Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> Krizin sonuçları. - מידע לאנשים עם מוגבלויות

Krizin sonuçları.

 

İle:

Ders: Krizin sonuçlarından korunma

Sevgili Bay ve Bayan.

Bildiğiniz gibi birkaç gündür (bunları 3 Haziran 2022’de yazıyorum) dünya çapında beslenme güvenliği alanında ciddi bir kriz çıkacağı endişesi var, bunun nedeni birkaç durum:

1) Rusya ile Ukrayna arasında, bu mahsullerin dünya çapındaki mevcut stokunun yaklaşık yüzde 30 ila 40’ını oluşturduğu bilinen buğday, tahıl ve mısırın oradan ithal edilme olasılığını neredeyse tamamen durduran savaş, diğer yandan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş. Öte yandan, bu ürünleri Çin ve Hindistan’dan ithal etmek için büyük bir potansiyel var ki bu da günümüzde uygulanamayacak kadar uzak ve siyasi nedenlerle de bunu yapmak çok zor. Tarih şimdi işbirliği yapmaya istekli değil, batı dünyasını krizden sorumlu görüyor ve durum bu ve sadece bunun bedelini ödemesi gerekiyor.bu ülkelerin yöneticilerine, krizin uluslararası olduğunu ve nihayetinde tüm dünya sakinlerinin, kimin suçlanacağına bakılmaksızın sonuçlarından zarar göreceğini açıklama girişimleri – bu açıklamalar sağır kulaklarla ve genellikle tarihsel öfke ve düşünceyle karşı karşıyadır. devam eden ve alevlenen küresel krizin samimi endişesinden çok daha önemli olan ve sonunda onlara da zarar verecek olan eski sömürgeci güçlerin intikam alma arzusunu takip etti).

2) Dünyada gıda sanayinde çok sayıda hammaddenin ticaretinde limanlarının çok önemli bir rol oynadığı bilinen Çin’e COVID krizinin geri dönmesi. Krizin geri dönmesi ve oradaki sıkı karantinaların ardından, oradan gelen deniz taşımacılığı ve ticaretinin düzgün işlemesi ihtimalinde önemli bir hasar meydana gelmekte ve bu da birçok ürünün arzında azalmaya neden olmaktadır.

3) Bildiğiniz gibi son aylarda dünya genelinde akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış olması, soğutmada nakliye ve depolama maliyetlerinin artması ve buna bağlı olarak gıdanın temel ihtiyaçları da dahil olmak üzere ürünlerin fiyatlarını da artırıyor. Dünya.

4) İklim krizinin bitmeyen ve yıkıcı sonuçları: Kuraklıklar, işleme veya tarımsal ekime uygun alanların daralması, yağış miktarlarına göre toplam drenaj: kısa sürelerde yağan çok büyük miktarda yağmur, büyük sel ve sellere neden olur, insan can ve malına zarar vermenin yanı sıra tarım alanlarına da zarar vermektedir. Öte yandan, yağış eksikliği ve uzun kuraklık dönemleri nedeniyle birçok mahsulü destekleme olanağının olmadığı, bazen uzun yıllar, çok uzun dönemlerden geçiyoruz.

Buna ek olarak, çölleşme eğilimi ve aşırı sıcak hava dalgaları, su kaynaklarının tükenmesine neden olmakta, bu da elbette büyük nüfuslar için çok ciddi bir tehdit oluşturmakta ve ayrıca tüm dünyada tarımın ve gıda arzının sürdürülmesini çok zorlaştırmaktadır. .

5) Ve İsrail’e özgü bir neden: Hem Hayfa Limanı’ndaki hem de Aşdod Limanı’ndaki limanlardaki trafik sıkışıklığı, İsrail Devleti’ndeki ithalatçıların neden olduğu fazla maliyeti üstlenmek zorunda kalmasına neden oluyor. yabancı nakliye şirketleri. Bildiğiniz gibi, bu sorun siyasi nedenlerle ve İsrail Devleti’nde çalışma ilişkileri alanında çözülemeyen sorunlar nedeniyle uzun süredir çözülememiştir.

 

Bildiğiniz gibi, bu gerçeğin sonuçları, fiyatların artmasıdır ve bunun en büyük mağduru, her zaman olduğu gibi, çeşitli ülkelerde ekonomik sıkıntı içinde olan zayıf sınıflardır.

Ödenekle yaşayan ve bu kategorilere giren bir özürlü olarak sormak istiyorum: Şu anda İsrail Devleti’nde veya dünyanın başka yerlerinde amacı sınamak olan herhangi bir siyasi ve/veya kamu kuruluşu var mı? ve bu insanlara verilen zararı hafifletmek ve hayatta kalmalarına yardımcı olmak mı? Bu konuda elinizde herhangi bir bilgi var mı?

Saygılarımızla,

Asaf Benyamini,

Kosta Rika St. No. 115,

Giriş A.- Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İsrail, Posta kodu: 9662592.

Telefon numaraları: Ev-972-2-6427757.

Mobil-972-58-6784040.

Faks numarası–97277-2700076.

Bayan B. 1) Kimlik numaram: 029547403

2) E-postalarım: [email protected]

Ve: [email protected]

Ve: [email protected]

Ve: [email protected]

Ve: [email protected]

Ve: [email protected]

Ve: [email protected]

Ve: [email protected]

Ve: [email protected]

3) Zayıflamış bir nüfusa ait olduğumu ve Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden maluliyet ödeneği ile yaşadığımı belirteceğim. Bu nedenle, kesinlikle zarar görmesi muhtemel bir nüfusa da aitim.Böyle bir krizle en şiddetli ve zor yoldan.

4) Web sitem:/https://disability5.com

5) Ve ek bir sorum var: Şu anda bunun gibi çözümlere veya başka çözümlere öncülük etme potansiyeline sahip bilimsel ve/veya teknolojik araştırma alanları var mı? Ve evet ise, ne ölçüde terfi ettiriliyorlar ve dünya hükümetlerinden araştırma ve geliştirme bütçeleri alıyorlar?

6) Aşağıda, konuyla ilgili İsrail basınında yakın zamanda yayınlanan bazı makalelere (İbranice) bağlantılar verilmiştir:

https://www.israelhayom.co.il/business/article/8528423

 

https://www.calcalist.co.il/world_news/article/ryi9v2cvc

 

https://www.mako.co.il/nexter-magazine/bite_from_tomorrow/Article-4375d0721cd1d71026.htm

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001400653

7) İbranice konuşan biri olduğumu ve yabancı dil bilgimin çok sınırlı olduğunu belirteceğim. Orta-düşük seviye İngilizce ve çok düşük seviye Fransızca dışında bu alanda daha fazla bilgim yok.

Bu belgeyi yazmam için profesyonel bir çeviri şirketinden yardım aldım.

               - Bir hata mı buldun? Bana bundan bahset -
Print Friendly, PDF & Email
Master the fundamentals and tactics of the game with our Pickleball Lessons in Utah County. boydstonpickleballacademy.com By joining our Pickleball Lessons in Utah County, you can learn, grow, and master the sport.
Master the fundamentals and tactics of the game with our Pickleball Lessons in Utah County. boydstonpickleballacademy.com By joining our Pickleball Lessons in Utah County, you can learn, grow, and master the sport.
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE