İçeriğe geç
Home » הפוסטים באתר » mücadele için fikirler.

mücadele için fikirler.

İle:

Ders: Fikir arayın.

Sayın Madamlar / Baylar.

2007 yılında İsrail’de engelliler halkının mücadelesine katıldım. 10 Temmuz 2018 itibari ile “Nigaber” hareketi – şeffaf engelliler kapsamında bunu yapıyorum.

Ancak, bugün bile (bu sözleri 3 Eylül 2022’de yazıyorum) mücadele hala tıkanmış durumda – diğer şeylerin yanı sıra gösteriler, basına çağrılar ve birçok knesset (İSRAİL) üyesini içeren birçok adım atıldı. Parlamento) ve daha fazlası yardımcı olmadı ve İsrail Devleti’ndeki engelli nüfusun durumu hala çok zor ve çoğumuz temel gıda maddeleri satın almak ile ilaç veya temel tıbbi ekipman satın almak arasında imkansız bir seçim yapmak zorunda kalıyoruz).

Bu nedenle, mücadeleyi ilerletmeye devam etmek için ek fikirler isteyeceğiz.

Herhangi bir fikir açığız.

Saygılarımızla,

assaf benyamini.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) e-posta adreslerim: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya: [email protected] veya:[email protected] veya: [email protected] veya: [email protected]

3)10 Temmuz 2018’de katıldığım toplumsal hareketle ilgili basında yer alan bazı açıklayıcı sözler aşağıdadır:

İsrail Devleti’nin sıradan bir vatandaşı olan Tatyana Kaduchkin, ‘şeffaf engelli’ olarak adlandırdığı kişilere yardım etmek için ‘nigaber’ hareketini kurmaya karar verdi. Şimdiye kadar, İsrail Devleti’nin her yerinden yaklaşık 500 kişi onun hareketine katıldı. Kanal 7 yayıncılarıyla yaptığı röportajda projeden ve ilgili kurumlardan şeffaf oldukları için yeterli ve yeterli yardım alamayan engellilerden bahsediyor.

Ona göre engelli nüfusu tekerlekli sandalyeli engelliler ve tekerlekli sandalyesiz engelliler olmak üzere iki gruba ayrılabilir. İkinci grubu “şeffaf engelliler” olarak tanımlıyor çünkü ona göre yüzde 75-100 engelli olarak tanımlansalar da tekerlekli sandalyeli engellilerle aynı hizmetleri almıyorlar.

Bu insanların kendi başlarına geçimlerini sağlayamadıklarını ve tekerlekli sandalyeli engellilerin hakkı olan ek hizmetlerin yardımına ihtiyaçları olduğunu açıklıyor. Örneğin şeffaf engelliler Devlet Sigorta’dan düşük malullük ödeneği almakta, özel hizmet ödeneği, refakatçi ödeneği, hareket ödeneği gibi bazı ek ödemeler almamakta ve ayrıca İskan Bakanlığı’ndan daha düşük bir ödenek almaktadır.

Kaduchkin’in yaptığı araştırmaya göre, 2016 İsrail’inde ekmeğe aç insan olmadığı iddia edilmeye çalışılsa da bu şeffaf engelliler ekmeğe aç insanlar. Yaptığı araştırma da aralarında intihar oranının yüksek olduğunu belirtiyor. Kurduğu harekette şeffaf engellileri toplu konut bekleme listelerine almak için çalışıyor. Bunun nedeni, ona göre, uygun olmaları gerektiği halde genellikle bu listelere girmemeleridir. Knesset üyeleriyle epeyce toplantı yapıyor ve hatta Knesset’teki ilgili komitelerin toplantı ve tartışmalarına bile katılıyor, ancak ona göre yardım edebilecek olanlar dinlemiyor ve dinleyenler muhalefette ve dolayısıyla yapamıyor. Yardım Edin.

Şimdi gitgide daha fazla sayıda “şeffaf” engelliyi kendisine katılmaya, onlara yardım edebilmesi için kendisiyle iletişime geçmeye çağırıyor. Tahminine göre, durum bugünkü gibi devam ederse, haklarını ve temel geçim koşullarını talep edecek engellilerin yapacağı gösteriden kaçış olmayacak.

4) Hareket yöneticisi Bayan Tatyana Kaduchkin’in iletişim bilgileri aşağıdadır:

Telefon numaraları:

972-52-3708001. ve: 972-3-5346644.

Telefon cevaplama saatleri Pazardan Perşembeye (dahil) 11:00 – 20:00 – Yahudi bayramları ve çeşitli İsrail tatilleri hariç, İsrail saatine göre sabah on birden akşam sekize kadardır.

5) Çeşitli yerlere gönderdiğim bir mektubun başlangıcı aşağıdadır:

İle:

Ders: sistem kurulumu.

Sayın Madamlar / Baylar.

Programcılardan aşağıdaki hizmeti sipariş etmekle ilgileniyorum: bir TTS-TEXT TO SPEECH sistemi kurmak

Ermenice, Belarusça, Türkmence, Kırgızca, Yidiş ve Baskça dillerinde – bugün kullandığım TTS sistemlerinde olmayan diller (play.ht, voicemaker.in ve aivoov.com) – ama benim sayfamdalar. blog engelli5.com

Böyle bir gelişme gerçekten mümkün mü? Ve eğer öyleyse, ne kadar sürer ve gerekli finansal maliyetler nelerdir?

Ne bilgisayar kullanıcısı ne de programcı olmadığımı belirtmeliyim – bu yüzden bir şeyleri kontrol etme imkanım yok.

Saygılarımızla,

assaf benyamini.

6) “Profesörlere Gelmek” Facebook grubuyla yaptığım yazışma aşağıdadır:

İle: “באים אל הפרופסורים.היסטוריה וארכיאולוגיה

Ben, İsrail Devleti dışındaki uluslararası kuruluşlara da başvurduğum çerçevede engelli nüfuslar için mücadelede aktif olan bir İsrail vatandaşıyım. Diğer şeylerin yanı sıra Ermenistan’dan insanlara da hitap ettim.

Bildiğiniz gibi yaklaşık iki buçuk yıl önce Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ bölgesindeki nüfuz alanları için bir savaş vardı ve haberlerde duyduğuma göre İsrail bu çatışmada tarafsız değildi ve İsrail ile özdeşleşmişti. Azeri tarafı.

Dolayısıyla bir İSRAİL vatandaşı olarak Ermenistan’dan insanlara yaklaştığımda (ve kendimi öyle takdim ettim) bana karşı tavrın çok kötü olacağını bekliyordum.

Şaşırtıcı bir şekilde, internet üzerinden iletişim kurduğum tüm Ermenistan’dan ve istisnasız çok saygılı bir tutum ve diğer herhangi bir ülkeden çok daha fazla yardım etmeye çalışan insanlardan aldım.

Tabii ki bu benim için hoş bir sürpriz – ancak Ermeni veya Azeri kültürü hakkında hiçbir şey bilmeyen biri olarak, burada benim bile bilmediğim her türlü şey olduğunu varsayıyorum.

Peki benim hatalarım nerede? ne? Anlamadım?

Bu soruyu herhangi bir türde bir meydan okuma olarak sormadığımı vurgulamak isterim – sadece tarif ettiğim şey için açıklamaların ne olduğunu bilmekle ilgileniyorum.

Saygılarımızla,

Asaf Benjamin.

David Cohen

İSRAİL’de engellilerin mücadelesi ile İSRAİL Devletinin karalanması arasındaki bağlantı nedir merak ediyorum.

Ermeniler akbabalarla katliam yaptılar.

Ermeniler her zaman İSRAİL’in namusuna karşı temkinli olmuşlardır ve Yahudilerin Holokost’a kazandırdıkları statüye ulaşmak için onunla rekabet etmeye, dolayısıyla bize olan saygılarını ve kıskançlıklarını da sürdürmüşlerdir.

İSRAİL savaşta aktif olarak yer almadı, Ermenilerin aksine bizim dostumuz olan Azerilere silah satmak için anlaşmalar imzaladı.

Herhangi bir üçüncü dünya ülkesinde, burada İSRAİL’de engellilerimizin aldığı ödenekleri ve yaşam koşullarını almaktan çok mutlu olurlar, bu nedenle Resh’in en fazla 400 dolar kazanan vatandaşlara yönelmesi bence bir şaka ve alay konusu. İsrail’de aldıkları sakatlık ödeneğinin kat kat fazla olduğu ve aynı zamanda bu ülkelerin arabulucusu bu statüdeki bir kişinin hayali olduğu zaman mücadelede onlardan yardım alıyorlar.

 

David Cohen

İSRAİL’deki engellilerin mücadelesi ile Ermenilerin millete karşı tutumu arasında bir bağlantı olduğunu iddia etmedim.

Az önce Ermeni kültürü hakkında hiçbir şey bilmeyen biri olarak bir soru yönelttim. Soruyu gündeme getirdiğiniz için sizden özür dilerim – yönteminize göre konuyla ilgili soru sormanın yasak olduğunu gerçekten bilmiyordum. Ayrıca burada İSRAİL Devletine iftira atma girişimi de yok – bu sizin buluşunuz. Ayrıca, herhangi bir mali bağış talebiyle ilgili olarak Ermenistan vatandaşlarıyla doğrudan iletişime geçmediğimi de açıklığa kavuşturacağım – talepler tamamen farklı konularda, özellikle aşağıdaki gibi serbest çalışan web siteleri aracılığıyla yapıldı.fivver.com. İSRAİL’deki engellilerin durumunun Ermenistan gibi bir ülkedeki engellilerin durumundan ölçülemeyecek kadar iyi olduğu konusunda size katılıyorum. Ve çok daha ileri gitmek mümkün: ağır fiziksel işlerde çalışmayan ya da savaşlarda savaşmayanların hayatta kalma şansının olmadığı ilkel toplumlar – ve elbette bu toplumlarda engelli hakları hakkında konuşulacak hiçbir şey yok, yaşlılar veya basitçe var olmayan – veya sadece nüfusun bir tabakasının erişebildiği herhangi bir tıbbi tedavi – Kral ve yakın çevresi hakkında çok sınırlı bir görüş – bunun bizim için İSRAİL Devletinde olmasıyla ilgileniyor musunuz? karşılaştırma modeli? Ve sonuç nedir? sosyal sıkıntı, hayatımızdaki diğer birçok şey gibi, mutlak değil, her zaman görecelidir. İSRAİL Devletinde bir engelli olarak yaptığım karşılaştırma, İSRAİL Devletinin sorunsuz bir şekilde halkımıza verebileceği ve onların işini kolaylaştırabileceği – ve engelli nüfusun çok şey almasına neden olan hükümet başarısızlıkları zinciri arasındadır. burada, İsrail’de haysiyetle yaşamak için gereken minimumdan daha az – ve başka hiçbir yerde değil. İSRAİL Devleti’ndeki engellilerin durumu ile yoksul ülkelerdeki (hatta Ermenistan’dan çok daha kötü durumda olan) engellilerin durumu arasındaki karşılaştırma, engellilerin İSRAİL Devletine yönelik iddialarının temelini oluşturmaz. . Üçüncü dünya ülkelerinde sizin veya benim yaralandığımız durumlar olabileceğinden hiç şüphem yok.

 

David Cohen

assaf benyamini

Ermenilere yapılan muameleyle ilgili olarak, size savaşa rağmen neden İSRAİLLİLER’e saygılı davrandıklarını yazdım.

Elbette istediğiniz soruyu sorabilirsiniz… özgürce.

Üçüncü bir dünya ülkesinin vatandaşları ile İsrail’deki engellilerin durumu arasındaki bağlantının ne olduğunu hala anlamış değilim.

Sadece İsrail’deki engellileri Ermenistan’daki engellilerle karşılaştırmadım, aynı zamanda sağlıklı insanların durumunu İsrail’deki engellilerin durumuyla karşılaştırdım – Ermenistan’da sıradan bir vatandaştansa İSRAİL’de engelli olmak daha iyidir.

hala merak ediyorum:

Neden engellilerin mücadelesini uluslararası ilişkilere taşıyalım?

İSRAİL’e yapılan bu iftira, olabilecek en tuhaf ve en gereksiz şekilde mümkün değil mi?

Acı çeken insanlara dönüp onlar için hayal olan taleplerle gözlerinin önünde sallamak mı? Bunun ne faydası var? Ve engellilerle ne ilgisi var?

Ve tekrar: ne istediğini sor ve istediğini yap, sadece mantığı merak ediyorum ve bunun İSRAİL Devletinin itibarı üzerinde bu kadar etkisi var mı?

 

olaraksaf benyamini

yazar

 

David Cohen

İSRAİL Devletine iftira atılmaya çalışılmadığını (tekrar) açıklayacağım ve bunun en iyi kanıtı şudur: Burada hala Facebook’ta yazıyorum ve evdeyim ve Genel Güvenlik’in bodrumunda tutuklu değilim. Hizmet, gerçekten böyle bir şey yapsaydım gönderilecektim… Ve onların önünde herhangi bir talepte bulunmuyorum: Ermenistan’dan bu insanlarla sadece freelancer web siteleri aracılığıyla iletişime geçtim – ve onlara tam ödeme de yaptım. başka herhangi bir ülkeden serbest çalışanların da tam ödeme alacağı görevler için. Onlarla yaptığım yazışmalarda göz hizasında konuşmaya çok çalıştım – ve bu sadece aynı web sitelerine bağlı oldukları görevle teknik ve doğrudan ilgili şeyleri içeriyordu – başka bir şey değil. Bildiğiniz gibi bu siteler dünyanın her yerinden insanlara kayıt için açıktır. Bence (ve elbette bu benim kişisel görüşüm – ve bundan başka bir şey değil) biz İSRAİL’de, görünüşte masum olan “güvenlik ihracatı” başlığı altında işlenen korkunç bir ahlaki adaletsizliğin suçlusuyuz. İsrail Devleti, sadece açgözlülük nedeniyle toplu katliam yapan rejimlere veya şüpheli örgütlere satılıyor – ama elbette ortalama bir İSRAİL, “benimle doğrudan ilgili değil” veya “yapmıyorum” gibi şeyler söylemekten her zaman çok daha rahat olacaktır. Buna karar vermeyin” veya “Bana bağlı değil” ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak diğer ifadeler – sonuçta, Ülkeleri tarafından satılan bir silahın bu kadar korkunç suçları işlemek için kullanıldığını gerçekten kim kabul edebilir? Ve soruyorsunuz, neden İSRAİL’deki engelli halkların mücadelesini uluslararası ilişkiler alanına getiriyorsunuz? Valla ben bunu seçmeden yapıyorum. İSRAİL’de engellilerin mücadelesine 2007’de, yani 15 yıl önce katıldım. Yıllar boyunca, ben ve diğer pek çok engelli, birçok engellinin ölümlerini sadece gösterilerde değil, mümkün olan her şekilde sokakta bulduğu korkunç adaletsizliklerle savaşmaya çalıştık: sayısız çağrı ve toplantı üyeleriyle. Knesset (İSRAİL parlamentosu), basına veya İSRAİL Devleti içindeki olası her sektöre hitap eder. Pek çok kez tacize uğradıktan ve yalan söylendikten sonra, şahsen ben (ve ben) Burada sadece işlerin benim açımdan nasıl göründüğünü yazıyorum – ve elbette başkaları için işler farklı görünebilir) Çeşitli devlet yetkililerine olan güvenimi tamamen kaybettim. Çaresizliğin son çaresi olarak birçok uluslararası kuruluşa başvuruyorum (ve çoğu zaman hiç bilmediğim dillere yöneldiğim için ve bu amaçla çeviri şirketlerinden aldığım çevirileri kullanıyorum, bu yüzden çoğu durumda kimliklerinin ne olduğunu bilmeden kuruluşlara veya bireylere istek göndermek). İSRAİL Devleti dışındaki taraflara yapılan çağrıların iki amacı vardır: İSRAİL Devletindeki engelli örgütleri ile başka yerlerden gelen engelli örgütleri arasında şu veya bu şekilde işbirliğini sağlama girişimi, ayrıca İSRAİL Devleti’ndeki karar vericilere, zorluklarımızı biraz daha ciddiye almaya başlamaları için dışarıdan baskı yapmaya davet etme girişimi. Bunu İSRAİL Devletine iftira olarak mı görmek istiyorsunuz? Ne var biliyor musun: Bu konuda suçu kendimde kabul ediyorum – açıkladığım gibi başka bir seçenek veya olasılık bırakmadım. Bugün itibariyle, hiçbir çözüm önerilmediği uzun bir meseleler listesi var – bu yüzden bana karşı İSRAİL Devletini karaladığımı iddia etmeye devam edebilirsiniz – ve aynı zamanda sizi temin ederim ki, İSRAİL Devleti’ndeki pek çok yetkili, pek çok durumda, seçim eksikliği nedeniyle bu konuda devam etmek zorunda kalacağımı garanti ediyor. İSRAİL Devleti gerçekten ciddiye almaya başlayacak mı, ve sadece söyleyip yalan söylemeye devam etmek değil mi? Bu durumda kavgayı durdurmak ve bir mektup bile göndermemek beni çok mutlu ederdi. Ancak aradan geçen süre içinde bu konuda herhangi bir yön değişikliği görmüyoruz – ve uzun vadeli ihmal ve küçümseme politikasının devam etmesi, başka bir şansın olmadığı anlamına geliyor. Peki siz buna İSRAİL Devletine yönelik karalamayı da mı demek istiyorsunuz? Yani bunu kendi isteği dışında yapanlar hakkında böyle düşünmeye hakkınız var – bununla tartışmayacağım. Saygılarımla, assaf benyamini. Peki siz buna İSRAİL Devletine yönelik karalamayı da mı demek istiyorsunuz? Yani bunu kendi isteği dışında yapanlar hakkında böyle düşünmeye hakkınız var – bununla tartışmayacağım. Saygılarımla, assaf benyamini. Peki siz buna İSRAİL Devletine yönelik karalamayı da mı demek istiyorsunuz? Yani bunu kendi isteği dışında yapanlar hakkında böyle düşünmeye hakkınız var – bununla tartışmayacağım. Saygılarımla, assaf benyamini.

 

David Cohen

olaraksaf Benyamini

İsrail’e kötü iftira atsan da seni hapse atmazlar. demokrasi…

Ve seni acın için yargılamıyorum ve seni acın için yargılamıyorum.

Seni ilerleteceğini düşündüğün şeyi yap.

Sizi temin ederim ki hiçbir uluslararası baskı İSRAİL Devletinin engellilere daha fazla para vermesine neden olmaz, bu devletin kendi iç meselesidir ve devletin engellilere diğer batılı ülkelere göre makul miktarda para vermesi gülünçtür. birinin müdahale edeceğini düşünmek ve kesinlikle üçüncü dünya ülkelerinden örgütler veya kişiler.

Bunun gerçekten yeterli olmadığını ve daha fazlasını vermenin mümkün ve gerekli olduğunu (ve alınacak biri olduğunu) kabul ediyorum – ancak belirtildiği gibi: hiçbir dış baskı yardımcı olmaz – ve evet, bu Devletin bir karalama şeklidir İSRAİL’in.

İSRAİL Devleti, tüm düşmanlarının onu kategorize etmenin yollarını aradığı bir yerdedir ve ne mutlu ki düşmanlarımızın çoğu burada yaşamaktan ve engellilerimizin burada aldığı koşulları kabul etmekten mutluluk duyacaktır.

sana sağlık

 

David Cohen

Haklısın. Anlattığım gibi biz engelliler olarak başka çaremiz kalmadı.

 

Lior Pasternak

Hem Amerika’da hem de Japonya’da Ermenilerle yaşadığım deneyime göre, Yahudilere “gerçekçi, ağır ve şüpheli bir şekilde” saygı duyuyorlar ve bu, Batı Hristiyanlığına kıyasla Orta Asya’da uygulanan Hristiyanlıktan kaynaklanıyor.

Amerikalıların aksine pek “İsa Mesih” demediklerini ve genel olarak kapalı ve mesafeli olduklarını fark ettim, bunun onların kültürü olduğunu, kendilerine ait olmayan insanlarla konuşmamak ve bağlantı kurmamak olduğunu fark ettim. Bu şekilde kibar bir söz söyledilerse kibardır.

olaraksaf benyaminben .

yazar

Lior Pasternak

cevap için teşekkür ederim. Her halükarda ilginç geliyor.

 

Bruria Ginton-Lavanta

Lior Pasternak

Vay be, Kuzey Amerika’daki deneyimim biraz farklı-Yahudilerle Ermeniler arasındaki evlilikler de dahil olmak üzere yakınlık ve kardeşlik yaşıyorum ve görüyorum. Bu arada, pek çok Yahudi de herhangi bir dini niyet veya suçlama olmaksızın “İsa Mesih” veya “Tam İsa” demektedir, tıpkı birçoğunun “Güçlü Tanrı”, “Dünyanın Rabbi” vb. demesi gibi. , ancak zarar verme amacı gütmeyen, şok/şaşkınlık ifade eden veya esprili şakalar yapan bir alışkanlıktan.

İran’ın diğer İranlı olmayan halkları gibi İran Azerilerinin de kendilerinin ve Ortadoğu’nun Şii devriminden önceki günlere dönmesine yardımcı olabileceğini anlamak zor değil. Mümkünse, sadece Charles Ezenborian’ın (Ezenbor) en dokunaklı “Haidisher Maman”ı yaptığı için değil, aynı zamanda Ermenilerle de kardeşçe ilişkiler içinde kalmanın diplomatik bir yolunu bulmak iyi olurdu. “Kölelik dinine (Türkiye’de).

7) Shufersal ağının bana karşı davranışları hakkında Facebook sosyal ağında yayınladığım gönderi aşağıdadır (Şebekeden cevap gelmeyen telefon numaralarını not edeceğim: 972-1-800-56-56 -56 ve: 972-3-9481515).

 

Bugün, 2 Eylül 2022 Cuma, Sh’den evime bir teslimat aldım.ufersalNakliyeCuma günkü Yedioth Ahronoth n’yi de içerengazete. Bildiğiniz gibi, bir Cumartesi Yedioth Ahronoth gazetesinin maliyeti yaklaşık 20 NIS’dir ve ana kısmı dışında ekleri içerir.

Ancak, bilinmeyen nedenlerle Shufersal zinciri, gazetenin yalnızca ana bölümünü ekleri olmadan dağıtmaya karar verdi.

Bir müşteri bir ürün sipariş ettiğinde ve bunun için ödeme yaptığında, aynı ürünün tamamını – sadece bir kısmını değil – alması gerektiğine inanıyorum. Bu bir prensip meselesidir.

Üstelik Shufersal şebekesi ile konuyu netleştirmek için telefon görüşmesi yapmaya çalıştığımda telefona kimse cevap vermiyor ve aramalar birbiri ardına kesiliyor.

Bunun uygun bir davranış şekli olmadığına inanıyorum.

Saygılarımızla,

assaf benyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757.

Mobil-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

8)İbranice konuştuğumu ve diğer diller hakkındaki bilgimin oldukça sınırlı olduğunu belirteceğim. Orta ila düşük düzeyde İngilizce ve çok düşük düzeyde Fransızca dışında, bu alanda daha fazla bilgim yok.

Bu mektubu yazmak için profesyonel bir çeviri şirketinin yardımından yararlandım.

9) Aşağıda benim hakkımda ve katıldığım İsrail’deki engellilerin mücadelesi hakkında daha fazla bilgi bulabileceğiniz birkaç bağlantı var:

 

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424

https://twitter.com/AssafBenyamini

https://www.webtalk.co/assaf.benyamini

https://anchor.fm/assaf-benyamini

https://open.spotify.com/show/4KKwFBQBwwapfWMb1tvdEw

https://vk.com/id384940173

www.tiktok.com/@assafbenyamini

 https://disability5.com/

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg

 https://www.4shared.com/folder/oOyYCabv/_online.html

https://sites.google.com/view/raayonotonline/%D7%91%D7%99%D7%AA

 

https://sites.google.com/view/shlilibareshet/%D7%91%D7%99%D7%AA

Print Friendly, PDF & Email