Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> Lingvistické sprostredkovanie. - מידע לאנשים עם מוגבלויות

Lingvistické sprostredkovanie.

Komu:

Predmet: Jazyková mediácia.

Vážené dámy/páni.

Od roku 2007 sa zúčastňujem boja zdravotne postihnutých v štáte Izrael – a od 10. júla 2018 tak robím v rámci hnutia „nitgaber“ – transparentní zdravotne postihnutí ľudia, ku ktorému som sa pridal.

Po mnohých rokoch bola činnosť v štáte IZRAEL zbytočná, rozhodol som sa obrátiť na mnohé zdroje mimo štátu IZRAEL – a to ako posledný krok zúfalstva.

Ale je tu ďalší problém: hovorím hebrejsky a moje znalosti cudzích jazykov sú mimoriadne slabé – a okrem angličtiny na strednej až nízkej úrovni a francúzštiny na veľmi nízkej úrovni nemám v tejto oblasti žiadne ďalšie znalosti.

Moja otázka na Vás znie: Poznáte nejaké firmy, ktoré poskytujú jazykovú mediáciu alebo sprostredkovateľskú službu, ktorú by bolo možné v takomto prípade využiť?

S pozdravom,

assaf benyamini.

Odpoveď: Nižšie je uvedený e-mail, ktorý som poslal lektorom Katedry ženských a rodových štúdií na Univerzite v Haife:

Komu: Katedra ženských a rodových štúdií, Univerzita v Haife.

Predmet: Návrh výskumnej témy.

Vážené dámy/páni.

V rokoch pred prvou svetovou vojnou zrejme existovala organizácia britských žien na jednej strane a nemeckých žien na druhej strane – organizácia, ktorej cieľom bolo priniesť zmierenie medzi národmi a zabrániť vojne.

Po vypuknutí vojny v auguste 1914 bola činnosť tejto organizácie úplne zastavená, Britky, ktoré boli jej členmi, sa zapojili do vojnového úsilia svojej krajiny, ich členky organizácie donedávna, nemecké ženy sa zapojili do nemeckej vojny úsilie – a pokiaľ je známe, táto organizácia zanikla, rozpadla sa a jej činnosť už nebola nikdy obnovená.

Kde môžete nájsť príbeh tejto organizácie a samozrejme aj príbehy žien, ktoré boli jej členmi? Existujú nejaké ďalšie podrobnosti o tejto organizácii (aký bol názov organizácie, jej politická činnosť a dôvody jej zlyhania, mala táto organizácia spojenie so sufragistickým hnutím v Anglicku, o ktorom bolo známe, že bolo aktívne na konci 19. storočia atď.)?

Chcel by som zdôrazniť, že nie som výskumník a nemám nič spoločné s univerzitou v Haife – a tento list posielam len ako návrh – a nič viac.

S pozdravom,

Asaf Benjamin.

B. Nižšie je moja korešpondencia zo sociálnej siete WhatsApp:

 

[13:04, 7.11.2022] +972 53-522-2014: Hej, čo sa deje? Nepoznáme sa, ale môžem sa spýtať?

[23:06, 7.11.2022] Assaf Binyamini: Aká je otázka?

[1:58, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Skvelé, skvelé, som Shahar a pravdou je, že som vás kontaktoval, pretože hľadáme serióznych ľudí vo veku nad 20 rokov, ktorí chcú vytvoriť dodatočný príjem medzi 2000-4000 NIS mesačne zo svojho voľného času, z práce 2 hodiny denne cez mobil (nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti).

Chcela som sa spýtať, či by vás mohlo zaujímať počuť o možnosti zárobku vo voľnom čase?

[11:23, 8.11.2022] Assaf Binyamini: Je toto spoločnosť B Hip Global? Alebo možno v spoločnosti Travelor?

Ak je to jedna z týchto dvoch spoločností, tiež by som vám odporučil, aby ste od nich čo najrýchlejšie utiekli.

Sľubujú takpovediac „pasívny príjem“, vyžadujúce platby na spustenie procesu. Potom, čo vyzbierajú platby ešte neskôr, jednoducho zmiznú aj s peniazmi – a nikto už nebude môcť pomôcť. Samozrejme, nikdy neuvidíte peniaze, ktoré vám sľúbili, že zarobíte.

Sú to klamári, zlí ľudia, veľmi sofistikovaní a tiež manipulatívni.

Určite moja známosť s nimi (bol som na stretnutí B Hip Global vo februári 2020 – krátko pred začiatkom korona epidémie a uzáverov, ktoré ju sprevádzali). Po tom, čo som si všimol, aké manipulácie robia, keď využívajú ťažkú ​​situáciu najslabších ľudí v spoločnosti, som v nich nepokračoval – a dokonca som ich nahlásil do Izraelského centra pre obete kultov.

A na záver: keďže nehľadám problémy, nemám v úmysle sa pridať – a tak to odporúčam vám alebo komukoľvek inému.

S pozdravom,

Asaf Benjamin.

[11:38, 8.11.2022] Assaf Binyamini: A posielam ti sem link na článok, ktorý odvysielala štátna televízia (tu 11) o spoločnosti B Hip Global

https://www.youtube.com/watch?v=VmqOIDlDR24Any

ďalšie slová sú zbytočné… S pozdravom assaf benyamini.

[11:39, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Viete, že to bolo upravené a právne definované ako právo na ohováranie

[11:39, 8.11.2022] +972 53-522-2014: ?

[11:41, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Pekný brácho, veľa šťastia

[11:41, 8.11.2022] +972 53-522-2014: Články nepropagujú nikoho okrem spisovateľov

[11:44, 8.11.2022] assaf benyamini: Je možné, že spoločnosť B Hip Global podala v tejto veci žalobu o mlčanlivosti voči prvému kanálu – neviem. Toto je ich spôsob, ako sa naďalej vyhrážať a zabrániť odhaleniu ich kriminálnych činov. Máte peniaze navyše, ktoré chcete venovať B Hip Global? Takže nie je problém – pokračujte v nich. Sľubujem vám, že s nimi nezarobíte – iba problémy a komplikácie.

Rozhodnutie je na vás.

na zváženie.

S pozdravom,

assaf benyamini.

C. Nižšie je príspevok, ktorý som zdieľal vo facebookovej skupine „Technická podpora – na každú otázku odpoveď“:

 

assaf benyamini

autora

Komu: „Technická podpora – každá otázka má odpoveď“.

Predmet: Kontrola zariadenia.

Vážené dámy/páni.

Asi pred šiestimi mesiacmi som si kúpil notebook pcdeal.co.il.

Nedávno (tieto slová píšem 21. októbra 2022) mal môj počítač niekoľko náhodných porúch: čierna obrazovka, ktorá sa náhle objavila, počítač, ktorý náhle zamrzol, a klávesy na klávesnici, ktoré zrazu nereagujú.

Spoločnosť, od ktorej som kúpil počítač (spoločnosť pcdeal.co.il), sa nachádza v severnom regióne v IZRAELI – a keďže žijem v Jeruzaleme, zrejme som im počítač priniesol, otestoval zariadenie v laboratóriu a potom vrátil vybavenie a jeho preinštalovanie u mňa bude veľmi ťažkopádny proces, ktorý bude trvať dlho (a preto to pravdepodobne nebude možné – a hoci na všetko vybavenie je záruka) – a to preto, že sú tu ešte dve ťažkosti tu:

1) Nemám auto ani vodičský preukaz – takže nemám možnosť doniesť im počítač sám. Vzhľadom na moje telesné postihnutie, ekonomickú náročnosť ako aj značnú geografickú vzdialenosť nie je možný ani dovoz techniky do firmy taxíkom.

2) Vzhľadom na moje telesné postihnutie nie som schopný zabaliť zariadenie sám doma do kartónu pred prenesením do laboratória. Presne z toho istého dôvodu sa nemôžem postarať o preinštalovanie počítača po tom, čo sa vráti z testu.

Hľadám preto spoločnosť pôsobiacu v oblasti Jeruzalema, u ktorej je možné túto službu získať.

Je mi úplne jasné, že záruka na počítač v takom prípade nebude relevantná – keďže však schopnosť pracovať s počítačom je v dnešnej dobe podstatná vec, nemôžem si dovoliť predĺženú dobu niekoľkých týždňov alebo dokonca viac, v ktorom nebudem mať prístup k počítaču (toto je jediný počítač, ktorý mám doma – a v mojej situácii si nemôžem dovoliť kúpiť ďalší počítač).

Poznáte firmu, ktorá pôsobí v oblasti Jeruzalema, ktorá môže ponúknuť takúto službu? A ak áno – za akú cenu? Chcel by som poukázať na to, že mnohí technici, ktorých som už kontaktoval, sa, žiaľ, pokúšali podvádzať všelijakými nehoráznymi trikmi: napríklad technik, ktorý trval na tom, že ku mne môže prísť len na konci svojho pracovného dňa, v čase ked uz boli vsetky obchody zavrete – a tymto sposobom sa vlastne snazil uhradit na mna platbu a nauctovat mi dvojnásobok ceny bez akéhokoľvek opodstatnenia. Alebo technici, ktorí si odo mňa chcú vziať 250 NIS len kvôli kontrole – dokonca ešte predtým, než skontrolujú čokoľvek na počítači (a to hovoríme o ľuďoch, ktorí pochádzajú z inej štvrte v Jeruzaleme – a náklady na palivo naozaj nie sú odôvodniť prehnanú cenu, ktorú požadujú.

S pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

D. Nižšie je príspevok, ktorý som napísal na svoju stránku na Facebooku:

Od roku 2007 sa zúčastňujem boja zdravotne postihnutých v štáte IZRAEL – a od 10. júla 2018 tak robím v rámci hnutia “Nitgaber” – transparentní zdravotne postihnutí ľudia, ku ktorému som sa pridal.

Po mnohých rokoch aktivity v Izraelskom štáte boli zbytočné, rozhodol som sa obrátiť na mnohé zdroje mimo Izraelského štátu – a to ako posledný krok zúfalstva.

Je tu však problém: hovorím po hebrejsky a pre nedostatočnú znalosť cudzích jazykov nemôžem viesť obojsmernú komunikáciu s mnohými miestami, kam posielam iba preložené súbory alebo texty.

Cítim sa zo seba veľmi zle – jednoducho nedokážem predviesť svoje zúfalstvo. Hahaha…

 

E. Nižšie je list, ktorý som poslal pani Sare Netanjahuovej:

 

Asaf Benjamin< [email protected] >

Komu:

[email protected]

Streda 9. novembra – 16:49

Dobrý deň pani Sarah Netanjahuovej:

 

Predmet: hľadanie práce.

Drahá pani.

V týchto dňoch si hľadám prácu. Nedávno (tieto slová píšem v nedeľu 18. októbra 2020) som sa dočítal o projekte s názvom „Honey Badger“ – v rámci ktorého technologické giganty ako Google či Facebook prevádzkujú zmluvnú spoločnosť so sídlom v meste Manila v Filipíny. Úlohou zamestnancov v tejto spoločnosti, prípadne v iných zmluvných spoločnostiach (počet spoločností pôsobiacich v tejto oblasti nie je známy) je odstraňovať problematický obsah (drogy, prostitúcia, pedofília, vysielanie popráv či teroristickej činnosti a pod.) internet. V roku 2018 vyrobili Monday May Cinema Germans Hans Block a Moritz Reiswick dokumentárny film s názvom „Internet Cleaners“ o práci pracovníkov v týchto spoločnostiach.

 

Moja otázka na Vás znie: viete o firmách, ktoré sa venujú tejto oblasti, na ktoré sa môžete obrátiť za účelom uchádzania sa o prácu?

 

Poukážem na to, že som si plne vedomý urážlivého charakteru takejto práce vo vzťahu k tým, ktorí sa jej venujú: podľa rôznych publikácií mnohí z ľudí, ktorí v týchto zamestnaniach pracovali, spáchali samovraždu alebo sa u nich vyvinuli veľmi vážne duševné a fyzické choroby. v dôsledku neustáleho a každodenného vystavenia sa náročnému obsahu. To ma však neodrádza, a to preto, že aj tak už nemám v živote čo stratiť – a už dlhé roky sa nemôžem vrátiť na trh práce (všetky ostatné možnosti pomoci organizáciám, úradom práce alebo kontaktovaniu mnohé spoločnosti priamo vyčerpali – a už mnoho rokov).

 

S pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

Telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected]

 

2) Resume – assaf benyamini:

 

Osobné údaje: assaf benyamini, Tel. 029547403.

 

Dátum narodenia: 11.11.1972.

 

Adresa: 115 Costa Rica Street, Kiryat Menachem, Jeruzalem, IZRAEL.

 

Telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Fax-972-77-2700076.

 

Vzdelanie: 10 rokov školskej dochádzky a čiastočná imatrikulácia.

 

Vojenská služba: výnimka zo zdravotných dôvodov.

 

Pracovné skúsenosti:

 

1991 – práca v tesárstve „RESHET“ (juh Tel Avivu)

 

1998-2005-Práca v Národnej knižnici, asistovanie profesionálnemu tímu knihovníkov pri rôznych úlohách.

2009-2010-Práca v reťazci “Avgad” na triedenie šperkov.

Február-máj 2019-práca v počítačovej spoločnosti HMSOFT

Začiatok februára 2020 – tri dni práce pri distribúcii novín okoloidúcim na ulici.

 

dobrovoľníctvo:

Aktívny v bojovom veliteľstve zdravotne postihnutých v IZRAELI.

Dobrovoľníctvo v Centre pre využívanie práv magistrátu Jeruzalema na pomoc núdznemu obyvateľstvu.

Všeobecné informácie: vysoká motivácia, schopnosť ústne a písomne ​​artikulovať, schopnosť improvizovať a riešiť problémy.

Má dlhoročné skúsenosti s organizáciami občianskej spoločnosti.

Trpí telesným postihnutím, ktoré mi bráni zdvíhať ťažké bremená a dlho stáť na nohách.

 

F. Nižšie je uvedený list, ktorý som poslal spoločnosti „logicping.co.il“:

 

listy tologicping.co.il“.

 

assaf benyamini< [email protected] >

[email protected]

štvrtok 10. novembra o 11:39

Komu: „logicping.co.il“.

        

Predmet: Trvalé odkazy.

Vážené dámy/páni.

Píšem na blogu disability5.com – blogu, ktorý sa zaoberá problematikou ľudí so zdravotným postihnutím, postavenom na systéme wordpress.org – a uloženom na serveroch servers24.co.il Každý príspevok na mojom blogu má odkaz, ktorý vedie na to – čo je trvalý odkaz. Hľadám softvér alebo systém na internete, prostredníctvom ktorého môžem distribuovať všetky Moje trvalé odkazy sú distribuované v čo najväčšom rozsahu na internete. Poznáte takéto systémy alebo softvér?

S pozdravom,

assaf benyamini,

115 Costa Rica St., vchod A – apartmán 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Trvalé odkazy blogu disability5.com: Číslovaný zoznam:

 

https://docs.google.com/document/d/1hCnam0KZJESe2UwqMRQ53lex2LUVh6Fw3AAo8p65ZQs/edit?usp=sharing

alebo:

https://dev-list-in-the-net.pantheonsite.io/2022/10/10/Permalinks-of-post…om-list-numbered/‎

Nečíslovaný zoznam:

https://docs.google.com/document/d/1PaRj3gK31vFquacgUA61Qw0KSIqMfUOMhMgh5v4pw5w/edit?usp=sharing

 

alebo:

https://dev-list-in-the-net.pantheonsite.io/2022/10/09/Permalinks-your-Fuss…-disability5-com/‎

 

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

 

G. Nižšie je príspevok, ktorý som zverejnil na svojej facebookovej stránke vo štvrtok 10. novembra 2022 o 0:39:

 

Nižšie je správa, ktorú som napísal pred pár minútami tu na Facebooku pre „Bezeq“:

assaf benyamini.

S pozdravom Bezeq:

Co bude? Som váš zákazník z oblasti Jeruzalema – a opäť mám problémy so surfovaním, ktoré ste údajne vyriešili pred niekoľkými týždňami: opakované odpojenie od internetu, webové stránky, ktoré sa nenačítavajú.

Aký je do pekla problém s tým, že to raz a navždy napravíte?

Len dosť!!! Vaša služba je jednoducho nechutná!!!

assaf benyamini.

post Scriptum. Moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Vráť sa ku mne a už to naprav – už na teba nemám silu!!!

H. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý som poslal finančnému výboru Knesetu (parlament ISRAELI):

Listy finančnému výboru Knesetu

assaf benyamini< [email protected] >

Komu:

[email protected]

štvrtok 10. novembra o 11:51

Finančnému výboru Knesetu Mier s vami:

Nedávno som poslal výzvu „Clalit Mushlam“, ktorá zamietla moju žiadosť o vrátenie peňazí za základné ortopedické vybavenie.

Vyzývam vás, aby ste prehodnotili politiku a legislatívu v tejto veci – ľudia, ktorí žijú z invalidného príspevku od Národného poistného ústavu, to majú veľmi ťažké a v mnohých prípadoch jednoducho neznesú náhle finančné výdavky tohto druhu.

Predpokladám (hoci som si to neoveril a ani to nemám ako overiť), že mnohí zdravotne postihnutí sú nútení túto službu vzdať z dôvodu neschopnosti zaplatiť 600 šekelov za ortopedickú obuv. Myslím si, že v tomto smere je naliehavo potrebné zmeniť legislatívu a postupy. Toto nie je luxusný produkt, ale dôležité lekárske vybavenie. Pre vašu referenciu. S pozdravom Asaf Binyamini.

 

Komu: Clalit Mushlam – verejné otázky.

Predmet: ortopedická obuv.

Vážené dámy/páni.

Nedávno (tieto slová píšem vo štvrtok 13.10.2022) som si musel kúpiť ortopedickú obuv v hodnote 600 NIS – čo je veľká finančná záťaž pre človeka ako ja, ktorý žije z veľmi nízkeho príjmu – invalidný príspevok z Národného inštitútu poistenia.

Moja otázka v tejto súvislosti znie: mám nárok na vrátenie peňazí?

Ocenil by som, keby ste mi to vysvetlili čo najviac.

s pozdravom

assaf benyamini,

115 Costa Rica St.,

vchod A-apartmán 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

 

post Scriptum. 1) Mám súbor, ktorý obsahuje: kópiu môjho občianskeho preukazu. Potvrdenie o príspevku, ktorý dostávam od Národného poistného ústavu. Fotokópia dokladu o kúpe ortopedickej obuvi od.

2) Moja stránka: https://disability5.com/

3) Moje IČO: 029547403.

4) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]  alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

 

I. Tu je niekoľko nápadov, nad ktorými som premýšľal:

        

1) Ako viete, na internete je veľmi veľa platforiem, webových stránok a softvéru – pričom mnohé z nich nemajú vysvetlenia v hebrejčine týkajúce sa spôsobu, akým fungujú, ich účelu, podmienok ich používania atď. na YouTube sú videá, kde nájdete vysvetlenia v hebrejčine na rôzne témy – existujú však platformy, v súvislosti s ktorými sú vysvetlenia len v angličtine alebo iných cudzích jazykoch – a niekedy sa nájdu ľudia (vrátane autora týchto riadkov), ktorí je veľmi ťažké porozumieť vysvetleniam v angličtine alebo v iných cudzích jazykoch a v skutočnosti sú „Stratení“ a nedokážu pochopiť, koľko platforiem na sieti funguje. Samozrejme, používanie automatických prekladateľských služieb Google Translate alebo iných automatických prekladateľských služieb nepomôže, pretože v prekladoch je veľa chýb. V tejto situácii sa hebrejsky hovoriacemu nedostane pomoci a nejasný preklad plný chýb spôsobí len oveľa väčší zmätok a nepochopenie. Úlohou je vytvoriť systém založený na umelej inteligencii, ktorý bude po zadaní adresy domény webu alebo adresy URL „vedieť“, ktorá je vhodná na to, aby v hebrejčine automaticky vysvetlila, ako zamýšľaná platforma funguje. Takýto systém musí zahŕňať možnosť zdieľania a možnosť získať dodatočné vysvetlenia – a to v prípade, ak z toho či onoho dôvodu,

Samozrejme, po sprevádzkovaní takejto platformy bude možné navrhnúť programátorom v iných jazykoch, aby vyvinuli podobné systémy pre používateľov rovnakého miestneho jazyka, ktorí neovládajú iné jazyky.

2) Sieť, ktorej účelom je uľahčiť diskusie o nastolení myšlienok – a ich protirečenie alebo vyvrátenie. A význam: diskusia sa vedie nasledovne: niektorý používateľ v sieti prinesie nápad alebo vyhlásenie toho či onoho druhu – a ostatní používatelia, ktorí sa do diskusie zapoja, sa musia pokúsiť dokázať, že myšlienka predložená týmto používateľom nie je pravdivá. – a na druhej strane osoba, ktorá predložila myšlienku, sa ju musí naďalej snažiť obhajovať a vysvetľovať, prečo je skutočne pravdivá. Diskusia, ktorá bude vždy pozostávať z tvrdení a protinárokov.

3) Sieť ukážok objednávania. Ako vieme, existujú sociálni aktivisti, ktorí sa snažia presadzovať rôzne témy – avšak z jedného alebo druhého dôvodu nie sú schopní vyjsť na ulicu a demonštrovať. Účelom tejto sociálnej siete bude „spárovať“ problémy, ktoré sa títo sociálni aktivisti budú snažiť propagovať, a iných ľudí v rovnakej sieti, ktorých úlohou bude ísť von a demonštrovať za tieto myšlienky.

4) Sieť cenzurovaného obsahu. Ako viete, technologickí giganti ako Google, Facebook, Apple, Amazon atď. niekedy blokujú rôznych používateľov kvôli obsahu, ktorý títo používatelia nahrávajú. Cieľom je vytvoriť sociálnu sieť, ktorá bude slúžiť ako akýsi „úkryt“ pre všetkých tých používateľov, ktorí boli zablokovaní – a samozrejme takáto sieť nebude podliehať cenzúre ani obmedzeniam akéhokoľvek druhu pri nahrávaní obsahu.

5) Sociálna sieť s podivným obsahom. Znamená to sociálnu sieť, ktorá sa bude venovať výlučne nahrávaniu šialeného či bludného obsahu či nápadov. Akýkoľvek obsah, ktorý je príliš logický alebo realistický, bude preto okamžite zablokovaný. Výzvou bude, samozrejme, vyvinúť algoritmus, ktorého cieľom bude pokúsiť sa nájsť obsah, ktorý je príliš inteligentný alebo logický na to, aby ho zablokoval. Používatelia budú môcť podať odvolanie – a ak sa ukáže, že nahraný obsah je skutočne bludný a nelogický alebo príliš realistický, rovnaký obsah sa vráti na stránku.

J. Nižšie je list, ktorý som poslal na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: zahraničný poskytovateľ internetu.

Vážené dámy/páni.

Som zákazníkom firmy „Bezeq“ z oblasti Jeruzalema a mám predplatenú službu internetového pripojenia a telefónnej linky.

Za posledný rok (tieto slová píšem v piatok 11.11.2022 – pár hodín pred šabatom) sa z ich strany znova a znova opakuje obzvlášť pohoršujúce správanie: aj keď som predplatiteľom, a navyše platím najlepšie z mojich peňazí za optickú službu sa internetové pripojenie znova a znova odpojí – Len tak a bez dôvodu. Niekedy sa tiež nezobrazia webové stránky úplne legitímnych stránok, len tak a bez dôvodu. V mnohých prípadoch je tiež surfovanie na internete veľmi pomalé – tiež bez akéhokoľvek dôvodu alebo opodstatnenia. Zakaždým, keď kontaktujem technické tímy Bezeq, problém je včas vyriešený – vždy sa však po krátkom čase znova zopakuje. Mnohokrát som ich prosil, aby raz a navždy vyriešili všetky problémy,

Moja otázka znie: Je technicky možné prijímať službu od zahraničného poskytovateľa internetu (nachádzajúceho sa mimo územia štátu Izrael)? Alebo je to kvôli tomu, že „Bezeq“ má monopol na infraštruktúru, ktorá sa dostane do domácností v Izraeli, že aj keď sa mi podarí pripojiť k zahraničnému poskytovateľovi internetu, nebude to mať v skutočnosti žiadny význam a preto je takýto test zbytočný v prvé miesto?

S pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected]

3) Moja stránka: https://disability5.com

K. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý som poslal do Yad Vashem:

Moje listy „Jad Vašem – Úradu pre holokaust a hrdinskú pamäť“.

Yahoo/odoslané

          

Asaf Benjamin< [email protected] >

[email protected]

Piatok 11. novembra o 11:35

Komu: „Jad Vašem – Úradu pre holokaust a hrdinskú pamäť“.

Predmet: Návrh výskumnej témy.

Vážené dámy/páni.

Na konci druhej svetovej vojny sa objavila požiadavka zo Sovietskeho zväzu deportovať všetky nemecké menšiny a obyvateľstvo z východnej Európy. Ako vieme, ide o populácie, ktoré žili v rôznych krajinách východnej Európy a prišli tam po Rakúsko-Uhorskej monarchii, ktorá sa po skončení prvej svetovej vojny rozpadla. Je tiež dobre známa úloha týchto populácií pri pomoci zlým armádam nacistického Nemecka a jeho okupácii v prvých fázach druhej svetovej vojny. Keď požiadavka prichádza zo strany Rusov, politicky a vojensky to bol medzistupeň medzi koncom druhej svetovej vojny a začiatkom studenej vojny a medziblokovým bojom medzi Spojenými štátmi a Sovietskym zväzom, ktorý príde. neskôr. A keďže v tejto fáze západné mocnosti, ktoré vyhrali vojnu, konkrétne: Spojené štáty, Anglicko a Francúzsko, boli stále v spojenectve so Sovietskym zväzom, potom na uskutočnenie deportácie bol potrebný súhlas západných mocností – ktoré nakoniec dali svoj súhlas a postavili pred Rusov podmienku: požiadavku, aby deportácia byť vykonaná-A bolo v nej spáchaných mnoho krutých a hrôzostrašných činov na civilnom obyvateľstve. V rámci tejto deportácie – deportácie 16 miliónovej populácie Nemcov späť do vlasti, bolo krátke obdobie, v ktorom fungoval tábor prevádzkovaný Židom menom Shlomo Morel – tábor, kde boli väznení nemeckí väzni. A tu vyvstáva niekoľko otázok: Kde možno nájsť príbeh tohto tábora? A urobil Shlomo Morel alebo iní manažéri v tábore, máte spojenie s hnutím Avengers? A mal ten istý Shlomo Morel rodinné spojenie s IZRAELSKÝM inzerentom Motti Morelom, o ktorom je známe, že zahynul pri autonehode v Tel Avive 17. apríla 2018?

A na záver: Nikdy som nepracoval v inštitúte Yad Vashem a nemám v tejto záležitosti žiadnu priamu osobnú účasť.

Tieto slová píšem len ako návrh – a nič viac.

S pozdravom,

assaf benyamini.

L. Nižšie je list, ktorý som poslal na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: Automatické speňaženie.

Vážené dámy/páni.

Mám niekoľko kanálov na rôznych sociálnych sieťach, kam z času na čas nahrávam obsah.

Hľadám službu, do ktorej môžem nahrať odkazy na svoje platformy a ktorá bude speňažovať všetky moje kanály automaticky a bez toho, aby som musel neustále zasahovať.

Poznáte takúto službu?

S pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

Izrael, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. mobil-972-58-6784040. fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) moja e-mailová adresa: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: assaf[email protected] a: [email protected] a: [email protected]

3) Moja stránka: https://disability5.com

M. Nižšie je emailová správa, ktorú začínam v týchto dňoch (tieto slová píšem 11. novembra 2022) posielať na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: Návrh projektu.

Vážené dámy/páni.

Som človek, ktorý trpí telesným postihnutím, kvôli ktorému je pre mňa čoraz ťažšie dvíhať veci, ktoré náhodou spadnú na zem (čo je známe, že sa z času na čas stane takmer v každom bytovom dome). Používam zariadenie/pomôcku s názvom „naťahovač rúk“ – čo je:

Ako vidíte, toto zariadenie môže byť efektívne, pokiaľ ide o pevný predmet, ktorý je niekedy potrebné zdvihnúť z podlahy. Ale ako viete, niekedy sú prípady, keď to, čo náhodou spadne na podlahu, je tekutina a nie tuhá látka, ako napríklad: polievka náhodne vyliata na podlahu, náhodne rozliaty olej atď.

Pokiaľ ide o zdravých ľudí, samozrejme, nie je problém vziať handru a vyčistiť, čo je potrebné – avšak ľudia ako ja, ktorí trpia telesným postihnutím, ktoré sa zhoršuje a zhoršuje, majú niekedy problém s pohybom dopredu a dozadu. rukou pri čistení podlahy handrou.

Z týchto dôvodov som dlho hľadal produkt, ktorý by som si mohol zakúpiť, ktorý by obsahoval vhodný upevňovací mechanizmus pre nástavec na ruku, ktorého obrázok tu prikladám a ktorý by dokázal nasať rozliatu tekutinu. podlaha (a z dôvodov, ktoré som uviedol, bežná handra v takomto prípade nezvládne).

Podotýkam, že nie som dojčiaca osoba, ale kvôli zdravotným ťažkostiam takýto produkt určite potrebujem. Treba si uvedomiť, že ľudia v mojej situácii trávia väčšinu času sami a bez inej osoby, ktorá môže byť po ich boku a pomôcť v takejto situácii (a ani ja dnes takúto pomoc nepotrebujem).

V každom prípade a po mnohých vyhľadávaniach, ktoré zahŕňali aj odkazovanie na otázku MILBAT organizácie, firmám, ktoré sa zaoberajú výrobou ergonomických produktov (ako vieme, takých firiem je v IZRAELI veľmi málo a z testov, ktoré som robil, mi napríklad vysvitlo, že v celej oblasti Jeruzalema je len jeden malý podnik, ktorý sa tým zaoberá) a rôznym reťazcom a tiež továrňam, kde sa vyrábajú čistiace prostriedky, mi bolo jasné, že zrejme žiadny takýto produkt dodnes neexistuje.

Moja otázka na vás preto znie: mali by ste záujem ponúknuť takýto projekt vývoja produktu študentom študujúcim odbor produktový dizajn?

Dúfam, že ak a keď bude takýto produkt existovať a bude aj finančná realizovateľnosť jeho marketingu, bude môcť pomôcť aj mnohým ďalším postihnutým alebo chorým ľuďom.

S pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

3) Moja stránka: https://disability5.com

N. Moje odkazy:

1)blogové recepty Talie Benjamini

2)stránka getmunch.com

3)Článok: Prečo sú podvody na internete úspešné – Revital Solomon

 

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE