Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> Katılma teklifi. - מידע לאנשים עם מוגבלויות

Katılma teklifi.

10 Temmuz 2018’de “nitgaber” hareketine katıldım – şeffaf engelliler.

“Şeffaf engellilerin” sosyal haklarının desteklenmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz, yani: benim gibi, engelliler ve dışarıdan farkedilmeyen ciddi hastalıklardan muzdarip insanlar – ilişkide bile ciddi ayrımcılığa neden olan dış görünürlük eksikliği diğer engelli gruplarına

Harekete katılmak herkese açıktır ve bunun için yönetmen Bayan Tatiana Kaduchkin ile iletişime geçebilirsiniz:

972-52-3708001. veya: 972-3-5346644.

Pazar-Perşembe 11:00 ile 20:00 arasıİsrail saati – ve bu, Yahudi tatilleri ve çeşitli İsrail tatilleri hariçtir.

Assaf benyamini – mektup yazarı.

Daha fazla bilgi edin:

https://www.nitgaber.com/

https://disability5.com

Scriptum’dan sonra. 1) “Radet ekipman ve sistemleri RDT Ekipman ve Sistemleri” şirketine gönderdiğim mektup aşağıdadır:

—– İleti iletildi —–tarafından: Asaf Binyamini < [email protected] >

to: [email protected] < [email protected] > Gönderilme tarihi: 16 Ağustos 2022 Salı 20:57:34 GMT+3 Konu: “RDT Equipment & Systems” a gönderilen mektuplar .

“Redet Ekipman ve Sistemler” şirketine.

Selamlar:

Ders: Şüpheli telefon görüşmesi.

Sayın Madamlar / Baylar.

Bugün, 16 Ağustos 2022 Salı saat 14:00’te, kendisini çalışanınız olarak tanıtan, akıcı İbranice konuşan ve açıkça ismini açıklamayı reddeden bir kadından 972-2-6427757 numaralı telefonuma bir telefon aldım. Ona göre, içinde bulunduğum toplumsal hareket (“nitgaber” hareketi – şeffaf engelliler) iddiaya göre sizden bir veya daha fazla ölçüm hizmeti sipariş etmiş. Tüm konuşma boyunca, ne zaman konuşsam kendimi iki katına çıkardığımı not edeceğim (bunun beni şaşırtmak için bilerek yapılmış olması mümkün mü?). Tüm hikayenin bana iki nedenden dolayı çok garip geldiğini not edeceğim:

 1. a) “Nitgaber” hareketinin – şeffaf engellilerin faaliyet alanları, şirketinizin faaliyet alanlarıyla hiçbir şekilde ilişkili değildir.
 2. b) Nitgaber hareketinde sizden hiçbir zaman hizmet siparişi vermedik.

Ve bu kafa karıştırıcı ve aynı zamanda şüpheli durumlar göz önüne alındığında, neden benimle telefonla iletişim kurmaya karar verdiğinizi bile bilmiyorum.

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Mesaj yazısı. A) Kimlik numaram: 029547403. B) E-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: assaf [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

2) “Tzeirim Boarim” (“yanan gençler” hareketinin İbranice adı)’a gönderdiğim mektup aşağıdadır:

 [email protected]

“Tzeirim Boarim” hareketine selamlar:

Aşağıdaki mesaj, “Nigaber” hareketinden Bayan Tatyana Kadochkin adına bir mesajdır.

Konu: “nitgaber” hareketi (“şeffaf” engelliler)

Yaklaşık on yıl önce, ben, Ham, “şeffaf” engelliler için “nitgaber” hareketini kurdum. Yüksek oranda engelli olan ve çalışma yeteneği olmayan, ancak hareket kısıtlılığı olmayan engelli kişiler.

Hareketim, İSRAİL eyaletinin her yerinden, %75 ila %100 arasında bir engeli olan, çalışmaya uygun olmayan ve hareket engeli olmayan veya engellilik yüzdelerinde artışa ihtiyaç duyan yaklaşık 1300 kişiyi sayar ve temsil eder. . Hareket, bu insanların tüm haklarını İsrail devletinin her yerinden bulmalarına izin veriyor ve en çok ihtiyacı olanlara da belirli finansal destek veriliyor.

Hareketimiz, bahsi geçen nüfus grubu için uygun fiyatlı toplu konut ve yeterli yaşam koşulları için mücadele ediyor. Çalışamayacak durumda olan, %75-100 oranında engeli olan, ancak hareket kısıtlılığı olmayan pek çok engelli, içler acısı koşullarda yaşıyor.

Ayrıca gelir takviyesi alan emeklilerin yararlandığı sosyal yardımları almazlar. Yani ilaç alımında indirim, elektrik faturasında ve emlak vergisinde indirim, toplu taşımada seyahat indirimi ve emeklilere benzer kira yardımı yok, “ısıtma/soğutma” ödeneği ve daha fazla hak sahibi değiller. . Başka bir deyişle, içinde bulundukları vahim duruma rağmen hemen hemen hiçbir haktan yararlanamıyorlar. Ayrıca, her gün yaşadıkları zor koşullara rağmen toplu konut hakkı da alamamaktadırlar.

Farklı engeller arasında temel bir fark vardır ve biz bunun böyle olmaması gerektiğine inanıyoruz!

Ayda 3000 ila 3900 NIS arasında değişen kira yardımı alan ve toplu konut alma hakkına sahip, hareket engelli engelli bir kişi.

Ayrıca, diğerlerinin yanı sıra özel hizmetler, hareketlilik ve refakatçi ödeneği ve daha fazlasını içeren temel ödeneğe yapılan eklemeler sayesinde, hareket engelli engelliler, hareket tarafından temsil edilen engelli insanlardan daha büyük ödenekler alırlar.

böyle bir durumda, bu ödeneklerin boyutu ayda 15.000-17.000 NIS’ye ulaşır. Ancak buna karşılık, hareketin temsil ettiği, hareket engeli olmayan, %75-100 engeli olan ve çalışmaya uygun olmayan engelliler ayda sadece net 3211 NIS alırlar!

Bundan, bu grubun İSRAİL Devletindeki en yoksul ve en savunmasız nüfus olduğu sonucu çıkıyor!!!

Faaliyet yıllarım boyunca Knesset’te (İSRAİL Parlamentosu) ve çeşitli bakanlıklarda farklı partilerden birçok yetkiliyle görüştüm.

Ancak ne yazık ki, hareket kısıtlı olmayan, %75-100 engelli ve çalışamayacak durumda olan engellilerin toplu konut almasına veya en azından bir daire kiralamak için aldıkları yardım miktarını artırmak ve en azından yaşam koşullarını iyileştirmek için.

Yukarıdakilerin ışığında, ben, “nitgaber” (şeffaf engelliler) hareketinin başkanı Tatyana Kaduchkin,

Bu projeyi tanıtmak ve bu insanların daha onurlu ve düzgün bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için sizinle görüşmek istiyorum.

Kutsama ve büyük bir umutla, “nitgaber” (şeffaf engelli) hareketinin başkanı Tatyana Kaduchkin.

Telefon 1: 972-52-370-8001. Telefon 2: 972-3-534-6644.

Kendisiyle Knesset’te görüşmek üzere geldiğim Knesset (İsrail Parlamentosu) üyesi Mossi Raz’a bıraktığım mesaj aşağıdadır. 20 Nisan 2021 Salı günü saat 13:30’da toplantıya geldim.

20.4.2021

Knesset üyesi Mossi Raz’a selamlar.

Ders: Engelliler için barınma sorunu.

Sevgili bayım.

Aşağıda, engelli ve zihinsel engelli nüfus (benim de dahil olduğum bir nüfus) ile ilgili olarak önünüzde gündeme getirmek istediğim bir takım konular bulunmaktadır.

Durumumuzu, tedavi koşullarımızı ve hayatta kalma ve topluma entegre olma şansımızı iyileştirmek için bu konuları ne ölçüde teşvik edebileceğinizi ve/veya acil mevzuat değişiklikleri yapabileceğinizi bilmek isterim.

Geçmiş deneyimlerimden öğrendiğime göre, bu tür toplantılarda, gelmeden önce bana konuşmak istediğim konuları gündeme getirmek için konuşma izni verileceği söylenecek – ancak toplantının kendisinde ben bir saniye bile konuşmama izin verilmeyecek – ve eğer konuşmaya çalışırsam, Allah korusun, otomatik olarak çok ciddi bir “rahatsızlık” olarak değerlendirilecek ve bu nedenle güvenlik görevlileri bana saldıracak ve beni çok agresif bir şekilde dışarı atacak – ve bu bile buna gerek olmadığında ve tamamen gereksiz olduğunda ve ayrıca kimseye herhangi bir “tehlike” teşkil etmediğim kesinlikle açıkken.

Ve bu gerçeği bilerek size bu mektubu veriyorum – her ihtimale karşı bu sefer de bana karşı tavrınız bu olacaktır. Görünen o ki, engelliler topluluğunun içinde bulunduğu kötü durumu gündeme getirmeye cüret etmem bile çok ciddi bir tehdit olarak yorumlanıyor – her ne kadar bunun tam olarak kimi veya neyi tehdit ettiği benim için hiç net olmasa da. Sizi ve ofisinizin çalışanlarını bu mektupla bırakıyorum – onu evime geri almayacağım.

Ve şimdi konuların ayrıntıları için:

1) Finansman/kira ödemesi sorunu – uzun yıllar önce (kimin kim tarafından olduğu belli değil – ancak muhtemelen bir devlet görevlisi veya başka bir kişi) toplulukta yaşayan engellilerin bu miktarda yardım alma hakkına sahip olduğu tespit edildi. Kira ödemek amacıyla ayda 770 şekel. Bildiğimiz gibi son yıllarda İsrail Devleti’nde apartman fiyatlarında çok ciddi bir artış oldu ve bunun sonucunda tabii ki kiralarda da ciddi bir artış oldu. Ancak, yıllar önce tamamen keyfi olarak, hiçbir açıklama veya mantık olmaksızın belirlenen NIS 770’in yardım tutarı güncellenmemektedir. Ne yazık ki, çok fazla yazışmadan sonra bile (ve en az birkaç bin hatta on binlerce mektuptan bahsediyoruz, ve ne yazık ki bu sözleri yazan için, bu sayılar hiç de aşırı değil), olası her tarafa gönderildi: İnşaat ve İskan Bakanlığı ve çeşitli şubeleri, Maliye Bakanlığı ve Başbakanlık gibi diğer bakanlıklar. Büro, bu belgenin yazarının bizzat görüştüğü birçok gazeteci, Birçok avukat ve hatta yabancı ülkelerin soruşturma büroları ve büyükelçilikleri – hiçbir şey yardımcı olmuyor – ve sonuç olarak, yardım miktarı güncellenmiyor, birçok engelli insan içine atılıyor. sokakta ve kışın açlıktan, susuzluktan veya soğuktan ve alternatif olarak yazın sıcak çarpması veya susuzluktan ölümlerini buluyorlar. Unutulmamalıdır ki, “Yadid” derneği gibi hakların istismarı için örgütler (ki bildiğimiz gibi, birkaç ay önce kapatıldı) veya bu makalenin yazarının da temas halinde olduğu üniversite ve kolejlerdeki adli yardım klinikleri asla yardımcı olamaz ve bunun nedeni basittir: 770 NIS yardım tutarı yasalara göre sağlanır, ve hakların kullanılmasına yönelik kuruluşlar ancak mevcut yasaya göre yardımcı olabilir ve mevzuat değişikliğinin gerekli olduğu durumlarda tek adres bildiğiniz gibi Knesset’tir. Ancak burada durum sadece karmaşıklaşmaya devam ediyor: bildiğimiz gibi, iki yılı aşkın bir süredir işleyen bir hükümet yok ve Knesset ve İsrail Devleti aslında sürekli bir geçiş hükümeti durumunda. Bu durumun doğrudan ve yıkıcı sonucu, bazılarını burada detaylandıracağım, acilen gerekli olan kanunda temel değişikliklerin yapılma imkanının olmamasıdır. Unutulmamalıdır ki, Knesset ve hükümet, bu satırları yazanın taleplerine, engelli örgütlerinin ve diğer birçok partinin Knesset üyelerine yapılan yardım miktarına ilişkin taleplerine göre hareket etseler bile, onlar otomatik olarak hakların sömürüsü örgütlerine yönlendirildi – ve bu, Knesset üyelerinin kendileri çok iyi bilmelerine rağmen, bu durumda Haklar sömürüsü örgütlerinin adres değil, sadece kendileri olduğunu biliyorlar.

2) Ev sahipleri ile iletişim – engellilerin hastalıkları veya engellilikleriyle ilgili nedenlerden dolayı ev sahibiyle pazarlık yapmakta zorlandıkları birçok durum vardır. Bu durumlarda, sosyal hizmet uzmanlarının arabulucu olarak hareket etmesi gerekir – ve sosyal hizmet uzmanlarının çok büyük bir kısmı her durumda bu rolü gerçekten üstlenemez. Ve dahası: son yıllarda sosyal hizmet uzmanlarının iş standartlarında yapılan kapsamlı kesintiler, zor çalışma koşulları, düşük ücret, çoğu durumda onları haksız olarak gören hasta ailelerinin yetersiz tedavisi ile birleşiyor.

3) Hastaların ödeme araçları – Bir kişinin hastanede uzun bir süre kaldıktan sonra ve işe gitme, yaşamını yönetme sorumluluğunu alma gibi normatif kabul edilen yaşam alışkanlıkları olmadan toplum içinde yaşamak için hareket ettiği durumlar vardır. , vb. Garanti çeki imzalamak gibi bir kira sözleşmesinin imzalanması için koşul olarak getirilen gereksinimler, hayatlarının bu aşamasındaki insanlar için çoğu zaman elde edilemez.Geçmişte var olan birçok tedavi ve rehabilitasyon çerçevesi (bunlardan birinde, yaklaşık 26 yıl önce yardımlı yaşam için hastaneden ayrılırken bu belgenin yazarına yardım edilmiştir) kapsamını kapatmış veya önemli ölçüde azaltmıştır. Bu temel terapötik ve rehabilitasyon zarfları olmadan hayatlarının bu aşamasında ilerleyemeyecek olan insanlardan rehabilitasyonu önlemek.

4) Düzenleme sorunu – bugün bir yanda apartman sahiplerinin, diğer yanda apartman kiracılarının yükümlülükleri ve haklarına gelince tam bir dengesizlik var. Ev sahiplerini, kiracılar adına olabilecek kiralama sürelerinin şu veya bu şekilde kötüye kullanılmasından koruyan birçok yasa vardır. Öte yandan, apartman dairelerinde oturanları ev sahipleri tarafından sömürülmekten korumaya yönelik kanunlar yoktur – ve bunun sonucunda birçok kira sözleşmesinde skandal, acımasız ve hatta bazen yasadışı maddeler bulunabilir – ve kanunlar da yoktur. bu sözleşmeleri imzalamak zorunda kalan bu dairelerin kiracılarını korumayı amaçlıyor. Çoğu durumda,

Tabii ki, bu sorun nüfusun

Ancak bu durumlarda ev sahipleri ile anlaşmanın doğal olarak engelli, hasta gibi dezavantajlı kesimler için daha zor olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

5) Bilgilendirmenin zorluğu – bahsi geçen zorlukların dile getirilmesi ve gerekli düzeltmelerin yapılması amacıyla kamuya açık hale getirilmesi söz konusu olduğunda önemli zorluklar yaşanmaktadır. Konuyla neredeyse ilgilenmeyen çeşitli medya kuruluşlarının mevcut öncelikleri, engelli örgütleri arasındaki bölünme, içinde yaşadığımız toplumun birçok unsurunun durumu düzeltme ve iyileştirme çabalarında aktif rol almaktaki isteksizliği – tüm bunlar, Knesset üyelerini görmezden gelmek ve hiçbir şey yapmamak yerine mevzuatta gerekli değişiklikleri yapmaya zorlayacak şekilde bu sorunları kamuoyuna duyurma çabalarını oldukça zorlaştırmaktadır. Bir reklam kampanyasını yükseltmek söz konusu olduğunda başka bir zorluk daha vardır:

6) Tedavi için bekleme süresi – yaşamlarında belirli bir aşamaya kadar ruh sağlığı hizmetlerinin yardımına hiç ihtiyaç duymayan kişilerin – ancak zor yaşam koşullarının veya travmatik veya zor bir olayın bir sonucu olarak ortaya çıktığı birçok vaka vardır. şu veya bu tür ruh sağlığı alanında bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyar – ve tabii ki birçok durumda Bu geçici veya bir kerelik yardımdır ve kronik değildir. Günümüzde tedavi veya psikolojik yardım için bekleme süreleri çok uzundur ve zamanında yardım yapılmaması sonucunda insanların durumları gereksiz yere kötüleşebilir. Kamu ruh sağlığı sistemine ek kaynaklar yatırımı yapmak durumu kesinlikle değiştirebilir. Unutulmamalıdır ki, ekonomik ve bütçe açısından bile bu tür davranışlarda hiçbir mantık yoktur:

7) Diş tedavileri – Bildiğiniz gibi, İsrail Devleti’nde diş tedavisine ihtiyacı olan bir kişi hemen hemen her zaman özel doktorlara gider – ve bunun nedeni halk sağlığı sisteminin şu anda bu alanda bir cevap vermemesidir. Zihinsel engellilerin ve genel olarak, maddi durumları günlük düzeyde, diş tedavileriyle bağlantısı olmasa bile çok zor olan genel olarak engellilerin, eğer ve gerekli olduğunda. Ciddi zihinsel problemlerin ve ciddi ekonomik sıkıntıların birleşimi, bu kişilerin, gerektiğinde kırık bir çukur ve tam bir çıkmaz ve bazen de acil diş bakımı ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Bugün, aslında hiçbir şeyin olmadığı dikkate alınmalıdır,

8) Yatış alanları – Halihazırda bir devlet hastanesi veya kliniğinde yoğun psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olan bir kişi, bunu yalnızca ikamet bölgesine yakın bir klinik veya hastanede alabilir. Hastaların bir nedenden dolayı başka bir klinikte tedavi edilmeyi tercih ettikleri durumlar vardır – mutlaka ikamet bölgelerine çok yakın olanı değil. Hastalara seçme özgürlüğü tanınmalı ve belirli bir klinikte veya hastanede tedaviden memnun olmayan bir hastaya başka bir kliniğe veya hastaneye taşınma seçeneği sunulmalıdır. Bu seçenek şu anda tıbbın diğer tüm alanlarında verilmektedir – ve sadece zihinsel tedavi alanında tedavinin yeri konusunda seçim özgürlüğünü reddetmek için hiçbir neden yoktur. Dahası: böyle bir seçim özgürlüğü verilirse,

9) Nüfus bilinci – genel nüfus, insanların yaşadığı bölgede verilen ruh sağlığı tedavileri söz konusu olduğunda bazen çok önemli bir muhalefet gösterir – bu, farkındalık eksikliğinden ve alanın tanınmamasından kaynaklanan bir şeydir – ve herhangi bir şey olmadan. pratik veya mantıksal gerekçe. Uygun bir sistemik bilgi sistemi aracılığıyla toplumun direnç ve isteksizliğinin azaltılması, hastalık ve sakatlık nedeniyle her halükarda yaşamları çok zor olan hastaların ve hastaların hayatlarını kuşkusuz kolaylaştırabilir. Yaşadığımız toplumdaki bilinç eksikliği, sakinlerin yaşadıkları yerin yakınında pansiyon veya tedavi tesislerinin açılmasına itiraz etmelerine neden oluyor – bu tesislerin açılmasında önemli gecikmelere yol açan bir şey, hatta bazen mahalle sakinleri tarafından açılan davalar sonrasında açılmasının engellenmesine kadar. Dahası: ikamet ettikleri bölgedeyken bu bakım tesislerine karşı nüfusun kasıtlı olarak taciz edildiği pek çok vaka vardır – ve kamuoyunun bilinçlendirilmesinin sağlık hizmetlerinde önemli bir azalmaya yol açması çok olasıdır. bu vakaların sayısı.

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757.

Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

 

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected]

veya: [email protected]

veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

veya: [email protected]

3) 16 Mart 2021’e kadar içinde bulunduğum tedavi çerçevesi (sağlık ve refah bütçelerinde devam eden kesintiler ve indirimler ve işleyen bir hükümet veya Knesset’in yokluğunda bu sorunların tedavi edilmemesi nedeniyle) kronik olarak terk edildim. herhangi bir uygun tedavi çerçevesi olmadan çok ciddi hastalıkları ve sorunları olan hastalar. Onun için uygun bir tedavi çerçevesi bulmaya yönelik tüm girişimlerim kil çömleklere güvenebilirim – ve bu felaket durumunun ne kadar süreceğini söylemek mümkün değil):

Dernek “Reut”-Hostel “Avivit”,

Ha Avivit Caddesi 6,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İsrail, posta kodu: 9650816.

Yurt ofislerindeki telefon numaraları:

972-2-6432551. Veya: 972-2-6428351.

Hostelin e-posta adresi: [email protected]

İçinde bulunduğum pansiyon ekibinden sosyal hizmet uzmanı

iletişim: Oshrat-972-50-5857185.

4) İzlendiğim aile hekimi:

Brandon Stewart,

“Klalit Sağlık Hizmetleri” – “tayelet” kliniği,

6 Daniel Yanovsky Caddesi,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9338601.

Klinik ofislerinin telefon numarası:

972-2-6738558. Kliniğin ofisi

faks numarası : 972-2-6738551.

 

5) Düzenli kullandığım ilaçların detayları:

 1. Psikiyatrik ilaçlar:

A.Seroquel-

Her akşam 2 hap 300 mg.

B.Tegretol CR-

400 mg-her sabah. 400 mg-her akşam.

C.Effexor-

150 mg-her sabah. 150 mg-her akşam.

 1. simvastatin-

Akşamları her gün 10 mg.

 

 

6) Yaşadığım tıbbi sorunların listesi aşağıdadır:

 

 1. Ruhsal hastalık-kompulsif sendrom OKB ve ayrıca şizoaffektif bozukluk olarak tanımlanan bir hastalık
 2. Psoriatik Artrit.
 3. Tanımı net olmayan nörolojik bir problem. Sorunun ana belirtileri: Fark etmeden ellerimden düşen nesneler, baş dönmesi, avuç içlerinin bazı bölgelerinde his kaybı ve denge ve duruşta belirli bir sorun.
 4. 4-5 omurlarda sırtta kronik disk fıtığı – bacaklara da yayılır ve yürümeyi zorlaştırır.
 5. Huzursuz bağırsak sendromu.
 6. Geçen aydan itibaren kardiyolojik problem belirtilerinin başlaması (Bu sözleri 22 Mart 2018 Perşembe günü yazıyorum). Bu satırların yazıldığı an itibariyle, günün büyük bölümünde göğüs ağrıları, nefes almada ve konuşmada güçlüklerle kendini gösteren sorunun özü henüz netlik kazanmamıştır.
 7. Yaklaşık altı ay önce başlayan önemli bir görme zayıflaması (Bu sözleri 19 Nisan 2021 Pazartesi günü yazıyorum).

7) Ek kişisel bilgiler: Yaş: 48.

Medeni hal Bekar. Doğum tarihi: 11.11.1972.

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE