Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs Temel mevzuat. - מידע לאנשים עם מוגבלויות
İçeriğe geç
Home » הפוסטים באתר » Temel mevzuat.

Temel mevzuat.

İle:

Ders: bir mevzuat sorunu.

Sayın Madamlar / Baylar.

İyi bilindiği gibi İsrail Devleti’nde diğer birçok yerde olduğu gibi, yaşlılar veya engelliler gibi hayatta kalmayı zor bulan ve ciddi mali sıkıntılar içinde olan birçok nüfus var.

Konunun kapsamlı bir temel yasa çerçevesinde çözüme kavuşturulmasının durumun düzelmesine yol açıp açmayacağı konusunda bir sorum var. Yıllardır çeşitli mecralarda da adı geçen, bildiğiniz üzere “Sosyal Haklar Temel Kanunu”nun çıkarılmasını kastediyorum.

2007’den beri İsrail’de engellilerin mücadelesine katılan biri olarak bu yasayla ilgili soruyu gündeme getiriyorum – ve bu konudaki düşüncenizi bilmek isterim.

Saygılarımızla,

Asaf Benjamin.

A. Aşağıda Keren Neubach gazetecisine gönderdiğim bir e-posta var. Ne yazık ki, ikincisi isteğime cevap vermedi.

 

—– Yönlendirilen bir mesaj —–

İle:Assaf Benjamin < [email protected] >

ile: [email protected] < [email protected] >

Gönderildi:7 Eylül 2022 Çarşamba, 11:21:07 PMGMT+3

Başlık:Bayan Karen Neubach’a mektuplarım.

 

Bayan Keren Neubach’a selamlar:

Ders: İlaç izleme sorunu.

Sevgili Madam .

Ben, 49 yaşındaki Asaf Binyamini, Kudüs’teki “Reot” derneğinin zihinsel engelliler için korunaklı konutlarında yaşıyorum – Sağlık Bakanlığı adına bir rehabilitasyon sepeti işleten toplulukta zihinsel engelliler için konut çerçevesinde .

Psikiyatrik ilaçlar alıyorum – ve son yıllarda akıl sağlığı merkezlerindeki psikiyatristlerin psikiyatrik ilaçları izlemeyi bıraktığı dayanılmaz bir gerçek ortaya çıktı (bunun kulağa biraz saçma geleceğini biliyorum – ama ne yazık ki bu defalarca karşılaştığım gerçek) . Ama çok düşük bir gelirle yaşadığım için – Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden bir maluliyet ödeneği – özel olarak doktorlara gitmek benim için imkansız.

Ama bugün başka bir alternatif yok, çünkü ruh sağlığı merkezlerindeki psikiyatristler bile artık benim için bir adres değil, iki nedenden dolayı:

1) Tedaviye problemli yaklaşım – ne zaman istasyona gelseniz, zihinsel yaralılar otomatik olarak aynı zamanda zihinsel engelli insanlar olarak tedavi edilir – bu, doktorların tamamen dinlememesine yol açar. İstasyona vardığım andan itibaren doktorlar, beni yüzeysel veya asgari bir tanıdık bile tanımadan, ne gibi sorunlar yaşadığımı tam olarak bilecekleri öncülünden yola çıkacaklardı. Bu, defalarca bana uygulanan yanlış tedavi uygulamalarına ve bunun getirdiği aşağılayıcı tavırla işbirliği yapamamama neden oldu. Ve dahası: Klinik personelinin veya doktorların beni tanıdığı durumlarda bile tedavi hala değişmedi – bu da herhangi bir tedavi veya yardım olasılığını engelledi ve sözde personelle bitmeyen çatışmalar ” Güya “yardım” veya “tedavi” kisvesi altında daha fazla zarar görmelerini ve gereksiz zihinsel ıstırap çekmelerini önlemek için aynı “izlemeyi” bırakırdım. Bunun bir genelleme olduğunu biliyorum – ama ne yapabilirsin, bu gerçek. Güya “yardım” veya “tedavi” kisvesi altında daha fazla zarar görmelerini ve gereksiz zihinsel ıstırap çekmelerini önlemek için aynı “izlemeyi” bırakırdım. Bunun bir genelleme olduğunu biliyorum – ama ne yapabilirsin, bu gerçek.

2) Fiziksel sağlık durumu – 1998 yılının başlarında, “Alvin İsrail” örgütünün bir projesinin parçası olarak yaklaşık üç ay boyunca çalıştığım Kudüs’teki “Larom” otelinde bir iş kazası geçirdim – ve o zamandan beri Ulusal Sigorta Enstitüsü’nün hiçbirini tanımadığı bir dizi fiziksel sorun geliştirdi. Ayrıca, şu anda bu zararı tanıyan başka bir kurum veya devlet dairesi bulunmamaktadır.

O kazadan bu yana durumum yavaş ama sürekli ve sürekli olarak kötüleşti – ve bugün, ruh sağlığı merkezlerine fiziksel olarak gitmenin bile benim için giderek daha zor ve sorunlu bir konu haline geldiği bir duruma ulaştım.

Üyesi olduğum bir genel sağlık sigortası ve ayrıca Sağlık Bakanlığı bu duruma bir çözümlerinin olmadığını ve evde çalışan bir psikiyatri servisinin olmadığını iddia etti.

 

Son aylarda biraz farklı bir şekilde bir çözüm bulmaya çalıştım: bir farmakoloğa giderek. Ancak, ziyaret ettiğim farmakologun ancak kısmen yardımcı olabileceği ve psikiyatrist olmadığı için aldığım psikiyatrik ilaçları çözmeme yardım etme yeteneğinin olmadığı ortaya çıktı.

Ayrıca: Bu alanda çalışan doktor sayısının azlığı nedeniyle (örnek için: Kudüs metropolünün tamamında ve çevresinde bu alanda sadece 2 doktor var – kliniğindeki doktor ben) açıkça ortaya çıktı. halk tıbbında ve özel olarak ulaşılabilen başka bir doktorda, her ziyaret birkaç yüz şekel tutarken, onlara her türlü ödeme gücüm yok ve bunu evde de yapıp yapmadığını bilmiyorum – ve bariz nedenlerden dolayı ben burada bu doktorların veya çalıştıkları tıbbi kurumların adlarını yazmıyorum) – bu nedenle farmakolojik izleme bugünün gerçekliğinde mümkün değil. Bildiğiniz gibi farmakolojide bir de psikiyatrik farmakoloji diye bir alt alan var.

 

Özetlemek gerekirse: bu koşullar, evde çalışan bir psikiyatristin hizmetlerine ihtiyaç duyan benim durumumda olan bir kişiyi tamamen çıkmaza sokuyor – ve aldığım ilaçları acilen izlemem gerekmesine rağmen, şu anda bana herhangi bir ilaç önerilmiyor. makul çözüm.

Topluluğun ruh sağlığı ortamında gerçekten bir psikiyatrist olduğunu belirtmeliyim – ancak, inatla onun evimde kalmasına izin vermiyorlar – sorunu en azından geçici olarak çözebilecek bir şey. Bu ret aynen böyle ve sebepsiz olarak verildi – ve durumuma ve ilaç takibinin yapılmamasının hayatımı bile tehlikeye atabileceği gerçeğine tamamen kayıtsız bir şekilde.

Her neyse, bir çözüm arıyorum. Bu durumda hala bulunabilecek bir çözüm fikriniz var mı?

Doktor değil, gazeteci olduğunuzu bildiğimi belirteceğim – bu yüzden sizden tıbbi tavsiye istemiyorum. Bu, ihtiyacım olan tedaviyi almama izin vermeyen bürokratik bir zorluk – ve belki bu konuda yardımcı olma fırsatınız olur. Gerekirse yayına çıkmaya da hazır olacağım.

Bunları sunduğunuz programların birçoğunu dinleyen biri olarak yazdığımı ve ruh sağlığı ile ilgili konulardaki kamuoyu ve medya faaliyetlerini çok takdir eden biri olarak yazdığımı belirtmek isterim. Konuyla ilgili hazırladığınız birçok makaleyi dinledim – ve tüm bakanlıklar bana bir çözüm önermediği ve beni birinden diğerine aktarmaktan başka bir şey yapmadığı için kim bilir – belki sizin müdahaleniz bu konuda yardımcı olabilir. aylardır takılıp kalmış bir konu.

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

3) İçinde bulunduğum terapötik ortam:

Dernek “Reut”-Hostel “Avivit”,

Ha Avivit Caddesi 6,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9650816.

Hostel ofislerindeki telefon numaraları: 972-2-6432551. ve: 972-2-6428351.

Pansiyonun e-posta adresi:

[email protected]

Dairemde temizlikçi olarak çalışan pansiyonun sosyal görevlisi: Mrs.

Sara Stora-972-55-6693370.

4) İzlendiğim aile hekimi:

Brandon Stewart,

“Clalit Sağlık Hizmetleri” – “HATAYELET” kliniği,

Sokak Daniel Yanovsky 6,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9338601.

Klinik ofislerindeki telefon numarası: 972-2-6738558.

Klinik ofislerindeki faks numarası: 972-2-6738551.

B. Facebook grubuyla yaptığım yazışmalar aşağıdadır:

atölyeler, inzivalar, festivaller ve etkinlikler için teberler, Asistanlar ve halkım mesleği“.

Yönetici ekibi, Atölyeler, İnziva Yerleri, Festivaller ve Etkinlikler için Yardımcılar, Asistanlar ve Profesyoneller grubundaki gönderinizi reddetti.

3 saat önce

Assaf benyamini atölyeler, inzivalar, festivaller ve etkinlikler için yardımcıları, asistanları ve profesyonelleri bir araya getirdi

7 Eylül 22:43 ·

Kime: “Çalıştaylar, inzivalar, festivaller ve etkinlikler için yardımcılar, asistanlar ve profesyoneller”.

Ders: kayıtlı dersler.

Sayın Madamlar / Baylar..

Çok dilli blogun sahibiyim https://disability5.comhangi hastalık ve sakatlık sorunları ile ilgilenir.

Blog, wordpress.org sisteminde oluşturulmuş ve server24.co.il sunucularında saklanmıştır.

Telif hakkı sorunu olmadan kullanılabilecek ders kayıtlarını bulabileceğiniz bir web sitesi arıyorum (örneğin, makaleler alanında Google Akademik’in web sitesine benzer).

Böyle bir hizmet biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

assaf benyamini,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

geri bildirim

Grupla alakalı değil

C. Gazeteci Esti Perez Ben-Ami’nin Facebook sayfasına bıraktığım 2 mesaj aşağıdadır:

1)Asaf Benjamin

Bayan Esti Perez Ben-Ami’ye selamlar: Her gün radyo talk show’unu dinliyorum

Türkçe היוםEdith seyahatleri sırasında yere yığıldı ve felç geçirdi, Wilson onun yerini aldı. Her ne kadar bahsedildiği gibi 1919 ile 1920 yılları arasında herhangi bir demokratik süreçte seçilmemiş olsa da – ne de olsa bu dönemde Amerikan tarihinin şu ana kadarki tek kadın başkanıydı. Saygılarımla, Asaf Binyamini.

2)Asaf Benjamin

İlgili girişi Wikipedia’dan ekliyorum:https://he.wikipedia.org/…/%D7%90%D7%93%D7%99%D7%AA_%D7…

(giriş İbranicedir(עברית-benim ilk dilim)-ama neredeyse her dilde bulunabileceğinden eminim)

D. Aşağıda “bipolar – duygudurum bozukluğu olanları ilgilendiren – depresyon, anksiyete ve manik depresyon”a gönderdiğim mektup var.

 

Asaf Benjamin< [email protected] >

ile:

[email protected]

12 Eylül Pazartesi 16:18

Kime: “Bipolar – duygudurum bozuklukları olanları ilgilendiren – depresyon, anksiyete ve manik depresyon.”

Ders: İlaç izleme sorunu.

Sayın Madamlar / Baylar.

Ben, 49 yaşındaki Asaf Binyamini, Kudüs’teki “Reot” derneğinin zihinsel engelliler için korunaklı konutlarında yaşıyorum – Sağlık Bakanlığı adına bir rehabilitasyon sepeti işleten toplulukta zihinsel engelliler için konut çerçevesinde .

Psikiyatrik ilaçlar alıyorum – ve son yıllarda akıl sağlığı merkezlerindeki psikiyatristlerin psikiyatrik ilaçları izlemeyi bıraktığı dayanılmaz bir gerçek ortaya çıktı (bunun kulağa biraz saçma geleceğini biliyorum – ama ne yazık ki bu defalarca karşılaştığım gerçek) . Ama çok düşük bir gelirle yaşadığım için – Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden bir maluliyet ödeneği – özel olarak doktorlara gitmek benim için imkansız.

Ama bugün başka bir alternatif yok, çünkü ruh sağlığı merkezlerindeki psikiyatristler bile artık benim için bir adres değil, iki nedenden dolayı:

1) Tedaviye problemli yaklaşım – ne zaman istasyona gelseniz, zihinsel yaralılar otomatik olarak aynı zamanda zihinsel engelli insanlar olarak tedavi edilir – bu, doktorların tamamen dinlememesine yol açar. İstasyona vardığım andan itibaren doktorlar, beni yüzeysel veya asgari bir tanıdık bile tanımadan, ne gibi sorunlar yaşadığımı tam olarak bilecekleri öncülünden yola çıkacaklardı. Bu, defalarca bana uygulanan yanlış tedavi uygulamalarına ve bunun getirdiği aşağılayıcı tavırla işbirliği yapamamama neden oldu. Ve dahası: Klinik personelinin veya doktorların beni tanıdığı durumlarda bile tedavi hala değişmedi – bu da herhangi bir tedavi veya yardım olasılığını engelledi ve sözde personelle bitmeyen çatışmalar ” Güya “yardım” veya “tedavi” kisvesi altında daha fazla zarar görmelerini ve gereksiz zihinsel ıstırap çekmelerini önlemek için aynı “izlemeyi” bırakırdım. Bunun bir genelleme olduğunu biliyorum – ama ne yapabilirsin, bu gerçek. Güya “yardım” veya “tedavi” kisvesi altında daha fazla zarar görmelerini ve gereksiz zihinsel ıstırap çekmelerini önlemek için aynı “izlemeyi” bırakırdım. Bunun bir genelleme olduğunu biliyorum – ama ne yapabilirsin, bu gerçek.

2) Fiziksel sağlık durumu – 1998 yılının başlarında, “Alvin İsrail” örgütünün bir projesinin parçası olarak yaklaşık üç ay boyunca çalıştığım Kudüs’teki “Larom” otelinde bir iş kazası geçirdim – ve o zamandan beri Ulusal Sigorta Enstitüsü’nün hiçbirini tanımadığı bir dizi fiziksel sorun geliştirdi. Ayrıca, şu anda bu zararı tanıyan başka bir kurum veya devlet dairesi bulunmamaktadır.

O kazadan bu yana durumum yavaş ama sürekli ve sürekli olarak kötüleşti – ve bugün ruh sağlığı istasyonlarına fiziksel olarak gelmenin bile benim için zor ve giderek daha sorunlu bir konu olduğu bir duruma ulaştım.

Üyesi olduğum bir genel sağlık sigortası ve ayrıca Sağlık Bakanlığı bu duruma bir çözümlerinin olmadığını ve evde çalışan bir psikiyatri servisinin olmadığını iddia etti.

 

Son aylarda biraz farklı bir şekilde bir çözüm bulmaya çalıştım: bir farmakoloğa giderek. Ancak, ziyaret ettiğim farmakologun ancak kısmen yardımcı olabileceği ve psikiyatrist olmadığı için aldığım psikiyatrik ilaçları çözmeme yardım etme yeteneğinin olmadığı ortaya çıktı.

Ayrıca: Bu alanda çalışan doktor sayısının azlığı nedeniyle (örnek için: Kudüs metropolünün tamamında ve çevresinde bu alanda sadece 2 doktor var – kliniğindeki doktor ben) açıkça ortaya çıktı. halk tıbbında ve özel olarak ulaşılabilen başka bir doktorda, her ziyaret birkaç yüz şekel tutarken, onlara her türlü ödeme gücüm yok ve bunu evde de yapıp yapmadığını bilmiyorum – ve bariz nedenlerden dolayı ben burada bu doktorların veya çalıştıkları tıbbi kurumların adlarını yazmıyorum) – bu nedenle farmakolojik izleme bugünün gerçekliğinde mümkün değil. Bildiğiniz gibi farmakolojide bir de psikiyatrik farmakoloji diye bir alt alan var.

Özetlemek gerekirse: bu koşullar, evde çalışan bir psikiyatristin hizmetlerine ihtiyaç duyan benim durumumda olan bir kişiyi tamamen çıkmaza sokuyor – ve aldığım ilaçları acilen izlemem gerekmesine rağmen, şu anda bana herhangi bir ilaç önerilmiyor. makul çözüm.

Topluluğun ruh sağlığı ortamında gerçekten bir psikiyatrist olduğunu belirtmeliyim – ancak, inatla onun evimde kalmasına izin vermiyorlar – sorunu en azından geçici olarak çözebilecek bir şey. Bu ret aynen böyle ve sebepsiz olarak verildi – ve durumuma ve ilaç takibinin yapılmamasının hayatımı bile tehlikeye atabileceği gerçeğine tamamen kayıtsız bir şekilde.

Her neyse, bir çözüm arıyorum. Bu durumda hala bulunabilecek bir çözüm fikriniz var mı?

Saygılarımızla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

3) İçinde bulunduğum terapötik ortam:

Dernek “Reut”-Hostel “Avivit”,

Ha Avivit Caddesi 6,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9650816.

Hostel ofislerindeki telefon numaraları: 972-2-6432551. ve: 972-2-6428351.

Pansiyonun e-posta adresi:

[email protected]

Dairemde temizlikçi olarak çalışan pansiyonun sosyal görevlisi: Mrs.

Sara Stora-972-55-6693370.

Pansiyon ekibinden psikiyatrist: Dr. Katia Levin.

4) İzlendiğim aile hekimi:

Brandon Stewart,

“Klalit Sağlık Hizmetleri” – gezinti kliniği,

Sokak

Daniel Yanovsky6,

Kudüs,

İSRAİL, posta kodu: 9338601.

Klinik ofislerindeki telefon numarası: 972-2-6738558.

Klinik ofislerindeki faks numarası: 972-2-6738551.

E. Aşağıda çeşitli yerlere gönderdiğim bir mektubun başlangıcı var:

İle:

Ders: gazetecilik tavsiyesi.

Sayın Madamlar / Baylar.

2007 yılında İsrail’de engellilerin mücadelesine katıldım ve 10 Temmuz 2018’den beri de katıldığım “Natagver” hareketi kapsamında yapıyorum. “Nategber” hareketinde “şeffaf engellilerin” – benim gibi engelli ve dışarıdan gözle görülmeyen ciddi sağlık sorunları yaşayan kişilerin – diğer özürlülere karşı da ayrımcılığa neden olan haklarını geliştirmeye çalışıyoruz. .

Mücadeleyi ilerletmedeki başarıların son derece sınırlı olduğunu ve bugün bile (16 Haziran 2022 Perşembe günü bu sözleri yazıyorum) İsrail Devleti’ndeki çeşitli yetkililerin bizimle işbirliği yapmadığını ve bunun dışında hiçbir şey yapmadığını belirteceğim. bizi birinden diğerine yönlendirin.

İsrail medyasına yapılan birçok başvurunun ve burada yayınlanan makalelerin (bu mektubun yazarının da katıldığı) yardımcı olmamasından sonra, başka bir hareket tarzı denemeyi düşündüm: İsrail Devleti dışındaki yabancı medyaya bir çağrı, Konuya ilgi gösterecek dünyanın farklı yerlerinden gazeteciler bulmak için.

Bu nedenle size şunu sormak istiyorum: Bunun nasıl yapılabileceği konusunda herhangi bir fikriniz var mı?

Saygılarımızla,

Asaf Benjamin.

 

F. 10 Temmuz 2018’de katıldığım toplumsal hareketle ilgili basında yer alan bazı açıklayıcı sözler aşağıdadır:

Sıradan bir vatandaş olan Tatiana Kaduchkin, ‘şeffaf engelli’ dediği kişilere yardım etmek için ‘Natgver’ hareketini kurmaya karar verdi. Şimdiye kadar, ülkenin her yerinden yaklaşık 500 kişi hareketine katıldı. Kanal 7’den Yoman’a verdiği röportajda projeden ve ilgili kurumlardan şeffaf oldukları için yeterli ve yeterli yardım alamayan engellilerden bahsediyor.

Ona göre engelli nüfusu tekerlekli sandalyeli engelliler ve tekerlekli sandalyesiz engelliler olmak üzere iki gruba ayrılabilir. İkinci grubu “şeffaf engelliler” olarak tanımlıyor çünkü ona göre yüzde 75-100 engelli olarak tanımlansalar da tekerlekli sandalyeli engellilerle aynı hizmetleri almıyorlar.

Bu insanların kendi başlarına geçimlerini sağlayamadıklarını ve tekerlekli sandalyeli engellilerin hakkı olan ek hizmetlerin yardımına ihtiyaçları olduğunu açıklıyor. Örneğin şeffaf engelliler Devlet Sigorta’dan düşük malullük ödeneği almakta, özel hizmet ödeneği, refakatçi ödeneği, hareket ödeneği gibi bazı ek ödemeler almamakta ve ayrıca İskan Bakanlığı’ndan daha düşük bir ödenek almaktadır.

Kaduchkin’in yaptığı araştırmaya göre, 2016 İsrail’inde ekmeğe aç insan olmadığı iddia edilmeye çalışılsa da bu şeffaf engelliler ekmeğe aç insanlar. Yaptığı araştırma da aralarında intihar oranının yüksek olduğunu belirtiyor. Kurduğu harekette şeffaf engellileri toplu konut bekleme listelerine almak için çalışıyor. Bunun nedeni, ona göre, uygun olmaları gerektiği halde genellikle bu listelere girmemeleridir. Knesset üyeleriyle epeyce toplantı yapıyor ve hatta Knesset’teki ilgili komitelerin toplantı ve tartışmalarına bile katılıyor, ancak ona göre yardım edebilecek olanlar dinlemiyor ve dinleyenler muhalefette ve dolayısıyla yapamıyor. Yardım Edin.

Şimdi gitgide daha fazla sayıda “şeffaf” engelliyi kendisine katılmaya, onlara yardım edebilmesi için kendisiyle iletişime geçmeye çağırıyor. Tahminine göre, durum bugünkü gibi devam ederse, haklarını ve temel geçim koşullarını talep edecek engellilerin yapacağı gösteriden kaçış olmayacak.

G. “Nitgaber” hareketinin direktörü Bayan Tatiana Kaduchkin, Pazar’dan Perşembe’ye, Yahudi bayramları ve çeşitli İSRAİL bayramları hariç, İSRAİL saatiyle 11:00 ile 20:00 arasında iletişime geçebilirsiniz.

İletişim için kullanabileceğiniz telefon numaraları

ona: 972-52-3708001. ve: 972-3-5346644.

H. Aşağıda çeşitli yerlere gönderdiğim bir mektubun başlangıcı var:

İle:

Ders: komut dosyaları için fikirler.

Sayın Madamlar / Baylar.

Burada yazılan 9 kurgusal hikayeyi yazdım – ve bu tür hikayelerin gönderilebileceği film veya televizyon endüstrisi için fikirler sunan kullanıcılar arasında bir tür “rekabet” düzenleyen web siteleri arıyorum.

Bu tür web siteleri biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

Asaf Benjamin.

 

Hikaye 1 – Ölümcül sıcaklıklar:

 

Yıl 2070. İsrail Devleti’nde ve tüm dünyada iklim krizi yoğunlaşıyor – ancak insanlık, su kıtlığı gibi sorunları teknolojik araçlarla aşmayı ve hatta bu koşullar altında tarımı sürdürmenin bir yolunu bulmayı başardı. Tüm yıl boyunca İsrail Devleti’nde (ülkenin her yerinde) sıcaklık öğleden sonra 90 santigrat dereceye ve geceleri yaklaşık 70 santigrat dereceye yükselir. Böyle bir gerçeklikte, insanlar özel koruyucu ekipman olmadan var olamazlar – bu olmadan, bir kişi aslında ölüme mahkum edilir. Ancak bu karmaşık ve pahalı bir bilimsel donanımdır – ve İsrail Devleti’nde, hangi grupların bu donanıma erişmesine izin verilip verilmeyeceği sorusuyla ilgilenen bir kamuoyu tartışması gelişmektedir: Suç işleyen ve topluma zarar veren insanlar olacak mı? , ayrıca kullanma hakkı var mı? Devlet pahalı ve hayat kurtaran ekipmanı herkes için finanse etmeli mi – yoksa kimin alıp kimin almayacağını kanunla mı tanımlamalı (ve bu amaç için alternatif bir ekipman yok – bilim adamlarının onu geliştirmek için sonsuz çabalarına rağmen)? Ve bir başkasının koruyucu donanıma kasıtsız veya kötü niyetle erişmesini engelleyenlere karşı hukuk sisteminin tutumu nedir? Ve İsrail Devleti, ekipmanın eksik veya arızalı olduğu – toplu ölümlere neden olan – veya yüksek fiyatı nedeniyle üçüncü dünya ülkelerine bu konuda yardım ederse, İsrail Devleti bu korumayı her şeyden önce kendi vatandaşlarına sağlamakla yükümlüdür. – siyasi veya ideolojik bağlantılarından bağımsız olarak? Ve medya nasıl: radyo, televizyon,

Aynı koruyucu ekipmanla ilgili başka ikilemler de var: Bunu üreten fabrikaların bazılarında, üretim sürecinin önemli bir parçası olan ve onsuz nihai ürün elde edilemeyen koşer olmayan hayvanlardan üretilen yağları kullanıyorlar. Hahambaşılar, helal nedenlerle bu ekipmanın kullanılmasına izin vermiyor – ve bu nedenle dini ve ultra-Ortodoks halk, aynı koruyucu ekipmanı sadece koşer hayvanlarından üretilen yağ kullanarak üretmenin bir yolunu buldu – bu da tüm üretim sürecini önemli ölçüde daha pahalı hale getiriyor . Bu durumda, üretim fazlasını finanse etmeye hazır olmadığını iddia eden laik halk ile İsrail Devleti’nin Yahudi halkının devleti olduğunu iddia eden ultra-ortodoks halk arasında gerilimler doğmaktadır. ve devletin Yahudi karakterini korumak için tüm halk bu aşırı maliyetlere katılmalıdır. Bu özel girişimleri finanse etme ihtiyacı, çeşitli seçim sistemlerinde de ortaya çıkıyor – çeşitli partiler arasındaki acı, çok tutkulu ve bitmeyen tartışmaların ortasında. Tabii ki, dünyadaki Müslümanlar arasında da,

Bir de jeopolitik sonuçlar var: Bu arada kıtada çoğunluk haline gelen Avrupa’daki Müslümanların önemli bir kısmı, fabrikalarını tüm aşırı maliyetlerle destekliyor. Hıristiyan nüfus itaat etmeyi reddediyor ve bunun sonucunda gerçek din savaşlarına dönüşen bitmek bilmeyen çatışmalara tanık oluyoruz. Kıtadaki durum tam bir kaosa ulaşıyor – ve her bir güç savaşta diğer tarafa yardım etmek için müdahale ettiğinde, güçlerin müdahalesi, çatışan çıkarlar nedeniyle durumu yalnızca daha da kötüleştiriyor. İsrail Devleti olan bitene müdahale etmiyor – ancak, İsrail Devleti’ndeki güvenlik hizmetleri, aynı Avrupa Birliği’nde savaşların gerçekleştiği bazı bölgelerin herhangi bir şekilde sivil düzeyde işlevini yitirmiş olması nedeniyle bu konuda çok endişeli – ve birçok kurbanın düştüğü sonsuz bir dövüş arenası. İsrail’de, Yahudi nüfusu savaş bölgelerinden kurtarmak ve İsrail’e göç etmelerine yardımcı olmak için birçok çaba gösterilmektedir – ancak İsrail Devleti’nin koruyucu ekipmanın üretimi için ödemek zorunda kaldığı büyük kaynaklar nedeniyle, geriye kalan bu faaliyetlerle ilgilenen güvenlik hizmetleri için çok küçük bir bütçe. Savunma sanayii işçileri büyük gösterilere gidiyor, uzun yıllar süren büyük bir halk protestosu düzenlediler ve kurtarma operasyonları için yeterli bütçe olmadığı için İsrail Devleti’ne inanmıyorlar. Bu protestolar başarılı değil ve protestoculara göre çeşitli İsrail hükümetleri onlara karşı tam bir kayıtsızlık gösteriyor. Üzgünler ve kurtarma operasyonlarının finanse edilemediği bu dayanılmaz durum karşısında, İsrail güvenlik servisleri, kanlı Avrupa’daki savaş bölgelerinde yakalanan Yahudileri kurtarmak için sürekli olarak yenilikçi ve yaratıcı yollar bulmaya çalışıyor: özel dernekler aracılığıyla fon toplamanın yanı sıra, teknoloji alanlarında bilgili gençlerin bu kurtarma operasyonları için yenilikçi ve yaratıcı fikirler izlemesi için çağrıda bulunuyor. Bu protestolar başarılı değil ve protestoculara göre çeşitli İsrail hükümetleri onlara karşı tam bir kayıtsızlık gösteriyor. Üzgünler ve kurtarma operasyonlarının finanse edilemediği bu dayanılmaz durum karşısında, İsrail güvenlik servisleri, kanlı Avrupa’daki savaş bölgelerinde yakalanan Yahudileri kurtarmak için sürekli olarak yenilikçi ve yaratıcı yollar bulmaya çalışıyor: özel dernekler aracılığıyla fon toplamanın yanı sıra, teknoloji alanlarında bilgili gençlerin bu kurtarma operasyonları için yenilikçi ve yaratıcı fikirler izlemesi için çağrıda bulunuyor. Bu protestolar başarılı değil ve protestoculara göre çeşitli İsrail hükümetleri onlara karşı tam bir kayıtsızlık gösteriyor. Üzgünler ve kurtarma operasyonlarının finanse edilemediği bu dayanılmaz durum karşısında, İsrail güvenlik servisleri, kanlı Avrupa’daki savaş bölgelerinde yakalanan Yahudileri kurtarmak için sürekli olarak yenilikçi ve yaratıcı yollar bulmaya çalışıyor: özel dernekler aracılığıyla fon toplamanın yanı sıra, teknoloji alanlarında bilgili gençlerin bu kurtarma operasyonları için yenilikçi ve yaratıcı fikirler izlemesi için çağrıda bulunuyor.

 

2 numaralı hikaye – Böcek çiftliği:

 

Tüm dünyadaki askeri endüstrilerde yeni bir silah türü geliştiriliyor: bilgisayarlar tarafından uzaktan kontrol edilen uçan elektronik böcekler. Bu küçücük böceğe yerleştirilen çipler, belirli bir hedefe (yani: düşman ordusundan askerler) “oturmak” ve onlara birkaç saniye içinde ölümlerine neden olacak ölümcül bir zehir enjekte etmek üzere programlanmıştır. Hemen ardından, elektronik böceğin kontrollü bir patlamayla “kendini yok ettiği” bir kendi kendini yok etme mekanizması çalışır.

Çeşitli ülkeler bu silahı gizlice geliştiriyor – böceğin çalışma hızı onu tespit etmeyi çok zorlaştırdığında – tüm eylemleri – kurbanın üzerine “yerleşme”, otomatik zehir enjeksiyonu ve kontrollü patlama sadece son sürdüğünde saniyenin birkaç onda biri.

Ancak bazı dünya ülkelerinin bazı gizli servisleri, bu sistemlerin düşman ülkelerdeki varlığını keşfetmeyi başarır – bu da mutlak bir gizlilik içinde tutulur.

İsrail Devleti’ndeki güvenlik servisleri bu “modaya” katılmaya karar verirler ancak İsrail’e özgü, başka hiçbir ülkede olmayan bir şey yaparlar. Tüm dünyada bu elektronik böceklerin üretildiği tesisler çok küçüktür – ve en büyüğü tesis başına en fazla birkaç metreküpe ulaşır – ve örnekleme için: normal bir evin oturma odasında en az birkaç yüz böyle tesis. Ancak İsrail Devleti’nde farklı bir gerçeklik yaşanıyor ve çok daha çirkin bir gerçek: geniş alanlarda devasa tesisler inşa ediliyor – elbette gizlilikleri nedeniyle kimse onlarla gerçekte ne yapıldığını bilmiyor. . İsrail vatandaşları çaresiz kalıyor: çünkü tüm bu üretim tesislerine tahsis edilen geniş alanlar (tabii ki gerekli değil: ​​bu elektronik böcekleri sıfır ve sonsuz küçük alanlarda üretmek kesinlikle mümkün) hastaneler, anaokulları, okullar gibi temel sivil ihtiyaçlara yer kalmadı – ve aslında tüm İsrail ekonomisi bu sırların yararına köleleştirildi. tesisler. Bu, yaygın halk protestolarına yol açar – ancak, polis tarafından şiddetli şiddet kullanılarak ağır bir el ile bastırılırlar.

Bu gerçeklikte, halk protestoları da tırmanıyor ve giderek daha zor ve şiddetli hale geliyor – ve güvenlik güçleri tarafından giderek daha fazla canlı çekim vakası içeriyor.

Sonuç olarak İsrail Devleti, bölgedeki diğer tüm ülkeleri de içine çeken, büyük çapta yıkıma, yıkıma ve imhaya yol açan gerçek bir iç savaşın içindedir. Tesislerin işletilmesinden elde edilen tüm finansal karların kendilerine gittiği, bazıları bir tür gizli ortak haline gelen ve içlerinde meydana gelen aşırı hareketliliğin çok iyi farkında olan büyük emlak şirketlerinin sahipleri, devam ediyor. iç savaşın bu aşamasında bile hükümetle işbirliği yapın – ve her zaman muazzam mali kârlarını mülklerine ve ayrıca bu savaşta ölen binlerce kişinin hayatına tercih edin.

 

Hikaye numarası 3 – Kuzey Kore ajanları:

Bildiğiniz gibi, Kuzey Kore ordusunda adı verilen skandal faaliyetleri olan bir “askeri” birim var.tekillik zevk. Kuzey Kore hükümdarı, dünya ülkelerinde faaliyet gösterecek ve farklı ülkelerden genç kadınları kaçırıp hileli yollardan Kuzey Kore’ye getirmeye çalışacak olan Kuzey Kore ajanlarının kötü niyetli faaliyetlerine karar verir. Bu “ajanların” çoğu karmaşık yöntemlerle çalışıyor ve yakalanmıyor – ancak bu ajanlar ve operasyon yöntemleri hakkında hikayeler dünya basınında yayınlanmaya başlıyor. İlk başta, çeşitli ülkelerdeki halk, yayınlanan korku hikayelerine inanmıyor – ve konuyla ilgili makaleler yayınlayan herhangi bir medya kuruluşunun, otomatik olarak, ek derecelendirmeler elde etmek için bunu yaptığından şüpheleniliyor ve başka bir şey değil. Ancak vaka sayısındaki artışla birlikte, ve Kuzey Koreli ajanların dünyanın çeşitli yerlerinde yakalanıp uzun hapis cezalarına çarptırılmaları ve hatta bazı durumlarda idam edilmeleri – ve bu aynı zamanda yayınlanmaya devam eden korkunç hikayeler olarak, dünya hükümetlerini zorluyor, ayrıca çeşitli ülkelerdeki kadın örgütlerinin yaygın protestolarını takiben, sorunun varlığını kabul etmek ve onunla mücadele etmeye başlamak. Aynı zamanda, ajanlar her durumda yakalanmıyor – ve dünyanın birçok bölgesinde adam kaçırmaları engelleyemiyorlar. Tüm dünyada kamusal atmosfer zor ve bulutlu, Kuzey Kore’ye şiddetli ve oldukça agresif ekonomik yaptırımlar uygulanıyor – ancak hiçbir ülkenin sahip olmadığı nükleer silahlar nedeniyle,

Birkaç yıl sonra, iki Kuzey Koreli ajan İsrail’e gelir ve faaliyetlerinin bir aşamasında Shin Bet tarafından yakalanır – ve hemen, diğer birçok ülkede olduğu gibi, idamlarını talep eden yaygın bir halk protestosu vardır. Ancak bu gerçekleşmiyor: iki ajan gerçekten de yargılanıyor ve insan kaçakçılığı yapmaktan ciddi suçlardan hüküm giyiyor – ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılıyor – ancak İsrail Devletindeki Yüksek Mahkeme onları ölüme mahkum etmeyi reddediyor. Bunu yaparken İsrail, Kuzey Kore’nin tehditlerinden çekinmiyor, çünkü İsrail iki mahkumu derhal serbest bırakmazsa, tüm dünyayı yok edecek bir nükleer savaş başlatacak. Bunu yaparak, İsrail Devleti uluslararası kamuoyundaki konumunda önemli bir gelişme elde etmektedir.

Aynı zamanda, fenomenin devam eden varlığı ve dünyanın onu kökünden sökmesinin imkansızlığı, dünyanın her yerindeki kadınların her an kaçırılacaklarından korktukları büyük bir endişe ve dayanılmaz bir gerçekliğe yol açmaktadır. Dünyanın her yerindeki istihbarat örgütleri, adam kaçırma olgusunu ortadan kaldırmanın yaratıcı yollarını bulan herkese yüksek mali ödüllerin sunulduğu bir tür uluslararası “ihale” yayınlıyor. Dünyanın her yerinden istihbarat personelinin katıldığı bir tür “yarışma” gelişiyor ve her yıl ödüllerin verildiği gizli bir tören düzenleniyor. Kazananlar, çok yüksek bir sınıflandırma ile gizlilik formlarını imzalarlar – ve bu, tüm dünyada gelişen “temsilciler savaşı”nın ortasında:

 

 

Hikaye numarası 4 – Kanser dalgaları:

Dünyanın farklı ülkelerinden küçük bir grup bilim insanı, tüm kanser türlerini tedavi eden yenilikçi bir tedavi geliştiriyor. Tedavi, ilk aşamada, hastanın vücudundaki kan akışının (insan kulağı tarafından ayırt edilemeyen) minik ses izinin tanımlanması üzerine gerçekleştirilir – binlerce kilometre uzaklıktan bile mümkün olan tanımlama, ve araba gürültüsü, radyo veya televizyon yayınının gürültüsü, insanlar arasındaki normal konuşma vb. diğer birçok kaynaktan gelen ses dalgalarını görmezden gelirken bu ses iddialarını nasıl tanımlayacağını bilen cihazlarla. Hastanın kanını, kendine has özelliklerine göre, hastanın muzdarip olduğu kanser türünü tanımlamayı bilir ve birkaç saniye içinde “

Ancak varlığından hiç haberdar olmayan genel halkın erişemeyeceği gizli bir teknolojidir. Bu teknoloji, milyarderler ve en büyük kapitalistler, Amerika Birleşik Devletleri başkanı veya Rusya başkanı gibi çok sınırlı sayıda dünya lideri tarafından erişilebilir durumdadır.

Bir İsrailli Mossad ajanı kansere yakalanmış ölümcül bir hastadır – ve doktorlar ona sadece altı aylık ömrü kaldığını söylediğinde, benzersiz becerilerini harekete geçirir ve benzersiz şifa yönteminin varlığını keşfetmeyi başarır – ve adam bunu ailesiyle paylaşır. İlk başta ona inanmayan doktorlar, onu küçümseyerek tedavi eder ve onu hastalıklı bir ruhla ve gerçeklikle temasını kaybederek teşhis eder. Ancak adam çevreye zararlı değil ve tehlikeli değil – bu nedenle onu bir akıl hastanesine zorla kabul etmiyorlar ve daha yaşayacak çok zamanı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak onu kendi haline bırakmaya karar veriyorlar. . Gizli muameleyi aşan Mossad adamı, istihbarat camiasındaki arkadaşları tarafından da bariz bir şekilde küçümseniyor – ve ona basitçe “saçmalamayı kesmesini” söylüyorlar. adam karar verir, hayatını kurtarmak, yenilikçi tedavinin geliştiricileriyle doğrudan temas kurmak ve ciddi bir suç işlerken, ihtiyaç duyduğu tıbbi tedaviyi alabilmesi için onlara rüşvet vermeyi başarır. Durumu hızla iyileşiyor – etrafındaki tüm insanlar tarafından tam bir şaşkınlıkla karşılanan bir şey – ve bu, gerçekleşen ciddi rüşvet eyleminin ortaya çıkmasıyla aynı anda oluyor. İsrail Polisi olayı soruşturmaya başladığında, sistemdeki daha fazla insan bunun tesadüf olamayacağını ve ikisi arasında bir bağlantı olması gerektiğini iddia etmeye başlıyor. Mossad’dan kansere yakalanan ve yenilikçi tedaviden sonra iyileşen adam birçok soruşturmaya alındı ​​- ve sağlığındaki önemli iyileşme tarafından yönlendirildi, onu gitgide daha yoğun bir şekilde araştırmaya karar verdiler – ve bir noktada soruşturmayı bozarak, araştırmacıları aldığı tedaviyi elde etmek için kullandığı yöntemlere yönlendirdi. Müfettişler, bu durumda soruşturmaya devam etmek ve deneği derhal serbest bırakmak için hiçbir neden olmadığına bu aşamada ikna olmuş durumda. Aynı zamanda ideolojik nedenlerle yenilikçi tedavi yöntemini ortaya çıkarmaya ve basına sızdırmaya karar verirler. Mossad’dan kansere yakalanan ve yenilikçi tedaviden kurtulan adam birçok soruşturmaya alındı ​​- ve sağlığındaki önemli iyileşme nedeniyle, onu giderek daha yoğun bir şekilde araştırmaya karar verdiler – ve bir noktada bozuldu. soruşturma, araştırmacıları aldığı tedaviyi elde etmek için kullandığı yöntemlere yönlendiriyor. Müfettişler, bu durumda soruşturmaya devam etmek ve deneği derhal serbest bırakmak için hiçbir neden olmadığına bu aşamada ikna olmuş durumda. Aynı zamanda ideolojik nedenlerle yenilikçi tedavi yöntemini ortaya çıkarmaya ve basına sızdırmaya karar verirler. Mossad’dan kansere yakalanan ve yenilikçi tedaviden kurtulan adam birçok soruşturmaya alındı ​​- ve sağlığındaki önemli iyileşme nedeniyle, onu giderek daha yoğun bir şekilde araştırmaya karar verdiler – ve bir noktada bozuldu. soruşturma, araştırmacıları aldığı tedaviyi elde etmek için kullandığı yöntemlere yönlendirdi. Müfettişler, bu durumda soruşturmaya devam etmek ve deneği derhal serbest bırakmak için hiçbir neden olmadığına bu aşamada ikna olmuş durumda. Aynı zamanda ideolojik nedenlerle yenilikçi tedavi yöntemini ortaya çıkarmaya ve basına sızdırmaya karar verirler.

İlk başta kimse hikayeye inanmaz, ancak yenilikçi şifa teknolojisinin varlığının giderek daha fazla kanıtının sunulmasıyla birlikte, birkaç yıl içinde kamuoyundaki imajı değişir ve meşruiyet kazanır. Ancak, geniş kamusal meşruiyete rağmen, eski Mossad adamı ve müfettişleri, ağırlaştırıcı koşullar altında hileli bir şekilde bir şey elde etmek, ofis sahiplerinin gizlilik yükümlülüğünü ihlal etmek ve daha fazlası gibi bir dizi suçtan tutuklanıp yargılanıyor. . Halk, zanlının serbest bırakılmasını talep ediyor ve onlara destek için birçok gösteri yapılıyor. Ancak hiçbir şey yardımcı olmuyor – ve İsrail Devleti’ndeki Yüksek Mahkeme, hayat kurtarmak için özel şifa teknolojisini ortaya çıkarma gerekliliği de dahil olmak üzere birçok hafifletici koşulu tamamen göz ardı ederek sanıkları uzun hapis cezalarına gönderiyor.

Sonunda, sonuç korkunç: Eşsiz şifa teknolojisi artık bir sır değil, ancak astronomik fiyatı – 80 milyon dolar – nedeniyle çok az insan tarafından erişilebilir durumda. Ayrıca, bunu sızdıran aynı kişiler, eski Mossad ajanı ve sorgucuları ömürlerinin sonuna kadar hapiste kalıyorlar – ve mahkeme burada kuru yasaya uymakta ısrar ediyor ve sanıkların işledikleri suçlar nedeniyle cezaevinde kalmasında ısrar ediyor. – ve elbette bir hayat kurtarmak için çok önemli olan hafifletici nedenlerin İsrail devletindeki yargıçların gözünde hiçbir değeri yoktur.

 

Hikaye numarası 5 – Profesörün ölümü:

İSRAİLLİ ve Amerikalı beyin araştırmacılarından oluşan bir grup, konferanslarda, ortak bilimsel konferanslarda ve hatta İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hastanelerde nörolojik hastalıkları olan hastaları tedavi ettikleri bölümlerde çalışıyor: Parkinson, Alzheimer, multipl skleroz, vb. İsrailli araştırmacılar araştırmalarında benzeri görülmemiş bilimsel başarılar elde ediyor – ki bu Amerikalı meslektaşlarından birinde güçlü kıskançlık duyguları uyandırıyor – ve İsrailli doktor bunu hiç bilmiyor ve Amerikalı doktorun kıskançlığı hızla İsraillisine karşı gerçek bir nefrete dönüşmesine rağmen meslektaşım, ikincisi So’yu bilemez.

Amerikalı profesör, İsrailli meslektaşından şok edici bir şekilde intikam almaya karar verir: İsrail’e gelir ve sözde İsrailli doktorun hastalarından birini – ciddi bir nörolojik hastalığı olan bir adam – akrabası olmayan genç bir adamı ziyarete gelir. İsrail’deki hastane personeli sözde insani jest ile hareket ediyor – ve kimse Amerikalı doktorun ayrıntılı olarak planladığı eylemi hayal etmiyor. Kıdemli doktorun sahip olduğu büyük güven nedeniyle, İsrailli doktorun hastasıyla aynı odada yalnız kalmasına izin veriliyor. Amerikalı doktor, kendisine verilen büyük güvenden yararlanır ve hastanenin güvenlik önlemlerinin tespit edemediği bir çift küçük makas çıkarır ve İsrailli doktorun hastasının oksijen aldığı tüpü “keser”. birkaç saniye içinde ölüm. İsrail’deki hastanelerdeki ağır yük ve ayrıca kimsenin Amerikalı doktorun gerçek niyetinin bu olduğunu hayal etmemiş olması nedeniyle, vaka sadece birkaç saat sonra ortaya çıkıyor – ve bunu keşfeden hemşire ekibi. ancak iki gün sonra soruşturma açan polis, ciddiyetine rağmen olayla hemen başa çıkmayı imkansız kılan bir iş yükü nedeniyle dehşete kapılır. İsrail polisi soruşturmasında Amerikalı doktorun fiilin faili olduğu sonucuna varıyor – ancak İsrail polisinin harekete geçmesine kadar geçen süre, bu arada Amerikalı doktor tarafından iyi kullanıldı. İsrail’den kaçmayı ve ABD’deki evine dönmeyi başarır. Ve ayrıca kimsenin Amerikalı doktorun gerçek niyetinin bu olduğunu düşünmemesi nedeniyle, vaka sadece birkaç saat sonra ortaya çıkıyor – ve dehşeti keşfeden hemşire ekibi hemen polisi dahil ediyor – sadece soruşturma açıyor. iki gün sonra – ciddiyetine rağmen olayla hemen başa çıkmayı imkansız kılan bir iş yükünün sonucu olarak. İsrail polisi soruşturmasında Amerikalı doktorun fiilin faili olduğu sonucuna varıyor – ancak İsrail polisinin harekete geçmesine kadar geçen süre, bu arada Amerikalı doktor tarafından iyi kullanıldı. İsrail’den kaçmayı ve ABD’deki evine dönmeyi başarır. Ve ayrıca kimsenin Amerikalı doktorun gerçek niyetinin bu olduğunu düşünmemesi nedeniyle, vaka sadece birkaç saat sonra ortaya çıkıyor – ve dehşeti keşfeden hemşire ekibi hemen polisi dahil ediyor – sadece soruşturma açıyor. iki gün sonra – ciddiyetine rağmen olayla hemen başa çıkmayı imkansız kılan bir iş yükünün sonucu olarak. İsrail polisi soruşturmasında Amerikalı doktorun fiilin faili olduğu sonucuna varıyor – ancak İsrail polisinin harekete geçmesine kadar geçen süre, bu arada Amerikalı doktor tarafından iyi kullanıldı. İsrail’den kaçmayı ve ABD’deki evine dönmeyi başarır. vaka ancak birkaç saat sonra ortaya çıkar – ve dehşeti hemen keşfeden hemşirelerden oluşan ekip, ancak iki gün sonra soruşturma açan polisi olaya dahil eder – olaya hemen müdahale etmeyi imkansız kılan bir iş yükü sonucunda onun ciddiyeti. İsrail polisi soruşturmasında Amerikalı doktorun fiilin faili olduğu sonucuna varıyor – ancak İsrail polisinin harekete geçmesine kadar geçen süre, bu arada Amerikalı doktor tarafından iyi kullanıldı. İsrail’den kaçmayı ve ABD’deki evine dönmeyi başarır. vaka ancak birkaç saat sonra ortaya çıkar – ve dehşeti hemen keşfeden hemşirelerden oluşan ekip, ancak iki gün sonra soruşturma açan polisi olaya dahil eder – olaya hemen müdahale etmeyi imkansız kılan bir iş yükü sonucunda onun ciddiyeti. İsrail polisi soruşturmasında Amerikalı doktorun fiilin faili olduğu sonucuna varıyor – ancak İsrail polisinin harekete geçmesine kadar geçen süre, bu arada Amerikalı doktor tarafından iyi kullanıldı. İsrail’den kaçmayı ve ABD’deki evine dönmeyi başarır.

İsrail Devleti’ndeki yetkililer, ABD’li mevkidaşlarına yöneliyor ve ciddi eyleminden dolayı İsrail’de yargılanmak üzere adamın iadesini talep ediyor. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetkililer, onu iade etmeyi kesinlikle reddediyor ve yargılanmasının İsrail’de değil Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılması gerektiğinde ısrar ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde, yozlaşmış ve adaletsiz bir yasal süreç devam ediyor – sonunda profesörün tüm ciddi suçlamalardan beraat etmesi ve lisansını bile kaybetmemesi ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hastaları tedavi etmeye devam etmesi. Duruşması sırasında, Amerikalı doktorun, tabiri caizse Yahudilerden “haklı intikamı” aldığına dair bariz Yahudi aleyhtarı iddialar da duyuldu. İsrail’deki meslektaşları çok öfkeli ve onunla teması kesiyorlar – ve aynı zamanda suçlu Amerikalı profesörün İsrail’e iadesini sağlamayı amaçlayan bir halk mücadelesi yürütüyorlar. Ancak İsrail Devleti, bildiğimiz gibi, Amerikan yardımına bağımlı, bu yüzden eli kolu bağlı ve harekete geçme olasılıkları çok sınırlı – eğer öyleyse.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal işlemlerin sona ermesinden birkaç ay sonra, genç Amerikalı profesörün karısı, bir gün evinin bahçesinde cesedini bulur – vücudunda şiddetli şiddet izleri vardır. Tabii ki, hemen yerel polisle temasa geçiyor – ve çıkmaza giren bir soruşturma sürüyor ve kimsenin katilin kimliğine dair bir ipucu yok. Ayrıca Amerikan istihbarat servisleri, CIA ve FBI tarafından yürütülen soruşturmalar da çıkmaza girer ve katilin kimliğine dair en ufak bir ipucu bile bulamaz.

Pek çok soru cevapsız kaldı: o profesörün evi elektrikli kapılarla, akıllı bir kimlik sistemiyle (akrabalarının bile evlerine girmesi çok zor olduğu için) iyi korunuyordu – peki katiller avluya çıkmayı nasıl başardılar, sürükleyin. Profesör orada ve onu öldürüyor – ve daha fazlası, kimse eylemi gerçek zamanlı olarak fark etmediğinde? Böyle bir durum nasıl var olabilir? ve CIA ve FBI, bunun özel bir ceza davası olduğunu ve İsrail’in veya ABD’nin ulusal güvenliğini ilgilendiren bir konu olmadığını düşünerek neden bir soruşturma açtı veya dahil oldu? Ölümüne yol açanlar onun eski İsrailli suç ortakları mıydı? müteakip duruşması sırasında ve ayrıca beraat ettiği yozlaşmış yasal sürecin sonucunda Yahudi aleyhtarı ifadeleri? Ve eğer durum gerçekten buysa, neden İsrail Devleti’nde kimse onlardan şüphelenmiyor ve haklarında polis soruşturması açılmıyor? CIA ve FBI’ın sözde “soruşturması”nın gerçek bir soruşturma değil, aşamalı bir hamle olması mümkün mü? Ve eğer durum gerçekten böyleyse – CIA ve FBI neden böyle bir yanlış beyanı sunmakla ilgilendi? Yoksa başka bir olasılık mı var: Amerikalı profesörün öldürdüğü narsist hasta aslında öyle biri değildi, ve hastanede kimsenin bilmediği bağlantıları mı vardı? Ve Amerikalı profesörden intikam almaya ve onu öldürmeye karar verenler (kim olduklarını kimsenin bilmediği) o insanlar mı? Böyle bir durum olabilir mi?

 

Öykü numarası 6 – sistem:

Dünyanın her yerinde, kökenini veya nedenini kimsenin anlamadığı birçok ölüm aniden meydana gelir. Tüm dünya polis güçleri tarafından birkaç ay boyunca davaları araştırdıktan sonra, sonunda tüm ölenlerin aslında ateşli silahlarla öldürüldüğünü öğrenmeyi başardılar – ve tüm cinayetleri işlediğinden emin olanların mahkum edildiği soruşturmalar devam ediyor. Ancak hiç kimse, hiçbir mantıklı açıklama veya sebep olmaksızın suç oranının nasıl aniden bu kadar keskin bir şekilde arttığını nasıl açıklayacağını bilmiyor. Bu durumun bir sonucu olarak, giderek daha fazla hapishane inşa edilmeye zorlanıyor – ve hapishane inşaatı endüstrisi, dünya zenginlerinin yönetmeye başladığı tüm küresel ekonomide ana endüstri haline geliyor.

Mağdurların sayısının milyonlara ulaştığı birkaç yıldan sonra, dünya polisi suç oranlarındaki keskin artışın gerçek sebebinin ne olduğunu bulmak için artan bir çabayla vakaların soruşturulmasında işbirliği yapıyor ve inanılmaz bir şey keşfediyor. tuhaflığı içinde gerçeklik: tüm atışlar ve istisnasız, et ve kan suçluları tarafından değil, bilgisayarlı bir yüz tanıma sistemi tarafından işlendi – bir yazılım arızası nedeniyle otomatik olarak ateş eden herhangi bir kişiyi vurmaya başladı. yüzlerinde gülümseme. En iyi uzmanların yazılımdaki hatayı düzeltmek için tekrarlanan girişimleri sefil bir şekilde başarısız oluyor – sonunda dünya daha fazla kurban olduğunu iddia eden korkunç sistemin varlığına katlanmak zorunda kalana kadar.

Dünyanın her yerinde vatandaşlara gülümsememeyi öğretmeye ve bu şekilde hayatlarını kurtarmaya çalıştıkları atölyeler düzenleniyor. Bu atölyeler her yere ulaşan hayatta kalma atölyeleri olarak tanımlanıyor: işyerleri, okullar ve ayrıca medya bunları sürekli yayınlıyor – ve mizahi olan herhangi bir konuda bir şeyler sunmaya cesaret eden her medya, yetkililerin emriyle derhal kapatılıyor. Kanunen şaka veya alaycı ifadeler söylemenin veya yayınlamanın yasak olduğu korkunç bir sosyal gerçeklik yaratılıyor – ve bu talimatlardan sapanlar topluca idam ediliyor. Ve hayatın diğer birçok alanında sonuçları vardır:

Öte yandan, bu kapitalistler, hapishane tesislerinin çok sayıda azaltılmasına ve cinayetlerden hüküm giymiş tüm mahkumların serbest bırakılmasına yönelik herhangi bir öneriyi, daha dünya bunların bilgisayarlı sistem tarafından gerçekleştirildiğini ve gelen katiller tarafından gerçekleştirildiğini bilmeden önce kesinlikle reddediyor. insan toplumundan ve kendileri toplu halde vurularak öldürülmüş olsalar bile. Ve dahası: sıradaki kurbanların bu kapitalistler olacağı açık olsa bile, mali kazançlarına zarar gelmesin diye mahkumları serbest bırakmaya henüz hazır değiller. Yaşamlarının son anlarında bile bunu kabul etmeyen kapitalistler hakkında birçok hikaye yayınlanıyor.

Bu gerçek hayatın birçok alanında da köklü değişikliklere yol açmaktadır: Sinemalarda şiir, tiyatro veya film gösterimlerinin varlığı kesinlikle ve tamamen yasaktır. Ayrıca, bilgisayar oyunları veya her türlü yaratıcı oyun geliştirme ile uğraşan tüm şirketler, dünya hükümetlerinin emriyle derhal kapatılır. Çocuklar için kitap veya oyuncak satan tüm mağazalar da kapalı. Sokaklarda görevli polisler her türlü neşe yasağını sıkı bir şekilde uyguluyorlar – bu yasağı ihlal eden herkes derhal tutuklanıyor. Kurtarma çabalarının bir parçası olarak, her ne pahasına olursa olsun insanların neşelenmesini önlemek bir zorunluluktur – ve tüm medyaya yalnızca korku gösterileri yayınlama talimatı verilmiştir.

Tüm dünyanın ölümcül sistem karşısında çaresiz kaldığı kaotik bir toplumsal gerçeklik yaratılıyor. İnsanlık hala krizden bir çıkış yolu bulabilecek mi – yoksa bu ölümcül yüz tanıma sistemi tüm insanlığın yok olmasına neden olacak mı? İnsanları kendi geliştirdikleri sistem ve teknolojiden kurtaracak patenti bulmayı başarabilecek biri olacak mı?

7 numaralı hikaye – makine:

Bir yerde garip bir makine icat edildi, tek eylemi içinden geçen herkesi ciddi şekilde yaralamak. Bir grup akıl hastası insan garip makineyi bulur, içine girer – ve ciddi yaralanmalarla çıktıktan sonra (ve nedenini kimse anlayamaz, çünkü bu küçük insan grubu tüm dünyada onun varlığından haberdar olan tek kişidir) ) son güçleriyle yardım aramayı başarırlar ve vücutlarının her yerinde Cast ile aylarca hastanede kalırlar – kendilerini tedavi eden sağlık ekiplerine proaktif olarak kendilerini yaraladıklarını söylediklerinde – ancak makinenin varlığı onlar tarafından gizli tutulur – ve onlarla yapılan birçok görüşmeden sonra bile sağlık ekipleri ağır yaralanmalarına neyin sebep olduğunu anlayamıyor. Hastanede kaldıkları süre boyunca, sağlık personeli insanlara büyük bir özveriyle davranır,

Sonunda, bu grup iyileşir – ve başlarına gelen tüm acılara rağmen, aynı makineye dönerler ve tekrar içinden geçerler ve ciddi şekilde yaralanırlar – ama bu sefer ciddi yaralanmalardan kurtulamazlar ve ölürler. Grubun yokluğu yaşadıkları yerde hissedilir, polis bu konuda bir rapor alır ve onları aramaya başlar. Polis, aylarca süren aramaların ardından nihayet insanların cesetlerini bulur ve incelemeye alınan o garip makinenin varlığını da fark eder. Garip hikaye yayınlandı – ve sonra ölümcül makinenin garip çalışması da keşfedildi ve icadından kimin sorumlu olduğunu anlamak amacıyla, onları adalete teslim etme niyetiyle araştırılmaya başlandı.

Ancak soruşturma çıkmaza giriyor – ve hiç kimse garip makineyi kimin icat ettiği ve hatta neden yapıldığı sorusuna cevap veremiyor. Faaliyetinden hiçbir tarafın faydalanmadığı ve içinden geçenleri yaralamak dışında herhangi bir amaçla kullanılmadığı için soru işaretleri daha da artıyor. Şeyler bir sır olarak kalır. Kurbanlar var – ama adalete teslim edilebilecek hiçbir suçlu yok – ve kimse bu makinenin nasıl yapıldığını, neden yapıldığını ve kimin suçlu olduğunu anlayamadığından, onu yok etmeye karar veriyorlar – ve onunla ilgili gizem ortaya çıkacak. sonsuza dek çözümsüz kalır.

 

Kat numarası 8 – Binalar:

Bildiğimiz gibi, küresel ısınma nedeniyle, birçok konut binasının dengesi baltalanıyor: binaların iskeletindeki demir genişliyor, betonu çatlatıyor ve teknik olarak tüm binanın çökmesine neden olan şey. Durumun önemli ölçüde kötüleşmesinin bir sonucu olarak, tüm dünyadaki birçok konut binası artık yaşamaya uygun değil – ve daha büyük ve daha büyük nüfuslar yaşam standardında önemli bir düşüşe katlanmak zorunda kalıyor – çamurda yaşamaya geçiyorlar. evler ve hatta mağaralar – ve bazı durumlarda bu konut çözümleri bile mümkün olmadığı için ve büyük nüfuslar tüm yaşamlarını gökyüzünün altında yönetmek zorunda kaldıklarından.

Bu durumda dünya zenginleri gizlice bir araya gelirler ve mimarlık firmalarına büyük meblağlar ödeyerek kendileri için alternatif inşaat yöntemleri icat ederler ve bu sayede yeni koşullarda uzun ömürlü evler inşa etmek mümkün olur. Dünyanın her yerindeki mimarlar nihayet bu kapitalistler için uygun bir teknoloji buluyorlar – ve yeni teknoloji ve ayrıca mimarların ofisleri ile kapitalistler arasındaki bağlantılar gizli tutuluyor ve bu bilgi, sürekli artan nüfus için erişilebilir değil. artık yaşayacak yerleri var. Bu özel binaların inşasına dayalı olarak küresel ekonominin bütün bir dalı yaratılmıştır.

Kamuoyu, kapitalistlerin kalıcı ve yıkılmayan evleri olduğunu fark ediyor – ancak pek çok kişiye çok garip gelen bu fenomen için kimsenin bir açıklaması yok. Halkın şüpheleri ve bu gizeme eşlik eden büyük merak, kamuoyunun bu zenginlerin neden bu kadar istikrarlı evleri olduğunu araştırmasına ve anlamaya çalışmasına neden olur. Sonunda gerçek ortaya çıkıyor – bu, kapitalistlerin istikrarlı evlerde yaşamalarına izin veren teknolojinin bundan sonra sadece kendileri için değil, genel halk tarafından erişilebilir olacağına dair büyük bir öfkeye ve açık bir talebe yol açıyor.

Ancak sermaye sahipleri, bu işlerin yapılacağına dair defalarca söz vermelerine rağmen – sonuçta pratikte bu olmuyor ve benzersiz inşaat teknolojisi sadece nüfustaki bu sınırlı grup için erişilebilir durumda kalıyor – bu da halkın öfkesinin hakim olmasına neden oluyor. ve özel konut komplekslerine yönelik şiddetli istila girişimlerinin başlaması. Kapitalistler, kendilerini korumak için, paralarını bir tür özel polis teşkilatı kurmak için kullanırlar – ve bu, kendi ülkelerindeki polise veya askeri kuvvetlere yaptıkları başvuruların, polislerin veya askerlerin istekleri nedeniyle cevaplanmamasından sonra, Evleri de çöktükten sonra yaşayacak yeri olmayan büyük çoğunluğuna da cevap verilmiyor. Bu tür özel ordulardaki askerler, eylemlerinin karşılığında,

Ancak şaşırtıcı bir şekilde, düzenli askeri ve polis güçleri kapitalistlerin özel ordularını yenemiyor – ve bu “yerleşim savaşları” kararsız kalıyor ve on milyonlarca kurban talep ediyor. Dünyanın zenginleri hala taviz vermeye hazır değiller – ve yoğun ve korkunç kan banyosuna rağmen, tüm dünya çapında yüz milyonlarca insandan çalınan bir konut çözümüne izin veren inşaat teknolojisini tüm güçleriyle kontrol ediyorlar. dünya.

Bunların herhangi birinde insanlık kıvılcımı görüyor muyuz? Dünyanın en zengin insanlarından herhangi biri, kendi orduları ile dünyanın çeşitli ülkelerinin orduları arasındaki kararsız yıpratma savaşlarına son verebilecek olan benzersiz inşaat teknolojisini tüm halka ve makul fiyatlarla piyasaya sürmeye gerçekten istekli olacak mı? Ya da böylesine uç bir gerçeklikte bile, belirleyen tek şey kâr çizgisi mi?

 

Hikaye numarası 9 – Gelecekten gelen arkeoloji:

Herkes sınıfta var mı? İyi. Önceki derslerde, Ürdün Krallığı bölgesinde yürütülen ve 21. yüzyılın başında ve ortasında Krallık’ta neler olduğuna dair bilgimizi büyük ölçüde genişleten ve ışık tutan kazılardan kapsamlı bir şekilde bahsettik. Ayrıca kültürleri, dilleri ve hem Benjamin Netanyahu döneminde hem de sonraki yıllarda komşu İsrail Krallığı ile aralarında hüküm süren karmaşık ilişkiler hakkında önemli bilgiler aldık. Konuyu genişletmek isteyenler, bildiğiniz gibi üniversitemizde uzun yıllardır ders vermekte olan Profesör Mashera Tukado’nun öğretici ve öğretici makalesini okuyabilirler. Ayrıca 23. yüzyıl yazarı Shatutu Croato’nun önemli kitabını okumanızı da tavsiye ederim.

Bahsettiğimiz gibi, robotik ve bilgisayar devrimi başlangıcındaydı – ve arabalar, kamyonlar, uçaklar ve hatta trenlerin büyük bir kısmı seyahatleri ve tahrikleri için 2540 yılında bugün bildiğimiz makineleri değil, insan sürücüleri kullandı. Evleri ve binaları temizleme, paket veya Posta dağıtma ve trafik kanunlarının uygulanması gibi çeşitli diğer faaliyetlerin makineler tarafından değil, insanlar tarafından yapıldığına dair çok sayıda kanıt. Aynı zamanda, 3D yazıcıların oynadığı rolle ilgili çelişkili kanıtlar var – ve neden veya hangi koşullar altında icat edildikleri bizim için tamamen açık değil ve hatta kullanıldığı yaşam alanları bile net değil. biz.

Bu dönemde tüm dünya nüfusunun bir parçası olan trafik kazalarına dair kanıtlarımız var ve unutmamak gerekir ki, bugün “süper araba istihbarat sistemi” olarak bildiğimiz, kazaları tamamen önlemeyi bilen sistem, sadece 1940’larda bu güne kadar kullanılan süper arabaları icat eden otomotiv mühendisleri tarafından icat edildi. Size burada, o günlerde kazaların korkunç sonuçlarının fotoğraflarını gösteriyorum – ve üniversitenin web sitesinde, kazaların nasıl meydana geldiğini gösteren videoları da bulabilirsiniz.

Dersimizin son bölümünde, ilginç buluntulara rastladığımız Kudüs şehrinin güneyindeki alanda yürütülen kazılardan bahsedeceğim. Kazı alanının birçok yerinde “Kiryat Menachem”, Kiryat Moshe”, “Hostel Avivit”, “Beit Hakarem mahallesi” yazıtlarının yanı sıra “Yad Sarah Derneği” yazıtına da rastladık. Bu büyük kamu binaları mıydı? Cemaat isimleri mi? Büyük kuruluşların isimleri – belki de “Likud Partisi” gibi diğer büyük kuruluşlar gibi. 2010 ve 2020 arasındaki bu dönemden bildiğimiz? Bugün sadece tahminlerimiz var – ama bu yazıtların gerçek anlamını henüz anlayamadık – bunlar tamamen farklı harflerle yazılmış, 2080’de icat edilmiş olan bu güne kadar kullanılan yeni dijital İbranice alfabesinden.

“Onur Yürüyüşü”, “Knesset Merkez Seçim Komitesi” gibi bazı yazıtların yanı sıra “Filistin Halkı” yazısının bugün bizim için net olmadığını ve hala anlamını bilmediğimizi not ediyoruz. bu kavramların çoğu 21. yüzyılın başlarındaydı. Bu arada, arkeoloji öğretim görevlisi Shotio Crotti tarafından yönetilen ve kendisine danışabileceğiniz veya soru sorabileceğiniz bir kazı alanı olan kazılara devam ediyoruz.

Yani bir sonraki derse kadar merakınızı uyandırmaya çalıştığım materyalleri inceleyebilirsiniz – önümüzdeki hafta yapılacak derste buluşacağız.

 

I. Aşağıda çeşitli yerlere gönderdiğim bir mektup var:

İle:

Ders: sitedeki eylemler.

Sayın Madamlar / Baylar.

çok dilli sitenin sahibiyim https://disability5.comhangi engelliler sorunu ile ilgilenir.

Sitem bir wordpress.org sistemi üzerine inşa edildi – ve server24.co.il sunucularında saklandı

Web sitesi sahibi tarafından seçilen konulara göre web sitesine makale sağlama hizmetiyle ilgileniyorum. Örneğin (bu benim blogumla alakalı değildir ve sadece konuyu açıklamak amacıyla verilmiştir: bir blog otomotiv endüstrisi ile ilgili olduğunda, aynı zamanda web sitesi aynı web sitesinden kendi blogu için makaleleri otomatik olarak alır. makaleler yayınlanmıştır).

İnternette böyle bir hizmet sağlayan herhangi bir site veya sistem biliyor musunuz?

Saygılarımızla,

Asaf Binyamin,

115 Kosta Rika Caddesi,

Giriş A-Daire 4,

Kiryat Menachem,

Kudüs,

İsrail, Posta kodu: 9662592.

telefon numaralarım: Evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

Faks-972-77-2700076.

Scriptum’dan sonra. 1) Kimlik numaram: 029547403.

2) E-posta adreslerim: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

ve: [email protected]

3) Blogum 67 dili içeriyor:Özbekçe, Ukraynaca, Urduca, Azeri, İtalyanca, Endonezyaca, İzlandaca, Arnavutça, Amharca, İngilizce, Estonca, Ermenice, Bulgarca, Boşnakça, Birmanca, Beyaz Rusça, Bengalce, Baskça, Gürcüce, Almanca, Danca, Felemenkçe, Macarca, Hintçe, Vietnamca, Tacik, Türkçe, Türkmen, Telugu, Tamil, Yunanca, Yidiş, Japonca, Letonca, Litvanca, Moğolca, Malayca, Maltaca, Makedonca, Norveççe, Nepalce, Swahili, Sinhalese, Çince, Slovence, Slovakça, İspanyolca, Sırpça, İbranice, Arapça, Peştuca, Lehçe, Portekizce, Filipince, Fince, Farsça, Çekçe, Fransızca, Korece, Kazakça, Katalanca, Kırgızca, Hırvatça, Rumence, Rusça, İsveççe ve Tayca.

 İnternette bu dillerdeki makalelerin otomatik olarak eklenmesini sağlayabilecek bir web sitesi veya sistem arıyorum.

4) “” eklentisini tek seferlik NIS 25Enhanced media library” bedeliyle satın aldığımı belirteceğim – ve yazılımı indirebileceğiniz ve daha sonra bir yazılım olarak yükleyebileceğiniz web sayfasının bağlantısını buraya ekliyorum. WordPress’e eklenti.

 https://wordpress.org/plugins/tinymce-advanced/

Bu eklenti ile hangi işlemler yapılabilir? Ne için kullanılabilir?

J. Hostel “Avivit” rehberiyle yaptığım yazışmalar aşağıdadır:

972-54-2604842.

En son bugün 17:24’te görüldü

14 Eylül 2022 Çarşamba

Mesajlar uçtan uca şifrelenir. Bu sohbet dışında hiç kimseye, hatta WhatsApp’a bile, onları okumak veya dinlemek mümkün değildir. Daha fazla ayrıntı için tıklayın.

Merhaba Vardan: Yarın sabah saat 10 gibi tedavi için görüştüğüm daireye bir pedikürcü gelmesi gerekiyor (bugüne kadar bu tür tedaviler için zaman zaman “Shol” enstitüsüne gelirdim – ancak sağlık durumumun daha da kötüleşmesi nedeniyle artık Kudüs’ün merkezindeki enstitüye fiziki olarak gelmek yerine gerektiğinde evime bir pedikürcü çağırmak zorunda kalacağım). Dolayısıyla bu saatlerde Kor’da ev sahibi olmak mümkün olmayacaktır. Evde soğuk algınlığı sabahın ilerleyen saatlerinde veya öğleden sonra başlayabilir (bu benim birçok kez uyguladığım bir tedavidir – ve yaklaşık 20 dakika ile yarım saat arasında sürer). Ve genel bilgi için: Bu tedavi, sağlık sandıkları çerçevesinde tedavi görebilen şeker hastaları hariç, sağlık sandıklarının sigortalıları için sağlık sepetine dahil değildir. Bu tedaviye ihtiyacı olan diğer tüm sigortalılar için tek seçenek, bugün benim yaptığım gibi, tedaviyi özel olarak almaktır. Şeker hastalarının bu tedavi için sağlık sigortalarından hak ettikleri destek oranını bilmediğimi belirtmek isterim. Selamlar, Asaf Binyamini-Dair “Avivit” pansiyonunun korunaklı evinden. Şeker hastalarının bu tedavi için sağlık sigortalarından hak ettikleri destek oranını bilmediğimi belirtmek isterim. Selamlar, Asaf Binyamini-Dair “Avivit” pansiyonunun korunaklı evinden. Şeker hastalarının bu tedavi için sağlık sigortalarından hak ettikleri destek oranını bilmediğimi belirtmek isterim. Selamlar, Asaf Binyamini-Dair “Avivit” pansiyonunun korunaklı evinden.

19:45

Perşembe

tamam sonra düzenleriz

7:02

Bu arada Tan (Tana mutfak Etiyopya) bugün sabah geldi – tedavi bittikten yaklaşık yarım saat sonra. Saygılarımla, assaf benyamini.

 

K. Birlikte izlendiğim “Hadasa Ein Kerem” hastanesinden romatolog: Dr. Hagit Peleg.

E-posta adresi:[email protected]

L. İnternet sağlayıcım Bezeq’in Facebook sayfasına yazdığım 2 mesaj aşağıdadır:

Asaf Benjamin

Bezeq’e merhaba: ne olacak? Neden (tekrar) tekrar tekrar İnternet bağlantısı kesilmeleri, (tekrar) sebepsiz yere engellenen tamamen meşru siteler ve çok yavaş gezinme – ve bu, her seferinde sizinle bu sorunlarla birkaç kez iletişim kurduktan sonra, yani konuşmak, “önemsememek” – Ve bu sorunlar kısa bir süre sonra her zaman kendilerini tekrar eder!! Sadece bıktım!!!! Yani anlamıyorum: Size, istikrarlı bir internet hizmeti almam gereken bir fiber optik hizmet için para ödüyorum – ve bir müşteri bir ürün için ödeme yaptığında, kesinlikle alması gerekiyor!!! Ve tüm bu gereksiz numaralar olmadan!! Öyleyse, bunu çözmek ve sorunu bir kez ve herkes için çözmek için sorununuz ne ??? Sözünü tut ve yalan söyleme: Ben’ Optik fiberler ve istikrarlı bir internet hizmeti için size para mı ödüyorum? Yani tam olarak almam gereken şey bu – ve hepsi bu!!! Ve zeki olmayı bırak – ödediğimin karşılığını almalıyım – ve sen kimseye iyilik yapmıyorsun – söz verdiğin buydu!!! Asaf Benjamin.

 Beğenmek

  

 Cevap

  13 saat

  aktif

  Asaf Benjamin

 Ve bir kez ve herkes için sorunla ilgilenmeni bekliyorum!!! Telefon numaralarım:

Evde-972-2-6427757. Mobil-972-58-6784040.

M. Aşağıda benim hakkımda ve katıldığım İsrail’deki engellilerin mücadelesi hakkında daha fazla bilgi bulabileceğiniz birkaç bağlantı var:

https://sites.google.com/view/shlilibareshet/%D7%91%D7%99%D7%AA

https://sites.google.com/view/raayonotonline/%D7%91%D7%99%D7%AA

https://www.youtube.com/channel/UCX17EMVKfwYLVJNQN9Qlzrg

https://www.youtube.com/watch?v=ABXTP51Crzs

https://www.youtube.com/watch?v=TNLEE5KIdK4

https://shavvim.co.il/2021/07/22/%d7%90%d7%a0%d7%99-%d7%9c%d7%90-%d7%90%d7%95%d7%9b %d7%9c%d7%aa-%d7%99%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%a9d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7% aa%d7%9b%d7%99%d7%a8d7%95-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%a0%d7%9b%d7%99%d7%9d/

https://anchor.fm/assaf-benyamini

https://www.nitgaber.com/

 

 

Print Friendly, PDF & Email