Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs Posolstvo z Izraela svetu. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Preskočiť na obsah
Home » Posolstvo z Izraela svetu.

Posolstvo z Izraela svetu.

Yoni Barak

  1. júla 2014

 

 

Hej svet, čo sa deje?

Áno, sme to opäť my.. ľud Izraela.

Krajina je taká malá, že jej názov ani nemôžete napísať na zemeguľu, pretože sa tam nehodí, a časť musíte napísať na more a časť na susednú krajinu.

Jediná krajina, ktorú majú Židia, kde hovoria svojim jazykom, žijú svoje životy a snažia sa zabezpečiť, aby sa už nezopakoval holokaust, aký sa im stal pred 60 rokmi…

Krajina, ktorá počas 60 rokov existencie prispela svojím ľudským kapitálom, technologickými schopnosťami a inováciami, urobila obrovský prínos pre ľudstvo.

Máme na vás malú prosbu.

Nie nie, nevzrušujte sa, ste zaneprázdnení a zaujatí globálnym otepľovaním, globálnou energetickou krízou a ekonomickou situáciou, rozumieme. Nezaberieme vám veľa času.

Tiež, ako to povedať? Nemáme od vás veľa požiadaviek. Len jedna taká pizza. Malá prosba.

Izraelské obranné sily sa v najbližších dňoch (dúfajme) chystajú na silnú a bolestivú operáciu v oblasti, z ktorej sú strieľaní teroristi (ktorú si tak sám definoval, drahý svet), s cieľom obnoviť mier medzi obyvateľmi Izrael.

Ľudia dajú výpoveď, rodiny zrušia letné prázdniny a úsilie sa zameria na údery proti tým previnilcom, pre ktorých sú tank a škola rovnako dôležité ciele. pre ktorých sú deti správnym a opodstatneným prístreškom.

Pre vás je odpaľovanie „hlúpych“ rakiet do husto obývaných oblastí „legitímnym“ spôsobom protestu.

Nie nie, nepotrebujeme pomoc s vojakmi… Absolútne nie drahý svet.

Máme svojich vojakov. Sú zruční a motivovaní. Verte nám, sú najlepší na svete. Najlepšia investícia v tejto krajine.

Nechceme ani zbrane. Sami ho vyvíjame a ročne investujeme miliardy do technológií, aby sa neubližovalo deťom a nevinným. Dosiahli sme skutočne dobré bodové protiopatrenia, z celého sveta sa od nás chodíte učiť, ako správne bojovať v asymetrickej vojne.

Tiež nepotrebujeme, aby ste nás podporovali slovami, ak je to pre vás príliš ťažké. Mohlo by to byť fajn, ale aj tak… ste odkázaní na arabskú ropu a chápeme, že chlapov s čiapkami na hlavách a rukami na šivare nechcete otravovať.

Je predsa známe, ako zdražuje barel ropy.

Žiadame len jednu vec.

nerušiť

Žiadna krajina nedovolí, aby jej populačné centrá boli bombardované a osadené vo dne v noci raketami, určite nie krajina ako tá naša, ktorá je vo všeobecnosti veľká ako New Jersey.

Žiadna krajina nepreukáže toleranciu ako my, keď sa jej občania všetkých vekových kategórií stanú dlhodobým cieľom extrémistickej náboženskej teroristickej organizácie, ktorá ju odmieta uznať.

Boli sme dosť ticho a hromové ticho vystriedali ozveny výbuchov.

Vieš, drahý svet, tvoje mlčanie o problémoch ako masaker v Sýrii, porušovanie ľudských práv v Číne, miznutie menšín a LGBT ľudí v Rusku jednoducho kričí.

Ale z nejakého dôvodu, keď ide o jedinú krajinu, ktorá stojí medzi bezhraničným vražedným terorizmom a Západom, zrazu máte čo povedať. Veľa.

Nechajte to teda na nás.

Nepotrebujeme, aby ste nás učili, ako sa správať morálne, a už vôbec nie ako chrániť našu krajinu. Na to sme tu.

Ale ak sa nechystáte pomôcť, ako ste toľkokrát stáli a videli, ako boli Židia masakrovaní, za to, že sú Židia, tak aspoň nezasahujte.

Len nerušiť.

Vďaka,

všetkých občanov štátu Izrael.

 

Print Friendly, PDF & Email