Visit BlogAdda.com to discover Indian blogs getLinks(); ?> Zpráva z Izraele světu. - מידע לאנשים עם מוגבלויות

Zpráva z Izraele světu.

Yoni Barak

  1. července 2014

Hej světe, co se děje?

Ano, jsme to zase my… lid Izraele.

Země je tak malá, že její název ani nemůžete napsat na zeměkouli, protože se tam nehodí, a část musíte napsat na moře a část na sousední zemi.

Jediná země, kterou Židé mají, kde mluví svým jazykem, žijí své životy a snaží se zajistit, aby se již neopakoval holocaust, jaký se jim stal před 60 lety…

Země, která během 60 let své existence přispěla svým lidským kapitálem, svými technologickými schopnostmi a svými inovacemi, nesmírně přispěla lidstvu.

Máme na vás malou prosbu.

Ne ne, nevzrušujte se, jste zaneprázdněni a zaujatí globálním oteplováním, globální energetickou krizí a ekonomickou situací, rozumíme. Nezabereme vám mnoho času.

Také, jak to říkáme? Nemáme od vás mnoho požadavků. Jen jedna taková pizza. Malá prosba.

V nadcházejících dnech se izraelské obranné síly (doufejme) chystají na silnou a bolestivou operaci v oblasti, ze které jsou stříleni teroristé (kterou jste tak sám definoval, drahý světe), aby obnovil mír mezi obyvatele Izrael.

Lidé opustí práci, rodiny zruší své letní prázdniny a úsilí se zaměří na údery proti těm provinilcům, pro které jsou tank a škola stejně důležité cíle. pro které jsou děti správným a oprávněným úkrytem.

Pro vás je odpalování „hloupých“ raket do hustě obydlených oblastí „legitimním“ způsobem protestu.

Ne ne, nepotřebujeme pomoc s vojáky… Absolutně ne drahý světe.

Máme své vojáky. Jsou zruční a motivovaní. Věřte nám, jsou nejlepší na světě. Nejlepší investice v této zemi.

Nechceme ani zbraně. Sami ho vyvíjíme a ročně investujeme miliardy do technologií, aby se neubližovalo dětem a nevinným. Dosáhli jsme opravdu dobrých bodových protiopatření, všude se od nás chodíte učit, jak správně bojovat v asymetrické válce.

Také nepotřebujeme, abyste nás podporovali slovy, pokud je to pro vás příliš těžké. Mohlo by to být hezké, ale stejně… jste závislí na arabské ropě a chápeme, že nechcete otravovat chlapy s čepicemi na hlavě a rukama na shivaru.

Ostatně je známo, jak zdražuje barel ropy.

Žádáme jen o jednu věc.

nerušit

Žádná země nedovolí, aby její populační centra byla bombardována a ostřelována dnem i nocí raketami, rozhodně ne země jako ta naše, která je obecně velká jako New Jersey.

Žádná země neprokáže toleranci jako my, když se její občané všech věkových kategorií stanou dlouhodobým cílem extremistické náboženské teroristické organizace, která ji odmítá uznat.

Byli jsme dost zticha a bouřlivé ticho vystřídaly ozvěny výbuchů.

Víte, milý světe, vaše mlčení k otázkám jako masakr v Sýrii, porušování lidských práv v Číně, mizení menšin a LGBT lidí v Rusku prostě křičí.

Ale z nějakého důvodu, když jde o jedinou zemi, která stojí mezi bezhraničním vražedným terorismem a Západem, máte najednou hodně co říct. Spousty.

Nechte to tedy na nás.

Nepotřebujeme, abyste nás učili, jak se chovat morálně, a už vůbec ne, jak chránit naši zemi. Od toho jsme tady.

Ale pokud nepomůžete, jako tolikrát jste stáli opodál a viděli, jak byli Židé masakrováni za to, že jsou Židé, tak se alespoň nepleťte.

Jen nerušit.

Dík,

všech občanů Státu Izrael.

Print Friendly, PDF & Email
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE