Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs pomysły na walkę. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Przejdź do treści
Home » הפוסטים באתר » pomysły na walkę.

pomysły na walkę.

Do:

Temat: Szukaj pomysłów.

Szanowni Państwo.

W 2007 roku przyłączyłem się do publicznej walki osób niepełnosprawnych w Izraelu. Od 10 lipca 2018 r. robię to w ramach ruchu „nitgaber” – transparentnych osób niepełnosprawnych.

Jednak nawet dzisiaj (piszę te słowa 3 września 2022 r.) walka nadal tkwi – wiele kroków, które zostały podjęte, w tym m.in. demonstracje, apele do prasy i wielu członków Knesetu (IZRAEL parlamentu) i więcej nie pomogło, a sytuacja ludności niepełnosprawnej w Państwie Izrael jest nadal bardzo trudna i wielu z nas jest zmuszonych do dokonania niemożliwego wyboru między zakupem podstawowej żywności a zakupem leków lub niezbędnego sprzętu medycznego).

Dlatego będziemy prosić o dodatkowe pomysły, aby dalej promować walkę.

Wszelkie pomysły są mile widziane.

Pozdrowienia,

assaf benyamini.

Post Scriptum. 1) Mój numer identyfikacyjny: 029547403.

2)moje adresy e-mail: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: [email protected] lub: assaffff@protonmail.com lub:[email protected] lub: [email protected]

3)Poniżej kilka słów wyjaśniających o ruchu społecznym, do którego dołączyłem 10 lipca 2018 r., które pojawiły się w prasie:

Tatiana Kaduczkin, zwykła obywatelka Państwa Izrael, postanowiła założyć ruch „nitogaber”, aby pomóc tym, których nazywa „przejrzystymi niepełnosprawnymi”. Jak dotąd do jej ruchu dołączyło około 500 osób z całego IZRAELA. W rozmowie z nadawcami Channel 7 opowiada o projekcie i tych osobach niepełnosprawnych, które nie otrzymują odpowiedniej i wystarczającej pomocy od odpowiednich agencji, po prostu dlatego, że są transparentne.

Według niej populację niepełnosprawną można podzielić na dwie grupy: niepełnosprawną z wózkiem inwalidzkim i niepełnosprawną bez wózka inwalidzkiego. Drugą grupę definiuje jako „przejrzystą niepełnosprawność”, ponieważ jej zdaniem nie otrzymują oni takich samych usług, jak osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, mimo że określa się je jako niepełnosprawne w 75-100 procentach.

Jak wyjaśnia, osoby te nie są w stanie same się utrzymać i potrzebują pomocy w postaci dodatkowych usług, do których mają prawo osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. Na przykład przejrzyste osoby niepełnosprawne otrzymują niski zasiłek inwalidzki z ubezpieczenia społecznego, nie otrzymują pewnych dodatków, takich jak zasiłek na usługi specjalne, zasiłek towarzyszący, zasiłek z tytułu mobilności, a także otrzymują niższy zasiłek z Ministerstwa Mieszkalnictwa.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Kaduchkina, ci transparentni niepełnosprawni są głodni chleba pomimo próby twierdzenia, że ​​w Izraelu 2016 roku nie ma ludzi głodnych chleba. Z przeprowadzonych przez nią badań wynika również, że wśród nich odsetek samobójstw jest wysoki. W ruchu, który założyła, pracuje nad umieszczeniem wyraźnie niepełnosprawnych na listach oczekujących na mieszkania komunalne. Dzieje się tak dlatego, że według niej zwykle nie wpisują się na te listy, mimo że mają się kwalifikować. Ma sporo spotkań z członkami Knesetu, a nawet uczestniczy w spotkaniach i dyskusjach odpowiednich komisji w Knesecie, ale według niej ci, którzy są w stanie pomóc, nie słuchają, a ci, którzy słuchają, są w opozycji i dlatego nie mogą Wsparcie.

Teraz wzywa coraz więcej „przejrzystych” osób niepełnosprawnych do przyłączenia się do niej, do skontaktowania się z nią, aby mogła im pomóc. Jej zdaniem, jeśli sytuacja będzie trwać tak, jak jest dzisiaj, nie będzie ucieczki przed demonstracją osób niepełnosprawnych, które będą domagać się swoich praw i podstawowych warunków do życia.

4) Poniżej znajdują się dane kontaktowe kierownika ruchu, pani Tatiany Kaduchkin:

Jej numery telefonów:

972-52-3708001. oraz: 972-3-5346644.

Jej godziny odbierania telefonów to od niedzieli do czwartku (włącznie) od 11:00 do 20:00 – od jedenastej rano do ósmej wieczorem według czasu izraelskiego, z wyjątkiem świąt żydowskich i różnych świąt izraelskich.

5) Poniżej początek listu, który wysłałem w różne miejsca:

Do:

Temat: rozbudowa systemu.

Szanowni Państwo.

Jestem zainteresowany zamówieniem następującej usługi od programistów: konfiguracja systemu TTS-TEXT TO SPEECH

W językach ormiańskim, białoruskim, turkmeńskim, kirgiskim, jidysz i baskijskim – językach, których nie ma w systemach TTS, których używam dzisiaj (play.ht, voicemaker.in i aivoov.com) – ale są na moim blog niepełnosprawność5.com

Czy taki rozwój jest naprawdę możliwy? A jeśli tak, to jak długo to trwa i jakie są wymagane koszty finansowe?

Zaznaczam, że nie jestem ani komputerowcem, ani programistą – więc nie mam możliwości sprawdzenia rzeczy.

Pozdrowienia,

assaf benyamini.

6) Poniżej moja korespondencja z grupą na Facebooku „Coming to the Professors”:

Do: “באים אל הפרופסורים.היסטוריה וארכיאולוגיה

Jestem obywatelem Izraela, który aktywnie działa w walce o populacje osób niepełnosprawnych, w ramach której apeluję również do organów międzynarodowych poza granicami Państwa IZRAEL. Zwróciłem się też między innymi do osób z Armenii.

Jak wiecie, około dwa i pół roku temu toczyła się wojna między Armenią a Azerbejdżanem o obszary wpływów w regionie Górnego Karabachu i według tego, co usłyszałem w wiadomościach, Izrael nie był w tym konflikcie neutralny i utożsamiał się z po stronie azerskiej.

Spodziewałem się więc, że kiedy podejdę do ludzi z Armenii jako obywatelka IZRAELSKIEGO (a tak się prezentowałem) stosunek do mnie będzie bardzo zły.

Ku mojemu zdziwieniu otrzymałem od wszystkich osób z Armenii, z którymi kontaktowałem się przez Internet i bez wyjątku bardzo pełne szacunku nastawienie oraz ludzi, którzy starali się pomóc nawet znacznie bardziej niż ludzie z jakiegokolwiek innego kraju.

Oczywiście jest to dla mnie miła niespodzianka – jednak jako ktoś, kto nic nie wie o kulturze ormiańskiej czy azerskiej, zakładam, że są tu różne rzeczy, o których nawet nie wiem.

Więc gdzie są moje błędy? czego nie rozumiem?

Podkreślam, że nie zadaję tego pytania jako przekory – po prostu interesuje mnie, jakie są wyjaśnienia tego, co opisałem.

Pozdrowienia,

Asaf Benjamin.

David Cohen

Zastanawiam się, jaki jest związek między walką niepełnosprawnych w IZRAEL a zniesławianiem Państwa IZRAEL?

Ormianie dokonali masakry myszołowami.

Ormianie zawsze byli nieufni wobec honoru IZRAELA i starali się z nim konkurować, aby osiągnąć status, jaki Żydom udało się nadać Holokaustowi, stąd ich szacunek dla nas, a także zazdrość.

IZRAEL nie brał aktywnego udziału w wojnie, podpisał umowy sprzedaży broni Azerom, którzy są naszymi przyjaciółmi, w przeciwieństwie do Ormian.

W jakimkolwiek kraju trzeciego świata byliby bardzo szczęśliwi, gdyby otrzymali zasiłki, które nasi niepełnosprawni otrzymują tutaj w IZRAELU i warunki życia, dlatego moim zdaniem to żart i kpina ze strony Resha, aby zwrócić się do obywateli, którzy zarabiają co najwyżej 400 dolarów miesiąc i otrzymują od nich pomoc w walce, gdy renta inwalidzka, którą otrzymują w Izraelu jest wielokrotnie wyższa a także marzenie osoby o tym statusie pośrednika tych krajów.

 

David Cohen

Nie twierdziłem, że istnieje związek między walką osób niepełnosprawnych w IZRAELU a stosunkiem Ormian do narodu

Właśnie zadałem pytanie jako ktoś, kto nic nie wie o kulturze ormiańskiej. Przepraszam za postawienie pytania – naprawdę nie wiedziałem, że zgodnie z Twoją metodą zabrania się zadawania pytań na ten temat. Poza tym nie ma tu żadnej próby oczerniania Państwa IZRAEL – to twój wynalazek. Wyjaśnię również, że nie kontaktowałem się bezpośrednio z obywatelami Armenii w sprawie prośby o jakiekolwiek darowizny finansowe – prośby dotyczyły zupełnie innych tematów, głównie za pośrednictwem stron internetowych freelancerów, takich jakFivever.com. Zgadzam się z Państwem, że sytuacja osób niepełnosprawnych w IZRAEL jest bez porównania lepsza niż sytuacja osób niepełnosprawnych w kraju takim jak Armenia. I można pójść znacznie dalej: społeczeństwa prymitywne, w których ci, którzy nie pracują fizycznie i nie walczą w wojnach, nie mają szans na przeżycie – i oczywiście w tych społeczeństwach nie ma co mówić o prawach osób niepełnosprawnych, osób starszych lub jakiegokolwiek rodzaju leczenia, które po prostu nie istnieje – lub jest dostępne tylko dla pewnej warstwy populacji. Bardzo ograniczone spojrzenie na króla i jego najbliższe otoczenie – czy interesuje Cię to, że jest to dla nas w Państwie IZRAEL? model do porównania? A jaki jest wniosek? ta udręka społeczna jest zawsze, jak wiele innych rzeczy w naszym życiu, kwestią względną, a nie absolutną. Jako osoba niepełnosprawna w Państwie IZRAEL porównuję to, co Państwo IZRAEL może bez problemu dać naszej opinii publicznej i ułatwić jej życie – a łańcuchem niepowodzeń rządowych, które powodują, że niepełnosprawna populacja otrzymuje wiele mniej niż minimum niezbędne do godnego życia tutaj w Izraelu – i nigdzie indziej. Porównanie sytuacji osób niepełnosprawnych w Państwie IZRAEL z sytuacją osób niepełnosprawnych w krajach ubogich (a nawet tych znajdujących się w znacznie gorszej sytuacji niż Armenia) nie stanowi podstawy roszczeń osób niepełnosprawnych wobec Państwa IZRAEL . Nie mam wątpliwości, że w krajach trzeciego świata bardzo dobrze mogą zaistnieć sytuacje, w których jeśli ty lub ja zostaniecie ranni,

 

David Cohen

assaf benyamini

Odnośnie traktowania Ormian, napisałem po prostu, dlaczego traktują IZRAELÓW z szacunkiem pomimo wojny.

Oczywiście możesz zadawać dowolne pytanie… swobodnie.

Nadal nie rozumiem, jaki jest związek między obywatelami kraju trzeciego świata a sytuacją niepełnosprawnych w Izraelu.

Nie tylko nie porównywałem osób niepełnosprawnych w Izraelu do osób niepełnosprawnych w Armenii, ale porównałem sytuację osób zdrowych do sytuacji osób niepełnosprawnych w IZRAELU – lepiej być niepełnosprawnym w IZRAELU niż zwykłym obywatelem Armenii.

Wciąż się zastanawiam:

Po co wprowadzać walkę osób niepełnosprawnych do stosunków międzynarodowych?

Czy nie jest to zniesławienie IZRAELA w najdziwniejszy i najbardziej niepotrzebny sposób?

Zwrócić się do cierpiących ludzi i machać im przed oczami żądaniami, które są dla nich marzeniem? Jaki jest z tego pożytek? A co mają wspólnego z niepełnosprawnymi?

I znowu: pytaj, czego chcesz i rób to, co chcesz, tylko zastanawiam się nad logiką i czy ma to taki wpływ na reputację Państwa IZRAEL?

 

jakbezpieczna benyaminai

autor

 

David Cohen

Wyjaśnię (ponownie), że nie ma próby oczerniania Państwa IZRAEL, a najlepszym na to dowodem jest: wciąż piszę tu na Facebooku i jestem w domu, a nie w areszcie w piwnicach UB Serwis, do którego zostałbym wysłany, gdybym naprawdę coś takiego zrobił… I nie stawiam przed nimi żadnych żądań: po prostu skontaktowałem się z tymi ludźmi z Armenii przez strony freelancerów – i też zapłaciłem im pełną opłatę za zadania, za które freelancerzy z innych krajów również otrzymaliby pełną zapłatę. W mojej korespondencji z nimi bardzo starałem się mówić na poziomie oczu – i zawierało to tylko rzeczy, które były technicznie i bezpośrednio związane z zadaniem, do którego również byli podłączani do tych samych stron internetowych – i nic więcej. Jak wiecie, te strony są otwarte do rejestracji dla osób z krajów z całego świata. Myślę (i jest to oczywiście moja osobista opinia – i nic więcej), że my w Izraelu jesteśmy winni straszliwej moralnej niesprawiedliwości popełnionej pod pozornie niewinnym tytułem “eksportu bezpieczeństwa” – w ramach którego broń produkowana w Państwo Izrael jest sprzedawane z powodu chciwości tylko reżimom lub podejrzanym organizacjom, które popełniają akty masowych mordów – ale oczywiście przeciętny Izraelczyk zawsze będzie o wiele wygodniej mówiąc takie rzeczy jak „to nie jest bezpośrednio związane ze mną” lub „ja nie” o tym decydować” lub „To nie zależy ode mnie” i inne stwierdzenia, które mogą sprawić, że poczujemy się lepiej – w końcu kto naprawdę byłby skłonny przyznać, że broń sprzedawana przez ich kraj jest wykorzystywana do popełniania tak strasznych zbrodni? I pytasz, dlaczego walkę osób niepełnosprawnych w IZRAELU należy sprowadzać do stosunków międzynarodowych? Cóż, robię to z wyboru. Przyłączyłem się do walki osób niepełnosprawnych w IZRAELU w 2007 roku, czyli 15 lat temu. Przez lata ja i wiele innych osób niepełnosprawnych staraliśmy się walczyć z straszliwymi niesprawiedliwościami, z powodu których wielu niepełnosprawnych znalazło swoją śmierć na ulicy w każdy możliwy sposób, a nie tylko w demonstracjach: niezliczone apele i spotkania z członkami Kneset (parlament IZRAELSKI) apeluje do prasy lub do każdego możliwego sektora w Państwie IZRAEL. Po tym, jak wiele razy byłem maltretowany i okłamywany, ja osobiście (i ja pisząc tu tylko jak to wygląda z mojego punktu widzenia – a dla innych oczywiście może wyglądać inaczej) całkowicie straciłem zaufanie do różnych władz państwowych. W ostateczności zwracam się do wielu organizacji międzynarodowych (a ponieważ często zwracam się do języków, których w ogóle nie znam, a tłumaczenia, które w tym celu pozyskałem od firm tłumaczeniowych, więc w wielu przypadkach wysyłać prośby do organizacji lub osób fizycznych, nie wiedząc w ogóle, jaka jest ich tożsamość). Odwołania do stron spoza IZRAEL mają dwa cele: próbę doprowadzenia do takiej czy innej współpracy między organizacjami osób niepełnosprawnych w Państwie IZRAEL a organizacjami osób niepełnosprawnych z innych miejsc, jak również próba wywarcia nacisku z zewnątrz na decydentów w Państwie IZRAEL, aby zaczęli troszczyć się o nasze trudności nieco poważniej. Czy chcesz to postrzegać jako zniesławienie Państwa IZRAEL? Więc wiecie co: w tej sprawie przyjmuję winę na siebie – jak wyjaśniłem, nie został mi żaden inny wybór ani możliwość. Na dzień dzisiejszy istnieje długa lista spraw, w których nie ma żadnego rozwiązania – można więc dalej argumentować przeciwko mnie, że zniesławiam państwo IZRAEL – a jednocześnie zapewniam, że pogardliwa postawa Wiele, wiele władz w Państwie Izrael w tak wielu przypadkach faktycznie gwarantuje, że będę zmuszony kontynuować to z powodu braku wyboru. Czy IZRAEL naprawdę zacznie poważnie traktować opiekę, a nie tylko to powiedzieć i dalej kłamać? W takim razie byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym przerwał walkę i nie wysłał ani jednego listu więcej. Tymczasem nie widzimy zmiany kierunku w tej materii – a kontynuacja długofalowej polityki zaniedbywania i pogardy oznacza, że ​​na nic innego nie ma szans. Czy zatem chcesz nazwać to zniesławieniem Państwa IZRAEL? Masz więc pełne prawo myśleć w ten sposób o tych, którzy robią to z wyboru – nie będę się z tym kłócić. Z pozdrowieniami, assaf benyamini. Czy zatem chcesz nazwać to zniesławieniem Państwa IZRAEL? Masz więc pełne prawo myśleć w ten sposób o tych, którzy robią to z wyboru – nie będę się z tym kłócić. Z pozdrowieniami, assaf benyamini. Czy zatem chcesz nazwać to zniesławieniem Państwa IZRAEL? Masz więc pełne prawo myśleć w ten sposób o tych, którzy robią to z wyboru – nie będę się z tym kłócić. Z pozdrowieniami, assaf benyamini.

 

David Cohen

jaksaf Benjamini

Nawet jeśli źle oczerniasz Izrael, nie wsadzą cię do więzienia. demokracja…

I nie osądzam cię za twój ból i nie osądzam cię za twoje cierpienie.

Rób to, co myślisz, że cię rozwinie.

Zapewniam, że żadna międzynarodowa presja nie spowoduje, że państwo IZRAEL będzie dawać więcej pieniędzy osobom niepełnosprawnym publicznie, jest to wewnętrzna sprawa państwa i państwo daje niepełnosprawnym rozsądne kwoty w porównaniu do innych krajów zachodnich, dlatego jest to śmieszne myśleć, że ktoś będzie interweniował, a na pewno organizacje lub osoby z krajów trzeciego świata.

Zgadzam się, że to naprawdę za mało i że można i trzeba dawać więcej (a jest od kogo brać) – ale jak wspomniałem: żadna presja z zewnątrz nie pomoże – i tak, jest to forma zniesławienia Państwa IZRAELA.

Państwo IZRAEL znajduje się w miejscu, w którym wszyscy jego wrogowie szukają sposobów, aby je sklasyfikować i na szczęście dla nas większość naszych wrogów byłaby szczęśliwa mieszkając tutaj i akceptując warunki, jakie otrzymują tutaj nasi niepełnosprawni.

Dobre zdrowie

 

David Cohen

Masz rację. Jak wyjaśniłem, my jako osoby niepełnosprawne nie mamy innej możliwości.

 

Lior Pasternak

Z moich doświadczeń z Ormianami zarówno w Ameryce, jak iw Japonii, mają szacunek dla Żydów w „realistyczny, ciężki i podejrzany sposób”, a to wynika z chrześcijaństwa praktykowanego w Azji Środkowej w porównaniu z chrześcijaństwem zachodnim.

Zauważyłem, że prawie nie mówią „Jezus Chrystus” w przeciwieństwie do Amerykanów i generalnie są zamknięci i odlegli, zdałem sobie sprawę, że to jest ich kultura, a nie rozmawianie i łączenie się z ludźmi, którzy nie są ich własnymi. W ten sposób, jeśli powiedzieli miłe słowo, to grzecznie.

jakbezpieczna benyaminai .

autor

Lior Pasternak

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Brzmi interesująco.

 

Bruria Ginton-Lawenda

Lior Pasternak

Wow, moje doświadczenie w Ameryce Północnej jest trochę inne – doświadczam i widzę bliskość i braterstwo, w tym małżeństwa między Żydami i Ormianami. Nawiasem mówiąc, wielu Żydów mówi również „Jezus Chrystus” lub „Suita Jezus” bez żadnych religijnych intencji ani oskarżeń, tak samo wielu mówi „Bóg Mocny”, „Pan świata” itp. Z intencją religijną i bez niej , ale z przyzwyczajenia, które nie ma na celu krzywdzenia, ale wyrażanie szoku/zdziwienia lub dowcipnych żartów.

Nietrudno zrozumieć, że Azerzy z Iranu, podobnie jak inne nieperskie ludy Iranu, mogą pomóc sobie i Bliskiemu Wschodowi wrócić do czasów przed szyicką rewolucją. Jeśli to możliwe, dobrze byłoby znaleźć dyplomatyczny sposób, aby pozostać w braterskich stosunkach również z Ormianami, nie tylko dlatego, że Charles Ezenborian (Ezenbor) wykonał najbardziej wzruszające „Haidisher Maman”, ale dlatego, że oni również doznali poważnego holokaustu „z powodu ” do religii niewolnictwa (w Turcji).

7) Poniżej znajduje się post, który opublikowałem na portalu społecznościowym Facebook na temat zachowania sieci Shufersal wobec mnie (zauważę, że są to numery telefonów, w których nie było odpowiedzi z sieci: 972-1-800-56-56 -56 i: 972-3-9481515).

 

Dzisiaj, w piątek 2 września 2022 r., otrzymałem przesyłkę do domu od Shufersal-Wysyłka, który zawierał również piątkowy Yedioth Ahronoth ngazeta. Jak wiecie, sobotnia gazeta Yedioth Ahronoth kosztuje około 20 NIS i oprócz głównej części zawiera dodatki.

Jednak z niewiadomych przyczyn sieć Shufersal zdecydowała się dostarczać tylko główną część gazety bez dodatków.

Uważam, że gdy klient zamawia produkt i za niego płaci, powinien otrzymać ten sam produkt w całości – a nie tylko jego część. To kwestia zasad.

Co więcej: kiedy próbuję nawiązać kontakt telefoniczny z siecią Shufersal w celu wyjaśnienia sprawy, nikt nie odbiera telefonu, a połączenia są natychmiast rozłączane jedno po drugim.

Uważam, że to nie jest właściwy sposób postępowania.

Pozdrowienia,

assaf benyamin,

  1. Kostaryka 115,

Wejście A-płaskie 4,

Kiryat Menachem,

Jerozolima

IZRAEL, kod pocztowy: 9662592.

moje numery telefonów: w domu-972-2-6427757.

Telefon komórkowy-972-58-6784040. Faks-972-77-2700076.

8)Zaznaczę, że mówię po hebrajsku, a moja znajomość innych języków jest bardzo ograniczona. Z wyjątkiem średniego lub niskiego poziomu angielskiego i bardzo niskiego poziomu francuskiego, nie mam dalszej wiedzy w tej dziedzinie.

Skorzystałem z pomocy profesjonalnej firmy tłumaczeniowej, aby napisać ten list.

9) Poniżej kilka linków, dzięki którym można znaleźć więcej informacji o mnie oraz o zmaganiach osób niepełnosprawnych w Izraelu, w których uczestniczę:

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100066013470424

https://twitter.com/AssafBenyamini

https://www.webtalk.co/assaf.benyamini

https://anchor.fm/assaf-benyamini

https://open.spotify.com/show/4KKwFBQBwwapfWMb1tvdEw

https://vk.com/id384940173

www.tiktok.com/@assafbenyamini

 https://disability5.com/

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg

 https://www.4shared.com/folder/oOyYCabv/_online.html

https://sites.google.com/view/raayonotonline/%D7%91%D7%99%D7%AA

 

https://sites.google.com/view/shlilibareshet/%D7%91%D7%99%D7%AA

 

Print Friendly, PDF & Email