Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> Przesłanie Izraela dla świata. - מידע לאנשים עם מוגבלויות

Przesłanie Izraela dla świata.

Yoni Barak

8 lipca 2014

 

Hej świecie, co słychać?

Tak, to znowu my… lud Izraela.

Kraj jest tak mały, że nie można nawet napisać jego nazwy na kuli ziemskiej, ponieważ nie pasuje, a część trzeba napisać na morzu, a część na sąsiednim kraju.

Jedyny kraj, jaki mają Żydzi, w którym mówią swoim językiem, żyją swoim życiem i starają się, aby holokaust taki jak ten, który przydarzył im się 60 lat temu, już się nie powtórzył…

Kraj, który wniósł swój kapitał ludzki, możliwości technologiczne i innowacyjność, w ciągu 60 lat swojego istnienia wniósł ogromny wkład w ludzkość.

Mamy dla Ciebie małą prośbę.

Nie, nie, nie ekscytuj się, jesteś zajęty i zajęty globalnym ociepleniem, globalnym kryzysem energetycznym i sytuacją gospodarczą, rozumiemy. Nie zajmiemy Ci dużo czasu.

A także, jak to mówimy? Nie mamy od ciebie wielu wymagań. Tylko jedna taka pizza. Mała prośba.

W najbliższych dniach Siły Obronne Izraela idą (miejmy nadzieję) na potężną i bolesną operację na obszarze, z którego strzelają do terrorystów (który sam tak określiłeś, drogi świecie), aby przywrócić pokój mieszkańcom Izrael.

Ludzie zrezygnują z pracy, rodziny zrezygnują z wakacji, a wysiłek będzie skoncentrowany na odwetu tym złoczyńcom, dla których czołg i szkoła są celami równie ważnymi. dla których dzieci są właściwym i uzasadnionym schronieniem.

Dla ciebie wystrzeliwanie „głupich” rakiet w gęsto zaludnione obszary jest „uprawnionym” sposobem protestu.

Nie, nie, nie potrzebujemy pomocy z żołnierzami. Absolutnie nie drogi świecie.

Mamy naszych żołnierzy. Są wykwalifikowani i zmotywowani. Zaufaj nam, są najlepsi na świecie. Najlepsza inwestycja w tym kraju.

Nie chcemy też broni. Sami ją rozwijamy i inwestujemy miliardy rocznie w technologie, aby nie krzywdzić dzieci i niewinnych. Osiągnęliśmy naprawdę dobre środki zaradcze, ze wszystkich stron przyjeżdżasz, aby uczyć się od nas, jak prawidłowo walczyć w asymetrycznej wojnie.

Nie potrzebujemy również, abyś wspierał nas słowami, jeśli to dla Ciebie za trudne. Mogłoby być fajnie, ale jednak… jesteś uzależniony od arabskiej ropy i rozumiemy, że nie chcesz denerwować facetów z czapkami na głowach i rękami na shivar.

Wiadomo przecież, jak podnosi cenę baryłki ropy.

Prosimy tylko o jedno.

nie przeszkadzać

Żaden kraj nie pozwoli, by jego skupiska ludności były bombardowane i bombardowane dzień i noc przez pociski, a już na pewno nie taki kraj jak nasz, który jest wielkości New Jersey.

Żaden kraj nie będzie okazywał tolerancji tak jak my, gdy jego obywatele w każdym wieku stają się dalekosiężnym celem ekstremistycznej religijnej organizacji terrorystycznej, która odmawia jej uznania.

Byliśmy dość cicho, a grzmiącą ciszę zastąpiły echa wybuchów.

Wiesz, drogi świecie, twoje milczenie w sprawach takich jak masakra w Syrii, łamanie praw człowieka w Chinach, zniknięcie mniejszości i osób LGBT w Rosji po prostu krzyczy.

Ale z jakiegoś powodu, jeśli chodzi o jedyny kraj, który stoi między bezgranicznym, morderczym terroryzmem a Zachodem, nagle masz wiele do powiedzenia. Wiele.

Więc zostaw to nam.

Nie potrzebujemy, abyście nas uczyli, jak być moralnym, a już na pewno nie, jak chronić nasz kraj. Po to tu jesteśmy.

Ale jeśli nie zamierzasz pomóc, jak tyle razy stałeś z boku i widziałeś, jak mordowano Żydów za to, że byli Żydami, to przynajmniej nie wtrącaj się.

Tylko nie przeszkadzaj.

Dziękuję,

wszystkich obywateli Państwa Izrael.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE