Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs Práca na diaľku - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Preskočiť na obsah
Home » Práca na diaľku

Práca na diaľku

Komu:

Predmet: produkcia dištančného vzdelávania.

Vážené dámy/páni.

V týchto dňoch si hľadám prácu.

Ako vieme, v súčasnosti existuje technológia využitia 3D tlačiarní na výrobu rôznych produktov.

Existuje aj technológia, ktorá umožňuje výrobu produktov s týmito tlačiarňami bez potreby prítomnosti človeka v blízkosti tlačiarne, ale zadávaním pokynov na diaľku alebo z osobného počítača doma?

A ak takáto technológia dnes existuje – viete, ktoré firmy ponúkajú takéto pracovné miesta? A aké osobné zručnosti sú potrebné na tento účel?

S Pozdravom,

assaf benyamini,

Odpoveď: Nižšie je uvedený e-mail, ktorý posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: Organizácie spisovateľov.

Vážené dámy/páni.

Píšem na stránke site disability55.com, ktorá sa zaoberá problematikou ľudí so zdravotným postihnutím.

Stránka bola vytvorená v systéme wordpress.org – a je to viacjazyčná stránka v 67 jazykoch:uzbecký, ukrajinský, urdský, azerský, taliansky, indonézsky, islandský, albánsky, amharský, anglický, estónsky, arménsky, bulharský, bosniansky, barmský, bieloruský, bengálsky, baskický, gruzínsky, nemecký, dánsky, holandský, maďarský, hindský, vietnamský, tadžičtina, turečtina, turkménčina, telugčina, tamilčina, gréčtina, jidiš, japončina, lotyština, litovčina, mongolčina, malajčina, maltčina, macedónčina, nórčina, nepálčina, svahilčina, sinhálčina, čínština, slovinčina, slovenčina, španielčina, srbčina, hebrejčina, arabčina, paštčina, poľština, portugalčina, filipínčina, fínčina, perzština, čeština, francúzština, kórejčina, kazaščina, katalánčina, kirgizština, chorvátčina, rumunčina, ruština, švédčina a thajčina.

Hľadám službu písania článkov v týchto jazykoch pre môj blog. Ale je tu ešte jedna ťažkosť/problém: Som človek, ktorý žije z veľmi nízkeho príjmu – invalidného príspevku od NÚZ. Z tohto dôvodu nie som schopný zaplatiť vysoké ceny, ktoré si účtujú profesionálni autori článkov.

Existujú veľké organizácie profesionálnych autorov blogových článkov, od ktorých si môžete objednať veľké množstvo článkov za zvýhodnenú cenu?

S Pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

Izrael, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected]

3) Odkaz na webovú stránku: https://www.disability55.com/

B. Nižšie je odkaz, ktorý som poslal niekoľkým vysokým školám pre počítačové štúdium:

Komu:

Predmet: Kurz softvérových testerov.

Vážené dámy/páni.

Pred niekoľkými rokmi (tieto slová píšem 11. februára 2023) som si urobil pracovnú skúšku John Bryce College– a zistil som, že som vhodný na kurz testovania softvéru.

No moja účasť na kurze sa nenaplnila. Dôvod: Ako človek žijúci z invalidného dôchodku od Národného poistného inštitútu som nebol schopný zaplatiť kurz, ktorý bol viac ako 18 000 NIS.

žiadal som aIzraelská služba zamestnanosti aby mi pomohli s financovaním kurzu, stretla som sa s veľmi ťažkopádnou a neefektívnou byrokraciou, ktorá mi v kombinácii s pohŕdavým prístupom z ich strany bránila zúčastniť sa kurzu – a preto som to musel vzdať. Je potrebné vziať do úvahy niektoré ďalšie ťažkosti : Nemám auto ani vodičák – a vzhľadom na moje choroby a lieky, ktoré užívam, to v žiadnom prípade nie je možné. Z rovnakého dôvodu som tiež veľmi obmedzená v pohybe – a preto jediná možnosť, ktorá mi môže vyhovovať, je účasť na diaľkovom kurze – cez počítač doma.

Zaujímalo by ma, či má vaša škola čo ponúknuť v súvislosti s takýmto kurzom.

S Pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy:[email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a : [email protected]

3)Životopis-Assaf Benyamini:

Osobné údaje: Assaf

Benyamini, ID. 029547403.

Dátum narodenia: 11.11.1972.

Adresa: 115 Costa Rica Street, Kiryat Menachem, Jeruzalem, Izrael.

Telefónne čísla: doma-972-2-6427757.

Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

vzdelanie:

10 rokov štúdia a čiastočná imatrikulácia.

Vojenská služba: výnimka zo zdravotných dôvodov.

Pracovné skúsenosti:

1991 – práca v RESHET tesárstve (juh Tel Avivu)

1998-2005-Práca v Národnej knižnici, asistovanie profesionálnemu tímu knihovníkov pri rôznych úlohách.

2009-2010-Práca v reťazci “Avgad” na triedenie šperkov.

Február-máj 2019-práca v počítačovej spoločnosti HMSOFT

Začiatok februára 2020 – tri dni práce pri distribúcii novín okoloidúcim na ulici.

dobrovoľníctvo:

Aktívne v bojovom veliteľstve zdravotne postihnutých.

dobrovoľníctvo

V centre pre využívanie práv samosprávy Jeruzalema na pomoc ľuďom v núdzi.

Všeobecné informácie:

Vysoká motivácia, vysoká verbálna a písomná artikulácia, schopnosť improvizovať a riešiť problémy.

Má dlhoročné skúsenosti s organizáciami občianskej spoločnosti.

Trpí telesným postihnutím, ktoré mi bráni zdvíhať ťažké bremená a dlho stáť na nohách.

C. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: otvorené výberové konania.

Vážené dámy/páni.

Hľadám na internete softvér, alebo systémy toho či onoho typu, ktoré sú určené na zverejňovanie „otvorených tendrov“ na rôzne témy.

Poznáte takéto systémy?

S Pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. Nižšie je uvedený príklad ponuky, ktorú chcem zverejniť v otvorenom systéme na zverejňovanie ponúk online:

Svoj blog disability55.com ponúkam ako platformu na publikovanie článkov o ľuďoch so zdravotným postihnutím v každom z nasledujúcich 67 jazykov:uzbecký, ukrajinský, urdský, azerský, taliansky, indonézsky, islandský, albánsky, amharský, anglický, estónsky, arménsky, bulharský, bosniansky, barmský, bieloruský, bengálsky, baskický, gruzínsky, nemecký, dánsky, holandský, maďarský, hindský, vietnamský, tadžičtina, turečtina, turkménčina, telugčina, tamilčina, gréčtina, jidiš, japončina, lotyština, litovčina, mongolčina, malajčina, maltčina, macedónčina, nórčina, nepálčina, svahilčina, sinhálčina, čínština, slovinčina, slovenčina, španielčina, srbčina, hebrejčina, arabčina, paštčina, poľština, portugalčina, filipínčina, fínčina, perzština, čeština, francúzština, kórejčina, kazaščina, katalánčina, kirgizština, chorvátčina, rumunčina, ruština, švédčina a thajčina.

S Pozdravom,

assaf benyamini,

post Scriptum. Moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected]

D. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý som poslal sprievodcovi z hostela „Avivit“:

Asaf Benjamin< [email protected] >

Komu:

[email protected]

[email protected]

štvrtok 16. februára o 17:01

Ahoj Vardan:

Po našom stretnutí, toto je e-mail, ktorý som poslal Dr. Hagit Pelegovi z nemocnice Hadassah Ein Kerem, kde ma sledujú kvôli psoriatickej artritíde, ktorou trpím (podľa štatistík sa u asi 16 % pacientov s psoriázou rozvinie artritída – a bohužiaľ , momentálne som zaradený medzi 16 % týchto).

Pokiaľ ide o samotnú psoriázu, je dôležité pochopiť, že:

1) Príčina psoriázy nie je známa. Prví výskumníci, ktorým sa skutočne podarí nájsť príčinu psoriázy, a samozrejme po tom, čo objav prejde príslušnými akademickými testami odborného hodnotenia, títo výskumníci dostanú Nobelovu cenu za medicínu.

2) V minulosti existovala hypotéza, že príčina bola genetická – nedokázali však nájsť základ. Táto hypotéza bola založená na skutočnosti, že u dvoch skupín obyvateľstva s preukázanou genetickou príbuznosťou – u Indiánov a Eskimákov – nebol nikdy pozorovaný žiadny prípad psoriázy. Treba však pripomenúť, že to nemožno jednoznačne určiť, keďže ako je známe už veľmi dlhú dobu v dejinách (v skutočnosti až do konca 16. storočia), tieto národy nemali nič spoločné s bielym človekom – a nemôžeme vedieť, či skutočne mali alebo nemali prípady psoriázy – a vzhľadom na to, že väčšina týchto národov zrejme nemala písmo (a ani to sa nedá jednoznačne určiť – pretože vždy existuje možnosť, že boli obdobia, keď sa spisy písali na materiály podliehajúce skaze a z tohto dôvodu ich dnes nemáme k dispozícii) – vtedy nemôžeme skutočne vedieť, či sa v týchto skupinách populácie nikdy nevyskytli prípady psoriázy. Najstaršie dôkazy, ktoré máme, pochádzajú od španielskych dobyvateľov – ale samozrejme ide o pomerne neskoré dôkazy, z ktorých nie je možné v tejto veci vyvodiť žiadne závery.

3) Pokiaľ ide o psoriatickú artritídu, existuje jasná rodová charakteristika: asi dvaja Tretinu pacientov tvoria skutočne pacienti – a iba tretinu pacientov trpiacich týmto ochorením tvoria muži. Nepoznám dôvod – môžete sa samozrejme opýtať profesionálov.

4) Rozpočty vyčlenené na výskum v tejto oblasti sú zjavne výrazne nižšie ako na výskum iných chorôb, akými sú rakovina, srdcové choroby alebo neurologické choroby, akými sú Alzheimerova alebo Parkinsonova choroba. Dôvod je jednoduchý: Vo veľkej väčšine prípadov psoriáza nie je život ohrozujúce ochorenie – a priemerná dĺžka života pacientov so psoriázou sa nelíši od priemernej dĺžky života bežnej populácie – a keď nemá žiadny vplyv na život očakávanú dĺžku života, ani na život ohrozujúcu povahu samotnej choroby, ale len na nepretržité utrpenie a výrazné poškodenie kvality života,

5) Psoriáza sa u mňa objavila asi v 15 rokoch – dlhé roky som však vôbec nevedela, že ide o psoriázu. Z tohto dôvodu by som vždy išiel ku dermatológovi kvôli konkrétnemu problému, a keďže ako vieme, neexistuje žiadna liečba, ktorá by vyliečila psoriázu (a dokonca aj výskumníci, ktorí takúto liečbu nájdu, dostanú Nobelovu cenu za medicínu), nikdy by to nepomohlo. . Táto situácia pokračovala až do 2. januára 2007, kedy som navštívil dermatológa Dr. Avrahama Zlotogorského, od ktorého som dostal diagnózu psoriázy – ako aj vysvetlenie týkajúce sa samotnej choroby a jej charakteristík.

6) Nikdy nebola dokázaná priama súvislosť medzi prítomnosťou duševnej choroby a psoriázou. Je veľa duševne zranených ľudí, ktorí netrpia psoriázou, a je veľa pacientov so psoriázou (a v oveľa vážnejších situáciách ako ja), ktorí nemajú žiadnu duševnú chorobu a vedú normálny životný štýl ako každý iný človek v spoločnosti. Na druhej strane je známe, že stresové situácie (psychický stres, depresia, úzkosť) môžu u chorých určite viesť k zhoršeniu príznakov psoriázy – je to však len u niektorých pacientov a nie u všetkých.

7) Ošetrenia pri Mŕtvom mori alebo v iných prírodných lokalitách podobných vo svete (napríklad známe liečebné miesto v Baden-Baden v Nemecku) môžu niektorým pacientom pomôcť oveľa viac ako akákoľvek medikamentózna liečba. Existujú dokonca aj turisti so psoriázou, ktorí prichádzajú do Izraela z rôznych kútov sveta najmä za týmto účelom. Sú známe prípady, v ktorých tieto liečby vedú k ústupu choroby. Vie sa o existencii veľkej skupiny turistov (ich počet nepoznám – údaje má zrejme v rukách ministerstvo turizmu, cez ktoré sú tieto skupiny organizované), pacientov s psoriázou, ktorí prichádzajú do Izraela a hneď cestujú do Mŕtveho mora na liečbu s cieľom dosiahnuť remisiu choroby – a potom, čo obdobie remisie skončí alebo sa blíži ku koncu,

8) Pamätajte, že procedúry v Mŕtvom mori tiež nepomáhajú celkovo všetkým pacientom. Je ťažké až nemožné vopred vedieť, v ktorých prípadoch to pomôže a v ktorých nie – a takmer vždy je nemožné to vedieť, kým to neskúsite. Už som niekoľkokrát cestoval a na moju psoriázu to nemalo takmer žiadny vplyv. Nepamätám si, koľkokrát som prišiel k Mŕtvemu moru – bolo to však viackrát a nikdy ma to veľmi neovplyvnilo. Okrem toho je dnes prístup k samotným procedúram oveľa problematickejší v dôsledku zmien, ktoré sa dejú v samotnom Mŕtvom mori: zhoršenie fenoménu ponorov v posledných rokoch spôsobilo uzavretie celých úsekov pláže – a dokonca aj v častiach morí. pláže, ktoré neboli uzavreté, je pobyt na nich oveľa nebezpečnejší ako v minulosti. tiež vyskytli sa už prípady prepadov, ktoré sa objavili na cestách alebo na cestách, kde sa chodí do hotelov – a v dnešnej dobe je už samotný príchod do hotelov a potom návrat odtiaľ oveľa nebezpečnejší ako to bolo do 10-tej či 15-tej. rokmi – a samozrejme aj to je niečo, čo treba vždy brať do úvahy. Počul som, že nedávno jedna izraelská spoločnosť vyvinula technológiu, ktorá vie, ako vopred predpovedať ponory, aby ste ju mohli použiť, a keď dostanete varovanie vopred, jednoducho opustíte túto nebezpečnú oblasť. Táto spoločnosť vyváža technológiu do mnohých miest na svete – a myslím si, že je naozaj škoda, že sa táto technológia nepoužíva aj v oblasti Mŕtveho mora – čo je oblasť, kde je takáto technológia veľmi potrebná. Nepamätám si názov spoločnosti – a nepamätám si

—– Preposlaná správa —–

Skryť pôvodnú správu

  

Autor: assaf benyamini <[email protected]>

komu: [email protected] <[email protected]>

Odoslané: štvrtok, 26. januára 2023 o 16:28:06 PMMGMT+2

Predmet: Listy Dr. Hagitovi Pelegovi.  

Mier s Dr. Hagit Peleg:

Predmet: žiadosť o konzultáciu.

Drahá pani.

Keď som bol na vašej klinike naposledy na vyšetrení, povedali ste mi, že teraz existujú nové lieky na liečbu psoriázy a že je možné, že ľuďom ako ja, ktorí trpia ťažkými finančnými problémami, môžu teraz pomôcť „Priatelia medicíny“. “združenie, do ktorého odkazujete pacientov v tejto situácii.

Potom som navštívil svojho rodinného lekára – Dr. Brandona Stewarta – a pochopil som od neho, že sa s vami o tom porozpráva.

Hovorili ste s ním?

Tiež, pokiaľ viem, v súčasnosti neexistuje žiadna liečba, ktorá by dokázala vyliečiť psoriázu – je to pravda? A ak to nie je pravda alebo nepresné, mohli by ste vysvetliť, aké sú od dnešného dňa možnosti liečby psoriázy?

V minulosti som nechcel podstúpiť medikamentóznu liečbu psoriázy z iného dôvodu: vysoká pravdepodobnosť, že budem trpieť vedľajšími účinkami – a zároveň veľmi krátke obdobia remisie, ktoré možno dosiahnuť, ak vôbec.

Z vašich slov som pochopil, že táto situácia bola pred 10-15 rokmi (čo je doba, kedy mi dermatológovia, u ktorých som bola na vyšetrení, povedali o situácii, ktorú som už spomínal, a z uvedených dôvodov mi neodporúčali biologickú liečbu) – a dnes už neplatí.

A preto by som sa chcela spýtať: Aké je obdobie remisie pri psoriáze, ktoré môžem dosiahnuť, ak sa začnem liečiť niektorým z nových liekov? A o ktoré drogy ide?

Tiež, a ak mi skutočne nové lieky umožnia dosiahnuť predĺžené obdobie remisie psoriázy bez vážnych vedľajších účinkov a skutočne existuje možnosť využiť združenie „Friends of Medicine“ na pomoc pri financovaní liečby – v takom prípade by ma zaujímalo, aký postup je potrebný na to, aby ste dostali liečbu drogami.

S Pozdravom,

assaf benyamini – pacient na reumatologickej ambulancii nemocnice Hadassah Ein Kerem.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

E. Nižšie je moja korešpondencia s „Fórom občianskej spoločnosti“:

Adi Arbel< [email protected] >

Komu:

assaf Benyamini

Pondelok 13. februára o 10:23

existuje.

V pondelok 13. februára 2023 o 10:13 by assaf benyamini <‪[email protected]>:

Skryť pôvodnú správu

Majú vaše kancelárie v Jeruzaleme bezbariérový prístup?

V pondelok, 13. februára 2023 o 09:59:12 GMT+2, Adi Arbel<[email protected]> Napísal:

Naše kancelárie sú v Jeruzaleme a ja žijem v Givatayime. Môžete sa stretnúť buď v našich kanceláriách alebo v obchodnom centre Givatayim. Neváhajte a pošlite e-mail Tatiane, aby ste sa vyhli pokazenému telefónu, ak chcete, aby bolo stretnutie s vami oboma.

V pondelok, 6. februára 2023 o 19:04 od assaf benyamini <‪[email protected]>:

Zoom nepoužívam. Neviem, či Tatiana používa tento softvér. V každom prípade je Tatiana manažérkou komunikácie, a preto si myslím, že vzťah by mal byť s ňou. Môžete ju kontaktovať telefonicky na čísle 972-52-3708001. Alebo: 972-3-5346644. Nedeľa – štvrtok medzi 11:00 – 20:00. S pozdravom Asaf Binyamini. PS Chcel by som upozorniť, že som zdravotne postihnutý a chorý človek, a preto si nie som istý, či sa dostanem do vašich kancelárií v Jeruzaleme. Kde sú vaše kancelárie? Je tam bezbariérový prístup? V každom prípade ma môžete kedykoľvek kontaktovať telefonicky. Moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

V pondelok, 6. februára 2023 o 12:21:25 GMT+2, Adi Arbel<[email protected]> Napísal:

Ahoj Assaf a Tatiana, ďakujeme za otázku! Volám sa Adi a som riaditeľom fóra občianskej spoločnosti. Veľmi rád si s vami dohodnem úvodné stretnutie na Zoome alebo v našej kancelárii v Jeruzaleme podľa vašich preferencií. S pozdravom Adi

V nedeľu 5. februára 2023 o 15:22 od Assafa Binyaminiho <‪[email protected]>: Komu: „Fórum pre občiansku spoločnosť“. Nižšie je uvedený odkaz v mene pani Tatyany Kaduchkinovej z hnutia „Nitgaber“.

Téma: hnutie „Nitgaber“ („transparentní“ postihnutí ľudia)

Asi pred desiatimi rokmi som ja, Ham, založil hnutie „Nitgaber“ pre „transparentných“ postihnutých ľudí. Zdravotne postihnutí ľudia s vysokým percentom invalidity a bez práceneschopnosti, ktorí však nie sú obmedzení v pohybe. Môj pohyb počíta a predstavuje asi 1300 ľudí z celej krajiny, ktorí majú pohybové postihnutie medzi 75 % a 100 %, ktorí nie sú schopní pracovať a ktorí nemajú pohybové postihnutie alebo potrebujú zvýšenie percenta zdravotného postihnutia.

Hnutie umožňuje týmto ľuďom vyčerpať všetky svoje práva voči štátu a určitá finančná podpora je poskytovaná aj tým, ktorí to najviac potrebujú.

Naše hnutie bojuje za dostupné verejné bývanie a primerané životné podmienky pre spomínanú skupinu obyvateľstva.

Mnoho ľudí so zdravotným postihnutím, ktorí nie sú schopní pracovať a ktorí majú 75%-100% invaliditu, ale nie sú obmedzení v pohybe, žije v žalostných podmienkach.

Nedostávajú rovnaké výhody, aké požívajú dôchodcovia, ktorí dostávajú aj príplatok k príjmu. To znamená, že nemajú zľavy na nákup liekov, zľavy na účet za elektrinu a daň z nehnuteľnosti, zľavy na cestovanie verejnou dopravou a asistenciu pri prenájme podobne ako dôchodcovia, nemajú nárok na granty na „kúrenie/chladenie“ a ďalšie.

Inými slovami, napriek zúfalej situácii nemajú nárok na takmer žiadne dávky.

Okrem toho nemajú nárok na verejné bývanie napriek ťažkým podmienkam, v ktorých každý deň žijú.

Medzi jednotlivými postihnutiami je zásadný rozdiel a my sme presvedčení, že by to tak nemalo byť!

Zdravotne postihnutá osoba so zdravotným postihnutím má nárok na verejné bývanie a dostáva pomoc na nájomné v rozmedzí od 3 000 NIS do 3 900 NIS mesačne. Taktiež zdravotne postihnutí ľudia so zdravotným znevýhodnením dostávajú vyššie príspevky ako zdravotne postihnutí zastupovaní hnutím, a to vďaka príplatkom k základnému príspevku, ktorý zahŕňa okrem iného aj špeciálne služby, príspevok na mobilitu a doprovod a ďalšie.

V takejto situácii veľkosť týchto príspevkov dosahuje 15 000 – 17 000 NIS mesačne.

Naproti tomu zdravotne postihnutí zastúpení hnutím, ktorí nemajú pohybové postihnutie, majú 75%-100% invaliditu a nie sú spôsobilí na prácu, dostávajú len 3211 NIS mesačne v čistom! Odtiaľto vyplýva, že táto skupina je najchudobnejšou a najzraniteľnejšou populáciou v štáte Izrael!!! Počas rokov svojej činnosti som sa stretol s mnohými úradníkmi z rôznych strán v Knesete a na rôznych ministerstvách vlády. Žiaľ, hnutiu sa už desaťročie nepodarilo presadiť návrh, ktorý by umožnil ľuďom so zdravotným postihnutím, ktorí nie sú obmedzení v pohybe, ktorí majú 75% až 100% zdravotné postihnutie a nie sú schopní pracovať, získať verejné bývanie. alebo prinajmenšom zvýšiť objem pomoci, ktorú dostávajú pri prenájme bytu a čo i len trochu zlepšiť ich životné podmienky.

Rád by som sa s vami stretol, aby som podporil tento projekt a pomohol týmto ľuďom žiť dôstojnejší a riadnejší život.

S požehnaním a veľkou nádejou Tatyana Kaduchkin, predsedníčka hnutia “Nitgaber” (transparentné postihnuté).

 

Telefón 1: 972-52-370-8001

Telefón 2: 972-3-534-6644

Nižšie je odkaz, ktorý som zanechal členovi Knessetu Mossi Raz-Asherovi na stretnutie s ním v Knesete. Prišiel som v utorok 20. apríla 2021 o 13:30.

20. apríla 2021

Pozdravujem poslanca Knesetu („Knesset“ – IZRAELSKÝ parlament) Mossi Raz

Predmet: Problém bývania pre invalidov.

Drahý pane.

Nižšie je niekoľko otázok týkajúcich sa zdravotne postihnutých a mentálne postihnutých obyvateľov (populácia, do ktorej patrím aj ja), o ktorých by som vám rád hovoril. Zaujímalo by ma, do akej miery dokážete presadzovať tieto témy a/alebo robiť urgentné legislatívne úpravy na zlepšenie našej situácie, podmienok liečby a našich šancí na prežitie a začlenenie sa do spoločnosti.

Chcel by som poukázať na to, že z minulých skúseností som sa naučil, že na stretnutiach tohto typu mi pred príchodom povedia, že dostanem povolenie hovoriť, aby som nastolil otázky, o ktorých chcem hovoriť – na samotnom stretnutí však nedostane povolenie prehovoriť ani na sekundu – a ak sa pokúsim prehovoriť, nedajbože, bude to automaticky považované za veľmi vážne “narušenie” a preto na mňa ochranka zaútočí a veľmi agresívne ma vykáže – a toto aj vtedy, keď to nie je potrebné a keď je to úplne zbytočné, a tiež vtedy, keď je úplne jasné, že nikomu nepredstavujem žiadne „nebezpečenstvo“.

A poznajúc túto realitu, odovzdávam vám tento list – pre prípad, že aj tentoraz bude toto správanie voči mne. Zrejme už samotný fakt, že si dovoľujem nastoliť ťažkú ​​situáciu zdravotne postihnutej verejnosti, je interpretovaný ako veľmi vážna hrozba – aj keď mi vôbec nie je jasné, koho alebo čo konkrétne ohrozuje. Opúšťam vás a zamestnancov vašej kancelárie s týmto listom – domov si ho už nevezmem.

A teraz k detailom samotných tém:

1) Problém s financovaním/platbou nájmu – pred mnohými rokmi bolo určené (a nie je jasné, kým – pravdepodobne je to však ten či onen štátny úradník), že zdravotne postihnutí ľudia žijúci v komunite majú nárok na pomoc vo výške 770 NIS mesačne za účelom platenia nájomného. Ako vieme, v Izraelskom štáte došlo v posledných rokoch k veľmi výraznému nárastu cien bytov – a v dôsledku toho samozrejme aj k výraznému zvýšeniu nájomného. Výška pomoci 770 NIS, ktorá bola určená pred mnohými rokmi úplne svojvoľne a bez akéhokoľvek vysvetlenia alebo logiky, sa však neaktualizuje. Žiaľ, aj po veľkej korešpondencii (a to hovoríme minimálne o niekoľkých tisíckach či dokonca desiatkach tisíc listov a nanešťastie pre pisateľa týchto slov, tieto čísla nie sú vôbec prehnané), ktoré boli zaslané každej možnej strane: ministerstvu výstavby a bývania a jeho rôznym pobočkám, iným ministerstvám vlády ako ministerstvu financií a úradu predsedu vlády, mnohým novinárom, s ktorými pisateľ tzv. tento dokument hovoril osobne, Mnoho právnikov a dokonca aj vyšetrovacie úrady a veľvyslanectvá cudzích krajín – nič nepomáha – a v dôsledku toho sa výška pomoci neaktualizuje, veľa zdravotne postihnutých ľudí je vyhodených na ulicu a nájde tam svoju smrť od hladu, smädu alebo prechladnutie v zime a alternatívne z úpalu alebo dehydratácie v lete. Treba poznamenať, že organizácie na využívanie práv, ako napríklad združenie „Yadid“ (ktoré, ako vieme, bola zatvorená pred niekoľkými mesiacmi) alebo kliniky právnej pomoci na univerzitách a vysokých školách, s ktorými je autor tohto článku tiež v kontakte, nikdy nemôžu pomôcť a dôvod je jednoduchý: výška pomoci vo výške 770 NIS sa poskytuje v súlade so zákonom , a organizácie na využívanie práv môžu pomáhať len podľa existujúceho zákona a jedinou adresou v prípadoch, keď sú potrebné legislatívne zmeny, je, ako viete, Kneset. Tu sa však situácia ďalej komplikuje: ako vieme, už veľmi dlhé obdobie viac ako dvoch rokov neexistuje funkčná vláda a Kneset a Štát Izrael sú v skutočnosti v stave nepretržitej prechodnej vlády. Priamym a zdrvujúcim výsledkom tejto situácie je neexistencia možnosti vykonať nevyhnutné zmeny v zákone, ktoré sú naliehavo potrebné – niektoré z nich tu podrobne uvádzam. Treba poznamenať, že aj keď Kneset a vláda konali na základe žiadostí pisateľa týchto riadkov, ako aj žiadostí organizácií zdravotne postihnutých a mnohých ďalších strán o výške pomoci členom Knessetu, boli automaticky nasmerované na organizácie na využívanie práv – a to aj napriek tomu, že samotní členovia Knessetu veľmi dobre vedia, že v tomto prípade nemôžu byť adresou organizácie na využívanie práv, ale iba oni sami.

2) Komunikácia s prenajímateľmi – je veľa prípadov, kedy majú zdravotne postihnutí ľudia ťažkosti pri vyjednávaní s prenajímateľom z dôvodov súvisiacich s ich chorobou alebo zdravotným postihnutím. V týchto situáciách sa od sociálnych pracovníkov vyžaduje, aby vystupovali ako sprostredkovatelia – a veľmi veľká časť sociálnych pracovníkov nemôže skutočne v každom prípade prevziať túto úlohu. A čo viac: rozsiahle škrty v pracovných normách sociálnych pracovníkov v posledných rokoch v kombinácii s ťažkými pracovnými podmienkami, nízkymi mzdami, neadekvátnym prístupom rodín pacientov, ktorí ich v mnohých prípadoch vnímajú ako, a nespravodlivo,

3) Platobné prostriedky pacienta – existujú situácie, v ktorých sa človek po dlhom pobyte v nemocnici presťahuje do komunity a bez životných návykov, ktoré sa považujú za normatívne, ako je chodenie do práce, prevzatie zodpovednosti za riadenie svojho života. , atď. Požiadavky, ktoré sú kladené ako podmienka pre podpis nájomnej zmluvy, ako je napríklad Podpísanie garančnej kontroly, sú pre ľudí v tejto fáze ich života často nedosiahnuteľné.Mnohé liečebné a rehabilitačné rámce, ktoré existovali v minulosti (v jednom z nich pisateľovi tohto dokumentu pomohli asi pred 26 rokmi pri odchode z nemocnice na asistované bývanie), uzavreli alebo výrazne obmedzili rozsah Ich činnosť v posledných rokoch – niečo, čo môže zabrániť rehabilitácii od ľudí, ktorí v tejto fáze svojho života nebudú schopní napredovať bez týchto základných terapeutických a rehabilitačných obalov.

4) Problém regulácie – dnes je úplná nerovnováha, čo sa týka povinností a práv vlastníkov bytov na jednej strane a nájomcov bytov na strane druhej. Existuje mnoho zákonov, ktoré chránia prenajímateľov pred tým či oným zneužívaním doby prenájmu, ktoré môže byť zo strany nájomníkov. Na druhej strane neexistujú žiadne zákony, ktoré by chránili ľudí žijúcich v bytoch pred vykorisťovaním zo strany prenajímateľov – a v dôsledku toho možno v mnohých nájomných zmluvách nájsť škandalózne, drakonické a niekedy dokonca nezákonné ustanovenia – a neexistujú žiadne zákony. zamerané na ochranu nájomníkov týchto bytov, ktorí sú nútení tieto zmluvy podpísať. V mnohých prípadoch, nájomcovia bytov nemajú zákonné právo namietať proti urážlivým doložkám, ktoré sú podpísané ako podmienka prenájmu nehnuteľnosti – a budú úplne vystavení rozmarom vlastníkov bytov a niekedy aj počas doby prenájmu sám. Majitelia bytov sú v týchto situáciách prirodzene náročnejší pre znevýhodnené skupiny obyvateľstva, ako sú invalidi či chorí.

5) Ťažkosti s informovaním – existujú značné ťažkosti, pokiaľ ide o nastolenie uvedených ťažkostí a ich odhalenie na verejnosti za účelom vykonania potrebných opráv. Súčasné priority rôznych médií, ktoré sa o problematiku takmer nezaujímajú, roztrieštenosť medzi organizácie zdravotne postihnutých, neochota mnohých zložiek spoločnosti, v ktorej žijeme, aktívne sa podieľať na pokusoch o nápravu a zlepšenie situácie – to všetko zaťažiť a veľmi sťažiť úsilie upozorniť verejnosť na tieto problémy spôsobom, ktorý prinúti poslancov Knesetu vykonať potrebné zmeny a doplnenia legislatívy namiesto toho, aby naďalej ignorovali a nerobili nič. Ďalší problém nastáva pri vytváraní reklamnej kampane:

6) Čakacia doba na ošetrenie – je veľa prípadov, keď ľudia, ktorí do určitej etapy svojho života vôbec nepotrebovali pomoc služieb duševného zdravia – ale v dôsledku ťažkých životných okolností alebo traumatickej alebo ťažkej udalosti ten či onen druh potrebuje pomoc odborníka na duševné zdravie – a samozrejme v mnohých prípadoch ide o dočasnú alebo jednorazovú pomoc a nie chronickú. Čakacie lehoty na ošetrenie či psychologickú pomoc sú dnes veľmi dlhé – a v dôsledku chýbajúcej včasnej pomoci sa môže stav ľudí zbytočne zhoršovať. Investovanie dodatočných zdrojov do verejného systému duševného zdravia môže určite zmeniť situáciu. Treba mať na pamäti, že ani z ekonomického a rozpočtového hľadiska takéto správanie nemá žiadnu logiku: keď ich stav sa počas dlhšej čakacej doby na liečbu zhoršuje, ich stav sa stále komplikuje – a to, čo mohla byť jednorazová pomoc, ktorá stojí štát peniaze, sa mení na ešte vážnejšiu situáciu, ktorá následne stojí štát vysoké finančné náklady Nekonečne . Z týchto dôvodov je potrebné zvážiť doplnenie štandardov do verejného systému duševného zdravia a jeho zlepšenie – treba mať na pamäti, že prevažná väčšina obyvateľstva v štáte Izrael nemôže tieto liečby financovať súkromne – ktoré stoja niekoľko stoviek šekelov za každú individuálne sedenie. ich stav sa stále komplikuje – a to, čo mohla byť jednorazová pomoc, ktorá stojí štát peniaze, sa mení na ešte vážnejšiu situáciu, ktorá následne stojí štát vysoké finančné náklady Nekonečne. Z týchto dôvodov je potrebné zvážiť doplnenie štandardov do verejného systému duševného zdravia a jeho zlepšenie – treba mať na pamäti, že prevažná väčšina obyvateľstva v štáte Izrael nemôže tieto liečby financovať súkromne – ktoré stoja niekoľko stoviek šekelov za každú individuálne sedenie. ich stav sa stále komplikuje – a to, čo mohla byť jednorazová pomoc, ktorá stojí štát peniaze, sa mení na ešte vážnejšiu situáciu, ktorá následne stojí štát vysoké finančné náklady Nekonečne. Z týchto dôvodov je potrebné zvážiť doplnenie štandardov do verejného systému duševného zdravia a jeho zlepšenie – treba mať na pamäti, že prevažná väčšina obyvateľstva v štáte Izrael nemôže tieto liečby financovať súkromne – ktoré stoja niekoľko stoviek šekelov za každú individuálne sedenie.

7) Zubné ošetrenie – ako viete, v štáte Izrael človek, ktorý potrebuje zubné ošetrenie, takmer vždy navštívi súkromných lekárov – a to preto, že systém verejného zdravotníctva v súčasnosti v tejto oblasti neposkytuje odpoveď. Je potrebné poznamenať, že mentálne postihnutí a tiež zdravotne postihnutí vo všeobecnosti, ktorých ekonomické ťažkosti sú v každodennom živote veľmi ťažké, dokonca aj bez spojenia so zubným ošetrením, považujú za ešte ťažšie tieto ošetrenia, ak a keď je to potrebné. Kombinácia vážnych duševných problémov a vážnej ekonomickej núdze spôsobuje, že títo ľudia čelia rozbitému korytu a úplnej slepej uličke, keď je to potrebné, a niekedy aj neodkladnej starostlivosti o zuby. Malo by sa vziať do úvahy, že dnes v skutočnosti neexistuje

8) Oblasti hospitalizácie – osoba, ktorá v súčasnosti potrebuje masívnu psychiatrickú liečbu vo verejnej nemocnici alebo na klinike, ju môže dostať iba na klinike alebo v nemocnici, ktorá je blízko oblasti jeho bydliska. Existujú prípady, keď pacienti z jedného alebo druhého dôvodu uprednostňujú liečbu na inej klinike – nie nevyhnutne na tej, ktorá je veľmi blízko ich oblasti bydliska. Pacienti by mali mať možnosť slobodnej voľby – a pacient, ktorý nie je spokojný s liečbou na konkrétnej klinike alebo v nemocnici, by mal dostať možnosť presťahovať sa na kliniku alebo nemocnicu inam. Táto možnosť je v súčasnosti daná vo všetkých ostatných oblastiach medicíny – a nie je dôvod popierať slobodu výberu miesta liečby len v oblasti duševnej liečby. A čo viac: taká sloboda voľby, ak je daná,

9) Informovanosť obyvateľstva – všeobecná populácia niekedy prejavuje veľmi výrazný odpor, pokiaľ ide o liečbu duševného zdravia, ktorá sa poskytuje v oblasti, kde ľudia žijú – niečo, čo pramení z nedostatočnej informovanosti a nedostatočného uznania tejto oblasti – a bez akéhokoľvek praktického alebo logického opodstatnenia. Zníženie odporu a nevôle obyvateľstva prostredníctvom vhodného systémového informačného systému môže určite uľahčiť život pacientom a pacientom, ktorých život je v každom prípade pre chorobu a ich vlastné postihnutie veľmi ťažký. Nedostatočná informovanosť v spoločnosti, v ktorej žijeme, spôsobuje námietky obyvateľov voči otváraniu ubytovní alebo opatrovateľských zariadení v blízkosti ich bydliska, čo vedie k značnému oneskoreniu pri otváraní týchto zariadení, a niekedy aj k zamedzeniu ich otvorenia po žalobách obyvateľov. Navyše: existuje pomerne veľa prípadov, v ktorých dochádza k úmyselnému obťažovaniu obyvateľstva voči týmto opatrovateľským zariadeniam, keď sa nachádzajú v oblasti ich bydliska – a je veľmi možné, že zvyšovanie povedomia verejnosti by mohlo viesť k výraznému zníženiu počtu týchto prípadov. S pozdravom Asaf Binyamini,

115 Costa Rica St.,

vchod A-apartmán 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

post scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected] alebo: [email protected]

3) Liečebný rámec, v ktorom som bol do 16. marca 2021 (v dôsledku pokračujúcich škrtov a znižovania rozpočtov na zdravotnú a sociálnu starostlivosť a nedostatočného riešenia týchto problémov pri absencii fungujúcej vlády alebo Knessetu) som chronicky opustený chorých s veľmi vážnymi chorobami a problémami bez vhodného liečebného rámca. Všetky moje pokusy nájsť pre ňu relevantný liečebný rámec sa môžem spoľahnúť na výrobcov keramiky – a nedá sa povedať, ako dlho bude táto katastrofická situácia trvať):

Združenie “Reut” – Hostel “Avivit”,

6 Ha-Avivit Street,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9650816.

telefónne čísla v kanceláriách hostela: 972-2-6432551. alebo: 972-2-6428351.

E-mailová adresa hostela: [email protected]

Sociálny pracovník z hostelového tímu, s ktorým som bol v kontakte:

Ošrat-972-50-5857185.

4) Rodinný lekár, u ktorého som sledovaný:

Dr. Brandon Stewart,

“Zdravotné služby Klalit” – klinika Hatayelet,

6 Daniel Yanovsky St.,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9338601.

Telefónne číslo kliniky:

972-2-6738558. Faxové číslo v kanceláriách kliniky: 972-2-6738551.

5) Podrobnosti o pravidelných liekoch, ktoré užívam:

1. Psychiatrické lieky:

I. Seroquel-

2 tabletky po 300 mg každý večer.

II.Tegretol CR-

400 mg – každé ráno. 400 mg – každý večer.

III. Effexor-

150 mg – každé ráno. 150 mg – každý večer.

2. Symvastatín-

10 mg každý deň večer.

6) Nižšie je uvedený zoznam zdravotných problémov, ktorými trpím:

I. Duševná choroba-kompulzívny syndróm OCD ako aj definovaná choroba

ako schizo-afektívna porucha.

II. Psoriatická artritída.

III. Neurologický problém, ktorého definícia nie je jasná. Jej hlavné príznaky: predmety padajúce z mojich rúk bez toho, aby som si to všimol, závraty, strata citlivosti v niektorých oblastiach dlaní a určitý problém s rovnováhou a držaním tela.

IV. Chronická hernia platničky vzadu na stavcoch 4-5 – ktorá vyžaruje aj do nôh a sťažuje chôdzu.

V. Syndróm dráždivého čreva.

VI.. Začínajúce známky kardiologického problému z posledného mesiaca (tieto slová píšem vo štvrtok 22.3.2018). V čase písania týchto riadkov je stále nejasná podstata problému, ktorý sa prejavuje bolesťami na hrudníku počas väčšiny dňa, ťažkosťami s dýchaním a tiež rozprávaním.

VII. Výrazné oslabenie zraku, ktoré začalo asi pred šiestimi mesiacmi (tieto slová píšem v pondelok 19. apríla 2021).

7) Ďalšie osobné údaje: Vek: 48. Rodinný stav: Slobodný. Dátum narodenia: 11.11.1972.

Protest za zvýšenie starobného dôchodku Jeden z iniciátorov protestu: Uri Flom – Tel. 972-54-4725676 E-mail: [email protected]

Yigal Grinstein – Tel. 972-50-7534271 E-mail: [email protected]

Giora Harlofsky – Tel. 972-52-3820050 E-mail: [email protected]

22. decembra 2022

Výkrik na zhromaždenie – mladšia generácia sa pripája k boju.

My, vaši rodičia, vaše staré mamy a vaši starí otcovia, vás vyzývame, aby ste sa pridali a pomohli nám v našom boji za zvýšenie hanebného starobného dôchodku, ktorý dnes dostávame,

a ktorý mnohým z nás neumožňuje dôstojne žiť.

Keď sa dnes pripojíte k našim bojom, ušetrí vám to potrebu vrátiť sa a bojovať

Keď dosiahneš náš vek.

Naše deti a vnúčatá, náš príspevok bol blízko do roku 2003

K priemernej mzde v ekonomike a do roku 2003 bolo možné ďalej riadiť naše životy,

Na primeranej životnej úrovni aj po našom odchode do dôchodku.

Niektorým (nie všetkým) sa podarilo aj sporiť, niekomu viac a niekomu menej, v podporných dôchodkových plánoch.

Mnohí z nás, ktorí sme nemali privilégium pracovať vo verejnej službe alebo vo veľkých organizáciách, nemáme vôbec žiadny dôchodok a spoliehame sa výlučne na tento príspevok. Niet pochýb o tom, že výška príspevku dnes neumožňuje minimálny dôstojný život.

Mnohí si kladú otázku, ako sme sa v krajine, ktorá sa definuje ako sociálny štát, dostali do takej mizernej situácie. Odpoveďou je, mierne povedané, chamtivosť a hanebné porušovanie našich práv.

Všetko sa to začalo v roku 2003, keď sa vtedajší minister financií rozhodol prerušiť prepojenie medzi prostriedkami na starobný dôchodok, z ktorého sa neskôr stal starobný dôchodok, s väzbou na priemernú mzdu v hospodárstve a prepojiť dôchodku do „spotrebiteľského indexu“.

Tento krok zo dňa na deň vyprázdnil starobný dôchodok a po rokoch dôchodok úplne stratil dopad na život seniora.

Zároveň sa vo fonde národného poistenia postupne nahromadili stovky miliárd šekelov.

Sú to peniaze, ktoré nám zobrali počas desaťročí práce, aby sa nám vrátili, keď dosiahneme starobu, aby nám poskytli primerané sociálne zabezpečenie a umožnili nám pokračovať v živote na primeranej a rešpektujúcej úrovni.

Odpojením starobného dôchodku od naviazania na index „priemerná mzda v ekonomike“ a jeho prepojením na „spotrebiteľský index“ sa v Národnom poistení umelo vytvorili „prebytočné prostriedky“ dosahujúce stovky miliárd šekelov.

Ministerstvo financií drzo považovalo obrovské sumy, ktoré sa nahromadili v Národnom poistení, za prebytky a privlastnilo si peniaze, ktoré boli od začiatku určené na zabezpečenie základnej životnej úrovne pre viac ako milión občanov.

a veteránov (v súčasnosti asi 1 300 000).

Existuje a stále existuje sprisahanie mlčania, ktorého účelom je umožniť pokračovanie tejto kriminálnej lúpeže.

Vzťah prekračuje strany!

Zatiaľ čo plat vyšších úradníkov v hospodárstve počnúc premiérom cez ministrov a poslancov Knesetu, predsedov verejných rád a primátorov až po generálnych riaditeľov verejných spoločností a iných vyšších úradníkov vo verejnej službe, je naviazaný na priemerný plat v r. ekonomiky a automaticky sa aktualizuje každý rok –

Starobný dôchodok bol odsunutý do priepasti ženstva a jednoducho zabudnutý.

Nikdy viac!

Počas posledných dvoch desaťročí boli stovky miliárd šekelov prevedené z Národnej poisťovne do rozpočtového oddelenia ministerstva financií. Finančné prostriedky boli poskytnuté ako „pôžička“ a celý presun prebehol v tichosti v zákulisí a bez akejkoľvek náležitej publicity. Pôžička nebola nikdy vrátená. Naopak, narástol do obludných rozmerov.

Vraciame sa a žiadame vás o podporu v našom spravodlivom boji. Dnes sme to my, zajtra si to ty.

Odkazy na pripojenie:

Skupina otvorená diskusii (hlučná skupina): https://chat.whatsapp.com/Juztm79HMFYAWsXETIcKkI

Skupina bez diskusií, ale s pravidelnými aktualizáciami (tichá skupina):

https://chat.whatsapp.com/F8j6n3d1HeX8BCmU2c3TIC

Odkaz na facebookovú skupinu:

https://www.facebook.com/groups/1120435948847976

Pozrite sa, kam sa chamtivosť dostala (nápis v grafe je v hebrejčine)

Graf zvyšovania platov členov Knesset („kneset“ – parlament ISRAELI) s láskavým dovolením našich priateľov inžiniera Yehudu Gassera

Giora Harlofsky – jeden zo zakladateľov protestnej komunity Adv.

Giora Harlofsky, Tel. 972-52-3820050 [email protected]

Yigal Grinstein, Tel. 972-50-7534271 [email protected]

Uri Flom, Tel. 972-54-4725676 [email protected]

Moje osobné údaje:

Krstné meno – assaf. Priezvisko – benyamini.

IČO – 029547403.

Úplná adresa na doručovanie pošty –

assaf Benyamini,

115 Costa Rica St.,

Vchod A – Apartmán 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Fax-972-77-2700076.

Moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected]

Môj web: https://www.disability55.com/

Adi Arbel, Cirkevné fórum občianskej spoločnostir

Čo by ste dnes chceli robiť? Spoznať /fórum do spoločnosti občiansk

dostávať aktualizácie udalostí Kanál fóra pre občiansku spoločnosť

sledujte nás pozorne našej facebookovej stránke nájsť spôsoby, ako sa zmeniť náš civilný nástroj

využiť naše skúsenosti /strategické konzultácie a sprievod

učiť sa zo skúseností iných /kód občiansky otvorený

Viete, čo sa stane, keď? /všetky blízke udalosti

Premeňte myšlienku na realitu za jeden deň /dielňa štartéra

ponoriť sa do zložitosti vládneho rozpočtu/Potápanie zadarmo

využívať verejné informácie vo svoj prospech /vytiahnuť vo svetle

Získajte počiatočné peniaze na svoju novú iniciatívu /Grants pony

Pochopte, ako správne pracovať s členmi Knessetu /recept na efekt

Zistite, ako získať zdroje od širokej verejnosti /On line skok

F. Nižšie sú uvedené príspevky, ktoré som zdieľal na svojom účte na Facebooku:

1)dobrý večer. Ďalšiu časť som nepísal. Pisateľ sa v spodnej časti nepodpísal. Rozdával som zo všetkých síl a žiadam, aby ste urobili to isté.

Pevne dúfam, že politici a prezident na ich čele si nemyslia, že ideme do ulíc kvôli počtu členov komisie na vymenovanie sudcov…

Bojujeme za stratenú dušu krajiny.

V noci nespíme s obavami. Náš kompas sa chveje a my cítime, že obloha klesá a zem sa trasie.

A chápeme, že neexistuje žiadny spasiteľ a zostali sme sami a nazvali sme sa vlajkou.

Ideme z cesty, pretože si sa zbláznil.

Randíme pre našich rodičov a pre naše deti. Pretože tak sme boli vychovaní a tak ich vychovávame, aby milovali krajinu a pracovali pre ňu, tvrdo pracovali a rešpektovali ostatných…

A odchádzame preto, že sme nahnevaní a nie kvôli doložkám.

Nahnevaný, že politickí lídri sa stali sprievodcami korupcie, nenávisti, chamtivosti a túžby po cti a chamtivosti.

Nahnevaní ľudia, ktorí sa vyhýbajú a oddeľujú, vysávajú pole a budúcnosť krajiny.

Nahnevaný, že naše dane vyhadzujú ako nezdravé zásoby bezchrbtových, neschopných fňukačov.

Nahnevaní zločinci v oblekoch prevzali zákon, aby legalizovali svoju pokladnicu.

Hnevajú sa na premiéra, ktorý je pripravený na spálenie krajiny a roztrhanie ľudí, ak si zachráni kožu.

A odchádzame preto, lebo sme unavení z toho ponižovacieho šialenstva a nie kvôli malým čiaram v zákonoch.

Sme unavení z nástenných machov, ktorí nás nazývajú zradcami a vy mlčíte.

Sme unavení z úbohých ministrov, ktorí nás nazývajú rasistami a Aškenázmi, keď naše deti netušia, odkiaľ pochádzajú.

Už nás nebaví ostať pri hodinkách Rolex, ktoré nemáme a ani mať nebudeme.

Už nás unavuje počuť uhýbajúcich sa zločincov a ministrov, ktorí predstierajú, že sme anarchisti.

Chceme vám povedať, pán prezident, zaneprázdnení politici a povrchní novinári – prichádzate o veľa času.

Zobuď sa, pretože žijeme v horore a nemáme v úmysle sedieť a pozerať sa zboku, aby sme videli, ako skončia hádky medzi vami.

Zobudili sme sa, pretože sme boli unavení z mlčania. Pretože sme prevzali zodpovednosť.

Nehľadajte lídra, ktorého si u nás môžete kúpiť, a nešírte nám vymyslené kompromisy. Nie sme ako vy.

Začali sme boj a budeme bojovať, kým nedáte ruky preč od Najvyššieho súdu, kým sa nenaučíte rešpektovať toho druhého (alebo aspoň držať hubu) a kým si do srdca nezoberiete Deklaráciu nezávislosti.

Ani pred chvíľou.

Tiež to tak cítite? Podávajte ho ďalej, aby sa dostal do správnych uší.

2)Rotem Peer

riaditeľ

Skupinový expert v oblasti poradcov v oblasti duševného zdravia

1 deň ·

Úprava príspevku na objasnenie:

Je dôležité poznamenať, že je možné, že vrah bol skutočne traumatizovaný. nevylučujem to.

Len si myslím, že je veľa prípadov, keď to tak nie je a snaha pripísať takmer každú vraždu duševnému zápasu je zranením celej populácie.

Okrem toho je štatisticky jasné, že ak si vezmete vzorku 10 000 ľudí, ktorí bežia v porovnaní s 10 000 ľuďmi, ktorí nekandidujú, šanca, že existuje niekto, kto je vrah, je medzi nebežajúcimi ľuďmi vyššia.

Podľa zákona je každý vrah potenciálne duševne chorý. Aj keď nemá duševné zázemie, je poslaný na mentálne vyšetrenie.

A niekto, kto bol predtým hospitalizovaný pred mnohými rokmi, sa nepovažuje za zraneného duše a pokus ospravedlniť vraždu kvôli duševnému zápasu je jednoducho nespravodlivosť.

Každý chce utiecť z väzenia a čo sa stane potom?

že všetky noviny sú plné príšerných stigmatizujúcich viet, ktoré označujú takmer každého vraha za duševne narušeného.

To stačí na poškodenie celej populácie.

Proti tomu by mal byť zákon.

Ak Etiópčan vraždí, hovoríme, že zavraždil, pretože je Etiópčan?

Ak zavraždil Maročan, povieme, že zavraždil, pretože je Maročan?

samozrejme, že nie!

Človek zabíja, pretože zabíja, pretože je zlý človek.

Schizofrenici nie sú vrahovia.

Ľudia v depresii nezabíjajú.

Ľudia s úzkosťou nie sú vrahovia.

Odsudzujte tento jav, záleží len na nás, pretože sa o nás nikto nestará a ľudia sa kvôli týmto publikáciám boja mentálne postihnutých ľudí a odsudzujú ich zo spoločnosti, z práce, z politiky.

Nepodávajte tomu ruku.

————————————————– —–

Už ma nebaví automaticky spájať každého vraha s ubližovaním dušiam!

Duševne poškodený človek nie je vrah!!!!

Vrah je vrah, pretože je zlý človek.

Chce byť vrahom, pretože nemá čo stratiť.

Zločinec, násilník, vrah, útočník, sú zločinci a nie sú emocionálne poškodení.

Niet divu, že v krajine existujú stigmy voči mentálne postihnutým ľuďom, keď sa o každom, kto spácha vraždu, píše, že je mentálne postihnutý.

Krajina ignorantov

3) akosaf Benyamini

10 vo februári B-20:11

Pred pár minútami v správach uviedli, že terorista, ktorý dnes spáchal desivý útok v Jeruzaleme, je duševne chorý. V štúdiu zaznela aj otázka, do akej miery je fakt, že ten prekliaty terorista (ktorý bol pri útoku zabitý – a čo je dobré), duševne chorý, faktorom alebo rizikom teroristickej činnosti.

Treba mať na pamäti, že nie všetci duševne chorí sú teroristi, vrahovia alebo zločinci.

Napríklad som definovaný ako mentálne postihnutý a nevykonávam teroristické útoky a nie som členom žiadnej zločineckej alebo teroristickej organizácie.

Táto stigma, v ktorej sú všetci duševne chorí definovaní ako vrahovia alebo zločinci, je veľmi problematická – a niekedy veľmi sťažuje poskytnutie primeranej lekárskej starostlivosti.

4) assaf benyamini

7 vo februári 2023 B-23:25

Pred niekoľkými minútami správy ohlásili zemetrasenie v oblasti Jeruzalema.

Bývam v Jeruzaleme, vo štvrti Kirjat Menachem – a nič som necítil.

Asi by som mal ísť na kontrolu.

Kto lieči takúto poruchu? Ku ktorému lekárovi mám ísť?

A ako sa taká porucha volá?

Hahaha…

5)7 vo februári B- 23:15

A tentoraz vážna otázka (v žiadnom prípade humor akéhokoľvek druhu):

Asi pred dvoma až tromi rokmi bola v štáte Izrael spustená nová platforma verejnej dopravy: linka, ktorá slúži cestujúcim z Haify do Akkonu a späť po mori, loďou. Je možné využiť túto trasu viaclinkovým alebo bezplatnými mesačnými lístkami (podobne ako autobusy)?

Existovala už táto dopravná cesta v priebehu histórie? A ak áno, kto má o tom podrobnosti (v akom období, na čo slúžila trasa, aké to bolo politické/politické pozadie atď.?)?

Kto má o tom podrobnosti?

G. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: otvorené výberové konania.

Vážené dámy/páni.

Hľadám na internete softvér, alebo systémy toho či onoho typu, ktoré sú určené na zverejňovanie „otvorených tendrov“ na rôzne témy.

Poznáte takéto systémy?

S Pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

Telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. Nižšie je uvedený príklad ponuky, ktorú chcem zverejniť v otvorenom systéme na zverejňovanie ponúk online:

Svoj blog disability55.com ponúkam ako platformu na publikovanie článkov o ľuďoch so zdravotným postihnutím v každom z nasledujúcich 67 jazykov:uzbecký, ukrajinský, urdský, azerský, taliansky, indonézsky, islandský, albánsky, amharský, anglický, estónsky, arménsky, bulharský, bosniansky, barmský, bieloruský, bengálsky, baskický, gruzínsky, nemecký, dánsky, holandský, maďarský, hindský, vietnamský, tadžičtina, turečtina, turkménčina, telugčina, tamilčina, gréčtina, jidiš, japončina, lotyština, litovčina, mongolčina, malajčina, maltčina, macedónčina, nórčina, nepálčina, svahilčina, sinhálčina, čínština, slovinčina, slovenčina, španielčina, srbčina, hebrejčina, arabčina, paštčina, poľština, portugalčina, filipínčina, fínčina, perzština, čeština, francúzština, kórejčina, kazaščina, katalánčina, kirgizština, chorvátčina, rumunčina, ruština, švédčina a thajčina.

S Pozdravom,

assaf benyamini.

post Scriptum. môjemailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] alebo: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected]

H. Nižšie je uvedený e-mail, ktorý som poslal na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: Publikačné povolenia.

Vážené dámy/páni.

Mám 2 kanály YouTube https://www.youtube.com/channel/UCN4hTSj6nwuQZEcZEvicnmA

a: https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg

Chcel by som povoliť ostatným používateľom YouTube pridávať videá do mojich kanálov. Moje kanály sa zaoberajú problematikou ľudí so zdravotným postihnutím – a preto mám záujem povoliť pridávanie obsahu výlučne o tejto problematike – a v akomkoľvek jazyku.

Existuje spôsob, ako to urobiť? A ak áno – ako?

S Pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

Telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: assaffff@protonmail.com a: [email protected] a: [email protected]

I. Nižšie je uvedená e-mailová správa, ktorú posielam na rôzne miesta:

Komu:

Predmet: články pre blog.

Vážené dámy/páni.

Blogujem disability55.com – postavený na systéme wordpress.org.

Toto je blog, ktorý sa zaoberá problematikou ľudí so zdravotným postihnutím – viacjazyčný blog v 67 jazykoch: uzbecký, ukrajinský, urdský, azerbajdžanský, taliansky, indonézsky, islandský, albánsky, amharský, anglický, estónsky, arménsky, bulharský, bosniansky, barmský , bieloruský, bengálsky, baskický, gruzínsky, nemecký, dánsky, holandský, maďarský, hindský, vietnamský, tadžický, turecký, turkménsky, telugský, tamilský, grécky, jidiš, japonský, lotyšský, litovský, mongolský, malajský, maltský, macedónsky, nórsky , nepálčina, svahilčina, sinhálčina, čínština, slovinčina, slovenčina, španielčina, srbčina, hebrejčina, arabčina, paštčina, poľština, portugalčina, filipínčina, fínčina, perzština, čeština, francúzština, kórejčina, kazaščina, katalánčina, kirgizština, chorvátčina, rumunčina, ruština , švédsky a thajský.

Chcel by som umožniť používateľom webu nahrávať na moju stránku články – články o ľuďoch so zdravotným postihnutím, ktoré môžu byť v ktoromkoľvek zo 67 uvedených jazykov.

Existuje spôsob, ako to urobiť? A ak áno – ako?

S Pozdravom,

assaf benyamini,

Kostarická ulica 115,

Vchod A-byt 4,

Kiryat Menachem,

Jeruzalem,

IZRAEL, PSČ: 9662592.

moje telefónne čísla: doma-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040. Fax-972-77-2700076.

post Scriptum. 1) Moje IČO: 029547403.

2) Moje e-mailové adresy: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected] a: [email protected]

3) Odkaz na môj web: https://www.disability55.com/

J. Moje odkazy:

1)svet a plné centrum zdravia duše a ženy

2)push.house-Sieťová reklama

3)združenie “plachtenie Haifa”

4)ochrana Idan Dark

5)adresa organizácie Rodina v Izraeli – Terapeutické zuby núdznym

6)submenow.com-propagačný kanál YouTube

7)world one-Traffic for demokracia global

8)asociácia dýchacia sieť-krb stromy-nebezpečenstvo zdrav

9)program partnerov stránky clickcease.com

 

Print Friendly, PDF & Email