Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> kara listeler - מידע לאנשים עם מוגבלויות

kara listeler

İle:

Ders: Çevrimiçi siteler.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

Bildiğiniz gibi internette web siteleri veya amacı kullanıcılara zarar vermek olan phishing, sızdırma vb. yazılımlar bulunmaktadır.

Bu tür sitelerin listesini nerede bulabilirim?

Saygılarımızla,

asaf benyamini

 

A. Facebook sosyal ağında paylaştığım gönderiler aşağıdadır:   

1)Bir kişi psikiyatrik tedavi için geliyor.

Hasta (titriyor): “Çok şiddetli korkularım ve endişelerim var.”

Psikiyatrist (sesini yükseltir, bağırır ve sinirlenir): “Eğer korkularına son vermezsen seni öldüreceğimi ve sana vereceğim ilaçlarla seni uyuşturacağımı bil!!! korkularla gel bana!!! Anladın mı??” .

Hahaha…

2) Kişi mide ağrısından dolayı doktora gelir.

Hasta: “Midem ağrıyor. Yiyecekleri sindirmem zor.”

Doktor: “Söyle bana-neden benimle dalga geçiyorsun? Peki yiyecekleri sindirmek hakkında ne düşünüyorsun-benim sindirdiğim bir gerçek!!! Ben yapabiliyorsam sen de yapabilirsin-senin diğerlerinden hiçbir farkın yok!! Öyleyse şimdiden sindir !!”.

Hasta (acı ağlıyor ve korkmuş): “Ama gerçekten ağrım var, sindirmem gerçekten zor – beni anlayın”.

Doktor (daha da üzülerek): “Size sindirin dediysem, sindireceksiniz!! Benimle tartışmayın – Ben bir doktorum ve ben bir profesyonelim – sağlık bilimleri ve bilgelikte dünya şampiyonuyum . Benimle tartışmaya cüret mi ediyorsun? Nasıl hissettiğini senden daha iyi biliyorum – Yemeği sindir ve hemen klinikten ayrıl!!”.

3) Kişi psikiyatriste gelir:

“Doktor, lütfen bana sakinleşmem için bir şey verin… lütfen, sakin değilim.”

Psikiyatrist: “Lütfen benimle avluya gelin – kısa bir yumruk dövüşü yapacağız. Kesinlikle sizi sakinleştirecektir.”

Hasta: “Tamam”.

Psikiyatrist (alarmı tetikler): “Burada şiddetli bir hasta var, doktorlara – ve sadece doktorlara değil, bana da – güneş ve ayın var olduğu adama karşı elini kaldırmaya cüret ediyor!!! Durdurun onu hemen – o tehlikeli!!! Onun yüzünden artık güneş olmayacak! !!”.

çok komik…

4) Psikiyatri servisinde yatan bir kişi doktora yaklaşır:

“Doktor, başım ağrıyor.”

Doktor: “Yarın psikologla görüşmeniz var – neden başınızın ağrıdığını düşündüğünüzü öğrenmeniz gerekiyor.”

Hasta: “Baş ağrım olduğunu düşünmüyorum – gerçekten var. Lütfen beni kontrol edin!!”.

Doktor: “Başın neden ağrıyor biliyor musun? Çünkü senin beynin yok. Aptal insanların her zaman baş ağrısı olur – işte böyle!!! Psikiyatri servisine geldin – aptal olduğunun bir işareti!!!”.

Hasta (bağırarak – ve sonra yere düşer ve bilincini kaybeder): “Artık yapamıyorum – kontrol edin!! Lütfen!”.

Koğuştaki psikiyatrist (sinirlenir, hastayı zorla alır ve odalardan birine atar): “Oyun oynamayı bırak!! Birazdan vardiyamı bitirip eve gideceğim – baş ağrıların anneannemi ilgilendiriyor!!!” .

 

5) Psikiyatri koğuşundaki bir hasta doktora: “Düşüncelerim var.”

Psikiyatrist (sinirlenerek): “Neyin var? Düşüncelerin mi var?? Burası bir psikiyatri koğuşu ve sen burada düşünmüyorsun!!! Düşünmene izin verilen şeyleri düşünme sakın!! Ben son bir kez uyarıyorum!!!”.

Hasta: “Ama gerçekten düşüncelerim var. Evinizi ziyaret ettiğimi sanıyordum.”

Psikiyatrist (daha da sinirlenerek): “Asla ama asla evime uğramayacaksın!! Seni velet!! Üniversitede okudum ve diplomam var ve sen hastasın – o yüzden hasta kal!! Hemen dur, ama hemen düşüncelerinle! !!”.

Hasta: “Ama bu doğru değil – düşünmeme izin var.”

Doktorlar kendi aralarında danışıyorlar: “Ona sakinleştirici iğneler yapalım – bütün bir ay boyunca yataktan kıpırdayamayacak. Ders alsın – sadece biz psikiyatrların düşünmesine izin veriyoruz.”

 

6) Psikiyatri servisinde yatan bir hasta doktora yaklaşır ve “Söyleyin psikiyatri biliyor musunuz?”

Psikiyatrist: “Bu aptal soru nedir? Psikiyatriyi elbette biliyorum. İkinci, üçüncü ve dördüncü bir lisans derecesi ile mezun oldum – ve senin için de beşinci!!! En yüksek üniversitede psikiyatri bilimleri ve tıbbi bilgelik okudum – psikiyatristler bilgeliği icat etti!!! Psikiyatri hakkında her şeyi biliyorum ve onu avucumun içi gibi biliyorum!!”.

Hasta: “Peki avucunuzun içini gerçekten biliyor musunuz?”

Psikiyatrist (sinirlenmeye başlayarak): “Dırdır etmeyi ve bana aptalca sorular sormayı bırak!!! Ben avucumun içini biliyorum – kim avucunu bilmiyor ki??”.

Hasta: “Ben. Avucumun içini bilmiyorum.”

Psikiyatrist (koğuşta alarmı çalıştırır): “Burada uyuklayan bir hasta var – aptalca sorular soruyor, elinin ayasını bilmiyor ve en kötüsü – psikiyatristlere kaba davranıyor!!”

Hasta: “Sadece şaka yapıyordum – tabii ki avucumun içini biliyorum.”

Psikiyatrist: “Şimdi seni bir aylığına hücre hapsine göndereceğiz – belki böylece psikiyatrlara kaba davranmamayı öğrenirsin. Şaka yapmayız – bizimle her zaman konuşacaksın ama her zaman başın önünde ve gözleriniz mahzun – bunu anlıyor musunuz? Ve asla denemeye cesaret etmeyin, hatta bizimle gülmeyi aklınıza bile getirmeyin Biz sizden 1000 kat daha zekiyiz. nasıl öğreneceksin!!!”.

7) Psikiyatristler Derneği’nin büyük bir konferansı yapılıyor.

Konferansın yöneticisi sözlerini açar ve şöyle der:

“Biz, psikiyatrlar ve dünyanın ve evrenin her şey için şampiyonları olarak, hepimiz için daha iyi bir yaşam ortamı yaratmak için akıl hastalarının istenmeyen unsurlarını toplumumuzdan çıkarmayı tartışmalıyız. Kim karşı çıkıyor?”

Salonda sessizlik.

Birden sahneye zihinsel engelli bir kişi sendikadan psikiyatrist kılığına girerek girer ve gizlice şu sözleri dinler: “Zihinsel engellilerin topluma entegre olması bence iyi olur – hem bize hem de topluma iyi gelir. yaşadığımız yer.”

Konferansın yöneticisi: “Şimdi itaatsiz psikiyatristi yakalamalı, sendikadan çıkarmalı, açığa almalı ve adalete teslim etmeliyim.”

Salonda bir kargaşa çıkar. Toplantıya katılanlar, gerçek kimliğini kimsenin bilmediği, bu sırada panik içinde olay yerinden kaçan arkadaşının müdürün tutuklanmasını talep ediyor. Kongre yöneticisi adamı kovalamaya başlar – bu sırada kongre katılımcılarından tezahüratlar alır: “Çabuk onu yakalayın. Bu kutsal bir arayış!!!”.

Onlar cadde üzerindeyken kaçan adam arabasına binerek olay yerinden uzaklaşmaya başladı. Toplantı müdürü de arabasına biner ve kovalamaca şehrin sokaklarında devam eder.

Psikiyatristler derneğinin müdürü çılgınca ve pervasızca araba kullanıyor – arabası çarpışırken iki kişiyi ezerek öldürüyor ve sokaktaki bir ağaca saplanıyor – ve ne yazık ki karakolun yakınında onun için.

Polis memurları sürücüyü hemen durdurur – her iki elini de kelepçeyle bağlar ve ondan eylemlerini ve çılgınca araba kullanmasını açıklamasını ister.

Psikiyatr şoförü polise durumu şöyle açıklıyor: “Artık kutsal bir kovalamacanın başındaydım.”

Polisler sinirlenir ve zanlının bacaklarına da kelepçe takarlar: “Şimdi bizimle tutuklamaya gelin!!! Kimin kimden daha kutsal olduğunu göreceğiz – biz mi yoksa siz mi!!!”.

8) Koğuştaki bir psikiyatrist hastaya sorar: “Bugün nasılsın?”

Hasta: “İyiyim… İyiyim… İyiyim…”.

Psikiyatrist sabrını yitirmeye ve sinirlenmeye başlar: “Sana ne sordum? Nasılsın demek yeter? O halde neden cevap veremiyorsun!!”

Hasta: “İyiyim… İyiyim… İyiyim…”.

Bir psikiyatrist hastayı zorla kurula götürür: “Size faydası olmaz – psikiyatrist size soru sorduğunda cevap vereceksiniz!!!”.

Pek çok personel komitede yer alır ve komitenin açılışında hastaya “Adın ne?” diye sorulur.

Hasta: “Benim adım… benim adım… benim adım…”.

Komitedeki psikiyatrist: “Ne olacak? Adını söylemeye bile hazır değilsin – anlamadıysan diye tekrar soracağım: Adın ne? Ve bu sefer cevap vereceksin!!! “.

Hasta: “Benim adım… benim adım… benim adım…”.

Psikiyatrist sinirlenir ve hastayı sertçe sarsar: “Hemen adını söyle!!”

Bir hasta bilincini kaybeder ve yere yığılır.

Bir psikiyatrist acil servis merkezini arar ve operatör cevap verir: “Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?”

Psikiyatrist: Burada bilincini kaybedip yere yığılan bir hastamız var. Çabuk yoğun bakıma alın.”

Operatör: “Hastanın adı nedir?”

Psikiyatrist: “Bize adını vermeyi kabul etmedi – ama önemli değil. Hayatı tehlikede – çabuk gelin!!!”.

Operatör: “Üzgünüm – ama hastanın adı olmadan arama açamam.”

Doktor odasındaki görevliler: “Öyleyse önemli değil, adınızı söyleyin – asıl önemli olan hastayı kurtarmaları!!”

Psikiyatrist: “Adımı söylesem ne olur? Sınır var!!! O hasta, ben psikiyatristim!!!”.

Bir psikiyatrist operatöre döner ve yalvarır: “Hastanın adını bilmiyorum – ama önemli değil. Çabuk gelin ve onunla ilgilenin. Koğuşumda ölen bir hasta için sorumluluk istemiyorum! !!”.

Operatör: “Çok üzgünüm – ama o sizin koğuşunuzda ölecek. Prosedürler bunlar. Prosedürler hayat kurtarmaktan daha önemlidir – buna kesinlikle katılacaksınız!!”.

9) Bir adam, cepleri boş plastik torbalarla dolu olarak sokakta yürüyor. Yanımızdan bir polis geçer ve sorar: Cebinizde ne var?

Bir polis yolunu keser ve tekrar sorar: “Cebinde ne olduğunu göster!!!”.

Bir polis adamın ceplerine uzanıyor: “Bunun sana bir faydası olmayacak – bana cebinde ne olduğunu söyle!!” Vatandaş polisin eline dokunuyor ve “Hiçbir şey – sadece boş plastik poşetler!!!” diyor. Polis: “Elime dokundun!!! Bir polisin görevini yapmasını engellediğin için tutuklandın!!!”.

Hahaha…

10) Ve bu sefer tamamen farklı bir hikaye – ciddi ve hiçbir şekilde mizahtan uzak. Hikaye görünüşe göre gerçek bir hikaye – bunu yıllar önce sözlü olarak duydum (bu kelimeleri Aralık 2022’de yazıyorum), adını veya onun hakkında herhangi bir tanımlayıcı ayrıntısını gizli nedenlerle yazmayacağım bir kişiden.

Bu çok özel hikayenin yazılıp yazılmadığını bugüne kadar bilmediğimi belirtmek isterim.

 

Hikaye, bildiğimiz gibi Birinci Dünya Savaşı’nın sonundan 30 Ocak 1933’te Nazi rejiminin yükselişine kadar varlığını sürdüren Alman Weimar Cumhuriyeti’nde başlıyor.

Bir Yahudi, Miller adlı bir Alman fabrika sahibi için çalışıyor (bildiğiniz gibi, çok yaygın bir Alman adı). Yahudi işçi her sabah işe vardığında işverenine “Günaydın Bay Miller” diyor. Görünüşe göre, “günaydın” selamlaması oldukça rutin – ve özel anlamlar içermiyor.

Naziler iktidara geldikleri andan itibaren yolları ayrıldı: Yahudi, birçok arkadaşı gibi işinden kovuldu ve gettoya sürüldü – ve aynı Miller Wehrmacht’a katıldı.

Aradan birkaç yıl geçer ve Yahudilere yönelik zulmün giderek arttığını bildiğimiz için, o Yahudi bir toplama kampına gönderilir ve sonu rezil “seçmeler”den birinde biter.

Birdenbire, aynı kampta üst düzey bir pozisyonda olduğu anlaşılan aynı Bay Miller’ı önünde görür. Yahudi Miller’ı tanır ama Miller onu tanımaz. Yahudi, imhaya gönderilmesinden birkaç dakika önce, Bay Miller’ın önünde durur ve ona “Günaydın, Bay Miller” der. Bay Miller aniden eski çalışanını ve “günaydın” selamını hatırlar ve şöyle der: “Hayır. Seni hemen bırakıyorum. Sana bir zarar gelmemesini sağlayacağım.” Bilindiği kadarıyla, Bay Miller sözünü tuttu ve hayatını büyük ölçüde riske atarak eski çalışanının idam edilmemesini sağladı – ve görünüşe göre Yahudi gerçekten de Holokost’tan sağ kurtuldu – ve hepsi bu “günaydın” sayesinde o zamanlar çok anlamsız görünen ifade.

Tabii ki, burada ahlaki açıdan zor birçok soru ortaya çıkabilir (birçok arkadaşı ölürken aynı Yahudi hayatta kaldı). Ve sonuç da ürpertici: O zamanlar çok önemsiz görünen bir şey nasıl birdenbire bu kadar kader oldu.

Burada eksik olan ek ayrıntılara sahip olmadığımı belirtmek isterim: Hangi kamp olduğunu, hangi yıl veya tarihte olduğunu veya o Yahudinin adının ne olduğunu ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ona ne olduğunu bilmiyorum. Holokost sona erdi. Ve tabi burada eksik olan bir çok detay daha var mesela o fabrikanın Almanya’nın hangi şehrinde olduğu, orada nelerin üretildiği ve o Alman’ın Milletler Arası Dürüstlük hakkını alıp almadığı gibi – bütün bunlar benim için bilinmiyor.

11)Demansın ileri evrelerinde olan yaşlı bir adam bir taksiye biner. Şoföre gitmesi gereken yerin yazılı olduğu bir not verir.

Sürücü: “Bir metre koşuyorum.” Yolcu cevap vermiyor.

Sürücü: “Tamam, emniyet kemerini tak.” Yolcu yanıt vermiyor.

Şoför (kızgın ve yolcunun emniyet kemerini kendisi takıyor): “Senin sorunun ne – emniyet kemeri takmanın nesi var!”. Yolcu yanıt vermiyor.

Bir taksi hareket eder ve varış noktasına gelir.

Şoför: “Neye bakıyorsun öyle? Paramı ver de in taksiden!”.

Yolcu: “Parayı unuttum”.

Şoför: “Saçmalamayı bırakın artık! Parayı ödeyin yoksa size bir polis arabası ısmarlayayım!”

Yolcu: “Polis nedir?”

Şoför: “Yakında size polisin ne olduğunu göstereceğim. Onları aradım. Birazdan gelirler.” Yolcu yanıt vermiyor.

Polis gelir ve taksi şoförü onlara şöyle der: “Burada bana ödeme yapmak istemeyen ve polisin ne olduğunu bilmediğini iddia eden bir yolcu var.”

Polisler: “Yakında polisin ne olduğunu öğrenecek!!”

Polisler yolcuya dönerek “Bizimle gelin lütfen. Sizi gözaltına alıyoruz!!” Yolcu yanıt vermiyor.

Polisler sinirlenir, yolcuyu zorla araca bindirip tutuklamaya götürür.

Karakolda tutukluya “Adın ne? Neyle suçlanıyorsun?” diye soruyorlar.

Tutuklanan adam: “Ne? Bir ev???”.

Polis müfettişleri: “Size sorulan şeye cevap verin! Size bir ev sormadık – ne için tutuklandığınızı soruyoruz!!!”.

Tutuklanan adam: “Ev, ev”.

Müfettişler tutukluyla alay ediyor: “Muhtemelen anlama sorunu var. Onu bir gece gözaltında tutacağız – anlamaya başlamasına yardım edeceğiz.”

Tutuklu gece boyunca öldü – ve polis sabah erkenden cesedini buldu ve gülmeye başladı: “Bak – ölmeyi unutmadı. Harika bir hafızası olduğunun bir işareti. Çok tehlikeli bir suçluyu tutuklamayı başardık – Shafo ve kararlı faaliyetiniz, yüksek operasyonel seviyeniz ve bir taksi yolculuğu için para ödemeyen bir dolandırıcıyı yakaladığımız büyük profesyonellik için sizi tebrik ediyoruz!!”.

 

B. “filmin Independent.org”a yazdığım mektuplar aşağıdadır:

“filmin Independent.org”a mektubum.

Yahoo/gönderildi

asaf benyamin<[email protected]>

İle:

artistdevelopment@filmin Independent.org

11 Aralık Pazar 16:24

Kime: “filmin Independent.org”.

Ders: Teknolojik araçlar.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

2007’den beri İsrail’de engelliler için verilen mücadeleye katılıyorum – bu mücadele medyada da geniş yer buluyor.

Mücadeleyi ilerletmeye çalışmanın yollarından biri, çeşitli teknolojik araçları kullanmaktır: sosyal ağlarda yazmak, web siteleri açmak ve bunları tanıtmaya ve geliştirmeye çalışmak, sanal toplulukları yönetmek vb.

Bu konudaki sorum şu: Şirketinizin veya kuruluşunuzun mücadelemizde bize yardımcı olabilecek teknolojik araçlar sunması mümkün mü? Ve eğer öyleyse – hangi alanlarda ve nasıl?

Saygılarımla,

Assaf Benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, Posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) Web sitem: https://www.disability55.com/

3) 10.7.2018’de “Aşmak” adlı bir sosyal harekete katıldım – açıkça engelli. Şeffaf engellilerin haklarını desteklemeye çalışıyoruz, yani: tıbbi sorunları olan ve dışarıdan bariz bir şekilde görünmeyen çok ciddi hastalıkları olan benim gibi insanlar – bize karşı çok şiddetli ayrımcılığa neden olan dış görünmezlik.

Aynı zamanda kurucusu olan hareketin yöneticisi Bayan Tatiana Kaduchkin’dir ve ona 972-52-3708001 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Telefon yanıt süreleri: Pazardan Perşembeye 11:00 – 20:00. İsrail saati – Yahudi tatilleri ve çeşitli İsrail tatilleri hariç.

4) İşte hareketimiz hakkında basında yer alan bazı açıklayıcı sözler:

Sıradan bir vatandaş olan Tatiana Kaduchkin, “Üstesinden Gel” i kurmaya karar verdi.

“Şeffaf Engelli” dediği şeyin yardımıyla hareket ediyor. Şimdiye kadar İsrail Devleti’nin her yerinden yaklaşık 500 kişi onun hareketi için bir araya geldi. Kanal 7 Günlüğü’ne verdiği bir röportajda projeden ve sırf şeffaf oldukları için ilgililerden doğru ve yeterli yardım almayan engellilerden bahsediyor.

Ona göre engelli nüfusu iki gruba ayrılabilir: tekerlekli sandalyeli engelliler ve tekerlekli sandalyesiz engelliler. İkinci grubu “şeffaf engelli” olarak tanımlıyor çünkü yüzde 75-100 engelli olarak tanımlanmalarına rağmen tekerlekli sandalyeli engellilerle aynı hizmetleri alamadıklarını söylüyor. Bu insanların kendi başlarına geçimlerini sağlayamadıklarını ve tekerlekli sandalyeli engellilerin hakkı olan ekstra hizmetlere ihtiyaçları olduğunu açıklıyor. Örneğin, şeffaf engelliler Ulusal Sigorta Kurumu’ndan düşük engelli aylığı alıyorlar, özel hizmet ödeneği, refakat ödeneği, hareketlilik ödeneği gibi bazı ekleri almıyorlar ve ayrıca Konut Bakanlığı’ndan daha düşük bir ödenek alıyorlar.

Kaduchkin tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2016’da İsrail’de ekmeğe aç insan olmadığı iddia edilmeye çalışılsa da, bu şeffaf engelli insanlar ekmeğe aç. Yaptığı araştırma, aralarındaki intihar oranlarının da yüksek olduğunu belirtiyor.

Kurduğu harekette, bariz engellilerin toplu konut bekleme listelerine alınması için çalışıyor. Bunun nedeni, uygun olmaları gerektiği halde genellikle bu listelere girmediklerini söylemesidir. Knesset üyeleriyle epeyce toplantı yapıyor ve hatta Knesset’teki ilgili komitelerin toplantılarına ve tartışmalarına katılıyor, ancak yardım edebileceklerin dinlemediğini ve dinleyicilerin muhalefette olduğunu ve bu nedenle yardım edemeyeceklerini söylüyor. Şimdi giderek daha fazla “şeffaf” engelli insanı kendisine katılmaya, onlara yardım edebilmesi için ona dönmeye çağırıyor. Ona göre, durum bugün olduğu gibi devam ederse, haklarına ve geçimlerinin temel koşullarına sahip çıkacak bir engelliler gösterisinden kaçış olmayacaktır.

5) E-posta adreslerim: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve: [email protected] ve:[email protected]: [email protected] ve: assaf00[email protected] ve: [email protected] ve: [email protected]

6) Çeşitli sosyal ağlardaki profillerime bazı bağlantılar:

https://www.webtalk.co/assaf.benyamini

https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424

https://twitter.com/MPn5ZoSbDwznze

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJQN9Qlzrg

https://www.youtube.com/watch?v=sDIaII3l8gY

 https://anchor.fm/assaf-benyamini

https://assafcontent.ghost.io/

 https://www.youtube.com/channel/UCN4hTSj6nwuQZEcZEvicnmA

 https://soundcloud.com/user-912428455?utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing

7) İşte İsrailli film editörü Tali Ohaion’un Facebook’ta yazdığı bir mesaj:

18m

Tali Ohaion6 gün

son yıllarda üzerinde çalıştığı bir belgesel için

“Esther Cinema – Beyaz Şehir’den Netflix kuşağına”,

Kişisel arşiv arıyorum, 90’larda Cuma günleri öğlen ve genel olarak Hamkin’deki atmosferin fotoğrafları, ayrıca 80’lerin başında Dizengoff Meydanı, meydanın çocukları, meydanda toplanan “ucubeler” .

Lütfen özel olarak veya 972-52-2846954 numaralı telefondan iletişime geçin.

C. “Hukuk, Bilim ve Teknoloji Merkezi” ile yazışmam aşağıdadır:

“Hukuk, Bilim ve Teknoloji Merkezi”ne.“.

Yahoo/Gelen Kutusu

 Bilim ve Teknoloji Merkezi

Assaf Arab Tov ücretli bir hizmettir, ücretini ödemeniz ve sahibinin haklarını ihlal eden hileli atlatma programlarını kullanmamanız gerekir. Aynı zamanda, bu e-posta yasal tavsiye niteliğinde değildir. İyi akşamlar 28 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 15:05’te yazan Assaf Binyamini < [email protected] >

6 Aralık Salı, 18:50

Bilim ve Teknoloji Hukuku Merkezi

Merhaba Asaf, İsrail Devleti yasalarına göre bu tür yazılımların kullanımına izin verilip verilmediğini sordunuz mu? Ve cevap hayır. Sorunuzla ne demek istediniz? 6 Aralık 2022 Salı, 19:36, Assaf Binyamini < [email protected] >:

6 Aralık Salı, 19:57

asaf benyamin< [email protected] >

ile:

Bilim ve Teknoloji Hukuku Merkezi

12 Aralık Pazartesi, 9:53

Soruyu anlamadım.

Sorumda tam olarak sorduğum şeyi kastettim – içerik sitelerinin ödeme duvarlarını atlamasına izin veren yazılım hakkında.

Bana bunun kanunen yasak olduğunu yazdınız – ve bana öyle geliyor ki buna kesinlikle bir cevap aldım.

Selamlar Assaf Benyamini.

Orijinal mesajı gizle

6 Aralık 2022 Salı günü 19:57:05GMT+2’de Bilim ve Teknoloji Hukuk Merkezi<[email protected]> Yazan:

Merhaba Assaf

İsrail Devleti yasalarına göre bu tür yazılımların kullanımına izin verilip verilmediğini sordunuz mu?

Ve cevap hayır.  

Sorunuzla ne demek istediniz?

6 Aralık 2022 Salı günü 18:50:16GMT+2’de Bilim ve Teknoloji Hukuk Merkezi<[email protected]> Yazan:

asaf iyi akşamlar

Ücretli bir hizmet için ödeme yapılmalıdır

ve sahiplerinin haklarını ihlal eden atlatma programlarını kullanmamak. Aynı zamanda, bu e-posta yasal tavsiye teşkil etmez.

iyi akşamlar

28 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 15:05’te Assaf Binyamini <[email protected]>:

Kime: “Hukuk, Bilim ve Teknoloji Merkezi”.

Sorun: bir yasallık sorunu.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

Bildiğiniz gibi, İnternet’te, içlerinde bulunan malzemeye erişimin ödemeye bağlı olduğu birçok içerik sitesi var – buna “ödeme duvarı” deniyor.

Ayrıca, bu ödeme duvarlarını aşmak ve genellikle ödemeye bağlı olan içeriğe hiç ödemeden tam erişim elde etmek için yöntemler sunan açık erişim düğmesi hizmeti gibi yazılımlar veya web siteleri vardır.

İsrail Devleti’ndeki yasalara göre bu tür yazılımların kullanımına izin veriliyor mu veya yasaklanıyor mu? Şu veya bu konuyu ele alan mahkemelerde emsal teşkil eden duruşmalar var mı? Bu konuda da, diğer birçok konuda olduğu gibi, mevzuat çok daha hızlı gelişen teknolojiye yetişememiş ve bu nedenle konuya atıf yapılmamıştır. İsrail mevzuatı? Buradaki hukuki durum nedir?

Saygılarımızla,

asaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Saygılarımızla,

Bilim ve Teknoloji Merkezi.

2 Yitzhak Rabin St BSR Şehir KulesiI| 11. kat | Petah Tikva, İsrail 4951738

Posta adresi: PO 3206, Petah Tikva, İsrail 4952801 | Tel: 972-3-7746699 |www.lms.org.il

Saygılarımızla,

Bilim ve Teknoloji Hukuku Merkezi

2 Yitzhak Rabin St BSR Şehir KulesiI| 11. kat | Petah Tikva, İsrail 4951738

Posta adresi: PO 3206, Petah Tikva, İsrail 4952801 | Tel: 03-7746699 |www.lms.org.il

D. Çeşitli yerlere gönderdiğim mektup aşağıdadır:

İle:

Ders: İş fikirleri arıyorum.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

Ben Kudüs’ten 50 yaşında bir adamım – engelli ve ciddi hastalıklardan muzdarip bir adamım. Uzun yıllardır iş piyasasına geri dönemedim – ve durumum ve sınırlamalarım nedeniyle, bunu yapabileceğim geleneksel olmayan fikirler aramak zorundayım – ve aşağıda birkaç örnek var:

1) Google veya Facebook gibi teknoloji devlerinin Filipinler’in Manila şehrinde merkezli bir müteahhitlik şirketi işlettiği “Bal Porsuğu” adlı bir proje hakkında okudum. Bu şirkette veya diğer müteahhitlik şirketlerinde (bu alanda faaliyet gösteren şirket sayısı bilinmiyor) çalışanların görevi sorunlu içeriği (uyuşturucu, fuhuş, pedofili, infaz yayınları veya terör faaliyeti vb.) siteden kaldırmaktır. İnternet. 2018 yılında Hans Block ve Moritz Reiswick adlı Pazartesi Mayıs Sineması Almanları, bu şirketlerdeki işçilerin çalışmalarını konu alan “İnternet Temizleyicileri” adlı bir belgesel film çekti.

Mesela böyle bir çerçevede çalışmayı düşünüyordum.

Bu tür işlerin, bu işlerle uğraşanlarla ilgili olarak rahatsız edici doğasının tamamen farkında olduğumu belirteceğim: çeşitli yayınlara göre, bu işlerde çalışan birçok insan öldü ya da alternatif olarak çok ciddi zihinsel ve fiziksel hastalıklara yakalandı. zor içeriğe sürekli ve günlük olarak maruz kalmanın bir sonucu. Ancak bu beni yıldırmıyor ve bunun nedeni zaten hayatımda kaybedecek hiçbir şeyimin kalmamış olması – ve uzun yıllardır da belirttiğim gibi iş piyasasına (diğer tüm seçenekler) geri dönemedim. kuruluşlara, istihdam kurullarına yardım etmek veya birçok şirketle doğrudan iletişim kurmak tükendi – ve yıllarca sürdü).

2) Bildiğiniz gibi sinema filmlerinin belirli sahnelerini kendi adlarına çeken yapım şirketleri ve senaristler bazen cesetlerin ya da ölü gibi görünen insanların çekildiği bölümler de çekiyorlar. Cesetleri canlandırmak gibi bir iş düşünüyordum – bunu yapmak için herhangi bir fiziksel çaba gerektirmeyen ve aynı zamanda ağır bir engeli olan bir iş kesinlikle müdahale etmemelidir.

Bunun bir şaka veya herhangi bir şaka olmadığını – tüm ciddiyetimle söylüyorum – ve mümkün olsa bile, en azından ilk bakışta gülünç veya aptalca görüneceğini vurgulamak isterim.

3) Bir yazılım eğitimi alanı olduğunu duydum, yani: rolü yapay zeka geliştirme sistemlerinde veri girişi veya makine öğrenimi olan çalışanlar – gerekli olduğu bilinen işler. Veri girilerek, programlara belirli durumlarda nasıl davranılacağı veya tepki verileceği “öğretilir”.

Bu tür çalışmaların, bir yandan hiçbir yeteneğin olmadığı durumlar için mükemmel bir çözüm olabileceğini düşünüyorum.

Fiziksel engel nedeniyle fiziksel iş yapmak ya da çok fazla çaba sarf etmek, ancak aynı zamanda bilgi de yoktur.

Programlamada çalışmak için yeterli bilgisayar.

Finlandiya cezaevlerinde bu işi mahkûmlara yaptırdıklarını duydum.

Böyle bir işte bile mümkün olduğunu ve uyum sağlayabileceğimi düşündüm.

Ciddi bir engeli olan bir kişinin de uyum sağlayabileceği olağandışı işler için başka fikirleriniz var mı?

Saygılarımızla,

asaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, Posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. mobile-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: assaf002 @mail2world.com veya: [email protected] veya:[email protected]: [email protected]

3)Özgeçmiş – Asaf Binyamini:

Kişisel bilgiler: Assaf Benyamini, Tel. 029547403.

Doğum tarihi: 11.11.1972.

Adres: 115 Kosta Rika Caddesi, Kiryat Menachem, Kudüs, İsrail.

Telefon numaraları: evde-972-2-6427757. mobile-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Eğitim: 10 yıllık eğitim ve kısmi kayıt.

Askerlik hizmeti: tıbbi nedenlerle muafiyet.

İş deneyimi:

1991-“RESHET” marangozhanesinde çalışmak (Güney Tel Aviv)

1998-2005-Milli Kütüphane’de çalışmak, profesyonel kütüphaneci ekibine çok çeşitli görevlerde yardımcı olmak.

2009-2010-Mücevher tasnif ürünleri için “Avgad” zincirinde çalışmak.

Şubat-Mayıs 2019-HMSOFT bilgisayar şirketinde çalışma.

Şubat 2020’nin başı – üç iş günü sokakta yoldan geçenlere gazete dağıtmak.

gönüllülük:

Engellilerin mücadele karargahında aktif.

Muhtaç bir nüfusa yardım için Kudüs Belediyesi’nin Hakların Sömürülmesi Merkezi’nde gönüllü olarak çalışmak.

Genel bilgi: yüksek motivasyon, sözlü ve yazılı olarak iyi ifade etme becerisi, doğaçlama yapma ve sorunları çözme becerisi.

Sivil toplum kuruluşlarıyla uzun süredir tanışıklığım var.

Ağır yükleri kaldırmamı ve uzun süre ayakta durmamı engelleyen fiziksel bir engelim var.

E. Aşağıda çeşitli yerlere gönderdiğim bir e-posta var:

İle:

Ders: web sitesi tanıtımı.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

sitenin sahibiyim https://www.disability55.com/ hangi özürlüler sorunu ile ilgilenir. Site wordpress.org sistemi üzerine kurulmuştur.

Bu, 67 dilde çok dilli bir sitedir:Özbekçe, Ukraynaca, Urduca, Azerice, İtalyanca, Endonezyaca, İzlandaca, Arnavutça, Amharca, İngilizce, Estonca, Ermenice, Bulgarca, Boşnakça, Birmanyaca, Belarusça, Bengalce, Baskça, Gürcüce, Almanca, Danca, Felemenkçe, Macarca, Hintçe, Vietnamca, Tacikçe, Türkçe, Türkmen, Telugu, Tamilce, Yunanca, Yidiş, Japonca, Letonca, Litvanca, Moğolca, Malayca, Maltaca, Makedonca, Norveççe, Nepalce, Svahilice, Sinhalaca, Çince, Slovence, Slovakça, İspanyolca, Sırpça, İbranice, Arapça, Peştuca, Lehçe, Portekizce, Filipince, Fince, Farsça, Çekçe, Fransızca, Korece, Kazakça, Katalanca, Kırgızca, Hırvatça, Romence, Rusça, İsveççe ve Tayca.

Siteyi tanıtabileceğim bir sistem arıyorum.

Sizce bu konuda kim yardımcı olabilir?

Saygılarımızla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Web sitesi tanıtımı konusunu hiç ele almadığımı ve bu konuda herhangi bir bilgim veya eğitimim olmadığını belirteceğim.

2) Kimlik numaram: 029547403.

3) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya:assafbenyamin[email protected]:[email protected]: [email protected] veya: [email protected]

4) Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum

5) Bir tarayıcı kromu kullanarak internette geziniyorum ve bir görme sorunu nedeniyle ekran harflerini önemli ölçüde büyütüyorum.

6) Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden bir engellilik ödeneği ile desteklenen bir engelli olduğumu ve bu nedenle bu konudaki yardım için ödeme yapma kabiliyetimin son derece sorunlu olduğunu belirtmek isterim.

F. Farklı yerlere gönderdiğim e-posta aşağıdadır:

İle:

Ders: çevrimiçi arşivler.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

Faaliyet alanı farklı arşivler veya koleksiyonlar (farklı dönemlere ait fotoğraflar, benzersiz fotoğraflar ve daha fazlası) yüklemek olan bir sosyal ağ bulmaya çalışıyorum.

Böyle bir ağ biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. mobile-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

post Scriptum.1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: 029547403walla.co.il veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: assaffff@protonmail .com veya:[email protected]: [email protected]

3) Web sitem:  https://www.disability55.com/

G. Aşağıda çeşitli yerlere gönderdiğim bir e-posta mesajı var:

İle:

Ders: yazma hizmetleri.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

sitenin sahibiyim https://www.disability55.com/ hangi özürlüler sorunu ile ilgilenir. Site wordpress.org sistemi üzerine kurulmuştur.

Bu, 67 dilde çok dilli bir sitedir:Özbekçe, Ukraynaca, Urduca, Azerice, İtalyanca, Endonezyaca, İzlandaca, Arnavutça, Amharca, İngilizce, Estonca, Ermenice, Bulgarca, Boşnakça, Birmanyaca, Belarusça, Bengalce, Baskça, Gürcüce, Almanca, Danca, Felemenkçe, Macarca, Hintçe, Vietnamca, Tacikçe, Türkçe, Türkmen, Telugu, Tamilce, Yunanca, Yidiş, Japonca, Letonca, Litvanca, Moğolca, Malayca, Maltaca, Makedonca, Norveççe, Nepalce, Svahilice, Sinhalaca, Çince, Slovence, Slovakça, İspanyolca, Sırpça, İbranice, Arapça, Peştuca, Lehçe, Portekizce, Filipince, Fince, Farsça, Çekçe, Fransızca, Korece, Kazakça, Katalanca, Kırgızca, Hırvatça, Romence, Rusça, İsveççe ve Tayca.

Web sitem için bu dillerde makale yazma hizmeti arıyorum.

Böyle bir hizmeti verebilecek herhangi bir şirket biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] 

3) İşletim sistemi Windows 10 kullanıyorum

4) Bir tarayıcı kromu kullanarak internette geziniyorum ve bir görme sorunu nedeniyle ekran harflerini önemli ölçüde büyütüyorum.

H. Ulusal Sigorta Enstitüsünün Kudüs şubesine gönderdiğim mektup aşağıdadır (adrese gönderdim:

Ulusal Sigorta Enstitüsü-Kudüs Bölgesi,

4 Şimon Ben Tset Sokağı,

Kudüs

İSRAİL, posta kodu: 9414704.):

15.12.2022

Kime: Ulusal Sigorta Enstitüsü – Kudüs bölgesi.

Ders: işlevsel rapor.

21 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 14:00’te Ulusal Sigorta Enstitüsünden bir hemşire dairemi ziyaret etti – ve bu, Başbakan ile ilgili bir talepte bulunduktan sonra – özel hizmetler.

Sabah ilaç tedavisi, tıbbi durumum ve günlük işleyişim hakkında çeşitli sorular soruldu.

Böyle bir soğuk algınlığından sonra Ulusal Sigorta Enstitüsü hemşiresinin bunun hakkında düzgün bir rapor yazdığını varsayıyorum.

Hakkımda yazılan raporu almakla ilgileniyorum.

Bana raporu göndermeye hazır değilseniz, bunun nedenlerini öğrenmek isteyeceğim.

Ayrıca hak talebinin durumu hakkında güncel bilgiler almak isterim.

Saygılarımızla,

Assaf Benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, Posta Kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. mobile-972-58-6784040. faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

3) Dairemi kontrol eden Ulusal Sigorta Enstitüsü hemşiresi: Sima-972-50-7225432.

4) İçinde bulunduğum terapötik ortam:

Dernek “Reut”-Hostel “Avivit”,

Ha Avivit Cad. 6,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9650816.

Yurt ofislerindeki telefon numaraları: 972-2-6432551. ve: 972-2-6428351.

Pansiyonun e-posta adresi: [email protected]

Dairemde ödev yapan pansiyon ekibinden sosyal hizmet görevlisi: Bayan Sarah

stora-972-55-6693370.

5) Yanında izlenmekte olduğum aile hekimi:

Brandon Stewart,

Clalit Sağlık Hizmetleri – “Hatayelet” Klinik,

6 Daniel Yanovsky Caddesi,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9338601.

ofis telefon numarası Klinik: 972-2-5098282. İçindeki faks numarası

klinik ofisleri: 972-2-6738551.

6) Ek kişisel bilgiler: Doğum tarihi: 11.11.1972. Yaş: 50. Medeni durum: Bekar.

I. Çeşitli yerlere gönderdiğim mektup aşağıdadır:

İle:

Ders: Bir blog için yazmak.

Sayın Hanımefendiler/Efendiler.

sitenin sahibiyim https://www.disability55.com/ hangi özürlüler sorunu ile ilgilenir. Site wordpress.org sistemi üzerine kurulmuştur.

Bu, 67 dilde çok dilli bir sitedir:Özbekçe, Ukraynaca, Urduca, Azerice, İtalyanca, Endonezyaca, İzlandaca, Arnavutça, Amharca, İngilizce, Estonca, Ermenice, Bulgarca, Boşnakça, Birmanyaca, Belarusça, Bengalce, Baskça, Gürcüce, Almanca, Danca, Felemenkçe, Macarca, Hintçe, Vietnamca, Tacikçe, Türkçe, Türkmen, Telugu, Tamilce, Yunanca, Yidiş, Japonca, Letonca, Litvanca, Moğolca, Malayca, Maltaca, Makedonca, Norveççe, Nepalce, Svahilice, Sinhalaca, Çince, Slovence, Slovakça, İspanyolca, Sırpça, İbranice, Arapça, Peştuca, Lehçe, Portekizce, Filipince, Fince, Farsça, Çekçe, Fransızca, Korece, Kazakça, Katalanca, Kırgızca, Hırvatça, Romence, Rusça, İsveççe ve Tayca.

Bu dillerdeki web sitelerinde makaleler yayınlamak için ödeme yapan şirketler arıyorum.

Böyle bir hizmet biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

Assaf Benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: 029547403walla.co.il veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

3) İşletim sistemini kullanıyorum Windows 10

4) Bir tarayıcı kromu kullanarak internette geziniyorum ve bir görme sorunu nedeniyle ekran harflerini önemli ölçüde büyütüyorum.

J. Bağlantılarım:

1) kanal rumble.com-Asaf Benjamin

2) çeviri hizmetleri

3) site acast.com

4) Ağ patreon.com

5)magenet.com ile para kazanın

 

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE