Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> Dünyadaki engelli popülasyonları - מידע לאנשים עם מוגבלויות

Dünyadaki engelli popülasyonları

İnsanlık, dünya çapında çok çeşitli popülasyonları ve insan gruplarını içerir. Özel ve en eski gruplar arasında engelli nüfus bulunmaktadır. Bu da fiziksel, duygusal ve sosyal alanlarda her gün çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalan bu insanlara yönelik benzersiz bir yaklaşımın benimsenmesi gerektiği anlamına geliyor. Dünya çapında engelli kişilerin haklarını ve korunmalarını genişleten sosyal ve politik değişiklik önemli ve adildir, ancak hâlâ günlük olarak karşılaşılması gereken pek çok zorluk bulunmaktadır.

Kültür ve dil, dünya genelindeki nüfus çeşitliliğinin ve engelli insanlar arasındaki çeşitliliğin son derece önemli parçalarıdır; ne eksik ne de fazla. Bazı yerlerde bu grubun doğal bir şekilde kendini ifade etmesini ve sosyal hayata katılmasını sağlayan ortak dilin olduğu bir kültürdür. Bazı yerlerde ise insanların engelli olması bu entegrasyonu zorlaştırabiliyor, hatta bazen tamamen engelleyebiliyor.

Fiziksel engellerden etkilenen en büyük ve en çeşitli popülasyonlardan biri, körlük veya görme bozukluğu yaşayan halktır. Ciddi görme sorunları olan insanlar, yaşamlarını ve şehrin sokaklarında dolaşma, alışveriş yapma, internet aramaları ve daha fazlası gibi günlük aktivitelerini yönetemezler. uygun yardım ve rehberlik olmadan. Günümüzde dijital teknoloji, kör veya görme engelli nüfusa yardım etmek için birçok yol sunmaktadır ve bu teknolojileri mümkün olduğu kadar geniş çapta erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek için her türlü çabanın gösterilmesi gerekmektedir.

Duygusal ve zihinsel alanda da engelli nüfusa değinmek gerekir. Duygusal ya da psikolojik sorunlar söz konusu olduğunda bu durum engelli kişinin farklı sosyal çevrelerini de duygusal olarak etkileyebilir, bu nedenle uygun psikolojik desteğin sağlanması ve engelli bireyle temas halinde olan bu kişilerin kendine özgü ihtiyaçlarının anlaşılması önemlidir. şu veya bu frekansla devre dışı bırakılır.

 

Engelli bireylerin gerekli koşulları getirebilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilebilmesi için eğitime yatırım yapılması oldukça önemlidir. Zorluklara rağmen çoğu engelli yeterli eğitim alabiliyor ve işgücü piyasasına katılabiliyor. Yaşamlarında eşit şansa sahip olabilmek için herkesin iş bulma ve uygun eğitim alma fırsatlarının yaratılması önemlidir.

Temel zorluklardan bir diğeri ise ulaşım erişimi ve engelli kişilerin özel ihtiyaçlarıyla uyumlu sağlık hizmetlerine erişimdir. Engellilerin erişebildiği özel araçların yanı sıra toplu taşıma da engelliler için topluma entegrasyon konusunda mükemmel bir araç olabilir; tıpkı ulaşım erişilebilirliğinin eksikliğinin engelli ve engelli nüfusta daha ciddi sosyal dışlanmaya neden olabilmesi gibi.

A. 16 Eylül 2023’te justpaste.it sitesinde bir hesap açtım. Bu siteye 88 dilde yazı yüklüyorum:

Özbek, Ukraynaca, Urduca, Azerice, İtalyanca, Endonezce, İzlandaca, İrlandaca, Arnavutça, Amharca, İngilizce, Estonca, Esperanto, Afrikaans, Ermenice, Bulgarca, Boşnakça, Birmanya, Belarusça, Bengalce, Baskça, Gujarati, Gürcüce, Galiçyaca, Almanca, Danca, Felemenkçe, Macarca, Hintçe, Galce, Vietnamca, Zuluca, Khmer, Tacikçe, Türkçe, Türkmence, Telugu dili, Tamilce, Cava dili, Yunanca, Yidiş, Japonca, Kürtçe Suran, Lao, Letonca, Litvanca, Maori, Moğolca, Malayca, Madagaskarca , Maltaca, Malayalamca, Makedonca, Marathi, Norveççe, Nepalce, Swahili, Somalice, Sundanca, Sinhalese, Çince, Slovence, Slovakça, İspanyolca, Sırpça, İbranice, Arapça, Peştuca, Lehçe, Portekizce, Filipince, Fince, Pencapça, Farsça, Çekçe , Fransızca, Korece, Kazakça, Katalanca, Kırgızca, Kannadaca, Hırvatça, Creole, Romence, Rusça, İsveççe, Tayca, Tigrinya.

Hesabımın bağlantısı: https://justpaste.it/u/assaf_benyamin2

B. Yazılım ve/veya internet sistemleri için aklıma gelen bazı fikirler:

 

1) Eksik kelimelere veya kelime öbeklerine göre arama yapın – bildiğimiz gibi, internet arama motorları sörfçülere, sörfçünün yazdığı arama kelimesinin veya kelime öbeğinin göründüğü tüm sonuçları verir.

Buradaki zorluk, bu konuyla ilgilenen sörfçülere bir tür “eksik arama” (İnternetteki tüm bilgileri arama) yapma olanağı sağlayacak büyük arama motorlarına (Google, Microsoft Bing vb. gibi) yazılım uygulamaktır. sertleştirilmiş arama terimini içermez.

Örneğin: Bir sörfçü “New York’taki restoranlar” ifadesini yazdığında yalnızca bu arama sözcüklerini içermeyen bilgileri alacaktır.

2) Zaman zaman dünyanın farklı yerlerinde meydana gelen iç savaşlara ilişkin haberlerin ele alınacağı “Çağımızdaki İç Savaşlar” adlı bir haber sitesinin kurulması.

3) WordPress’e içerik ekleme eklentisi – Bildiğiniz gibi çok sayıda yazıya sahip WordPress siteleri var. Bir kullanıcı, örneğin, blog gönderilerinin her birinin sonuna “Bibliyografik listenin tamamı bu web sitesindeki ‘Bibliyografik liste’ sayfasındadır” ifadesini eklemek istediğinde, bu görev sinir bozucu ve sıkıcı olabilir. İfadeyi eklemek istedikleri çok sayıda gönderi.

Bu nedenle fikir, aşağıdakilerin eklenmesine olanak sağlayacak bir eklentinin geliştirilmesidir:

ifade (İbranice) “הרשימה הביבליוגראפית המלאה נמצאת בעמוד ‘רשימה ביבליוגראפית’ באתר זה” veya kullanıcının tek tıklamayla çok sayıda gönderiye seçtiği ve her gönderiye bu ifadeyi ayrı ayrı eklemeye gerek kalmadan seçtiği başka bir ifade- Ve bu kolay ve basit bir şekilde, programcı veya kod uzmanı olmayan kullanıcılara da uyarlanabilir.

Ayrıca eklentinin, çok dilli web sitelerinin oluşturulduğu PolyLanguage veya diğer WordPress eklentileriyle senkronizasyonunun etkinleştirilmesi de arzu edilir; böylece, örneğin belirli bir dilde yazılan tüm yazılara o dilde bir ifade eklemek mümkün olabilir. dil – ayrıca tek tıklamayla.

Örneğin:

1. İngilizce tüm gönderilere tek tıklamayla şu ifadeyi ekleyin:

“The full bibliographic list is on the ‘Bibliographic list’ page on this website”

2. Tek tıklamayla tüm Çince gönderilere şu ifadeyi ekleyin:

 “完整的書目列表位於本網站的‘書目列表’頁面”

 

(Çince bilmiyorum – Bu ifadeyi kopyaladığım yerden Google Translate’i kullandım)

vesaire’.

 

C. Aşağıda sosyal ağ Facebook’ta paylaştığım birkaç gönderi bulunmaktadır:

1)

Asaf Benjamin

13 Eylül’de B-9:46

 

Herkesle paylaşıldı

 

Garip bir soru:

Son yıllarda bunun mümkün olduğu ve gelecekte Mars gezegenine insanların yerleşeceği konuşulmaya başlandı.

Yahudi Halacha’nın bu konudaki tutumu nedir? Halacha’ya göre Dünya’dan ayrılıp Mars’a taşınmak caiz mi yoksa yasak mı? Peki bu konuda bir Yahudi’nin emrettiği şey ile bir Yahudi olmayanın emrettiği arasında bir fark var mıdır?

ilginç…

 

2)Asaf Benjamin

15 Eylül’de B-22:44

 

Herkesle paylaşıldı

Charlie Aufleger

7 Temmuz 2018

 

Bir adam sokakta yürüyor ve taşra boku, taşra boku diye bağırıyor… bir polis onu orada durduruyor ve hızlı bir duruşmaya çıkarıyor.

Yargıç, adamın evet dediğinin farkında olarak soruyor. Yargıç, cezanızı vermeden önce ne söylemeniz gerektiğini soruyor? Adam cevap veriyor, hangi ülke olduğunu söylemedim. Hakim, mahkemeyi rahatsız ettiği için polise para cezası veriyor.

İkisi mahkemeyi, polis filtresini, taşra pisliğini terk ediyor. Adam ona benim sana söylediğimi söylüyor!

Ve şimdi yazmayı bırakan Mike’ın tarzında.

Bugün İsrail’de heyecan verici ve şok edici bir olaya tanık oldum. Rusya’dan bir turist, saygın bir doktor, tıp fakültesinde öğretim görevlisi ve en büyük kızı İsrail’e tatile geldi. Sınır kontrolünde onlara nerede olacakları soruldu. Aşkelon’daki bir otelden davetiye sundular. Aşkelon’un turistik bir yer olmadığı ve inanmadıkları gerekçesiyle ülkeye girişleri engellendi ve sınır dışı edildiler.

Lanet ülke.

3)Asaf Benjamin

24 Eylül’de B-10:22

 

Herkesle paylaşıldı

Uçuş parkurunu bırakan bir asker, uçaksavar füzelerinin işletilmesinden sorumlu hava savunma birimlerinden birine katılmaya karar verir.

Askere neden tüm ordu birimleri arasından bu özel birliğe katılmaya karar verdiği sorulduğunda şu cevabı veriyor:

“Tabii ki uçaksavar füzelerini işleten birime katılmaya karar verdim. Ben uçmazsam kimse uçamaz.”:

4)Asaf Bünyamin

23 Eylül’de B-13:41

 

Herkesle paylaşıldı

https://www.israelhayom.co.il/…/hashavua/article/13002739

Dünyadaki Eğitim sistemlerinin tarihi hakkında (İbranice) bir makale.

Batı dünyasında bugün bildiğimiz formattaki okulların 18. yüzyılın başında Prusya’da başladığı ortaya çıktı.

Tarihin daha önceki dönemlerindeki (örneğin Orta Çağ ya da antik çağdaki) Enoch sistemleri ya da okulları hakkında ne biliyoruz?

Peki ya Batı dünyasının bir parçası olmayan krallıklardaki veya ülkelerdeki Enoch sistemleri (örneğin eski Yakın Doğu’daki – Sümer, Akkad veya Asur’daki Enoch sistemi ve ayrıca Enoch sistemleri – eğer varsa) ne olacak? İnka krallıkları, Aztekler veya Quito krallığı gibi Hint kültürleri – elbette İspanyol fethinden önce 16. yüzyılın sonunda Francisco ordusunun elinde dağıldılar) – bugün onun hakkında ne biliyoruz?

 

5)Asaf Benjamin

26 Eylül’de B-12:33

 

Herkesle paylaşıldı

Bir kadın örgütünden ceza soruşturması açılması talebi geliyor:

“Kral Süleyman’ın 1000 karısı vardı; bu ciddi bir çokeşlilik vakası!!! Onun hakkında derhal soruşturma açılmasını talep ediyoruz!! Ve olaya karışan herkesin adalet önüne çıkarılmasını talep ediyoruz!!”.

yüksek sesle gülmek…

6)Detaylar

Yönetici ekibi Doktora Sorun | grup Sağlık personeli Kalabalığın bilgeliği.

12 saat önce

Asaf Benjamin Doktor personeline tıbbi bilgeliği kitlelere sorun

14 saat ·

ile: “Doktor personeline tıbbi bilgeliği kitlelere sorun“.

Ders: Klinik arama.

Sayın Hanımlar/Baylar.

2 Ekim 2023 Pazartesi günü sabah saat 11:30’da Kudüs’teki Genel Sağlık Fonu’nun “Ha-Teilat” kliniğindeki aile doktorumdan kolorektal kliniğe sevk aldım.

Ancak kliniğin ofisine gittiğimde klinikteki görevli bu tür kliniklerin nerede olduğunu bana söylemeyi kesin bir dille reddetti. Ona bu tür kliniklerin olduğu klinikteki bilgisayarı kontrol etmeye çalışacağını sordum, küçümseyerek ve tamamen umursamazlıkla cevap verdi.

Kliniğin telefon numarası 972-2-5098282.

Elbette olayın kendisi hiç de şaşırtıcı değil – fonun sigortalılarına yönelik bu kadar gelişigüzel ve anlamsız bir suiistimal, uzun yıllardır defalarca tekrarlanıyor.

Ve pratik düzeyde: Kudüs bölgesinde (yaşadığım şehir) kolorektal gözetimi olan klinikler hakkında nasıl bilgi alabileceğimi bilmek istiyorum.

Bu tür kliniklerin nerede olduğunu ve onlarla nasıl iletişim kuracağımı bilmeden tedavi takibine başlayamayacağım.

Saygılarımla,

Asaf Benjamin.

Scriptum’u yayınlayın. 1. Telefon numaram: 972-58-6784040.

2. Kimlik numaram: 029547403.

geri bildirim

Merhaba iftira korkusuyla bu konuyu gündeme getiremiyorum

 

7)Kafası karışmış bir kişinin yazısı (okuma uyarısı: aklı başında ve normal insanların bu yazıyı okumaması rica olunur):

Benim durumumda solcular engelliler adına hareket edemiyor.

Sebebi: Sol ideoloji dezavantajlı kesimlere hak tanınmasını destekliyor ancak bazı şeyler test edildiğinde bu ideolojinin var olmadığı veya pratikte dünyaya uygulandığı açıkça görülüyor. -kanat partileri, güç veya güç pozisyonlarına ulaştıklarında, engelli ve muhtaç nüfusa karşı ayrımcılık yapmaktan endişe duyuyorlar ve pratik düzeyde, sosyalist ve sözde “sosyal” ideolojilerini dünyaya yaymıyorlar.

Öte yandan, sağcı insanlar bile benim durumumda olan engelliler ve muhtaçlar için hiçbir zaman harekete geçemeyecekler ve bu sefer gerçekten uygulanan sağ ideoloji nedeniyle, bu partiler iktidar pozisyonlarına ulaşırsa veya geldiğinde. güç:

Sonuçta kapitalist dünya görüşü, toplumdaki en yetenekli ve en zeki insanların, iş dünyasında nasıl başarılı olunacağını, ya da yerel deyişle “para kazanmayı” bilen insanlar olduğunu iddia eder.

Dolayısıyla, eğer bir kişi yoksulluk sınırına ulaşmışsa, muhtemelen aptaldır; eğer aptalsa, o zaman kesinlikle sokakta açlıktan ölmeyi hak etmektedir (ve öyle düşünmediğimi vurgulayacağım – ancak, olan da budur). kapitalizmin dünya görüşü diyor).

Tabii ki, bu dünya görüşü, ihtiyacı olan insanlara yardım etme ihtiyacına şiddetle karşı çıkıyor: Sonuçta, kapitalist dünya görüşüne göre, onlar toplumdaki aptal insan nüfusunun ayrılmaz bir parçası – ve zorluk ve yoksulluk içinde yaşamayı hak ediyorlar. onların hayatları.

Bu yüzden “bana yardım etmek istediğini” söyleyen sol görüşlü bir adama asla inanmayacağım – ve bunu vaat eden sağ görüşlü bir adama da aynı derecede tamamen inanacağım.

Ve kısacası: hiçbir hükümet ya da rejim – ne sağdan ne de soldan – engellilere veya muhtaçlara yardım etmekle ilgilenmeyecek – ve bunların her biri farklı nedenlerle – ve her birinde ayrımcılık şu şekilde ifade edilecek: farklı bir yol – ama yine de tamamen aynı ayrımcılık olacaktır.

Benim için sonuç, umudun olmadığıdır.

Yazımı okudun mu? Yazık – sözlerimin başına açık bir okuma uyarısı koydum ve karmaşık bir insanın yazdıklarını okumakta ısrar edenlerden sorumlu olamam…

 

8)Dünyada yeni bir gelenek ortaya çıkıyor: Sadece yüksek lisans ve üstü akademisyenlere yönelik mahalleler ve yerleşim alanları. Nüfusun geri kalanının tamamı başka ve çok daha küçük bölgelerde yaşıyor. Akademik mahallelerin girişinde, amacı yeni ayrımcılık yasalarını uygulamak olan sıkı bir güvenlik görevlisi bulunuyor.

Ben akademisyen değilim. Tam bir yeterlilik sertifikam bile yok; bu da bundan sonra sonsuza kadar pek çok bölgeye gidemeyeceğim anlamına geliyor.

Ama durun, aslında umurumda olan ne? Zaten evden çıkmıyorum.

Akademisyenler burayı “Aptalların Konutları” veya Barbarların Konutları gibi bir şey olarak adlandırmak isterse (bunlar akademisyenlerin konutlarının dışındaki tüm yerleşim alanlarına verilen adlardır) – gerçekten umurumda değil.

Benim açımdan bırakın onlar orada kalsınlar, hepsi bu.

9)

https://smsbomber.co.in/

Hintli bir web sitesi – onlara göre, SMS aracılığıyla mesaj gönderilebiliyor, tamamen ücretsiz (Sistemlerini denemedim – gerçekten işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum).

Ama şşş…

Lütfen cep telefonu şirketlerine söylemeyin…

yüksek sesle gülmek…

 

10)”The New Alphabets” adlı bir şirket aynı isimde bir uygulama geliştiriyor.

Bu, internet kullanıcılarının, dünyada konuşulan herhangi bir dille bağlantısı olmadan, harfleri oluşturacak bir dizi sembol oluşturabilecekleri ve daha sonra yeni bir kelime dağarcığı ile buna dayalı yeni bir dil geliştirebilecekleri bir uygulamadır. Bugün.

Uygulama, mekanizması aracılığıyla, yazı tiplerinin veya şu anda dünyamızda kullanımda olan herhangi bir dile çok benzeyen bir kelime dağarcığının oluşturulmasını engeller.

Pek çok ülke şirketi yasa dışı ilan etmeye ve sistemin kullanılmasına izin vermemeye karar veriyor: “Çok akıllı insanları istemiyoruz, bu tehlikeli. Biz tehlikeli fikirlere karşıyız. Kimse yüzümüzü değiştirmeye ve dilsel hegemonyamızı sabote etmeye cesaret etmesin.” Bilgelik her zaman, ama her zaman yalnızca bizde bulunur – bizim için çalışan hükümetler ve işadamları (ya da aslında biz onlarla birlikteyiz – kafanız karışmasın – burada bir hatayı kabul etmiyoruz – kimsenin cesaret edemeyeceği bir şey böyle düşünmek!!) İdeolojik birliğin korunması ve bundan sapan herkesin toplumun birlik ve bütünlüğüne aykırı hareket etmesi, toplumsal barışın korunması ve tehlikeli olayların önlenmesi çabalarımızın ayrılmaz bir parçası olması çok önemlidir. Düşüncelerimizde, radyo, televizyon ve basın gibi çeşitli iletişim araçlarında tam bir ideolojik tekdüzelik olmasını sağlayacağız.”

Hükümetlerin sır olarak saklamaya çalıştığı bu kararları kamuoyuna duyurulduğunda büyük bir zulümle bastırılan bir protesto başlar.

Dünya hükümetlerinde büyük bir memnuniyet var: “İdeolojik birliğimizi ilerletmek adına dünya barışını – işbirliğini – sağlamayı başardık. Artık kimse statümüzü tehdit edemeyecek – ne kadar eğlenceliyiz!!”.

 

11)Psikiyatri koğuşunun müdürü delirir ve koğuştan serbest bırakılan herkesin bacaklarını kesmeye karar verir – aynen böyle ve hiçbir sebep olmaksızın.

Hasta aileleri, Sağlık Bakanlığı’na ve diğer yetkililere şikayetlerini iletiyor; şikayetler küçümseyici bir tavırla ve tamamen şeffaflıktan uzak bir şekilde karşılanıyor.

Aileler sıkıntı içinde, konunun yayınlanmasına kesinlikle izin vermeyen medyaya başvurmaya karar veriyor:

“Korkudan titriyoruz. Bize hakaret davası açacaklar. Boşa harcayacağımız parayı kaybetmektense hastaların bacaklarının kesilmesi daha iyi.”

 

12) İsrail Devleti kendisini en azından görünüşte demokratik bir devlet olarak tanımlıyor.

Ancak pratikte bu olmuyor, çünkü bir başkası tarafından beğenilmeyen bir kişinin her açıklaması, söylediklerini söyleyen kişinin anında hakaret davasıyla tehdit edilmesi ve tabii ki vatandaşların büyük çoğunluğunun tehdit edilmesi gibi bir duruma yol açıyor. İsrail Devleti (ben de dahil), mali maliyetler nedeniyle iftira davaları ve sessiz davalarla baş edemiyor.

O halde bir önerim var: Bir vatandaş televizyon stüdyosu, radyo gibi halka açık bir yere veya belli bir konunun tartışıldığı herhangi bir yere geldiğinde, önünde toplantıyı düzenleyenlerin yazılı olduğu bir tabela görecektir. etkinlikte, İbranice veya diğer dillerde, o etkinlikte söylenmesine izin verilen tüm kelimelerin düzenli bir listesi oluşturulacaktır.

Tabii ki, vatandaşa sorulan her sorudan sonra, izin verilen kelimeler listesine göz atması ve bunları yalnızca cevaplarını vermek amacıyla kullanması gerekecek, çünkü başka bir kelimeyi kullanmak, kendisine iftira davası açılmasına yol açacaktır. başa çıkamayacak – ve elbette büyük bir gönül yarasıyla da.

Bu sözlerimden dolayı bana iftira davası açılacak mı? Burada hangi yasak kelimeleri kullandım?

Kim rahatsız oldu?

Ne felaket…

Hahaha…

 

13) Kriminoloji alanında yapılan araştırmalara göre, Yahudi kesimindeki suçlular veya suç örgütleri ile onların İsrail’deki Arap toplumundan “meslektaşları” arasında işbirliği olduğu tespit edildi.

Peki İsrail’de Yahudilerle Arapların bir arada yaşamadığını kim söyledi?

var olduğu gerçeği.

Bu işbirliği temelinde barış müzakerelerine başlamak mümkün ve mümkün, gerçek şu ki mümkün…

yüksek sesle gülmek…

 

14) Dünyada yeni bir gelenek ortaya çıkıyor: Sadece yüksek lisans ve üstü akademisyenlere özel mahalleler ve yerleşim alanları. Nüfusun geri kalanının tamamı başka ve çok daha küçük bölgelerde yaşıyor. Akademik mahallelerin girişinde, amacı yeni ayrımcılık yasalarını uygulamak olan sıkı bir güvenlik görevlisi bulunuyor.

Ben akademisyen değilim. Tam bir yeterlilik sertifikam bile yok; bu da bundan sonra sonsuza kadar pek çok bölgeye gidemeyeceğim anlamına geliyor.

Ama durun, aslında umurumda olan ne? Zaten evden çıkmıyorum.

Akademisyenler burayı “Aptalların Konutları” veya Barbarların Konutları gibi bir şey olarak adlandırmak isterse (bunlar akademisyenlerin konutlarının dışındaki tüm yerleşim alanlarına verilen adlardır) – gerçekten umurumda değil.

Benim açımdan bırakın onlar orada kalsınlar, hepsi bu.

Beğenmek

Yorum

paylaşım

D. Profesör Shikma Bresler’e gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

 

Yazan: Assaf Binyamini < [email protected] >

ile:[email protected] < [email protected] >

Gönderilme tarihi: 9 Eylül 2023 Cumartesi 12:12:35 GMT+3

Ders: Profesör Shikma Bresler’e mektuplarım.

 

Kime: Profesör Shikma Bresler, selamlar:

Ders: Etkileyicilerden yardım.

Sevgili Madam.

2007 yılında İsrail’deki engellilerin mücadelesine katıldım. 10 Temmuz 2018 tarihi itibariyle katıldığım “Natgver” – şeffaf engelliler hareketi kapsamında bu işi yapıyorum.

Bildiğiniz gibi, internette ürünler, sahip oldukları web siteleri ve çoğu durumda çeşitli türden sosyal mücadeleler gibi çeşitli şeyleri tanıtmaya çalışan insanlara bazen ağ etkileyicileri – ünlü kişiler (“ünlüler” olarak adlandırılanlar) – tanıtım yapan kişiler tarafından yardım edilir. fikirlerini son derece yüksek bir ücret karşılığında satın alıyorlar.

Size sorum şu: Benim gibi düşük gelirle yaşayan insanların bile bu formata entegre olabileceği bir ekonomik model biliyor musunuz?

Şunu belirtmeliyim ki aramızda kişisel bir tanışıklık yok, sizi medyadan duydum.

Saygılarımla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

 

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evde ve İsrail polisine şikayette bulunulmamış

ele alındı. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) Web sitem: https://www.disability55.com

3) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya : [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

4) İçinde bulunduğum tedavi ortamı:

Dernek “Reut”-Hostel “Avivit”,

Ha Avivit Caddesi 6,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9650816.

Hostel ofislerindeki telefon numaraları: 972-2-6432551. Veya: 972-2-6428351.

Dairemde çalışan pansiyon ekibinden sosyal hizmet görevlisi: Sara Hanım

Stora-972-55-6693370.

5) 10 Temmuz 2018’de şeffaf engelliler olan “Natagver” hareketine katıldım. Harekette şeffaf engelliler, yani benim gibi dışarıdan gözle görülemeyen ciddi sağlık sorunları yaşayan ve bunun sonucunda diğer engellilere karşı da ayrımcılığa uğrayan insanlar adına hareket etmeye çalışıyoruz. .

Hareketin yöneticisi ve aynı zamanda kurucusu Bayan Tatiana Kaduchkin’dir ve telefon numaraları şöyledir:

972-52-3708001. Veya: 972-3-5346644.

Web sitemiz:  https://www.nitgaber.com/

 

E. Kudüs’teki Hadassah Ein Kerem hastanesinin kamu soruşturma bölümüne gönderdiğim mesaj aşağıdadır:

 

Hadassah Ein Kerem Hastanesi’nin kamu soruşturma bölümüne yazdığım mektuplar.

Asaf Benjamin< [email protected] >

İle:

[email protected]

28 Eylül Perşembe-13:08

Kime: Hadassah Ein Kerem Hastanesi – Kamu Araştırma Departmanı.

 

Ders: Test için kuyruk sorunu.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Muayene olduğum doktorların tavsiyesi üzerine acil yapmam gereken ekokardiyografi muayenesi için randevu aldım.

Testin 8 Ekim 2023 Pazar günü saat 11:30’da yapılması planlandı.

Ancak enstitü personeli kendi kararıyla randevuyu iptal edip 22 Ekim 2023’e erteleme kararı aldı ve bunu 28 Eylül 2023 Perşembe günü 972-2-6777901 numaralı telefondan beklenmedik bir şekilde bana bildirdiler. 12:14. Enstitü personeline bunun acilen yapmam gereken bir test olduğunu ve 22.10.2023 tarihine kadar ertelenemeyeceğini anlatmaya yönelik tüm çabalarım görmezden gelinme şeklinde duvara tosladı. Onlardan bu duruma bir tür çözüm sunmalarını istediğimde olumsuz cevap verdim.

Peki ne yapıyoruz? Böyle bir durumda bir hastanın tam olarak ne yapmasını bekliyorsunuz? Davranışları tam anlamıyla skandaldır. Hiç şüphem yok ki, konuştuğum enstitü yetkilisinin söylediğinin aksine (adını bilmiyorum), onlara göre 10.22’den önce testi yapma olasılıkları yok. 2023 Bu olasılık gerçekten var; kararlı bir alınla yatıyorlar.

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A – Daire 4,
Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evdeydi ve İsrail polisine yapılan ancak yanıtlanmayan bir şikayet vardı.

Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

3) Birlikte takip edildiğim aile hekimi:

Dr.Brandon Stewart,

“Clalit” Sağlık Hizmetleri – “HATAYELET” kliniği,

6 Daniel Yanovsky Caddesi,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9338601.

Klinik ofislerindeki telefon numarası: 972-2-5098282. Klinik ofislerindeki faks numarası: 972-2-6738551.

F. Tedavi gördüğüm klinikte yaşadığım problemin açıklaması aşağıdadır:

İle:

Ders: Sağlık sigortası kliniği – yanıt eksikliği.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Acil durum mesajını takip edildiğim genel sağlık fonunun 972-2-6738551 faks numarasına gönderdim.

Burası Kudüs’teki Genel Sağlık Sigortası Fonu’nun “Hatayelet” kliniği.

Fakat bu talebe yanıt vermiyorlar.

Ayrıca kliniğe telefonla ulaşmaya çalışırken numarayı arayın.

Telefon 972-2-5098282 Telefona kimse cevap vermiyor ve kısa bir süre sonra arama kesiliyor.

Ayrıca WhatsApp sosyal ağı üzerinden Kalalit sağlık hizmetlerine ulaşmaya çalıştığımda şu mesajı aldım:

Benim verilerime göre WhatsApp üzerinden işleme devam etmek mümkün değil.

Daha fazla açıklama için kliniğinizin sekreteriyle iletişime geçebilirsiniz.

Henüz üniversiteye katılmadınız mı?

Bunu burada kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz:

https://r.clalit.co.il/yj6hlzp

 

Ve bu bağlantıya girdiğimde kliniğe istek göndermenin mümkün olmadığı “Klelit Online” web sitesinin kişisel alanına (tekrar) yönlendiriliyorum.

peki ne yapıyoruz?

Saygılarımla,

assaf benyamini.

9.2023

 

Gezinti kliniğine selamlar:

Ders: kliniğe talepler.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Kliniğinizde aile doktoru Dr. Brandon Stewart tarafından tedavi görüyorum.

Klinikten şunu talep etmek istiyorum:

1) Düzenli olarak kullandığım ilaçlarımın reçetelerini yenilemek istiyorum:

TEGRETOL CR

SEROQUEL

EFFEXOR

Bu konuda açıklamaya ihtiyacım yok, bunlar uzun yıllardır düzenli olarak kullandığım ilaçlar.

“Klelit Online” web sitesinin sistemi, talebi onlar aracılığıyla göndermeme izin vermediğinden bu talebi size faksla gönderiyorum.

2) Ve doktora bir soru:

Grip aşısı yaptırmalı mıyım yoksa tavsiye edilir mi? Ayrıca korona virüsünün yeni türüne karşı da bir aşının bulunduğunu duydum. Bu aşıyı da yaptırmalı mıyım?

Her durumda, eğer gerçekten bu aşıları yaptırmam bana tavsiye ediliyorsa, bunun için gerekli prosedürün ne olduğunu bilmek isterim.

Saygılarımla,

Assaf Benyamini klinikte yatan bir hasta.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) Telefon numaram: 972-58-6784040.

3) Sertifikalarınızı ve/veya önerilerinizi e-posta adresime gönderebilirsiniz:

[email protected]

veya faks numarama: 972-77-2700076.

G. Çeşitli yerlere gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

 

İle:

Ders: Bir ilaç/müstahzar sipariş etmek.

Sayın Hanımlar/Baylar.

Yakın zamanda aile doktorumdan Rectosurin adlı bir merhem kullanmam yönünde tavsiye aldım.

Ama şimdi bir sorun ortaya çıktı: Bu merhem üyesi olduğum genel sağlık hizmetlerinde stokta yok ve sipariş de edilemiyor.

Tedaviye başlamam gereken bu merhemi kimden sipariş edebileceğimi bilmek istiyorum.

Saygılarımla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İsrail, posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evde ve İsrail polisine yapılan şikayetin ele alınmaması.

Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’u yayınlayın. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

H. Farklı yerlere göndermeyi düşündüğüm e-postayı aşağıda bulabilirsiniz:

İle:

Ders: Bir tehlike merkezi arayın.

Sayın Hanımlar/Baylar.

51 yaşında engelli bir insanım (sözlerim 4.10.2023 tarihinde yazılmıştır) – çeşitli hastalıklarım nedeniyle zaman zaman hastanelere gitmek zorunda kalıyorum – ve bu amaçla şu anda bana yardım ediliyor. Yad Sarah Derneği’nin tehlike merkezi.

Ancak yaşadığım talihsiz olay ve bunun getirdiği kalp kırıklığı nedeniyle onlardan ayrılıp başka bir acil servis aramak istiyorum.

Bu hizmeti alabileceğiniz herhangi bir firma biliyor musunuz? Ve eğer öyleyse – ne pahasına?

Saygılarımla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İsrail posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Taciz nedeniyle gizli bir evde ve İsrail polisine yapılan şikayetin ele alınmaması.

Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

 

Scriptum’u yayınlayın. 1) Aşağıda yakın zamanda “Yad Sarah” derneğiyle yaşadığım davanın ayrıntılarının açıklaması bulunmaktadır:

 

İle:

Ders: biçim sorunu.

Sayın Hanımlar/Baylar.

29 Eylül 2023 Cuma günü saat 17:17’de Hadassah Ein Kerem Hastanesi’nin acil servisine geldim ve bunun nedeni hissettiğim yoğun ağrıydı. İtiraz, “Yad Sarah” derneğinin kriz merkezi aracılığıyla yapıldı.

Magen David Adom örgütüne olan mali borç meselesini çözebilmem için, “Yad Sara” derneğinin bana yazılı sevk formunu (evimdeki cihaz aracılığıyla tehlike merkezine yönlendirmem) göndermesine ihtiyacım var. sözlüydü).

Ancak 1 Ekim 2023 Pazar gününden itibaren Yad Sara Derneği çalışanlarıyla yaptığım görüşmelerde bana onay göndermeye hazır olmadıkları ortaya çıktı ve bu, “konuyla ilgilenen kişi geri dönecek” şeklindeki tuhaf iddiayla birlikte ortaya çıktı. yalnızca Sukkot’tan sonra çalışmak”.

Tabii ki burada “tedavi edilecek” bir şey yok – onlardan tek istediğim bana sevk belgesini – acil servise yaptığım sevkin onayını – göndermeleriydi.

En fazla yarım dakika süren bir form gönderme işleminin neden bu kadar karmaşık bir şey olduğunu anlayamıyorum.

peki ne yapıyoruz?

Bu gereksiz ve aptalca oyunlardan bıktım usandım – formu göndermede ne gibi bir problem yaşıyorlar anlamıyorum!!!

Saygılarımla,

assaf benyamini.

2) Kimlik numaram: 029547403.

3) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya : [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

 

I. Bağlantılarım:

 

1) ISRAGEM-İsrail Seks ve Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı Tıp Derneği

2)“Gözler Yolda” Derneği

3) femlinks.co.il-İsrail’deki feminist örgütlerin sitelerinin portalı

4) Bağlantı kurma-danışma Yahudi kadınsı-kişisel

5)  bir oda Kadın doktorlar-İsrail’de tıp yapan kadın grubu

6)Kadın Kalp Sağlığı Merkezi – Hadassah Ein Kerem Hastanesi

7)Talimatlar “Gözlerinizi koruyun” – Pornografiden rehabilitasyona yardım

8)undetectable.ai – tespit edilemeyen bir yapay zeka yazma aracı

9)SMM qqtube.com- Takipçileri, görüntülemeleri, beğenileri ve daha fazlasını ücretsiz satın alın veya deneyin

- Bir hata mı buldun? Bana bundan bahset -
Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE