" /> Sõnum Iisraelist maailmale. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
Skip to content
Home » הפוסטים באתר » Sõnum Iisraelist maailmale.

Sõnum Iisraelist maailmale.

 

 

Yoni Barak

  1. juuli 2014

 

Hei maailm, mis lahti?

Jah, see oleme jälle meie.. Iisraeli rahvas.

Riik on nii väike, et selle nime ei saa isegi maakerale kirjutada, sest see ei sobi ja osa tuleb kirjutada merele ja osa naaberriigile.

Ainus riik, mis juudi rahval on, kus nad räägivad oma keelt, elavad oma elu ja püüavad tagada, et selline holokaust, mis juhtus nendega 60 aastat tagasi, ei korduks…

Riik, kes panustas oma inimkapitali, tehnoloogilisi võimeid ja innovatsiooni oma 60-aastase eksisteerimise jooksul, on andnud inimkonnale tohutu panuse.

Meil on teile väike palve.

Ei, ei, ärge erutage, te olete hõivatud ja hõivatud globaalse soojenemise, ülemaailmse energiakriisi ja majandusolukorraga, me mõistame. Me ei võta palju teie aega.

Lisaks, kuidas me seda ütleme? Meil ei ole teilt palju nõudmisi. Ainult üks selline pitsa. Väike palve.

Lähipäevil lähevad Iisraeli kaitsejõud (loodetavasti) võimsale ja valusale operatsioonile piirkonnas, kust tulistatakse terroriste (mida sa ise sellisena määratlesid, kallis maailm), et taastada rahu Iisraeli elanikele. Iisrael.

Inimesed lahkuvad töölt, pered jätavad suvepuhkuse ära ja jõupingutused suunatakse tagasilöömisele nendele kurjategijatele, kelle jaoks on tank ja kool võrdse tähtsusega eesmärgid. kellele lapsed on õige ja õigustatud varjupaik.

Teie jaoks on “rumalate” rakettide tulistamine tihedalt asustatud aladele “legitiimne” protestiviis.

Ei ei, me ei vaja sõduritega abi.. Absoluutselt mitte kallis maailm.

Meil on oma sõdurid. Nad on osavad ja motiveeritud. Usu meid, nad on maailma parimad. Parim investeering sellel riigil.

Me ei taha ka relvi. Me arendame seda ise ja investeerime aastas miljardeid tehnoloogiatesse, et lapsed ja süütud kahju ei saaks. Oleme jõudnud tõeliselt heade vastumeetmeteni, kõikjalt tulete meilt õppima, kuidas asümmeetrilist sõda õigesti pidada.

Samuti ei pea te meid sõnadega toetama, kui see teile liiga raske on. See võiks olla tore, aga siiski… sa sõltud araabia naftast ja me mõistame, et sa ei taha tüüta tüüpe, kellel on mütsid peas ja käed šivaril.

On ju teada, kuidas see naftabarreli hinda tõstab.

Me palume ainult ühte asja.

ära sega

Ükski riik ei lase oma asustuskeskusi päeval ja öösel rakettidega pommitada ja levitada, kindlasti mitte selline riik nagu meie, mis on New Jersey üldsuurune.

Ükski riik ei näita üles tolerantsi nagu meie, kui selle igas vanuses kodanikud saavad äärmusliku usuterroristiorganisatsiooni pikamaa sihtmärgiks, kes keeldub seda tunnustamast.

Olime piisavalt vaiksed ja äikeseline vaikus asendus plahvatuste kajaga.

Teate, kallis maailm, teie vaikimine sellistes küsimustes nagu veresaun Süürias, inimõiguste rikkumine Hiinas, vähemuste ja LGBT inimeste kadumine Venemaal karjub lihtsalt.

Kuid millegipärast, kui tegemist on ainsa riigiga, mis seisab piirideta mõrvarliku terrorismi ja lääne vahel, on teil äkki palju öelda. Palju.

Nii et jätke see meie hooleks.

Meil pole vaja, et sa õpetaksid meile, kuidas olla moraalsed, ja kindlasti mitte seda, kuidas oma riiki kaitsta. Selleks me siin olemegi.

Aga kui te ei kavatse aidata, nagu nii mõnigi kord, kui seisite kõrval ja nägite, kuidas juute tapeti juutide olemise pärast, siis ärge sekkuge vähemalt.

Lihtsalt ära sega.

Aitäh,

kõigist Iisraeli riigi kodanikest.

Print Friendly, PDF & Email