Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> İsrail'den dünyaya mesaj var. - מידע לאנשים עם מוגבלויות

İsrail’den dünyaya mesaj var.

Yoni Barak

8 Temmuz 2014

Hey dünya, naber?

Evet, yine biz.. İsrail halkı.

Ülke o kadar küçük ki sığmadığı için küre üzerine adını bile yazamıyorsunuz ve bir kısmını denize, bir kısmını komşu bir ülkeye yazmanız gerekiyor.

Yahudilerin sahip oldukları, dillerini konuştukları, hayatlarını yaşadıkları ve 60 yıl önce yaşadıklarına benzer bir soykırımın bir daha yaşanmamasını sağlamaya çalıştıkları tek ülke…

60 yıllık varlığına beşeri sermayesi, teknolojik imkânları ve yenilikçiliği ile katkıda bulunan ülke, insanlığa çok büyük katkılarda bulunmuştur.

Sizden küçük bir ricamız var.

Hayır hayır heyecanlanmayın, küresel ısınma, küresel enerji krizi ve ekonomik durumla meşgul ve meşgulsünüz, anlıyoruz. Fazla zamanınızı almayacağız.

Ayrıca nasıl diyeceğiz? Sizden çok bir talebimiz yok. Sadece bir tane böyle pizza. Küçük bir istek.

Önümüzdeki günlerde İsrail Savunma Kuvvetleri (umarız) teröristlerin vurulmakta olduğu bir bölgede (sizin de sizin böyle tanımladığınız sevgili dunya) güçlü ve sancılı bir operasyona başlayacak ve bölge sakinlerine barışı yeniden tesis edecektir. İsrail.

İnsanlar işlerini bırakacak, aileler yaz tatillerini iptal edecek ve çabalar, bir tank ve bir okulun eşit öneme sahip hedefleri olan zalimlere karşılık vermeye odaklanacak. çocukların uygun ve haklı bir sığınak olduğu kişiler.

Sizin için yoğun nüfuslu bölgelere “aptal” füzeler fırlatmak protesto için “meşru” bir yol.

Hayır hayır, askerlerle ilgili yardıma ihtiyacımız yok.. Kesinlikle hayır sevgili dünya.

Askerlerimiz var. Becerikli ve motivedirler. Bize güvenin, onlar dünyanın en iyileri. Bu ülkenin sahip olduğu en iyi yatırım.

Biz de silah istemiyoruz. Bunu kendimiz geliştiriyor ve çocukların ve masumların zarar görmemesi için teknolojilere yılda milyarlarca yatırım yapıyoruz. Asimetrik bir savaşta nasıl düzgün bir şekilde savaşılacağını bizden öğrenmek için her yerden gerçekten iyi noktalara karşı önlemlere ulaştık.

Ayrıca, bu senin için çok zorsa, bizi kelimelerle desteklemene de ihtiyacımız yok. Güzel olabilirdi, ama yine de… Arap petrolüne bağımlısınız ve biz de kafalarında kep ve elleri şivarda olan adamları kızdırmak istemediğinizi anlıyoruz.

Sonuçta, bir varil petrolün fiyatını nasıl yükselttiği biliniyor.

Tek bir şey rica ediyoruz.

rahatsız etme

Hiçbir ülke, nüfus merkezlerinin gece ve gündüz füzelerle bombalanmasına ve menzilinin değiştirilmesine izin vermez, özellikle bizimki gibi New Jersey’nin genel büyüklüğündeki bir ülke değil.

Her yaştan vatandaşı, onu tanımayı reddeden aşırılıkçı bir dini terör örgütünün uzun vadeli hedefi haline geldiğinde hiçbir ülke bizim gösterdiğimiz gibi hoşgörü gösteremez.

Yeterince sessizdik ve gök gürültülü sessizliğin yerini patlamaların yankıları aldı.

Biliyorsunuz sevgili dünya, Suriye’deki katliam, Çin’deki insan hakları ihlalleri, Rusya’daki azınlıkların ve LGBT’lerin ortadan kaybolması gibi konularda sessiz kalmanız sadece çığlık atıyor.

Ama nedense sınır tanımayan kanlı terörizm ile Batı arasında duran tek ülke söz konusu olduğunda, birdenbire söyleyecek çok şeyiniz oluyor. Çok.

O yüzden bize bırakın.

Bize nasıl ahlaklı olunacağını ve kesinlikle ülkemizi nasıl koruyacağımızı öğretmenize ihtiyacımız yok. Bunun için buradayız.

Ama yardım etmeyecekseniz, birçok kez olduğu gibi, Yahudilerin Yahudi oldukları için nasıl katledildiğini gördüğünüz gibi, en azından müdahale etmeyin.

Sadece rahatsız etme.

Teşekkürler,

İsrail Devleti’nin tüm vatandaşlarının.

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE