlangıcı – sokakta yoldan geçenlere gazete dağıtmak için üç gün süren çalışma.

gönüllülük:

İSRAİL’de engellilerin mücadele karargahında faaliyet gösteriyor.

İhtiyaç sahibi bir nüfusa yardım etmek için Kudüs Belediyesi Hak İstismar Merkezi’nde gönüllü olarak çalışmak.

Genel bilgiler: Motivasyonu yüksek, sözlü ve yazılı olarak iyi ifade etme yeteneği, doğaçlama yapma ve sorunları çözme yeteneği.

Sivil toplum kuruluşlarıyla uzun yıllara dayanan bir tanışıklığı var.

Ağır yük kaldırmamı ve uzun süre ayaklarımın üzerinde durmamı engelleyen fiziksel bir engelim var.

F. Logicping.co.il şirketine gönderdiğim mektubu aşağıda bulabilirsiniz:

“logicping.co.il”e mektubum.

assaf benyamini< [email protected] >

[email protected]

10 Kasım Perşembe, 11:39

Kime: “logicping.co.il”.

Konu: Kalıcı bağlantılar.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Engelli insanlarla ilgili sorunları ele alan, wordpress.org sistemi üzerine kurulu ve sunucular24.co.il sunucularında saklanan bir blog olan Disability5.com’da yazıyorum. Blogumdaki her yazının sizi yönlendiren bir bağlantısı var. ona – kalıcı bağlantı budur. İnternette tüm kalıcı bağlantılarımı dağıtabileceğim bir yazılım veya sistem arıyorum, internette mümkün olduğunca geniş bir alana dağıtılıyor. Bu tür sistem veya yazılımları biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi, Giriş A – Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) Disability5.com blogunun kalıcı bağlantıları: Numaralandırılmış liste:

https://docs.google.com/document/d/1hCnam0KZJESe2UwqMRQ53lex2LUVh6Fw3AAo8p65ZQs/edit?usp=sharing

veya:

 https://assaf-kalıcı bağlantılar.iletişim/2023/01/15/פרמלינקס-של-פוסט…om-רשימה-ממוספרת/

Numarasız liste:

https://docs.google.com/document/d/1PaRj3gK31vFquacgUA61Qw0KSIqMfUOMhMgh5v4pw5w/edit?usp=sharing

veya:

https://assaf-kalıcı bağlantılar.iletişim/2023/01/15/פרמלינקס-של-פוסט…M-רשימה-לא-ממוספ/

3) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

G. 10 Kasım 2022 Perşembe günü saat 0:39’da Facebook sayfamda yayınladığım yazı aşağıdadır:

Aşağıda birkaç dakika önce Facebook’ta “Bezeq”e yazdığım bir mesaj var:

assaf benyamini.

Bezeq’e selamlar:

Ne olacak? Kudüs bölgesinden bir müşterinizim ve birkaç hafta önce çözdüğünüz iddia edilen sörf sorunlarıyla tekrar karşılaşıyorum: İnternette sürekli kesintiler, yüklenmeyen web siteleri.

Bunu bir kez ve tamamen düzeltmenin ne sakıncası var?

Sadece bıktım!!! Hizmetiniz sadece iğrenç!

assaf benyamini.

Scriptum’u yayınlayın. Telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Bana geri dön ve şimdiden düzelt, artık sana karşı gücüm yok!!!

H. Knesset’in (İSRAİL Parlamentosu) Finans Komitesine gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

Knesset Maliye Komitesi’ne mektubum

assaf benyamini< [email protected] >

İle:

[email protected]

10 Kasım Perşembe, 11:51

Knesset’in Maliye Komitesi’ne selam olsun:

Geçtiğimiz günlerde “Clalit Mushlam”a itiraz gönderdim, o da temel ortopedik ekipmanlara ilişkin para iadesi talebimi reddetti.

Sizden bu konudaki politika ve mevzuatı yeniden gözden geçirmenizi rica ediyorum; Ulusal Sigorta Enstitüsü’nün engellilik ödeneğiyle yaşayan insanlar çok zor zamanlar geçiriyor ve çoğu durumda bu tür ani mali harcamalara dayanamıyorlar.

Sanırım (kontrol etmememe ve kontrol etme imkanım olmamasına rağmen) pek çok engelli insanın ortopedik ayakkabılara 600 şekel ödeyememesi nedeniyle bu hizmetten vazgeçmek zorunda kaldığını düşünüyorum. Bu konuda acil mevzuat ve prosedür değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu lüks bir ürün değil, kritik bir tıbbi ekipmandır. Senin referansın için. Saygılarımızla,

Asaf Binyamini.

Kime: Klalit Perfect – kamuya açık sorular.

Ders: ortopedik ayakkabılar.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Geçtiğimiz günlerde (bu sözleri 13 Ekim 2022 Perşembe günü yazıyorum) benim gibi çok düşük gelirle yaşayan bir insan için ağır bir maddi yük olan 600 NIS tutarında ortopedik ayakkabı – engelli ödeneği almak zorunda kaldım Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden.

Bu konuyla ilgili sorum şu: Para iadesi alma hakkım var mı?

Bu konuda mümkün olduğunca ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.

Samimi olarak,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Aşağıdakileri içeren bir dosyam var: Kimlik kartımın bir kopyası. Ulusal Sigorta Enstitüsünden aldığım ödeneğin teyidi. Ortopedik ayakkabının satın alındığına dair faturanın fotokopisi.

2) Web sitem: https://disability5.com/

3) Kimlik numaram: 029547403.

4) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: assaffff@protonmail .com veya: ass.benyamin[email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

I. İşte düşündüğüm bazı fikirler:

1) Bildiğiniz gibi internette çok sayıda platform, web sitesi ve yazılım var – bunların çoğunun çalışma şekli, amacı, kullanım koşulları vb. hakkında İbranice açıklamalar yok. Tabii ki, YouTube’da çeşitli konularda İbranice açıklamalar bulabileceğiniz videolar var – ancak bunlarla ilgili yalnızca İngilizce veya diğer yabancı dillerde açıklamaların bulunduğu platformlar da var – ve bazen (bu satırların yazarı dahil) insanlar da oluyor. İngilizce veya diğer yabancı dillerdeki açıklamaları anlamakta çok zorlanıyorlar ve aslında “Kayıp” durumdalar ve ağdaki kaç platformun çalıştığını anlayamıyorlar. Elbette, Google Çeviri’nin otomatik çeviri hizmetlerini veya diğer otomatik çeviri hizmetlerini kullanmak, çevirilerdeki birçok hata nedeniyle yardımcı olmuyor. Bu durumda İbranice konuşan kişi yardım alamayacaktır ve hatalarla dolu belirsiz çeviri yalnızca daha büyük kafa karışıklığı ve anlayış eksikliği yaratacaktır. Buradaki zorluk, web sitesinin etki alanı adresini veya URL’yi girdikten sonra, amaçlanan platformun nasıl çalıştığına ilişkin İbranice net bir açıklamayı otomatik olarak vermeye uygun olan “bilecek”, yapay zekaya dayalı bir sistem oluşturmaktır. Böyle bir sistem, paylaşım olasılığını ve ek açıklamalar alma olasılığını içermelidir – ve bu, şu ya da bu nedenle,

Elbette böyle bir platformun faaliyete geçmesinden sonra, diğer dillerdeki programcılara, aynı yerel dili konuşan ve başka dillere hakim olmayanlar için benzer sistemler geliştirmelerini önermek mümkün olacaktır.

2) Amacı fikirlerin ortaya konulması ve bunlara karşı çıkılması veya çürütülmesine ilişkin tartışmaları kolaylaştırmak olan bir ağ. Ve anlamı: tartışma şu şekilde yürütülür: ağdaki bazı kullanıcılar şu veya bu türden bir fikir veya ifade ortaya koyar – ve tartışmaya katılan diğer kullanıcılar, o kullanıcı tarafından öne sürülen fikrin doğru olmadığını kanıtlamaya çalışmalıdır. – ve öte yandan, fikri ortaya atan kişinin onu savunmaya devam etmesi ve bunun neden doğru olduğunu açıklaması gerekir. Her zaman iddialardan ve karşı iddialardan oluşacak bir tartışma.

3) Sipariş gösterilerinden oluşan bir ağ. Bildiğimiz gibi çeşitli konuları gündeme getirmeye çalışan ancak şu ya da bu nedenle sokağa çıkıp gösteri yapamayan sosyal aktivistler var. Bu sosyal ağın amacı, bu sosyal aktivistlerin teşvik etmeye çalışacakları konuları ve aynı ağdaki, rolü bu fikirler için gösteri yapmak olacak diğer insanları “eşleştirmek” olacaktır.

4) Sansürlenmiş içerik ağı. Bildiğiniz gibi Google, Facebook, Apple, Amazon gibi teknoloji devleri bazen farklı kullanıcıları, yükledikleri içeriklerden dolayı engelliyorlar. Buradaki fikir, engellenen tüm kullanıcılar için bir tür “barınak” görevi görecek bir sosyal ağ oluşturmaktır ve elbette böyle bir ağ, içerik yükleme konusunda herhangi bir sansüre veya kısıtlamaya sahip olmayacaktır.

5) Garip içerikli bir sosyal ağ. Bu, yalnızca çılgın veya hayal ürünü içerik veya fikirlerin yüklenmesine adanacak bir sosyal ağ anlamına gelir. Buna göre aşırı mantıklı veya gerçekçi olan her türlü içerik derhal engellenecektir. Buradaki zorluk elbette, amacı onları engelleyemeyecek kadar akıllı veya mantıklı olan içerikleri bulmaya çalışmak olan bir algoritma geliştirmek olacaktır. Kullanıcılar itirazda bulunabilecek ve yüklenen içeriğin gerçekten hayal ürünü, mantıksız veya fazla gerçekçi olduğu ortaya çıkarsa aynı içerik siteye iade edilecek.

J. Çeşitli yerlere gönderdiğim mektubu aşağıda bulabilirsiniz:

İle:

Konu: yabancı internet sağlayıcısı.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Kudüs bölgesindeki “Bezeq” şirketinin müşterisiyim ve internet bağlantısı ve telefon hattı hizmetine aboneyim.

Geçen yıl (bu sözleri 11 Kasım 2022 Cuma günü – Şabat’tan birkaç saat önce yazıyorum) onların özellikle çirkin davranışları defalarca tekrarlandı: abone olmama ve aynı zamanda en iyisini ödememe rağmen. Fiber optik hizmetine ayırdığım paranın bir kısmı kadar internet bağlantısı tekrar tekrar kesiliyor – Aynen böyle ve sebepsiz yere. Ayrıca bazen tamamen meşru sitelerin web sayfaları da bu şekilde ve sebepsiz yere çıkmıyor. Ayrıca birçok durumda internette gezinmek çok yavaşlıyor; hem de herhangi bir sebep ya da gerekçe olmaksızın. Bezeq’in teknik ekipleriyle her iletişime geçtiğimde sorun zamanında çözülüyor ancak kısa bir süre sonra sorun hep tekrarlanıyor. Bütün sorunları kesin olarak çözmeleri için onlara defalarca yalvardım.

Sorum şu: Yabancı bir internet sağlayıcısından (İsrail Devleti toprakları dışında bulunan) hizmet almak teknik olarak mümkün müdür? Yoksa İsrail’de evlere ulaşan altyapı “Bezeq”in tekelinde olduğu için mi, yabancı bir internet sağlayıcısına bağlansam bile aslında hiçbir anlamı olmayacak ve dolayısıyla böyle bir teste gerek yok mu? ilk yer mi?

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, Posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) e-posta adreslerim: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: assafbenyamini@hotmail .com ve: assafff[email protected] ve: [email protected] ve: [email protected]

3) Web sitem: https://disability5.com/

K. Yad Vashem’e gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

“Yad Vashem – Holokost ve Kahramanca Anma Kurumu”na mektuplarım.

Yahoo/gönderildi

 

Asaf Benjamin < [email protected] >

araştı[email protected]

11 Kasım Cuma, 11:35

Kime: “Yad Vashem – Holokost ve Kahramanca Anma Kurumu”.

Ders: Bir araştırma konusu önerisi.

Sayın Hanımlar/Baylar.

İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda Sovyetler Birliği’nden, tüm Alman azınlıkların ve halkların Doğu Avrupa’dan sınır dışı edilmesi yönünde bir talep vardı. Bildiğimiz gibi bunlar, Birinci Dünya Savaşı’nın bitiminden sonra dağılan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun ardından Doğu Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve buralara gelen topluluklardır. Bu halkların, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk aşamalarında Nazi Almanyası’nın kötü ordularına ve işgaline yardım etmedeki rolü de iyi bilinmektedir. Talep Ruslar yönünden geldiğinde, siyasi ve askeri açıdan İkinci Dünya Savaşı’nın sonu ile Soğuk Savaş’ın başlangıcı ve ABD ile Sovyetler Birliği arasındaki bloklar arası mücadele arasında bir ara aşamaydı. Daha sonra. Ve bu aşamada savaşı kazanan Batılı güçler yani ABD, İngiltere ve Fransa hala Sovyetler Birliği ile ittifak içindeydi, o zaman sınır dışı etme işlemini gerçekleştirmek için Batılı güçlerin rızasına ihtiyaç vardı – bu da sonunda onların rızasını verdi ve Rusların önüne bir koşul koydu: sınır dışı edilme talebi. – Ve sivil halka karşı pek çok zulüm ve dehşet eylemi gerçekleştirildi. Bu sürgünün (16 milyon Alman nüfusunun anavatanlarına geri gönderilmesi) bir parçası olarak, Shlomo Morel adlı bir Yahudi tarafından işletilen bir kampın işletildiği kısa bir dönem vardı; bu kamp, ​​Alman mahkumların hapsedildiği bir kamptı. Ve burada birkaç soru ortaya çıkıyor: Bu kampın hikayesi nerede bulunabilir? Shlomo Morel ya da kamptaki diğer yöneticiler de öyle yaptı. Yenilmezler hareketiyle bir bağlantınız var mı? Peki aynı Shlomo Morel’in, 17 Nisan 2018’de Tel Aviv’de bir araba kazasında öldüğü bilinen İsrailli reklamcı Motti Morel ile aile bağı var mıydı?

Ve sonuç olarak: Yad Vashem enstitüsünde hiç çalışmadım ve konuyla doğrudan kişisel bir ilgim yok.

Bu sözleri sadece öneri olarak yazıyorum, bundan başka bir şey değil.

Saygılarımızla,

assaf benyamini.

L. Çeşitli yerlere gönderdiğim mektubu aşağıda bulabilirsiniz:

İle:

Ders: Otomatik para kazanma.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Farklı sosyal ağlarda zaman zaman içerik yüklediğim birkaç kanalım var.

Bağlantıları platformlarıma yükleyebileceğim, sürekli müdahale etmeme gerek kalmadan tüm kanallarımdan otomatik olarak para kazandıracak bir hizmet arıyorum.

Böyle bir hizmet biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İsrail, Posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2)e-posta adresim: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: assafbenyamini@hotmail .com ve: assafff[email protected] ve: [email protected] ve: [email protected]

3) Web sitem: https://disability5.com/

M. Bugünlerde çeşitli yerlere göndermeye başladığım (bu sözleri 11 Kasım 2022’de yazıyorum) e-posta mesajım aşağıdadır:

İle:

Ders: Proje teklifi.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Ben fiziksel bir engelden muzdarip bir insanım, bu yüzden kazara yere düşen şeyleri kaldırmakta giderek daha zorlanıyorum (neredeyse her apartman dairesinde zaman zaman meydana geldiği bilinen bir şey). “El uzatıcı” adı verilen bir olanak/yardım kullanıyorum – bu:

Gördüğünüz gibi bu cihaz, bazen yerden kaldırılması gereken katı bir nesne söz konusu olduğunda etkili olabiliyor. Ancak bildiğiniz gibi bazen kazara yere düşen şeyin katı değil de sıvı olduğu durumlar vardır, örneğin: kazara çorbanın yere dökülmesi, yağın kazara dökülmesi vb.

Sağlıklı insanlar söz konusu olduğunda elbette bir bez alıp ihtiyaç olanı temizlemekte sorun yok ama benim gibi giderek kötüleşen fiziksel engeli olan insanlar bazen ileri geri hareketi yapmakta zorluk çekiyorlar. paçavra ile zemini temizlerken elinizle.

Bu sebeplerden dolayı uzun zamandır satın alabileceğim, resmini eklediğim el uzatıcıya uygun bağlantı mekanizmasını içeren, üzerine dökülen sıvıyı emebilecek bir ürün arıyordum. zemin (ve bahsettiğim nedenlerden dolayı böyle bir durumda normal bir bez işe yaramaz).

Emziren biri olmadığımı ancak sağlık sorunlarımdan dolayı böyle bir ürüne kesinlikle ihtiyacım olduğunu belirteceğim. Benim durumumdaki kişilerin zamanlarının çoğunu yalnız geçirdikleri ve böyle bir durumda yanlarında olabilecek ve yardımcı olabilecek başka bir kişi olmadan (ki bugün de böyle bir yardıma ihtiyacım yok) unutulmamalıdır.

Her durumda ve soruyu yetkiliye yönlendirmeyi de içeren birçok aramadan sonra MİLBAT organizasyon, ergonomik ürünler üreten şirketlere (bildiğimiz gibi, İSRAİL’de bu tür çok az şirket var ve yaptığım testlerden, örneğin Kudüs bölgesinin tamamında bana açık hale geldi) Bu konuyla uğraşan sadece küçük bir işletmeyiz), çeşitli zincirlere ve ayrıca temizlik malzemeleri üreten fabrikalara baktığımda, bugün itibariyle böyle bir ürünün mevcut olmadığı açıkça ortaya çıktı.

Bu nedenle size sorum şu: Ürün tasarımı alanında öğrenim gören öğrencilere böyle bir ürün geliştirme projesi sunmak ilginizi çeker mi?

Umuyorum ki, eğer böyle bir ürün ortaya çıkarsa ve bunu pazarlamanın finansal fizibilitesi de varsa, bu ürün diğer birçok engelli veya hasta insana da yardımcı olabilir.

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

3) Web sitem: https://disability5.com/

N. Bağlantılarım:

1)Talia Benjamini’nin blog tarifleri

2)site getmunch.com

3)Makale: İnternet Dolandırıcılığı Neden Başarılı – Yazan: Revital Solomon

                          – Bir hata mı buldun? Bana bundan bahset – 

Print Friendly, PDF & Email